Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sub lis 01, 2022 02:57

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Pon vel 23, 2015 17:15 

Naravno da se briše krštenjem.
Ali je i činjenica ako xy ne živi sakramentalni život
da ga nečisti duh napastuje mnogo više jer mu je roditelj bio neznam recimo prostitutka, nego djete roditelja koji žive pravo krščanski život.

Vrh

PostPostano: Pon vel 23, 2015 19:12 

alojzije je napisao/la:
da ga nečisti duh napastuje mnogo više jer mu je roditelj bio neznam recimo prostitutka, nego djete roditelja koji žive pravo krščanski život.

hm daj me nekako uvjeri sa nekim primjerom jer ovako ukratko to mi se čini dosta nepošteno od strane Boga koji bi dopustio zloduhu da više napastuje xy od prostitutke nego xy od roditelja vjernika a oba xy ne žive sakramentalnim životom.

Vrh

PostPostano: Pon vel 23, 2015 19:26 

alojzije je napisao/la:

Iz koje si ti teologije ovo izvukao?!

Vrh

PostPostano: Uto vel 24, 2015 01:23 

Citat:

Iz iste one iz koje su izvukli Milivoj Balobanić, Tomislav Ivančić ili Zvezdan Linić!

Vrh

PostPostano: Uto vel 24, 2015 08:05 

Alan Ford je napisao/la:
Citat:

Iz iste one iz koje su izvukli Milivoj Balobanić, Tomislav Ivančić ili Zvezdan Linić!

???!

Vrh

PostPostano: Uto vel 24, 2015 12:18 

Alan Ford je napisao/la:
Citat:

Lončar i Radigović vise.Na mnogim Linićevim seminarim sam bio,nikad nisam čuo da o tome govori.Za Ivančića nisam siguran a Balobanić je u tome , svakako.No kako već napisah,teško da ima uporište u Novom Zavjetu a većina svećenika je protiv.Sjetih se još jednog,Ivo Pavić.Moj bratić se kod njega obratio a pošto sam stariji od njega , počeo me ispitivati o našima starima,tko je kakav bio i što je radio, I reče mi da je to zbog liječenja obiteljskog stabla!

Vrh

PostPostano: Uto vel 24, 2015 12:23 

Kresimir Fly je napisao/la:
teo je napisao/la:
sneni je napisao/la:

može li pojašnjenje ovoga -Matej 12,32 Tko rekne riječ na Sina čovječjega, oprostit će mu se. A tko rekne riječ na Duha Svetoga, neće mu se oprostiti ni na ovom ni na onom svijetu. Zašto je bilo potrebno da Isus kaže "ni na onome svijetu" ?Jesu li Židovi vjerovali da se grijesi opraštaju i na onome svijetu?

Mislim da znadem, barem djelomični odgovor, nadam se...
Grijeh protiv Duha Svetoga je grijeh kada si protiv Božjeg djela, kada odbacuješ Boga koji ti daje milost i mogućnost prosvjetljenja po Duhu. I kad je kod grešnika odsutno kajanje.
Isus je to rekao da upozori na veličinu grijeha, zapravo to je potpuno i svjesno odbacivanje Boga po Duhu Svetom.

Ovo za Židove ne znam, mislim da se odnosi na cijeli ljudski rod jer je Isus došao svima!

Dobar odgovor.
Duh Sveti nad potiče da se pokajemo i predamo Bogu , i tko to odbija,nema mu oproštenja.Odbijajući Duha,odbijamo i Oca i Sina!
"Ni na ovom ni budućiem" jednostavno znači,nikada!

Vrh

PostPostano: Uto vel 24, 2015 12:27 

alojzije je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
Po pitanju rodoslovnog stable sam još uvjek ,skeptik!
Kad prihvatimo Isusa,po mom mišljenju,oslobođeni smo od svakog prokletstva.

Interesantno , i ja se slažem s tobom ali malčice je drugačije na terenu , kad se susrečeš kojekakvim bolestima itd . a u molitvi za rodoslovlje se to jako brzo riješi naprimjer neplodnost...

Pa neznam,ali znam jedno,neke stvari se nemogu riješiti,neka žena ili muškarac će ostati neplodni ma koliko netko"kopao" po njegovom obiteljskom stablu!Ile neke druge bolesti!Nema ozdravljenja uvjek.Nema ni odgovora na pitanje "Zašto"!
Npr,preko Fra Zvjezdana su ozdravile stotine a on sam je umro od opake bolesti iako se za njega molila cjela Hrvatska i trećina Bosne!

Vrh

PostPostano: Uto vel 24, 2015 17:57 

Ova tema je dosta puta "prozvakana", ali se vecinom radi o slabom razumjevanju pojmova i svojevrsnoj kakofoniji, ne uzimajuci u obzir sve aspekte ovog fenomena. Dosta sazeto o ovome pise don Damir.

http://studentski-pastoral.com/index.ph ... pelana/183

Vrh

PostPostano: Uto vel 24, 2015 18:02 

SlijepiPutnik je napisao/la:
Ova tema je dosta puta "prozvakana", ali se vecinom radi o slabom razumjevanju pojmova i svojevrsnoj kakofoniji, ne uzimajuci u obzir sve aspekte ovog fenomena. Dosta sazeto o ovome pise don Damir.

http://studentski-pastoral.com/index.ph ... pelana/183

Jako dobro to don Damir kaže!

Vrh

PostPostano: Uto vel 24, 2015 19:53 

Neka je znano da mi nemožemo svojim zlodjelima skriviti konačnu propast vlastite djece,nit im svetim dijelima svoje vjere možemo zaslužiti raj.Primjerom i silom duha,koji je ovladao našim srcem,mi ih-ili otiskujemo prema vječnoj propasti ili privlačimo k nebu,ali konačna će odluka biti njihova,dat će im se ono što više budu htjeli.
Svaka duša na ovaj svijet sama od Boga dolazi i svaka se sa svojim dijelima osobno vraća na Božji Sud ,te je sama odgovorna za svoju vječnu sudbinu.Nitko se neće moći na sudu Gospodnjem pohvaliti djelima vjere svojih otaca,kao što se to uzalud mnogi u ovom životu hvale odtkrivajući tako vlastitu mlakost i nevjeru,niti će je tamo iz usta Goaspodinovih dočekati osuda zbog grijeha njezinih otaca.Otkupitelj je ovdije došao da nas Svetim Krštenjem oslobodi od zla otaca..
Grešan rod nemože biti isprika za nevjeru.Svi su ljudi jednako odgovorni Onome koji im je darovao život i slobodnu volju,prosvijetljenu neugasivim svijetlom savijesti.Čast roda nikome ne otvara vrata raja.
Pomaže,doduše u ovom životu,kao orijentir spasa.jer bodri duši i krijepi joj vjeru dobrim primjerom.S onu stranu tjelesne smrti,čak ni bračni parovi,što ih sveti sakrament doživotno veže,ne stižu kao jedno niti ostaju u jedinstvu života kao ovdije pod sakramentom"nego će biti kao nebeski anđeli"(Mt 22,30).RAJKO BUNDALO (Pogled u krajeve srca,str.223)

Ovdje savršeno jednostavno čovjek objašnjava stvar!

Vrh

PostPostano: Uto vel 24, 2015 19:54 

U novije vrijeme, osobito na vjerničkim skupovima za duhovnu obnovu, često se spominje i potreba moliti za otkupljenje tereta i baštine obiteljskog stabla. Naše porijeklo nosi sa sobom darove i terete, izvore milosti i grijeha. Kao što u tjelesnom smislu govorimo o genima što smo ih baštinili od predaka, tako se može govoriti i o duhovnim genima. Buduća pokoljenja osjećaju na sebi opterećenje ili sklonosti koje možemo povezati s poznatim ili nepoznatim činjenicama iz života naših predaka. Sklonost alkoholu, razvratu i psovki često je na neki način baština obitelji u širem smislu.

Šira obitelj nosi na sebi pečat nekog davnog zločina, nasilja, silovanja, ubojstva, samoubojstva, abortusa i slično. Krivnja je doduše osobna, ali posljedice mogu snositi i drugi. Nešto je u tome i od onoga što vjerujemo kada govorimo o istočnom grijehu. Taj grijeh povezujemo s praroditeljima ljudskog roda, a kroz generacije se taj grijeh prenosi, potencira, povećava i nameće svim generacijama ljudskog roda.

Zvjezdan Linić.

Vrh

PostPostano: Uto vel 24, 2015 20:04 

"Hvala ti!Isuse Kriste,prvo te molim:
Ozdravi sve moje povrede
koje sam naslijedio/la od mojih predaka,
možda i do sedmog koljena.
Molim te Isuse,svojom krvlju i svojim uskrsnućem raskinini sve
negativne utjecaje mojih predaka
Prekini sve utjecaje koji me sputavaju i vežu!..."

TOMISLAV IVANČIĆ -"Bog preobražava" str 126

Vrh

PostPostano: Uto vel 24, 2015 20:06 

"Pojavio se jedan termin koji nije svojstven u našoj Crkvi,nemojte odmah povezivati s tim terminom neke ljude, ovo nije govor o ljudima, nego o duhovima da nas ne prevare duhovi.
Kažu-Liječenje obiteljskog stabla-,!Krist nije šumar koji liječi stabla, On je otkupitelj duša, On je liječio jednog po jednog, taj termin ne spada u duhovno iskustvo naše Crkve, ali duhovno iskustvo naše Crkve ima naziv za taj fenomen koji se zove "MOLITVA ZA DUŠE U ČISTILIŠTU".
I onda se stvaraju nesporazumi unutar Crkve, pa se počinje Crkva dijeliti, a to nije naše to je protestansko, to je ovako, to je onako. Ali taj fenomen postoji jer Đavao nije kreator, on ne izmišlja ništa novo, on prilazi stvorenome da to iskrivi.
Uvijek je na tragu istine, ali nije čvrsto stajao na istini, nego negdje nešto skrene na stranu.
Zato ne treba se bojati molitava za duše u čistilišu, tad sigurno nećemo doći u sukob sa svojom Crkvom, zato Crkva od početka prikazuje Svete Mise za pokojne."
RAJKO BUNDALO 2/5 cd Sl. Brod 2009

Vrh

PostPostano: Uto vel 24, 2015 20:24 

To su novotarije, nije toga bilo prije!

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata