Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sri srp 18, 2018 19:16

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Pon srp 04, 2016 16:23 

KAKO ODGOVORITI OVOJ GOSPOĐI?

MOLIM VAS DA JOJ POMOGNETE JER JA NEZNAM.
KAŽE OVAKO:
IMAM 32 GODINE.MOJ MUŽ IMA 42 I IMAMO SINA 8 MJESECI.DOBILI SMO GA NAKON 5 GODINA BRAKA,NAKON ŠTO SAM IMALA 1.BLIGHTED OVUM I KIRETAŽU,A POTOM U ISTOJ GODINI VANMATERIČNU TRUDNOĆU NA DESNOM JAJOVODU.ŽARKO SMO ŽELJELI DJECUI EVO DOBILI SMO PRVO DIJETE,NARAVNO ŽELJELI BI DJECU KOLIKO BOG HOĆE.POSTOJE PROBLEMI I NEZNAMO KAKO IH RIJEŠITI.
MOJ MUŽ JE U INVALIDSKOJ MIROVINI OD 1350 KUNA.JA SAM NEZAPOSLENA OD 2011.GODINE.KAD SAM OSTALA TRUDNA OVE DVIJE NEUSPJELE TRUDNOĆE DOBILA SAM OTKAZE.NAŠ SIN ZASADA IMA OSNOVNO JER DOBIVAM PORODILJNU NAKNADU OD 1663 KN,ALI ZAPRAVO OVISIMO O NAŠIM RODITELJIMA KOJI ISTO IMAJU MIZERNE MIROVINE I SVE SU STARIJI I NEMOĆNIJI.ŠTO ĆE BITI ZA MANJE OD POLA GODINE KAD NAM SIN NAVRŠI GODINU DANA.NEMA VIŠE NAKNADE,OSTAJEMO NA1350 KN.MORAM TRAŽITI POSAO.ALI AKO OPETZATRUDNIM DOBIT ĆU OTKAZ.BILLINGSOVU METODU NEMOGU SLIJEDITI JER OD 16 GODINE BOLUJEM OD PSIHOZE,PIJEM LIJEKOVE I STALNO MI SE MIJENJA TERAPIJA,A I MUŽ MI JE PSIHIČKI GORE.NE ŽELIM PITI ANTIBEBI PILULE NI BILO KOJE DRUGE UBOJICE NEROĐENE DJECE!!!STRAH NAS JE JER NEMOŽEMO NI PSIHIČKI IMATI JOŠ DJECE,A NE ŽELIMO BOGU GRIJEŠITI...

Vrh

PostPostano: Čet srp 07, 2016 22:53 
Administrator

Pozdrav marinafridl, dobrodošla na forum i molim te da pišeš malim slovima kako bi bilo lakše čitati.
Ne znam gdje živi gospođa o kojoj pišeš, no za trenutnu lošu financijsku situaciju može se obratiti Caritasu, ili npr. udruzi Betlehem, koja između ostalog pomaže i obitelji slabijeg imovinskog statusa, uvijek se može pomoći.
Moja žena je sada isto na 1663kn, i ništa nam bitnog ne nedostaje, međutim ovdje je i muževljeva plaća/mirovina vrlo mala. Svakako za dugoročno riješenje treba jedno ili drugo tražiti neki posao.
Ako se žena zaposli a nakon toga zatrudni, ne smije dobiti otkaz, dakle dobiva punu plaću od trenutka odlaska na bolovanje (komplikacije) do 6mj. nakon rođenja, te 2663kn drugih 6 mj. Treba poznavati svoja prava, sve to isplaćuje HZZO i poslodavac nema troškova. Nakon povratka na posao zaštićena je još kraće vrijeme, a tek tada joj poslodavac može dati otkaz ako je baš tako naumio.
Ako je taj par primjetio da trenutno nije odgovorno ići na slijedeće dijete, treba u skladu s time koristiti plodne i neplodne dane, odnosno suzdržavati se od odnosa dok se ne nazire bolja situacija. Ne shvaćam točno zašto gospođa ne može slijediti "Billingsovu" metodu, no kao pomoć u većim gradovima se u nekim župama može naći besplatno vodstvo za metode plodnih i neplodnih dana gdje voditelji mogu detaljno pojasniti i ponuditi savjetovanje i stalno vodstvo.
Kako se osim loše financijske situacije spominju i psihički problemi, zaista bi bilo dobro dogovoriti sastanak sa svećenikom (opet ovisi gdje žive), i rješavati situaciju, tražiti posao i duhovno savjetovanje, i suzdržavati se od odnosa periodično ili duže vrijeme ako procijene da je to trenutno najodgovornije.

Vrh

PostPostano: Pon srp 11, 2016 13:34 

Prvo,neizmjerna hvala Giovi,puno si pomogao i slažem se sa svim.Hvala i na dobrodošlici!Ispričavam se zbog slova,odsada pišem kako si mi preporučio.Jako me veseli da sam pronašla vas,jer imam puno toga za reći i nadam se da je sve što ću reći ispravno,jer sam ipak položila 17 ispita prve godine KBF-a,a nažalost nisam položila Povijest liturgije,Crkvenu povijest,Kozmologiju i Filozofiju,nisam uspjela dalje jer mi se svašta počelo događati u obitelji,ukratko da ne zamaram nadam se da ću bar ovdje moći reći ono što želim...
Još jednom puno hvala!

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata