Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon ruj 16, 2019 13:48

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
PostPostano: Ned lis 09, 2011 21:51 

Mislim da smo spremni za brak kada osjetimo da to želimo, kad nemamo dvojbe i kad se toga ne bojimo, ali i kad smo samostalni.

Mislim da su danas ljudi previše izbirljivi ili bolje reći, previše filozofiraju, nisu baš spremni na kompromise.

Vrh

PostPostano: Ned kol 19, 2018 15:31 

Daba je napisao/la:
U braku se sazrijeva, u međusobnoj ljubavi uzrasta, u poštovanju postaje cjelovitiji.
Nikada nismo konačno i potpuno zreli za brak. No bitno je da ne uđemo nesposobni za prihvaćanje promjena. I uistinu se tek kasnije potpuno shvati što je to "sakramnent braka" u punom značenju

utopija je napisao/la:
Spreman je onaj, koji se pouzdaje u našeg Oca, koji je Ljubav, pa makar nije ni u braku, a ni u svećeništvu.

Od braka sam miljama godina, ali sam pročitala ovu temu i onako... razmišljam...
Ja sam jos uvijek neudana. O braku u prakticnom smislu ne znam mnogo. Smatram da se u hodu sa buducim muzem moze zena pripremiti za brak. A i savjeti tj. tuđa svjedočanstva dobro dodu, ako ne ništa - bar da nas podsjete da sami (bez Njega) ne možemo ništa.

Smatram da u brak ulazimo onakvi kakvi smo ljudi, a to učimo najviše iz obitelji, a onda i zajednice (šira obitelj, prijatelji...), ali na kraju ostajemo sami sa sobom i supružnikom.
Vjerujem da upoznavanje, brušenje istih stavova, vrijednosti, svjetonazora, pogleda na život igra veliku ulogu, kao i otvorenost i iskrenost.
Nekako mi se čini da je puno žena naivno i misle da će im dečki kad postanu muževi najednom biti bolji, ali isto tako problemi prije braka ne trebaju biti znak kojim Bog poručuje da pobjegneš, nego je prilika da se prije braka još vise ojačate i povezete.
Pročitala sam u knjizi fra V. Frkina da u ljubavi nikad ne smiješ bit sebičan i gledati sebe, već zivi da usrecis muza i on će živjet da usreći tebe - to je krug ljubavi u kojima plodove obilno berete.

Mislim li da ću uz njega jednog dana postati bolja osoba? Možda. Ali jedno znam, a to je da uz njega ću tvoriti otajstvo jedinstva i punine ljubavi.
Obraćenje se ne događa preko noći nego je cjeloživotni proces svaki dan iznova. Muž može biti instrument kojeg On svakodnevno koristi da mene popravi.

U braku su muž, žena i Krist. Gdje je Krist mora biti i križeva, da ih nema kako bismo se spasili?
A što je brak? Krist i Crkva. Kad to postignemo uz Božju pomoć, postigli smo sve.
Smatram da priprava za brak počinje od malih nogu jer već tada gajimo svoj poziv za nešto. Sigurno da neću biti savršena u tome, ali sve mogu u Onom koji me jača.
Lako je biti svet sam, ajde budi svet s drugim. Ako postignemo svetost s drugim, imamo Kraljevstvo.

Vrh

PostPostano: Pet sij 11, 2019 16:03 

https://youtu.be/Sm8P4t0xcNs - izuzetna žena koju ja obožavam slušati

https://zenavrsna.com/kako-bolje-razumj ... anja/15983 - preporučam!

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC + 01:00 sata