Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet svi 29, 2020 19:39

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Pravila foruma

Ovdje možemo postavljati svoja pitanja u vezi katoličkog nauka i duhovnosti,
a odgovore će pokušati dati prije svega oni sa teološkim znanjem.
Pitanja neka budu konkretna i jasna, te u vezi onoga što je bitno za naše spasenje i duhovni rast.

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Čet lis 17, 2019 10:39 

Zna li itko kakav je stav Crkve o ukazanjima Marije don Stefana Gobbija?Znam da je njegov marijanski pokret priznat i zaživio.No,njegova viđenja i proročanstva?Ima više toga krivog u njima,sumnjam da mu se Gospa ukazala,čemu?Što vi mislite?

Vrh

PostPostano: Čet lis 17, 2019 11:53 

Zna li itko kakav je stav Crkve o ukazanjima Marije don Stefana Gobbija?Znam da je njegov marijanski pokret priznat i zaživio.No,njegova viđenja i proročanstva?Ima više toga krivog u njima,sumnjam da mu se Gospa ukazala,čemu?Što vi mislite?

Iz moga iskustva jer sam više godina išao na cenakul u Jordanovac i što se tiče plave knjige je da treba biti oprezan jer je na mene to dosta djelovalo i 5 ili 6 godina svog života sam proveo po prilično fanatički.

Ne znam da li se odobrenje od Crkve može automatski smatrati i za preporuku znam da u tom pokretu ima jako puno svećenika,biskupa pa čak i kardinala zato mi je to još više dovodi u dilemu jer se vidim logikom da je tu ipak previše svećenika i teologa pa bi valjda uočili neke sumnje i nepravilnosti.

Za kraj mogu reći da Crkva ne smatra za grijeh ako ne vjerujemo u nadnaravne objave i viđenja osim Biblije i Crkvenog učiteljstva.

Vrh

PostPostano: Čet lis 17, 2019 21:00 

Svećenik iz Milana, don Stefano Gobbi, i s njime povezan "Svećenički marijanski pokret" slobodno službeno djeluju, ali te poruke Crkva ne priznaje. Tko zna ponešto engleski na "Catholic Answersu" će naći o tome:

https://www.catholic.com/magazine/print ... of-priests

https://www.catholic.com/qa/marian-move ... y-approved

U porukama, kažu, ima milenarizma - krivog učenja, proturiječe Katekizmu KC i ima nekih proročanstava koja su najavljena za točnu godinu, a nisu se nikad ispunila...

:??

Vrh

PostPostano: Pet lis 18, 2019 11:29 

Hvala što si me podsjetila,davno sam to isto pročitala,ali nisam više bila sigurna. :)) Jer na drugom katoličkom forumu došle njegove poruke,prema kojima sam skeptična.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata