Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sub srp 21, 2018 22:10

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Hod za život
PostPostano: Uto svi 17, 2016 14:56 
Administrator

U subotu 21.5. održat će se Hod za život, hodat će se od 10h od Trga kralja Tomislava preko Zrinjevca do Trga bana Jelačića gdje će program za velike i male biti do 14h.

Hodom za život podsjeća se da svaki ljudski život ima dostojanstvo od začeća do smrti, te se zalaže za društvenu i ekonomsku potporu obitelji.
"Hodajući zajedno u subotu, 21. 5., svjedočit ćemo radost što živimo u Hrvatskoj u kojoj želimo podizati svoje obitelji i odgajati djecu."
Planiram otići i nadam se lijepom vremenu.

Vrh

PostPostano: Pon svi 23, 2016 08:55 

Bio sam sa obielji na Hodu za život. Veličanstveno je bilo hodati među onima koji biraju život. Grupica koja ne razumije poruku hoda, ali zna kako je protiv nije mogla umanjiti pozitivu skupa niti pomoću bubnjeva niti medijiskom afiramcijom.

Vrh

PostPostano: Uto svi 24, 2016 15:16 

Također i ja, sa svojom obitelji !!

Vrh

PostPostano: Sri svi 25, 2016 16:22 
Administrator

I ja sam bio s obitelji na hodu i susreo dosta poznatih, procjenjuje se da je bilo preko 15000 ljudi.
Začudila me ekipa koja je na pola puta do Trga imala svoj skup za pravo žene na abortus i vrijeđala povorku. Bilo je dosta prostački i neprimjereno za djecu. Tada me jedan sin pitao: Kako to da su oni protiv života kad su i sami bili bebe u trbuhu.

Premijerova supruga Sanja Orešković je odlično sažela: "Mislim da se svaka razborita osoba opredjeljuje za život, a ne za smrt, a sve ostalo je jedna velika zabluda i strah".

Na kraju su mediji poput Jutarnjeg lista i sl. kojima nikako nije pasao ovaj hod pokušali podvaliti svoju propagandu.
Aktivistice koje su izazivale i nakratko zaustavile povorku sve dok nisu uhićene, prikazali su kao junakinje, postavljene su na naslovnice pišući kako se radi o uspješnim umjetnicama a ne nekim huliganima. Broj prisutnih i cijeli događaj se pokušao umanjiti i pisati o onih nekoliko koji su bili protiv skupa, među kojima su bili i političari, bivši i sadašnji članovi SDP-a.
Sjećam se još kad je Jutarnji dan prije referenduma imao veliku naslovnicu "Referendum o braku pada: čak 71 posto PROTIV". Naravno da takvo pisanje nema nikakve veze sa istinom, tako i sada upozoravam da se ne vjeruje ovim nestručnim i pristranim medijima, koji nemaju ni minimalne standarde novinarstva.

Bez obzira na te sramotne medije, možemo biti sigurni da nismo sami u svojoj želji za zaštitom života, a na kraju uvijek budućnost donosi život, naša djeca i mladost, to je onaj znak koji ostaje i nakon ovakvog hoda i ovakve velike proslave života.

Vrh

PostPostano: Sub svi 28, 2016 19:00 

Da, Giovi primjetila sam te :D !!

Vrh

PostPostano: Ned svi 29, 2016 17:04 

Hod za život vs. ukidanje invalidnine za osobe sa Downovim sindromom. Oni kažu da je to samo "mala birokratska pogreška", ali im svejedno treba nekoliko mjeseci da ju isprave (što se realno može u 2-3 dana). Zanimljivo da se uvjek greške događaju nad najslabijima. I koliko sam čuo na nekoj emisiji neće biti retroaktivne isplate, nego od trenutka kad naknada nastavi. Treća stvar da to i nije neki novac, čak se mogu i značajno povećat ta sredstva.
Iz neutralne perspektive (nekoga tko nema nikoga sa Downom niti poznaje osobu sa tim sindromom) : sve to upućuje da to i nije baš "slučajna pogreška", kao da se želi tim potezom obeshrabriti žene da rode dijete sa Downom i poslati određenu (strašnu) poruku.
Mislim da je i sama premijerova supruga spomenula podatak da se žene najčešće odliučuju na pobačaj zbog ekonomskih razloga (pretpostavljam da nakon što saznaju da nose djete sa Downom još i češće), a s druge strane premijer i njegova birokracija ukidaju i to malo ekonomske potpore koje dobivaju te osobe. A da stvar bude gora to i nije neki novac za Republički proračun. Mislim da su takve "reforme" su već viđene u Njemačkoj 30-ih. Možda Zoka i nije toliko bedast kad kaže da je u Hrvatskoj nacizam/fašizam (ne znam na koji je on mislio), ali ovo definitivno miriše na to.
Možda se Karamarku takva greška ne bi dogodila (tko će više znat). Više ne znaš na kojeg političara danas "zaigrat".

Mislim da to treba pod hitno ispravit.

Btw. I aktualni premijer kad govori Hrvatski pomalo zvuči poput njih. Što je dobra stvar jer time je lišen sposobnosti laganja.

Vrh

PostPostano: Pon svi 30, 2016 06:09 

popo1 » Jučer, 17:04 je napisao/la:
Hod za život vs. ukidanje invalidnine za osobe sa Downovim sindromom....

Podlo je tako postavljati stvari! Prije svega gubitak invalidnine za neke osobe s Downovim sindromom posljedica je pravilnika koji su donijeli sdpartijci, tako da je obična laž kako nova vlada ukida invalidima neka prava. Nova vlast samo ispravlja greške prošle antihrvatske vlasti.
Drugo, dno dna je koristiti invalidnu djecu za osobni politički probitak kako to rade aktivisti protivnika Hoda za život jer su protiv djece općenito, a bolesna su im djeca inače zadnja rupa na svirali!

Vrh

PostPostano: Pon svi 30, 2016 07:25 

Da samo im nekako predugo treba u ispravljanju grešaka. Nek se požure.
Glede profitiranja, mislim da je ok napravit dobru stvar i profitirat? Ili ne? I da je netko dobio nekakav profit ( bilo politički bilo financijski), a da je pritom napravio ili ponudio neko dobro za zajednicu, dali je to sa moralne strane dopustivo? Koje je učenje Crkve po tome pitanju?

Vrh

PostPostano: Pon svi 30, 2016 14:50 

Izgleda da ravnodušje ovog tipa ipak postoji u Hrvatskoj. Ne znam dali je to tako u nekim drugim katoličkim zemljama.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/djec ... 37297.html

Vrh

PostPostano: Uto svi 31, 2016 06:02 

popo1 » Jučer, 14:50 je napisao/la:
Izgleda da ravnodušje ovog tipa ipak postoji u Hrvatskoj. Ne znam dali je to tako u nekim drugim katoličkim zemljama.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/djec ... 37297.html

Ah' ti pokvareni katolici kako su samo zločesti iako katoličkih zemalja nema :roll: ? Realno gledano što god država i lokalna vlast napravi za djecu sa poteškoćama u razvoju i njihove obitelji je malo i uvijek će biti malo! Zašto ti ne kreneš od sebe pa odgovoriš bi li primio jedno dijete sa poteškoćama u razvoju i što bi to značilo za tebe? Koje bi teške dječje bolesti, kao roditelj mogao podnijeti? Bez tih odgovora ovo tvoje prozivanje je bjedno politikanstvo vrijedno svakog prezira!

Vrh

PostPostano: Sri lip 01, 2016 22:19 

Bez ulazenja u polemike, samo cu postaviti jednu konstataciju i jedno pitanje:

Katolici ocekuju da se postuju njihovi stavovi. To je lijepo i tako treba biti. Tolerancija na prvom mjestu.

Ali zasto su onda katolici netolerantni prema ostalima? Ako mi ne smatramo da zivot pocinje zacecem i da pobacaj nije ubostvo, zasto nas ostale ne pustite da zivimo svoj zivot po svojim stavovima?

Vrh

PostPostano: Čet lip 02, 2016 08:40 

Katolici ocekuju da se postuju njihovi stavovi. To je lijepo i tako treba biti. Tolerancija na prvom mjestu.

Ali zasto su onda katolici netolerantni prema ostalima? Ako mi ne smatramo da zivot pocinje zacecem i da pobacaj nije ubostvo, zasto nas ostale ne pustite da zivimo svoj zivot po svojim stavovima?
Danas ima jos uvijek ljudi koji vjeruju da je zemlja ravna ploca usprkos svim znanstvenim dokazima i argumentima. Sto znaci za tebe tolerancija? Prihvacanje i potvrdivanje lazi da se ne bi nekome zamjerili? To nije zivot krscana, to je zivot kukavice i licemjera.

Vrh

PostPostano: Čet lip 02, 2016 10:17 

Kakve veze ima tolerancija sa poštivanjem osobe? :shock:

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:
Dux - 11.8.2015.-11.8.2017.
srbki (hrki) - 12.8.2015.-12.8.9999.
CarolusRex - 27.7.2016.-27.7.9999.
crusader - 19.10.2016.-19.10.9999.

Vrh

PostPostano: Čet lip 02, 2016 23:21 

Citat:
Danas ima jos uvijek ljudi koji vjeruju da je zemlja ravna ploca usprkos svim znanstvenim dokazima i argumentima. Sto znaci za tebe tolerancija? Prihvacanje i potvrdivanje lazi da se ne bi nekome zamjerili? To nije zivot krscana, to je zivot kukavice i licemjera.

Ne. Nitko vas ne tjera da mijenjate stavove, kako kazes u lazne, jer vidis, problem je u tome sto je istina? Ti kazes da je moj stav lazan, ja kazem da je tvoj stav lazan. To ne vodi nigdje. Prestanimo se uvjeravati, jer do zajednickog stava o ovoj temi necemo nikada doci.

Vi imate svoja uvjerenja, i drzite ih se, tako je najbolje. Mi imamo svoja. Zbog toga prestanimo nametati svoje stavove, i traziti zabrane. Zabrane uostalom nikada nikome nisu nista dobro donijele.

Vrh

PostPostano: Pet lip 03, 2016 08:44 

Ne. Nitko vas ne tjera da mijenjate stavove, kako kazes u lazne, jer vidis, problem je u tome sto je istina? Ti kazes da je moj stav lazan, ja kazem da je tvoj stav lazan. To ne vodi nigdje. Prestanimo se uvjeravati, jer do zajednickog stava o ovoj temi necemo nikada doci.

Vi imate svoja uvjerenja, i drzite ih se, tako je najbolje. Mi imamo svoja. Zbog toga prestanimo nametati svoje stavove, i traziti zabrane. Zabrane uostalom nikada nikome nisu nista dobro donijele.
Neznam o kakvim zabranama ti govoris? I nije mi jasno sto trazis na ovom forumu? Ako zelis opravdati svoj grijeh nisi na pravom mjestu.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata