Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sub lis 20, 2018 02:39

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Pravila foruma

Ovdje možemo postavljati svoja pitanja u vezi katoličkog nauka i duhovnosti,
a odgovore će pokušati dati prije svega oni sa teološkim znanjem.
Pitanja neka budu konkretna i jasna, te u vezi onoga što je bitno za naše spasenje i duhovni rast.

Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: Pon ruj 24, 2018 07:56 

Da... potpisujem zadnju recenicu u potpunosti. Nadodala bih da je u danasnje vrijeme jako daleka pomisao da te netko voli i ceka unatoc svemu sta napravis/pogrijesis. Zivot je tezak pa je apstraktno povjerovat da te iza zivota ceka drugacije. Vjerujem da neki osjete Bozju ljubav i unutar ovog zivota. Zamislite koliko to mora da ucini ovaj zivot ljepsim i koliki je to blagoslov.

Da, svi bi trebali osjetiti Božiju ljubav, ako ništa svako jutro kad otvorimo oči: Bože hvala ti, još sam tu, dišem i živim!

Vrh

PostPostano: Pon ruj 24, 2018 08:09 

Znate što je rekao pok. T. Ivančić?
"Jer, u nebo se dolazi, tako da nekoga nosimo u naručju. U nebo nitko ne ulazi sam. Samo s nekim koga spašava i koga želi tamo unijeti. S nekim koji nije mogao sam u nebo, te mu je trebao netko tko će ga nositi. Ne možemo jedni bez drugih. Oprati drugoga, zaviti mu rane, uzeti ga na ruke i ponijeti kući, to je naše nebo. Ne ostaviti nikoga očajnog, ne dopustiti da nisi nekome obrisao suze, ne proći pokraj ispružene ruke koja moli za pomoć, ne zatvoriti oči pred jecajima drugih, ne pomisliti da si sam na svijetu, to je put prema sreći i odlaganju vlastitih tereta."

I znate što? Koliko god bilo teško, ja ne želim povjerovati u ništa drugo. Ne čini li vam se da je danas milijun ljudi odlučilo da ne budu osjetljivi. Otvrdnuli su svoju kožu, stvorili oklop oko sebe samo da bi izbjegli da budu povrijeđeni. Ali to ima svoju veliku cijenu. Nitko ih ne može povrijediti, ali im se nitko ne može ni približiti.
Kad Bog se čini daleko - možda jednostavno treba raditi ono po naputku Majke Tereza - ići kući i voljeti svoje bližnje, obitelj i sve one koje nam je On stavio na put - najbolje što umijemo i znamo.

Divni Tomislav Ivančić, kako je sve fino objasnio...upravo je to smisao našeg postojanja, kako li se čovjek veličanstveno osjeća kada pomogne nekome ali i kada drugi pomogne tebi, vidiš nisi sam.

@Dea, upravu si, kao da su ljudi postali preponosni, ne žele pokazati nikakve emocije...kao da su svemir za sebe, sami sebi dovoljni...otuđenost velika vlada svijetom i kako onda da taj ''milijun'' ljudi vjeruje?

Vrh

PostPostano: Ned lis 07, 2018 11:47 

Ivančica je napisao/la:

Divni Tomislav Ivančić, kako je sve fino objasnio...upravo je to smisao našeg postojanja, kako li se čovjek veličanstveno osjeća kada pomogne nekome ali i kada drugi pomogne tebi, vidiš nisi sam.

@Dea, upravu si, kao da su ljudi postali preponosni, ne žele pokazati nikakve emocije...kao da su svemir za sebe, sami sebi dovoljni...otuđenost velika vlada svijetom i kako onda da taj ''milijun'' ljudi vjeruje?

Slažem se Ivančice, no ipak - treba naći taj smisao. O tome je najviše govorio V. Frankl - https://book.hr/kako-otkriti-svrhu-i-sm ... ponizenja/
no, ne znam kako vi, ali ima dana kad je užasno teško, zar ne?

Vrh

PostPostano: Čet lis 18, 2018 20:13 

Kad Bog se čini daleko - možda jednostavno treba raditi ono po naputku Majke Tereza - ići kući i voljeti svoje bližnje, obitelj i sve one koje nam je On stavio na put - najbolje što umijemo i znamo.

Da... Samo sta ako to ne znamo bas najbolje? Uz najbolje namjere...

Zadnja izmjena: ivana_2; Čet lis 18, 2018 20:19; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: Čet lis 18, 2018 20:18 

Da, svi bi trebali osjetiti Božiju ljubav, ako ništa svako jutro kad otvorimo oči: Bože hvala ti, još sam tu, dišem i živim!

Ovo pitam iskreno, iz iskustva zivljenja zivota koji je pun borbe: sto ako nam zivot ne pase, ako se netko nebi htio probudit nego dapace tesko mu je zivit i kraj gleda kao spas? Kako osjetit ljubav i biti zahvalan?

Vrh

PostPostano: Čet lis 18, 2018 20:21 

Slažem se Ivančice, no ipak - treba naći taj smisao. O tome je najviše govorio V. Frankl - https://book.hr/kako-otkriti-svrhu-i-sm ... ponizenja/
no, ne znam kako vi, ali ima dana kad je užasno teško, zar ne?

Da...

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC + 01:00 sata