Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sub srp 21, 2018 21:46

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Pet ruj 16, 2016 09:01 

EDIT: promjenjen naslov teme i dodan link na članak.

Dragi moji!
Molim vas pročitajte i vidite strahotu abortusa...
Zašto,zašto,zašto ubijamo svoju djecu?
Jeli tako bitna naša sebičnost i neodgovornost?
O dijete malo sad si anđeo svima nama,čuvaj nas odozgor jer smo jako zli...
Draga majko hvala ti što si ovo podijelila s nama i suza suzu stiže,blagoslovio te dobri i dragi Bog i čuvao od svakog zla ovog dana i sve ostale dane i noći!

Vrh

PostPostano: Pet ruj 16, 2016 09:04 

Prije bih rekao da je strahota u onome što prethodi abortusu.

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:
Dux - 11.8.2015.-11.8.2017.
srbki (hrki) - 12.8.2015.-12.8.9999.
CarolusRex - 27.7.2016.-27.7.9999.
crusader - 19.10.2016.-19.10.9999.

Vrh

PostPostano: Uto ruj 20, 2016 15:31 

Yes.... Ali i posljedice?
.
http://www.tebe-trazim.com/forum/viewto ... =43&t=6853

Vrh

PostPostano: Uto ruj 20, 2016 20:03 

hmmmmm...da, posljedica je svakako grozna. No, svi problemi se trebaju rješavati u svome uzroku. Samo je Gospa začela po Duhu Svetom, a sve druge žene su bile svjesne toga što rade, pa pošto nemaju straha, misle da mogu što žele... pa i ubiti vlastito dijete.

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:

Vrh

PostPostano: Čet ruj 22, 2016 15:49 

Daaa... tako je. A ja, da se ne ponavljan, opet koristim link, stoga sorry ako je to van pravila.
(ako se netko "udubi" u komentare ispod, mislim na link, shvatit će da se na TT-u ne smije pisati što se smatra ispravnim. Ja sam ispao crnio vrag.... Pa dobro! Bogu hvala pa mi je ipak dao do znanja tko sam (ipak)). :(
.
http://www.tebe-trazim.com/forum/viewto ... 56#p167776

Vrh

PostPostano: Čet ruj 22, 2016 16:51 

Pa, dragi moj zdrave, kada smo kod tog foruma, malo ću se igrati na rubu dozvoljenoga i podsjetiti te na slučaj kada sam postao nepopularan jer sam "napao" jednu korisnicu zbog toga što je počinila grijeh s bivšim dečkom. Točnije, bio sam upitao gdje (joj) je bila ljubav dok je širila noge. Bit po kojoj sam postao nepopularan je ista ona po kojoj si i ti napadnut: od grešnika (grijeha) se živi na takvim portalima. Jednostavno...hrane se tuđom boli i uživaju dok tješe, a sami imaju isti a ako ne i gori grijeh. Pa zar misliš tješiti druge tako da im kažeš što ih ide?
Ma neeeeee... ne kontaš/amo zdrave, trebaš/amo im ugađati, reći da je to što su učinili sasvim u redu. Jer...znaš, nije abortus problem. Problem je ako ga nema. Kao što nije problem kada netko učini stvar s bivšim dečkom koja je i preduvjet abortusa (samo je Gospa začela po Duhu Svetome), ali je problem kada netko podsjeti da tu nema ljubavi već požude kako i piše u KKC.

A znaš što je ironija u svemu tome?
Dan danas se čitam preko fejsa sa tom sada također bivšom korisnicom. Toliko je ta ekipica bila dobra prema njoj da ih je morala otkantati jer su je osudili zbog jedne krajnje smiješne stvari.

Eto zdrave...toliko smo mi udaljili grešnike od Crkve. :wink:

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:

Zadnja izmjena: Crni Barun; Pet ruj 23, 2016 09:31; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: Čet ruj 22, 2016 17:47 

Ali pazi! Zbog OVOGA sam rogonja:
"Ako koje dijete i "krene na put" po Božjem zakonu, mama će riješiti taj "problem".Takve mame su žešći neprijatelj hrvatskome narodu od bradonja u Domovinskom ratu. Jesu li to mame? Ne, i nema tako sitnog slova "m", ali zato ima jako velikih - UBOJICE SVOGA ČEDA.
Siroto čedo, sirota i takva majka, jer je Bog bio blaži prema Faraonu nego će moći biti prema njoj. Kada Bog i ne bi sudio takvoj mami, bila bi to do neba urlajuća nepravda.
Hoće li jednoga dana biti za takvu mamu najveći užas kad odmah uz Boga bude njeno ubijeno čedo i upirući prstom bude joj sudac? Možda, ali zasigurno će biti tužitelj i svjedok - majčina zločina.
Čovjeku umire samo tijelo, po duši je besmrtan...a duša je ta koja će svakoga od nas opravdavati ili optuživati. Ona sve pamti, sve zna, makar mi na zemlji i zaboravljali. Ona ne!
I svako ubijeno čedo je Božje stvorenje, bilo je određeno da kad se rodi svojim životom zasluži raj.
Makar taj život majka, uz "asistenciju" liječnika, političara....skratila na samo par mjeseci - jednom začet čovjek je uvijek, prije i poslije rođenja, prije i nakon smrti UVIJEK PRAVI ČOVJEK.,
.
Ako su slama i klas - žito, onda su fetus ili starac zasigurno još više pravi LJUDI. Kako da Gospodin prosvijetli nesavijesne...da to shvate?"
.
Pa TO je samo nadovezivanje na "pokretački" post ove teme! A onaj Fran... No on nije predmetom ove teme.
Kad čujem feministkinje, a navodim Danielu Trbović kao primjer(premda će ona reći da nije feministkinja) da je ona gospodar svoga tijela i da s čedom u svojoj utrobi može (da li smije?) činiti što želi - i naježim se, a trebao bih plakati i moliti za nju. SVI! Brojka iseljenih Hrvata od `45-te do danas je kapljica u moru prema broju abortiranih. U našim tzv. bolnicama!

Vrh

PostPostano: Čet ruj 22, 2016 18:21 

Opet se moram vratiti na početak i reći da je strahota u onome što prethodi abortusu. To i sama Trbovićka potvrđuje navedenom izjavom da je gospodar svoga tijela. Bilo to njezino tijelo ili ne, nije li ga napravila? Gdje je tu odgovornost (strah)? :wink:
Naravno, tu opet moram zaplesati na rubu pravila i podsjetiti te na onu moju izjavu da u državi gdje je 90% katolika na katoličkom forumu ne možeš naći 1 djevicu. E, vidiš...tu je problem. Ni "naši" katolici nemaju straha od trudnoće, pa što onda očekivati od ateista poput Trbovićke?

Na žalost, živimo u svijetu gdje se djeca ne prave, nego kao bolest dođu sama od sebe i kao takva se i tretiraju. Pa nije ni čudo da se onda prodaju priče o ljubavi tamo gdje caruje požuda...*

*...i to nakon prekida, jer do tada sve štima i savjest je mirna.

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:

Vrh

PostPostano: Ned ruj 25, 2016 23:43 
Administrator

Raspravu sa drugih foruma ne komentiram, no u vezi osuđivanja treba razjasniti da uvijek trebamo osuđivati grijeh, a ne grešnika.
Konkretno svjedočanstvo grešnice iz početnog članka je zapravo primjer i poziv drugima da ne učine pobačaj, dakle ne osuđujemo nju već taj veliki grijeh koji je počinila i zbog kojeg se sada kaje.

Vrh

PostPostano: Uto ruj 27, 2016 04:23 

Strahota abortusa je i ono što predhodi abortusu,a to je sebičnost i neodgovornost,dakle kad sam rekla zašto smo tako sebični i neodgovorni nisam mislila samo na njenu odluku da pobaci već i sebično i neodgovorno samo ulaženje u spolni odnos znači osudila sam i jedan i drugi grijeh.Da sam htjela tješiti da kažem da je to sasvim u redu ne bih rekla zašto,zašto,zašto ubijamo svoju djecu.Htjela sam tješiti jer se žena pokajala,svećenik u ispovjedaonici sluša grijehe zbog kojih se ljudi kaju,a zar u ispovjedaonici ne stanuje Duh Sveti,Branitelj,Tješitelj i Prosvijetlitelj.Ako sam poslala svoj blagoslov na tu ženu,ne znači da nisam osudila taj grijeh već naprotiv zahvaljujem joj jer je time spriječila ostale žene da to učine.Bog je toliko milosrdan i uvijek prašta ako prije slijedi pokajanje,priznavanje grijeha.Isus je Mariji Magdaleni oprostio i rekao idi i ne griješi više.Znači poslala sam blagoslov na nju,ali ne i odobravanje.Znači osuđujemo grijeh,ne grešnika.Primjer i poziv drugima da ne učine pobačaj i primjer i poziv drugima da ne osuđuju(tko je bez grijeha neka prvi baci kamen).

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata