Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sub lip 22, 2024 01:30

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 138 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
PostPostano: Pon vel 13, 2023 15:10 

Evo jednog primjera večernje molitve sa svih 5 vrsta hagioterapija...

/Sjeti se da je Bog tvoj Otac i da te voli više nego itko od ljudi.../
Bože, hvala Ti za ovaj dan i za Tvoju ljubav. Hvala Ti što si me stvorio i što imaš određen plan sa mnom.
Hvala Ti što sam danas mogla prepoznati Tvoju ljubav u .... /sada se sjeti barem 3 stvari, ne moraju biti velike, koje si danas (ili općenito) doživjela i na čemu možeš biti zahvalna Bogu: npr. hvala Ti za ovaj sunčan dan i za vrijeme odmora u prirodi; hvala Ti što sam danas susrela nekog; hvala Ti na Tvojoj riječi kojom nas liječiš i krijepiš; hvala Ti na svetoj misi i na milostima koje nam daješ u pričesti... /
Isuse, želim se više pouzdati u Tebe. Želim više vjerovati da Ti upravljaš mojim životom i životima mojih bližnjih i da ćeš na kraju sve okrenuti na dobro. Ponekad me muči ... (reci svoju teškoću), ali se uzdam u Tebe jer Ti si svemoguć, dobar i pun milosrđa.
Opraštam od sveg srca svima koji su me danas povrijedili /ili reci poimence/ i molim oproštenje od Tebe, milosrdnog Oca za sve ono što danas nije bilo dobro.
Otpusti nam duge naše kako i mi otpuštamo dužnicima našim.
Izbavi nas, Oče, od svega zla i od svih neprijateljskih zasjeda (đavlovih). /Sad možeš izmoliti koju molitvicu Anđelu čuvaru ili sv. Mihaelu za zaštitu/
Isuse, daj nam svoga Duha, ispuni nas radošću, mirom i zahvalnošću...
Duše Sveti, Tješitelju, dođi u srca naša sa svojom Milošću i svetom Ljubavi
i udijeli nam dvanaest svojih plodova: ljubav, radost, mir, strpljivost, dobrohotnost, dobrotu, izdržljivost, blagost, vjeru, čednost, uzdržljivost i čistoću.
Sveti ...... (reci ime svog zaštitnika), moli za nas.
Bezgrješno Srce Marijino, budi naše spasenje.

Hvala ti, adrijana, isprintati ću...
Imala sam nešto poprilično slično.
Samo, trenutno se ne mogu uživjeti. Ne osjećam se baš svrhovito niti zahvalno niti opraštajuće :oops:

Vrh

PostPostano: Uto vel 14, 2023 19:56 

Samo, trenutno se ne mogu uživjeti. Ne osjećam se baš svrhovito niti zahvalno niti opraštajuće :oops:

Ne ide to na brzinu... Na hagioterapiji uživo to rade tjednima i mjesecima. Voljela bih jedno vrijeme pobliže upoznati kako je to, okvirno sam čitala da se radi na ulomcima iz Evanđelja (npr. o milosrdnom ocu, izgubljenoj ovci, Isusovim zahtjevima za opraštanjem...) uz molitve (neke su u njegovim knjigama).

Vrh

PostPostano: Pon tra 22, 2024 21:21 

Tko je zainteresiran za online susrete hagioterapije i nove evangelizacije može se prijaviti na poveznici:

https://hagio.hr/najave/kako-vjerovati- ... ni-susret/

(utorkom u 20 h)

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 138 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Vrijeme na UTC + 01:00 sata