Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sri srp 18, 2018 19:25

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sri stu 09, 2016 13:28 

Lijepi pozdrav svima,

tražio sam dosta po google-u kontakt od nekog svećenika koji je specijaliziran za poteškoće u brakovima,
Nisam nikakav kontakt pronašao.
Zamislio sam da u početku obavljamo razgovore na tjednoj bazi, a kasnije kako bude.

već smo bili na razgovoru kod don Damira Stojića međutim zbog njegovih i naših obveza nismo se uspjeli naći više od jednog puta.

Iz Zagreba smo.

Puno hvala na odgovorima :)

Vrh

PostPostano: Sri stu 09, 2016 17:25 

Lijepi pozdrav svima,

tražio sam dosta po google-u kontakt od nekog svećenika koji je specijaliziran za poteškoće u brakovima,
Nisam nikakav kontakt pronašao.
Zamislio sam da u početku obavljamo razgovore na tjednoj bazi, a kasnije kako bude.

već smo bili na razgovoru kod don Damira Stojića međutim zbog njegovih i naših obveza nismo se uspjeli naći više od jednog puta.

Iz Zagreba smo.

Puno hvala na odgovorima :)

Pozdrav i tebi, Inžinjeru, no kakav odgovor očekuješ ako nisi spomenuo baš ni jednu "crticu", ni "a" od - vjerujem da ipak postoje - tvojih, odnosno vaših poteškoća. Kažem poteškoća, jer se držim one, da problem kao takav ne postoji sve dok ga mi sami tako ne okarakteriziramo. Je li lakše riješiti poteškoću ili problem? Nema razlike. Ovisi o dobroj volji, želji dolaska do rješenja, spremnosti na ev. kompromis i još pomalo svašta. :)
O čemu je riječ?

Vrh

PostPostano: Čet stu 10, 2016 07:44 

Evo da spomenem u par crtica...
Glavna i najbitnija stvar je ta što smo dosta različita karaktera, ja miran i staložen, a ona dosta nagla i tvrdoglava.
Karakter je takav kakav je, nije mi cilj mijenjati ju po tom pitanju.
Postoje periodi (najmanje 1x mjesečno) kada njeno ponašanje eskalira do te mjere da bi najradije pokupio stvari i otišao, ali naravno to nikad nebi učinio.
U tom periodu počinje konstantno kvocanje u razmacima od 10 min (karikiram), zasto ovo ovako, zasto ono onako, tvoji roditelji, dođe o te faze da mi kaže kao sutra idem po papire za rastavu, ja ono?!?!?
Ako nisam ja na tapeti, onda je to njen brat, roditelji, prijateljice, kolegice itd...

Nakon nekog vremena sam pao, poceo sam se dopisivati sa drugim curama, sve u granicama normale i nije mi bilo u cilju da je varam ili nešto slično, čisto da imam neku osobu/osobe sa kojima mogu normalno razgovarati o svemu.

To sam joj priznao i od tada svakodnevni život postaje pakao...
Eto, iz loše komunikacije i nepoštivanja jedan drugoga našli smo se tu gdje jesmo, obostrana krivica.
Naravno, ovo nije ni jedan promil stvari koje su nam se dogodile, samo sam naveo one krucijalne, ostatak cemo u hodu rješavati =)

Gore navedeno je razlog zbog kojeg tražim svećenika koji je stručan u ovakvim stvarima.
Za bračne savjetnike, a da nisu svećenici, supruga ni ne želi čuti.

Eto toliko od mene =)
puno hvala na pomoči!

Vrh

PostPostano: Čet stu 10, 2016 10:20 

Evo da spomenem u par crtica...
Glavna i najbitnija stvar je ta što smo dosta različita karaktera, ja miran i staložen, a ona dosta nagla i tvrdoglava.

Ako/kad i nađes svećenika i on će te prvo pitati: Zar to nisi znao i shvatio još dok ste hodali kao... barem kao zaručnici?

1. Umjesto traženja rješenja sa suprugom ti ode tražiti utjehu s drugom? Ne zamjeri, no nije li vaše neslaganje i "naklapanje" tvoje supruge samo opravdanje za TU drugu vezu u kojoj "utapaš" tugu?
Ne zamjeri - ja sam otvoren i konkretan, ne uvijam, pitam direktno i nedvosmisleno, kao što i pretpostavljam, trebaš/trebate biti i ti i supruga biti. I našlo bi se rješenje UZ KOMPROMISE S OBJE strane.
Ne znam postoji li "svećenik-stručnjak" za bračne probleme (jer ni jedan nije bio oženjen :) ).

2. "Nakon nekog vremena sam pao, poceo sam se dopisivati sa drugim curama, sve u granicama normale..."
Što je tu normala? Što Isus kaže ako samo pogledaš drugu ženu s požudom? U braku si...Pa ipak dopisivanje s drugim djevojkama/ženama? Razmisli!
Mislim da mnoge odgovore na vaše "probleme" ti zapravo znaš sam??? Ccc
Zanima me ZAŠTO se nisi počeo dopisivati sa svojom suprugom (preko FB-a ili mailovima)? Da ste to učinili, bi li bilo ovog tvog teksta kao tove/star teme na ovom forumu?

Sam si uočio dodatni "problem" - obostrano nepoštovanje. Kako zamišljaš da to riješi STRUČNJAK-svećenik?

Nadam se da nisi očekivao/tražio rame za plakanje... Pisah sve nastavno tvom postu i njegovim dijelovima koji su tako uočljivi kao srž, izvor, mjesta gdje leži poteškoća. A u njoj je istovjetno i odgovor. Sve ovisi o tebi, o vama.
I sad konačno - koliko je i tebi u supruzi Bog u srcu, na kojem je mjestu on? Ako ste vas dvoje prvi...onda se ne čudi(mo) nastaloj situaciji...
U očekivanju uključenja drugih forumaša u temu, mir i svako ti dobro, jer se, dragi naš Inžinjeru, pribojavam tvoje reakcije na moj post)!

Vrh

PostPostano: Čet stu 10, 2016 10:52 

Ako/kad i nađes svećenika i on će te prvo pitati: Zar to nisi znao i shvatio još dok ste hodali kao... barem kao zaručnici?

1. Umjesto traženja rješenja sa suprugom ti ode tražiti utjehu s drugom? Ne zamjeri, no nije li vaše neslaganje i "naklapanje" tvoje supruge samo opravdanje za TU drugu vezu u kojoj "utapaš" tugu?
Ne zamjeri - ja sam otvoren i konkretan, ne uvijam, pitam direktno i nedvosmisleno, kao što i pretpostavljam, trebaš/trebate biti i ti i supruga biti. I našlo bi se rješenje UZ KOMPROMISE S OBJE strane.
Ne znam postoji li "svećenik-stručnjak" za bračne probleme (jer ni jedan nije bio oženjen :) ).

2. "Nakon nekog vremena sam pao, poceo sam se dopisivati sa drugim curama, sve u granicama normale..."
Što je tu normala? Što Isus kaže ako samo pogledaš drugu ženu s požudom? U braku si...Pa ipak dopisivanje s drugim djevojkama/ženama? Razmisli!
Mislim da mnoge odgovore na vaše "probleme" ti zapravo znaš sam??? Ccc
Zanima me ZAŠTO se nisi počeo dopisivati sa svojom suprugom (preko FB-a ili mailovima)? Da ste to učinili, bi li bilo ovog tvog teksta kao tove/star teme na ovom forumu?

Sam si uočio dodatni "problem" - obostrano nepoštovanje. Kako zamišljaš da to riješi STRUČNJAK-svećenik?

Nadam se da nisi očekivao/tražio rame za plakanje... Pisah sve nastavno tvom postu i njegovim dijelovima koji su tako uočljivi kao srž, izvor, mjesta gdje leži poteškoća. A u njoj je istovjetno i odgovor. Sve ovisi o tebi, o vama.
I sad konačno - koliko je i tebi u supruzi Bog u srcu, na kojem je mjestu on? Ako ste vas dvoje prvi...onda se ne čudi(mo) nastaloj situaciji...
U očekivanju uključenja drugih forumaša u temu, mir i svako ti dobro, jer se, dragi naš Inžinjeru, pribojavam tvoje reakcije na moj post)!

Hvala na osvrtu na moj problem,cijenim svaku kritiku kao i svaki savjet.
Jedan od razloga zašto u prvom postu nisam napisao iz kojeg razloga tražim kontakt svećenika je upravo ovaj, da ne moram ispovijedati svoje grijehe i rješavati svoje probleme na forumu, jerbo sam se na sličnoj situaciji i opekao sa suprugom, samo što sad ne kontaktiram sa ženskom nego sa muškom osobom.
Već ću te u prvoj rečenici demantirati, išao sam i prije na razgovore i govorio probleme svom duhovniku, uz puno molitve sam nekako odlučio da je ona žena za mene, jer ona ima puno dobrih strana, da se razumijemo.

Nisam ovdje došao tražiti razumijevanje niti opravdanje za svoje grijehe/probleme sa obje strane u braku.

Moram te opet demantirati u ovoj rečenici: "Ne znam postoji li "svećenik-stručnjak" za bračne probleme(jer ni jedan nije bio oženjen :) )
Jednom davno je taj svećenik gledao svoje roditelje, njihov odnos i uzajamno poštovanje roditelja, na kraju krajeva postoje svećenici koji se bave ovakvim problemima, ispovjedaju ljude, po mom mišljenju imaju puno večeg iskustva nego bilo koji psiholog.

Nemoj se ljutiti, nisam došao ovdje raspravljati nego samo tražim kontakt svećenika za kojeg znate da mu je struka "Ljubav, brak, spolnost..." (Može i u PP)

Moj post primi u najboljoj namjeri =)
Pozdrav.

Vrh

PostPostano: Čet stu 10, 2016 12:25 
Administrator

Mislim da gotovo svaki svećenik može dati koristan savjet za ovakve probleme u braku, a ja bi preporučio zajednicu "Bračni susreti", koju vodi svećenik zajedno sa oženjenim voditeljima laicima. Za to treba odvojiti cijeli vikend, osim svjedočanstva i molitve kroz program se puno toga piše svom bračnom drugu u obliku pisma, zgodno je kome paše takav oblik izražavanja i može poboljšati međusobnu komunikaciju.
Pošto je obično gužva, potrebno se rano prijaviti, sljedeći susret u Zagrebu je od 26. do 28. veljače na Vrhovcu.
http://www.hzbs.hr/raspored-bracnih-susreta/

Vrh

PostPostano: Čet stu 10, 2016 14:10 

Hvala na informaciji Giovi.
Za sada bi radije išli na individualno savjetovanje jer nam je otegodna okolnost (što se vremena tiće) što oboje radimo (+dodatan posao), te imamo malo dijete, a i suprugu sam jedva nagovorio za individualno, tako da treba neko vrijeme da bi išli na susrete.

Slažem se da svaki svećenik može dati savjet, samo tražim nekoga sa preporukom, možda je netko bio u sličnoj situaciji, a da mu je isti pomogao.

Pozdrav.

Vrh

PostPostano: Čet stu 10, 2016 14:43 

Hvala na informaciji Giovi.
Za sada bi radije išli na individualno savjetovanje jer nam je otegodna okolnost (što se vremena tiće) što oboje radimo (+dodatan posao), te imamo malo dijete, a i suprugu sam jedva nagovorio za individualno, tako da treba neko vrijeme da bi išli na susrete.

Oprosti, ali ja sam (vidim krivo) shvatio da ste vas dvoje, kao bračni partneri, prekinuli svaku "komunikaciju".
Da, Giovi je u pravu. I ti si. I kod mene postoj grupa vezana uz brak, bračne poteškoće i ostalo, također ju vodi svećenik. Neću se više javljati, jer sve pogrešno skontam :) Bolje te "ubaciti" u molitvu.
BB!

Vrh

PostPostano: Čet stu 10, 2016 14:49 

Oprosti, ali ja sam (vidim krivo) shvatio da ste vas dvoje, kao bračni partneri, prekinuli svaku "komunikaciju".
Da, Giovi je u pravu. I ti si. I kod mene postoj grupa vezana uz brak, bračne poteškoće i ostalo, također ju vodi svećenik. Neću se više javljati, jer sve pogrešno skontam :) Bolje te "ubaciti" u molitvu.
BB!

Oprošteno ti je i naravno preporučam se u molitve =)
Stanje je kao u Oliverovoj pjesmi, samo izokrenuta verzije (šaka smijeha, vrića suza), cilj mi je vratiti refren na staro (šaka suza, vrića smijeha) =)
Pozdrav!

Vrh

PostPostano: Čet stu 10, 2016 15:51 

ajde pročitaj,možda se pronađeš....

https://www.bitno.net/obitelj/kako-sam- ... svoj-brak/
BB

Vrh

PostPostano: Čet stu 10, 2016 17:22 

BB

...a možda mu samo produlji muku i time oteža rješavanje problema. Čovjek je tražio svećenika koji je specijaliziran za poteškoće u brakovima, a odlazak takvoj osobi je zasigurno bolje nego čitanje kratkih i općenitih tekstova. :wink:

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:
Dux - 11.8.2015.-11.8.2017.
srbki (hrki) - 12.8.2015.-12.8.9999.
CarolusRex - 27.7.2016.-27.7.9999.
crusader - 19.10.2016.-19.10.9999.

Vrh

PostPostano: Pet stu 11, 2016 07:27 

BB

Isprobano nešto slično, pali možda 10-ak dana :D

Vrh

PostPostano: Pon stu 21, 2016 08:20 

Nitko ništa?
Ajde forumaši, znam da imate negdje u dubini duše i srca nekoga za preporučiti =)

Vrh

PostPostano: Pon stu 21, 2016 09:50 

Mislim da gotovo svaki svećenik može dati koristan savjet za ovakve probleme u braku, a ja bi preporučio zajednicu "Bračni susreti", koju vodi svećenik zajedno sa oženjenim voditeljima laicima. Za to treba odvojiti cijeli vikend, osim svjedočanstva i molitve kroz program se puno toga piše svom bračnom drugu u obliku pisma, zgodno je kome paše takav oblik izražavanja i može poboljšati međusobnu komunikaciju.
Pošto je obično gužva, potrebno se rano prijaviti, sljedeći susret u Zagrebu je od 26. do 28. veljače na Vrhovcu.
http://www.hzbs.hr/raspored-bracnih-susreta/

Dao ti je Giovi savjet :wink:

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:
Dux - 11.8.2015.-11.8.2017.
srbki (hrki) - 12.8.2015.-12.8.9999.
CarolusRex - 27.7.2016.-27.7.9999.
crusader - 19.10.2016.-19.10.9999.

Vrh

PostPostano: Pon stu 21, 2016 12:21 

Slažem se sa tobom, ali veljača je jako daleko, a nama je pomoč potrebna puno ranije =)

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata