Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sub lis 01, 2022 02:53

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 433 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Autor Poruka
PostPostano: Uto sij 12, 2016 22:47 

Sta nevalja sa tim karizmatskim pokretom?

Vrh

PostPostano: Pet sij 15, 2016 08:57 

Sta nevalja sa tim karizmatskim pokretom?

Ja inače imam pozitivan stav prema karizmatskom pokretu, a na konkretno postavljeno pitanje o negativnostima, mogu odgovoriti kako mislim da imaju krizu vođenja na nižim razinama gdje neke grupe vode laici. Isto tako nemaju kritički odmak od protestantske literature i medijskih nastupa protestantskih pastora pa pojedinci imaju ozbiljnih problema u shvaćanju Katoličke vjere i Crkve koja im postaje neprijatelj, a ne istina o njoj kao jedinom sredstvu spasenja što nam ga je sam Bog ostavio.

Vrh

PostPostano: Sri lip 28, 2017 13:52 

Meni se dr. fra Ivo Pavić čini jako dobar katolički karizmatik!
Ono koliko sam čitao njegove članke, njegovu knjigu, čitao svjedočanstva mnogih ljudi, čitao stranu dvasrca, nagledao sa mase Youtube snimaka, ja sam zbilja postao njegov fan!
Čovjek zbilja ima darove od Boga...pogotovo da liječi bolesne ljude
Hvala i slava Isusu Kristu na tomu! :))

Vrh

PostPostano: Pon srp 03, 2017 20:30 

Karizmatici imaju svoje fanove i stvara se kult licnosti,tako da se ide " kod fra Ive' kod ovog ili onog i gubi se znacaj o onome tko je najbitniji.Tu je jos prisutna i polaganje ruku na koji su fanovi navezani i nije um duhovna obnova ok ako iz nekog razloga to izostane.To je i najcesce pitanje kad se ide na neku obnovu -" Hoce li i u koliko sati biti polaganje ruku i do kad traje pauza? " Ima dosta ljudi koji su odljepili na duhovne obnove a i onih koji su skroz odljepili.Imam neprovjerenu informaciju da je nakon duhovne obnove povecan priljev pacijenata na psihijatriju.Ne znam da li je tocno ali me ne bi cudilo da jest.Misljenja sam da je duhovna obnova dobra onome tko shvati da ima svetohraniste i u svojoj zupi.Takodjer ima i prostora za sumnju sto se tice fenomena i " manifestacija" na duhovnim obnovama.

Vrh

PostPostano: Pet srp 07, 2017 14:39 

Imam neprovjerenu informaciju da je nakon duhovne obnove povecan priljev pacijenata na psihijatriju.Ne znam da li je tocno ali me ne bi cudilo da jest.

U svim starim spisima piše da Bog ne daje milosti ljudima ako se ovi ne obrate i ne pokaju za svoje grijehe.
Znači da ne možeš ići tragati za "ispunjujućim duhovnim iskustvom", a iznutra si neizmiren s Bogom ili čak možda i u smrtnom grijehu...

Vrh

PostPostano: Čet srp 13, 2017 16:37 

Mislim da ljudi ne odljepljunu zato.Na kraju svih raspra i kontroverzi,razlicita tumacenja istog od strane samih " karizmatika" ,velikog zajednustva i bratstva tu je svatko sam.Bio sam uDomu sportova kad je Linic imao obnovu.Tamo su asistenti,volonteri u istim majicama za moderaciju susreta.Na svoje usi sam cuo jednu gospodju asistenticu kako kaze da pravi vjernuci idu u Tabor a susreti u dvoranama su za bivse kurve i propalice,nadalje u Sigetu Smiljan ne jednom naglasva kad netko ima manifestacije da ga se ne dira i da asistenti oaze na to da se to nikako ne smije cu biti.,nedjutim mene je upravo asistent ( oni i majicama) isao podizati.Na Loncarevu susretu cuo sam kako pomocnik kod pridrzavanja kad se pada da se " pociva u duhu" poducava kako pridrzati osobu da se ne ozlijedi,a ako se ozlijedi da to tak mora but,da je Bozja volja.Kad su volonteri i sami pomagaci,asistenti karizmatika nedosljedni,sto onda tu treba vise govoriti.Svatko je sam u svojoj prosudbi,u guzvi ljudi i informacija i hrpe knjiga. na trzistu.Bio,vidio i to je to.

Vrh

PostPostano: Čet srp 13, 2017 22:14 

Snjegovic je napisao/la:
Bio,vidio i to je to.

Uzalud si išao. Ništa ti nisi vidio. Nažalost.
A ona hrpa nebuloza u tvom prethodnom postu isto više kazuje o tebi nego o karizmaticima.
Nego, tebi se ne sviđa kad stvari moraju biti "pod konac" po Crkvenom zakonu, ne sviđa ti se ni kad su stvari "malo slobodnije" (mada je karizmatski pokret uredno priznat u Crkvi već nekoliko desetljeća), na gomilu stvari iz Crkve imaš primjedbe (koje često agresivno i neosnovano iznosiš).....pa hajde onda reci kako bi to po tebi trebalo organizirati život Crkve, molitve, sakramente..... ili bolje nemoj. :mrgreen:

Uglavnom, pozdrav ti i dio blagoslova, maloprije stigoh s karizmatskog susreta.

Vrh

PostPostano: Čet srp 13, 2017 23:11 

Kad se kritizira karizmatsku pokreg,odmah se mase odobrenjem Vatikana ko s partijskom knhizicom " Mi smo odobreni od Vatikana " Sve je zato valjda ispravno? Pored ovih imam jos jedno uskustvo.Fra Smiljan mi je rekao da ja nemam nikakvih djavolskih ometanja,da je to sigurno,e da bi mi ovlasteni egzorcist u jednij stranoj zemlji rekao potpuno suprotno. I sta bi tu trebali pisat hvalospjeve po ovom portalu.Pa prosli papa je rekao da je " Crkva brod koji pusta na sve strane " To su vrlo teske rijeci,a sad sam ja kao neko zanovjetalo kad iznosim konkretne stvari koje nisu u redu.Bar na ovoj temi :)

Vrh

PostPostano: Čet srp 13, 2017 23:39 

Samo ti "slalomiraj" između smisla. Znaš vrlo dobro šta je napisano, a na šta se ti referiraš.
Mogu i sam naći stvari u karizmatskom koje se meni ne sviđaju. Još više takvih stvari mogu naći kod neokatekumena - koji su mi potpuno nešto šizoidno i nejasno mi je skroz kako im je moglo biti odobreno djelovanje u Crkvi, ali eto.....
I fra Smiljan je egzorcist s iskustvom, ne vjeruješ mu? A da ponovite razgovor i probate opet "testirati" - jeste išli uopće dotle? (Ako smijem pitati?)

Vrh

PostPostano: Čet srp 13, 2017 23:57 

Da.Smijes.Fra Smiljan je napravio " test". Nista se " nije pokazalo" i rekao mi da nemam problema,e da bi se kod ovlastenog egzorciste kod kojeg sam slucajno zalutao ne znavsi tko je taj covjek,samo od sebe pokazalo i rekao mi da itekako ima problema. Onda smo dogovarali sstanak,a tu su ljudi oko njega koji su si valjda pripisali ulogu posrednistva i odnosa sa javnoscu ucinilu svoje,tako da sm se posvadjao i rekao da necu doc.Nema nikakve sumnje da je taj svecenik ovlasten od Vatikana za egzorcizam,ali sluzbuje u stranoj zemlji.Nisam bio jedini u Crkvi kad se " to pokazalo" a uvjerio sam se da zaista ima ljudi u velikim problemima zbog djavolskog utjecaja.Ako hoces migu ti u poruci poslat gdje se ide na obnove o kojima pisem

Vrh

PostPostano: Pet srp 14, 2017 09:31 

Kad se kritizira karizmatsku pokreg,odmah se mase odobrenjem Vatikana ko s partijskom knhizicom " Mi smo odobreni od Vatikana " Sve je zato valjda ispravno? Pored ovih imam jos jedno uskustvo.Fra Smiljan mi je rekao da ja nemam nikakvih djavolskih ometanja,da je to sigurno,e da bi mi ovlasteni egzorcist u jednij stranoj zemlji rekao potpuno suprotno. I sta bi tu trebali pisat hvalospjeve po ovom portalu.Pa prosli papa je rekao da je " Crkva brod koji pusta na sve strane " To su vrlo teske rijeci,a sad sam ja kao neko zanovjetalo kad iznosim konkretne stvari koje nisu u redu.Bar na ovoj temi :)

Možda su se "ometanja" u međuvremenu zbila :wink:

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:
Dux - 11.8.2015.-11.8.2017.
srbki (hrki) - 12.8.2015.-12.8.9999.
CarolusRex - 27.7.2016.-27.7.9999.
crusader - 19.10.2016.-19.10.9999.

Vrh

PostPostano: Pet srp 14, 2017 12:06 

Nisu,znao sm da ce to neko rec,ne pitaj kako znam da nisu jer jednostavno znam.Smiljo je pivrsan,nemoj mi ga branit..Dobro.Idem sad na put.Bok.

Vrh

PostPostano: Pet srp 14, 2017 17:38 

Snjegovic je napisao/la:
Nisu,znao sm da ce to neko rec,ne pitaj kako znam da nisu jer jednostavno znam.Smiljo je pivrsan,nemoj mi ga branit..Dobro.Idem sad na put.Bok.

Želim ti puno sreće i da ti Bog pomogne! Aj ciao!

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 433 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Vrijeme na UTC + 01:00 sata