Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon stu 12, 2018 19:15

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Pet lip 03, 2016 20:05 

O "hodu za zivot", kojem nije bio cilj skretanje pozornosti na stav KC o pitanju pobacaja, nego trazenje potpore za zabranu pobacaja.

Ne zelim opravdavati, kako ti kazes moj grijeh, a za mene su to moji stavovi, na forumu nisam da bi bilo koga u bilo sto uvjeravao, niti to zelim, jer ovaj forum nije mjesto za to, nego cisto iz znatizelje o raznim crkvenim pitanjima. Takva sam osoba, i puno stvari me zanima, povijest, auti, zeljeznice, politika, pa me tako zanima i vjera.

A na ovu temu sam cisto odgovorio da skrenem paznju na netoleranciju. Koja dolazi s oba tabora.

Vrh

PostPostano: Pet lip 03, 2016 20:45 

A na ovu temu sam cisto odgovorio da skrenem paznju na netoleranciju. Koja dolazi s oba tabora.

Zbog čega bi ikoga bila briga za toleranciju?

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:
Dux - 11.8.2015.-11.8.2017.
srbki (hrki) - 12.8.2015.-12.8.9999.
CarolusRex - 27.7.2016.-27.7.9999.
crusader - 19.10.2016.-19.10.9999.

Vrh

PostPostano: Sub lip 04, 2016 18:30 

Zbog čega bi ikoga bila briga za toleranciju?

Aha, tolerancija i suzivot nisu potrebni, nego se cijelom drustvu moraju nametati ideje jedne drustvene skupine? :cry:

Vrh

PostPostano: Sub lip 04, 2016 19:31 

O "hodu za zivot", kojem nije bio cilj skretanje pozornosti na stav KC o pitanju pobacaja, nego trazenje potpore za zabranu pobacaja.

Neznam o kakvim ti zabranama pričaš. Cilj hoda za život je bio osvijestiti ljude u ovom sekularnom društvo o vrijednosti ljudskog života od začeća do prirodne smrti. Ispostavilo se da se mnogo mladih majka odlučilo na pobačaj iz razloga jer im je kroz medije prezentirano da fetus nije ljudsko biće već nakupina stanica koje se možeš riješiti ako to želiš bez ikakvih posljedica.

Vrh

PostPostano: Ned lip 05, 2016 13:59 

Svaka im čast na poduhvatu koji su si uzeli, ali vidim na njihovim stranicama nema odgovarajućih znanstvenih referenci (linkova) od znanstvenih instituta, fakulteta i sl. koji se bave izučavanjem života. Na taj način bi možda bolje i kvalitetnije informirali ljude, a trebali su angažirati i određene ugledne znanstvenike sa tog područja - članove HAZU-a i vanjske (a tek onda svećenike) kad su već potaknuli tu temu. Na taj način bi po meni bilo puno kvalitetnije sve to urađeno. Po meni nije organizirano na najbolji mogući način.

Vrh

PostPostano: Ned lip 05, 2016 20:32 

Aha, tolerancija i suzivot nisu potrebni, nego se cijelom drustvu moraju nametati ideje jedne drustvene skupine? :cry:

Mislim da nisi shvatio poantu, ali ajde dobro, probati ću ići tvojom linijom...

Je li bi htio da tvoje dijete ima suživot s pedofilom? Ipak nije dobro nametati ideje "jedne društvene skupine" (?) nad onima koji smatraju drugačije? Je li bi stoga spavanje s djecom trebalo tolerirati jer "drugog ne diraju"?

Ima čak i crni vic na račun te linije koju zastupaš:
Jeste li znali da u redaljci (gangbang) čak 9 od 10 osoba uživa?

Stoga malo razmisli još jednom prije nego počneš bubati populističke fraze bez ikakva uporišta. :wink:

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:

Vrh

PostPostano: Ned lip 05, 2016 23:23 
Administrator

Očito nisi dobro informiran.
Dobro ti je brks001 dva puta napisao, cilj hoda uopće nije bila zakonska zabrana pobačaja. Najbolje sam provjeri i pročitaj stvarne zahtjeve koji su postavljeni.
Hod za život nije bio "prosvjed" i u stvarnosti nije bio protiv nikoga.
Njime smo izrazili svoju želju za zaštitom svakog života i zatražili konkretne mjere da se pomogne svakome tko bi želio imati još djece ili tko bi želio zadržati svoje već začeto dijete, da mu se to olakša i omogući.
Protiv takvog nastojanja nije nitko razuman, pa su neki mediji kako bi se opravdao "kontraprosvjed" izmislili da je Hod prosvjed kojim se želi zakonski zabraniti pobačaj - provjeri sam sve izvore.

Katolici ocekuju da se postuju njihovi stavovi. (...)
Ali zasto su onda katolici netolerantni prema ostalima? Ako mi ne smatramo da zivot pocinje zacecem i da pobacaj nije ubostvo, zasto nas ostale ne pustite da zivimo svoj zivot po svojim stavovima?

Katolici ne očekuju da se poštuju njihovi stavovi, već demokratska odluka većine građana. Kao što je bio referendum o braku između muškarca i žene, i za pobačaj se mogu pokrenuti demokratski procesi kojima bi se eventualno promijenio postojeći zakon.
Što se tiče tvog osobnog stava oko početka života, on ne utječe na stvarnu činjenicu da ljudski život počinje začećem. Etičko povjerenstvo Petrove bolnice je konkretno na upit Ustavnog suda odgovorilo da život počinje spojem muške i ženske spolne stanice, tj. začećem. Sukladno takvim odgovorima struke se može onda dalje raspravljati, no u svakom slučaju svaki život treba štititi i ja želim da se svim obiteljima, pa tako i mojoj i tvojoj, pomogne konkretnim mjerama da se lakše mogu odlučiti za ljepotu života.

Vrh

PostPostano: Pon lip 06, 2016 09:17 

Meni nije logično, a niti pošteno što se sve kvazi-demokratske ljevičarske udruge i pojedinci ponašaju kao da je abortus nešto nadasve pozitivno, nekakav civilizacijski doseg koji treba omogućiti kako bi se izašlo iz zaostalosti, zatucanosti itd. Čak kad su pod pritiskom dokaza prisiljeni priznati kako abortus ne treba biti nešto čemu se treba težiti, nikad ne sudjeluju u promociji života kao vrijednosti i aktivno se protive uspostavljanju atmosfere koja bi potaknula otklanjanje svih ekonomskih opravdanja za abortus.
Mislim kako bi se cijelo društvo bez problema moglo složiti oko toga kako ekonomski razlozi za abortus ne bi trebali postojati. To je točka koje bi za obje strane mogla biti zajednička, a zašto nije?

Vrh

PostPostano: Pet lip 10, 2016 19:43 

Citat:
Neznam o kakvim ti zabranama pričaš. Cilj hoda za život je bio osvijestiti ljude u ovom sekularnom društvo o vrijednosti ljudskog života od začeća do prirodne smrti. Ispostavilo se da se mnogo mladih majka odlučilo na pobačaj iz razloga jer im je kroz medije prezentirano da fetus nije ljudsko biće već nakupina stanica koje se možeš riješiti ako to želiš bez ikakvih posljedica.

Odlicno onda, ako krajnji cilj nije zabrana. Podrzavam da svatko izrazava svoje misljenje.

Citat:
Je li bi htio da tvoje dijete ima suživot s pedofilom? Ipak nije dobro nametati ideje "jedne društvene skupine" (?) nad onima koji smatraju drugačije? Je li bi stoga spavanje s djecom trebalo tolerirati jer "drugog ne diraju"?

Ne postoji nitko normalan u svijetu koji bi tako nesto odobravao. Tako da je besmisleno osporavati pravo na pobacaj sa pedofilijom. Ako malo razmislis, bez obzira na svoje stavove, vidjet ces da sam u pravu (po ovom pitanju).

Citat:
Etičko povjerenstvo Petrove bolnice je konkretno na upit Ustavnog suda odgovorilo da život počinje spojem muške i ženske spolne stanice, tj. začećem. Sukladno takvim odgovorima struke se može onda dalje raspravljati, no u svakom slučaju svaki život treba štititi i ja želim da se svim obiteljima, pa tako i mojoj i tvojoj, pomogne konkretnim mjerama da se lakše mogu odlučiti za ljepotu života.

Eticko povjerenstvo koje je u sastavu katolika, tako da taj odgovor nije neutralan, i ne moze se uzeti ozbiljno. To je kao da je netko pitao eticko povjerenstvo u Saudijskoj arabiji da li je u redu tuci zene. Gruba usporedba, ali je tako.

Ali opet ponavljam, ne zelim (ne ovdje) nikoga uvjeravati u svoje stavove. Ako svrha povorke nije bila uvodjenje zabrane pobacaja, onda mirno spavam, i ponosan sam da odredjene drustvene skupine javno zastupaju svoje stavove, jer to je demokracija, pravo i sloboda govora, koja nikoga ne ugrozava i za koju smo se borili.

Vrh

PostPostano: Sub lip 11, 2016 10:04 
Administrator

Eticko povjerenstvo koje je u sastavu katolika, tako da taj odgovor nije neutralan, i ne moze se uzeti ozbiljno.

Nema smisla dalje gubiti vrijeme na objašnjavanje, jer ovo je mimo svakog razuma.
Znači ti ne priznaješ odgovor struke, jer u njoj ima katolika, a oni se "ne mogu uzeti ozbiljno"! Pa normalno da u Hrvatskoj gdje je većina katolika tako bude i u medicini. Da život počinje začećem nije stav samo etičkog povjerenstva, ta činjenica se jasno uči na Medicinskom fakultetu, bez obzira na nečija uvjerenja. Ako ne priznaješ medicinu kao objektivnu znanost, daljnja rasprava nema svrhe.

Ustavni sud ne pita bilo koga za njegova subjektivna uvjerenja, već znanost, struku, jer aktivisti i drugi nestručni stavovi nemaju tu nikakvu težinu. A struka je jasno odgovorila da život počinje zaćećem i posve je nerazumno i mimo svake logike to ne prihvaćati.

Vrh

PostPostano: Sub lip 11, 2016 10:38 

Ne postoji nitko normalan u svijetu koji bi tako nesto odobravao. Tako da je besmisleno osporavati pravo na pobacaj sa pedofilijom. Ako malo razmislis, bez obzira na svoje stavove, vidjet ces da sam u pravu (po ovom pitanju).

E, vidiš, tu griješiš.
Prvo, sam definiraš normalu kroz prizmu tolerancije, koja kod tebe je apsolutna i objektivno dobra, da bi na kraju ovom porukom to osporio. Da ne kažem: p*srao si sam sebe. :mrgreen:
Drugo, pedofili svoje opravdanje za pedofiliju traže u pojmu "ljubavi". Jer, i ljubav kakvoj je smatraju je neograničena pa uključuje i sex s djecom (bilo s njihovim pristankom, bilo s pristankom roditelja, bilo i kumulativnim pristankom). Po tome oni bi oni trebali biti tolerirani od strane društva.
No, kako si p*srao sam sebe, ne mogu te uhvatiti za rep jer ako se pozovem na toleranciju (koju sam prikazao kao nešto relativno a ti si mi to prvotno osporio), onda ćeš se pozivati na "normalu", a ako se pozovem na "normalu" onda ćeš spočitati kako se nameću stavovi (jer i "normala" je stvar stava, kaj ne?). :wink:

Ili da sumiram sve jednom rečenicom: sve što ti paše spada pod toleranciju, a sve što nepaše je "nenormalno". :P

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:

Vrh

PostPostano: Sub lip 11, 2016 16:22 

Nema smisla dalje gubiti vrijeme na objašnjavanje, jer ovo je mimo svakog razuma.
Znači ti ne priznaješ odgovor struke, jer u njoj ima katolika, a oni se "ne mogu uzeti ozbiljno"! Pa normalno da u Hrvatskoj gdje je većina katolika tako bude i u medicini. Da život počinje začećem nije stav samo etičkog povjerenstva, ta činjenica se jasno uči na Medicinskom fakultetu, bez obzira na nečija uvjerenja. Ako ne priznaješ medicinu kao objektivnu znanost, daljnja rasprava nema svrhe.

Ustavni sud ne pita bilo koga za njegova subjektivna uvjerenja, već znanost, struku, jer aktivisti i drugi nestručni stavovi nemaju tu nikakvu težinu. A struka je jasno odgovorila da život počinje zaćećem i posve je nerazumno i mimo svake logike to ne prihvaćati.

Poznato je da su se apsolutno svi lijecnici u Petrovoj pozvali na priziv savjesti, tako da je u razmatranju ovog upita sigurno bilo i svjetonazorskih stavova.

Zasto se nije zatrazilo misljenje etickog povjerenstva iz neke malo liberalnije drzave, primjerice Nizozemske? Taj odgovor, kakav god bio, za mene ne bi bio sporan.

Vrh

PostPostano: Sub lip 11, 2016 18:00 

Zasto se nije zatrazilo misljenje etickog povjerenstva iz neke malo liberalnije drzave, primjerice Nizozemske?

a kod njih (liberalni) svjetonazor kao ne bi igrao ulogu? :wink:

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:

Vrh

PostPostano: Pon lip 13, 2016 16:23 
Administrator

Zasto se nije zatrazilo misljenje etickog povjerenstva iz neke malo liberalnije drzave, primjerice Nizozemske? Taj odgovor, kakav god bio, za mene ne bi bio sporan.

Ovo je toliko nerazumno da je tragikomično, pa ne naređuješ ti Ustavnom sudu koga treba pitati.
Države mogu dovesti svakakve loše zakone, npr. u Kini se po zakonu trudnice doslovce proganjaju i ubijaju djeca, no to nema veze sa medicinskim činjenicama i znanošću, to su čisto političke odluke.
Pa ne uči se na Medicinskom fakultetu ni u Nizozemskoj ni u Kini da život počinje nakon rođenja ili u trenutku kad se osjete prvi pokreti ili slične gluposti kakve smo imali prilike čuti od bivšeg ministra zdravstva. U objektivnoj znanosti ne priznaju se "malo liberalniji" ili pak konzervativniji stavovi, vrijede samo znanstvene činjenice, da život počinje točno u trenutku začeća.
Dobro je rekla premijerova supruga, svaka razborita osoba se opredjeljuje za život, jer s druge strane je opravdavanje mimo svakog razuma.

Vrh

PostPostano: Sub tra 22, 2017 22:07 
Administrator

2. Hod za život održat će se u subotu, 20. 5. 2017. u Zagrebu i Splitu. Stavljeno u podsjetnik...
Čitajući kako je danas održan nekakav "Marš za znanost" (ne ulazim s kojim ciljem), prisjetio sam se ove rasprave iznad, koliko je tu opiranja znanosti, medicini koja kaže da život počinje začećem!
Nadam se da će ponovno biti više tisuća običnih ljudi, obitelji koje će hodom podsjetiti na dostojanstvo ljudskog života od začeća do prirodne smrti.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata