Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sub pro 15, 2018 16:51

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 267 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Pet pro 23, 2011 19:42 

edargrim je napisao/la:
@Alan Ford

Da, vjernica. Osoba zenskog spola koje su rekle da vjeruju u trojedinoga boga. Za mene su to vjernice a za tebe?

Ha, ha, ha.
Vjeruj mi prijatelju da oni vjeruju u tog svog trojedinog boga, pišali bi u gaće na ovakve riječi iz svojih usta.
To su ljudi koji misle da u nešto vjeruju,ali vjeruju samo u ugodnost, a na spomen bilo kakve žrtve im se gadi.
A zna se što je za istinske vjernike žertva, kao i što se zna što je za istinske vjernike djete!!
TOLIKO!!! :mrgreen:

Vrh

PostPostano: Pet pro 23, 2011 21:58 

sara je napisao/la:
Vanja je napisao/la:
Kad počinje život i da novo ljudsko biće nije nokat svoje majke kojega može lagano odrezati jer je predugačak

Oprosti, ali ti komentiraš navodno nešto što sam ja napisala, a ja to uopće nisam napisala.

Ja znam kad počinje novi život, za mene je to u trenutku začeća, ali ne znam gdje sam ja to napisala da to nije istina pa da bi ti komentirala kako je to znanstveno dokazano?

I meni osobno to nije kao nokat, ali prirodno sam takva da ne volim nametati svoja uvjerenja drugima i očekivati da i drugi razmišljaju kao ja pa s obzirom na to, i to je jedan ( ima ih više ) od razloga zašto smatram da svatko treba imati šansu odabira i nositi se s time.

Vrh

PostPostano: Sub pro 24, 2011 01:17 

Vanja je napisao/la:
Katolkinja sam, ali se zalažem za pravo izbora svake žene. Neka svatko djeluje po svojoj savjesti.

Protiv sam zabrane abortusa, jer nitko nema pravo govoriti ženi što će raditi sa svojim tijelom.

Možda ću sebi zabiti autogol, ali ovo te moram pitati: kako pomiruješ svoj katolički moral s pravom žene na prekid trudnoće?

Zašto te to pitam? Mislim da koji god moralni sustav svatko od nas izabrao, on nužno vuče sa sobom određene stavove i posljedice, kao domino efekt. Isto tako, kad osoba prihvati jedan moralni sustav koji ima prirodu apsolutnog kao katolički, mora ga shvatiti u dubinu sa svim implikacijama koje slijede.
Ako si katolik, nužno moraš vjerovati u besmrtnu dušu, nužno držiš da se duša sjedinjuje sa zigotom u trenutku začeća i nužno moraš zauzeti stav da je odstranjivanje zigote ubistvo, jednako smaknuću hladnim oružjem. Točka. Nema tu iznimaka. Kao katoliku ubistvo ti mora biti neprihvatljivo, jer je jedan od najtežih smrtnih grijeha, tako da ga ne bi smjela podržati ni ako to drugi čine, a ti ga ne činiš.
Ali vjerujem da imaš neke argumente koji su meni nedokučivi.

Vrh

PostPostano: Sub pro 24, 2011 08:26 

Vanja je napisao/la:
sara je napisao/la:
Vanja je napisao/la:
Kad počinje život i da novo ljudsko biće nije nokat svoje majke kojega može lagano odrezati jer je predugačak

Oprosti, ali ti komentiraš navodno nešto što sam ja napisala, a ja to uopće nisam napisala.

Ja znam kad počinje novi život, za mene je to u trenutku začeća, ali ne znam gdje sam ja to napisala da to nije istina pa da bi ti komentirala kako je to znanstveno dokazano?

I meni osobno to nije kao nokat, ali prirodno sam takva da ne volim nametati svoja uvjerenja drugima i očekivati da i drugi razmišljaju kao ja pa s obzirom na to, i to je jedan ( ima ih više ) od razloga zašto smatram da svatko treba imati šansu odabira i nositi se s time.

Tvoj post na koji sam referirala ti je naveo atheos pa nije potrebno da ga ponavljam.

Vrh

PostPostano: Pet ožu 09, 2012 23:35 

Rebecca Kiessling: začeta u činu brutalnog silovanja i danas zahvalna što nije ubijena abortusom zbog zločina koji je njezin biološki otac učinio njezinoj majci: http://www.rebeccakiessling.com/index.html

Vrh

PostPostano: Ned ožu 11, 2012 17:13 

sara je napisao/la:
Tvoj post na koji sam referirala ti je naveo atheos pa nije potrebno da ga ponavljam.

U tom postu nisam spomenula kad za mene počinje život, tek sam kasnije to napisala, a ti si bez obzira na tu činjenicu napisala ovaj post:

sara je napisao/la:

Ti si se referirala na nešto što ja uopće nisam napisala.

Zašto mi postavljaš pitanja na temelju svojih pretpostavki?

Vrh

PostPostano: Ned ožu 11, 2012 17:18 

atheos je napisao/la:
Vanja je napisao/la:
Katolkinja sam, ali se zalažem za pravo izbora svake žene. Neka svatko djeluje po svojoj savjesti.

Protiv sam zabrane abortusa, jer nitko nema pravo govoriti ženi što će raditi sa svojim tijelom.

Možda ću sebi zabiti autogol, ali ovo te moram pitati: kako pomiruješ svoj katolički moral s pravom žene na prekid trudnoće?

Zašto te to pitam? Mislim da koji god moralni sustav svatko od nas izabrao, on nužno vuče sa sobom određene stavove i posljedice, kao domino efekt. Isto tako, kad osoba prihvati jedan moralni sustav koji ima prirodu apsolutnog kao katolički, mora ga shvatiti u dubinu sa svim implikacijama koje slijede.
Ako si katolik, nužno moraš vjerovati u besmrtnu dušu, nužno držiš da se duša sjedinjuje sa zigotom u trenutku začeća i nužno moraš zauzeti stav da je odstranjivanje zigote ubistvo, jednako smaknuću hladnim oružjem. Točka. Nema tu iznimaka. Kao katoliku ubistvo ti mora biti neprihvatljivo, jer je jedan od najtežih smrtnih grijeha, tako da ga ne bi smjela podržati ni ako to drugi čine, a ti ga ne činiš.

Očito sam previše liberalna katolkinja. Misliš li da je ovo veliki problem na kojem bi trebala poraditi?

Vrh

PostPostano: Ned ožu 11, 2012 17:46 

Bernard je napisao/la:
edargrim je napisao/la:
Postujem i volim svaki zivot. Za mene covjek postaje covjekom jos u majcinoj utrobi. Nevin, neiskvaren, nesvjestan svoga ogromnog potencijala. Zivo bice sa zeljom za zivotom.
Da, ne vjerujem u nematerijalnu dusu ali vjerujem u covjeka, potencijal dobrote koji svi imaju u sebi.

Drago mi je da tako misliš. Ne mogu niti kanim suditi uvjerenja ili motive drukčije mislećih ljudi, ali nelagodno mi je pomisliti na to da sam i sam mogao biti "ostrugan" iz majčine utrobe da je moja majka razmišljala o meni kao o životnom teretu ili neprilici...ili da je bila uvjerena da sam do određene dobi obična nesvjesna nakupina stanica, jednako kao tumor ili miom...jednako tako se moglo dogoditi i bilo kome od nas koji ovdje raspravljamo.
U takvom svjetlu Isusovo zlatno pravilo "Čini drugome ono što želiš da on čini tebi" reže poput skalpela.

Problem je taj da razne osobe govore da abortus pocinjaju jer bi djetetu bilo tesko odrastat bez oca ili s ocem alkoholicarem bez materijalne sigurnosti i opcenito bez nekoga tko ce ga voljeti. One se zavaravaju da je djetetu bolje da je mrtvo! Tako da njima nista ne znaci ta Isusova maksima te jos gore pozivati ce se na nju kako bi opravdali taj cin.

Vrh

PostPostano: Ned ožu 11, 2012 17:58 

Vanja je napisao/la:
atheos je napisao/la:
Vanja je napisao/la:

Očito sam previše liberalna katolkinja. Misliš li da je ovo veliki problem na kojem bi trebala poraditi?

Nije problem samo sto moras doci do spoznaje da nisi katolikinja. Lijepo je atheos objasnio da uz katolicka vijera dolazi u paketu i nije moguce prihvatiti samo nesto, a drugo ne kako god se ti osjecala pripadnom katolickoj Crkvi. Pitanje je zelis li postati katoliknja i promjeniti stavove ili zadrzati stavove i odbaciti katolicko breme?

Vrh

PostPostano: Ned ožu 11, 2012 18:05 

Braslav je napisao/la:

Nije problem samo sto moras doci do spoznaje da nisi katolikinja. Lijepo je atheos objasnio da uz katolicka vijera dolazi u paketu i nije moguce prihvatiti samo nesto, a drugo ne kako god se ti osjecala pripadnom katolickoj Crkvi. Pitanje je zelis li postati katoliknja i promjeniti stavove ili zadrzati stavove i odbaciti katolicko breme?

Ne znam zašto bih željela postati katolkinja kad to već jesam?

Vrh

PostPostano: Ned ožu 11, 2012 18:12 

Vanja je napisao/la:
Braslav je napisao/la:

Ah, dobro idemo ko malom djetetu. Ako si A tada zalazes se za B. Ako se protivis B tada nisi A jer kada bi bila A tada bi bila za B i protiv B. Dolazis do kotradikcije jer ne mozes biti za i protiv istoga. Dakle ako si katolikinja tada se zalazes za ocuvanje zivota od zaceca, ako se protivis tome i katolkinja si tada si za i protiv abortusa istodobno dakle kontradikcija. Gdje je pogreska u razmisljanju - u pretpostvaci da si katolkinja.

Vrh

PostPostano: Ned ožu 11, 2012 18:39 

Braslav je napisao/la:
Vanja je napisao/la:
Braslav je napisao/la:

Ah, dobro idemo ko malom djetetu. Ako si A tada zalazes se za B. Ako se protivis B tada nisi A jer kada bi bila A tada bi bila za B i protiv B. Dolazis do kotradikcije jer ne mozes biti za i protiv istoga. Dakle ako si katolikinja tada se zalazes za ocuvanje zivota od zaceca, ako se protivis tome i katolkinja si tada si za i protiv abortusa istodobno dakle kontradikcija. Gdje je pogreska u razmisljanju - u pretpostvaci da si katolkinja.

S obzirom na to da se ne želim opravdavati zašto smatram da sam katolkinja, jer naravno ja imam jasan stav o sebi i svaki dan živim na praktičan način svoju vjeru, reći ću ono što mislim; imaš pravo na svoj stav i smatrati da nisam katolkinja.

Vrh

PostPostano: Ned ožu 11, 2012 18:52 

Vanja je napisao/la:
Braslav je napisao/la:

Znaš li da abortus, automatski, isključuje iz Crkve sve one koji sudjeluju, na bilo koji način, u njemu? Kako možeš tvrditi da si katolkinja i opravdavati abortus kad on nije ništa drugo nego ubojstvo ljudskog bića?

Vrh

PostPostano: Ned ožu 11, 2012 19:14 

sara je napisao/la:
Vanja je napisao/la:
Braslav je napisao/la:

Znaš li da abortus, automatski, isključuje iz Crkve sve one koji sudjeluju, na bilo koji način, u njemu? Kako možeš tvrditi da si katolkinja i opravdavati abortus kad on nije ništa drugo nego ubojstvo ljudskog bića?

Idem sutra kod svog svečenika da ga podsjetim da me zaboravio isključiti iz Crkve jer smatram da svatko ima pravo na izbor. Očito je on sam zaboravio na to.

Kao što sam rekla, a zbilja više neću ponavljati, smatram da sam katolkinja, a i ti slobodno smatraj da ja nisam katolkinja.

Ne osjećam se ugroženo zbog različitih "smatranja" :)

Vrh

PostPostano: Ned ožu 11, 2012 19:43 

Vanja je napisao/la:

Idem sutra kod svog svečenika da ga podsjetim da me zaboravio isključiti iz Crkve jer smatram da svatko ima pravo na izbor. Očito je on sam zaboravio na to.

Kao što sam rekla, a zbilja više neću ponavljati, smatram da sam katolkinja, a i ti slobodno smatraj da ja nisam katolkinja.

Ne osjećam se ugroženo zbog različitih "smatranja" :)

Očito ne razumiješ stvari. Tebe nitko neće isključit iz Crkve, čak i ako napraviš abortus, jer se to isključenje događa automatski i iza toga je svaki sakramenat svetogrdan. Ovoj ti je nauk Crkve a tvoji osjećaji su nešto sasvim drugo.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 267 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata