Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sri pro 11, 2019 01:01

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 388 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sri svi 19, 2010 21:44 
Napisati ću ponovo svoje mišljenje, iako će opet najvjerojatnije završiti u smeću :D

Citat:
Ako se ne varam, Isus je rekao Mariji Magdaleni “Idi i nemoj više griješiti”, a ne “Pa to što si učinila i nije neki grijeh”. Nekad su ljudi kamenovali grješnike, danas ponajviše ogovaraju i kleveću, ali to što je Božje milosrđe uzelo u zaštitu prijestupnike ne znači da i opravdava njihov grijeh. Koliko ja znam, Isus je postavio jasne granice dobra i zla.

Gdje sam ja napisala da opravdavam nečiji grijeh?
Niti opravdavam, niti imam namjeru!
Molit ću se za tu osobu!
Neću biti otrovnog jezika i nekome nabijati na nos, ovo ili ono..

Citat:
Tvoj prvi post zaslužuje jedan pošten i iskren razgovor o vjeri, ne znam zašto si se odmah našla prozvanom da ti netko moralizira, oprosti što sam prije spomenula tvoje neznanje, sad vidim da je problem malo širi i vjerojatno u katehizaciji tvoje župe…

Molim lijepo, moja župa je sad konačno dobila pravog svećenika i može se nazvati župom!
Prije su svećenici rastjerivali ljude svojim ponašanjem..Ovaj je privukao tolike ljude i mlade da je to nevjerojatno..
Raspitao se gdej izlaze mladi , gdje se okupljaju u kvartu, i došao..;) priča, pjeva s njima..čak si nekad i zapali :wink:

Citat:
Kako su nekad ljudi mogli živjeti od jedne male, povremene plaće, u obitelji u kojoj je žena, majka vodila domaćinstvo bez ikakve trke za karijerom i uspjeli su ne samo prehraniti, nego odgojiti i (visoko) školovati 4, 5 ili 6 djece… Sjeti se generacije naših baka… Kako to da su oni uspijevali, a mi ne možemo?
I druga stvar, kad je netko non-stop u minusu, a da ni sam “ne zna gdje je potrošio novac”, naravno da je “na rubu egzistencije”… isto tako i oni koji studiraju po 10 godina.

Da, da, baš je sve tako jednostavno. Treba poplaćati sve račune, a o hrani i razno raznim potrepštinama za djecu da ne pričam..što ovo treba značiti..da žene ne trebaju raditi i studirati, nego se uhvatiti kuhače i pregače samo..

Citat:
Najidealnije bi bilo upoznavati se na svim mogućim razinama, al to bi onda trajalo godinama, a kad se sve isproba i dobro upozna, ljudi bi se možda od dosade i razišli… prije vjenčanja…
Naš svećenik eto kaže kako Crkva nije za podilaženje svjetskim trendovima, al niti za seksualnu represiju, nego se ljudska spolnost oplemenjuje i čuva u sakramentu. Sve ima svoj smisao... (pa tako i brak.)

Pa ja sam za brak..gdje sam ja napisala da sam protiv braka..?
Moje mišljenje je da se ne mogu ljudi baš tako brzo dobro upoznati, a neki pokažu svoje pravo lice tek u braku..i što onda?

Citat:
Meni je iznimno drago što si ovo opisala, ustvari divim se vašem župniku … Kako je uspio uvjeriti ljude da ono što im zapravo treba jest “polaganje ruku i padanje” umjesto ispravnog kršćanskog moralnog nauka.

To sam samo navela kao primjer..Njegov nauk je za mene pravi nauk, bez ikakve vjerske shizofrenije i fanatizma..čovjek govori realno, što je prirodno je prirodno,,Bog je stvorio sexualnost...prema tome, tjelo traži svoje, možeš ti se uzdržavati neko vrijeme, dok skroz ne pukneš..nije to baš tako jednostavno..ni ženama ni muškarcima..

Vrh

PostPostano: Čet svi 20, 2010 07:24 

Mariamne je napisao/la:
Napisati ću ponovo svoje mišljenje, iako će opet najvjerojatnije završiti u smeću :D

Nije teško zaklučiti kako su ti postovi u reciklaži završili jer su osobno konotirali ili su bili jeftini sofizmi kojima se rasprva vrtila u krug. Iako i u ovom postu nastojiš osobno konotirati post te i on obiluje običnim sofizmom ipak je odgovor na Adrijanin post pa će kao takav ostati na temi.

adrijana je napisao/la:
Citat:
Da, to je taj svećenik i to je pravi svećenik;)
Napunio je Crkvu mladima , kao nitko prije..mladi mole navečer..inače svećenik je karizmatik.Duha Svetoga zaziva, ljudi padaju u nesvijest..bila sam i vidjela..kad je stavio ruke na mene, kao da me prošao neki neopisivi mir i toplina..
Ne bude njega biskup opominjao..njega samo premjeste, pa on opet dovede ženu i opet po starome;) ..boji se on da ne ostane bez svećenika, jer ovdje ih se toliko izmjenilo..
Večeras mi je jedan svećenik rekao: ma biskup ti to zna sve, samo se pravi da ne zna, žmiri, pa nas premjesti i opet zna da smo sa ženama..ali eto, premjeste nas u neku zabit, kao:radite tu šta hoćete..
toliko o opomeni biskupa;)

Meni je iznimno drago što si ovo opisala, ustvari divim se vašem župniku … Kako je uspio uvjeriti ljude da ono što im zapravo treba jest “polaganje ruku i padanje” umjesto ispravnog kršćanskog moralnog nauka.

Upozorio bih da ne bi trebali ni na osnovu ovog odista neprovjerenog svjedočenja, generalno išta zaključivati o karizmatskom pokretu ili svećenicima koji njeguju takvu duhovnost.

E sad kad smo to razjasnili.

Ponovo molim da se rasprava usmjeri konstruktivno na bit problema koji se jedino može raspraviti načelno a ne na osobnoj razini. Stoga ću ubuduće biti prisiljen micati sve što nije konstruktivno.

Činjenica je kako je čovjek seksualno biće te samim tim ima potrebu za ispunjavanjem tih osobina. Kako čovjek kroz grijeh nije nikada sretan niti potpuno može ispuniti svoju potrebu za seksualnošću, Crkva kao prava čuvarica nepromijenjenih vrijednosti, propovijeda ono što čovjeka jedino može učiniti sretnim, zadovoljnim i ispunjenim. U tome je Ona u opreci sa sadašnjim hedonističkim svijetom koji unatoč svim slobodama nikada nije bio manje sretan ni depresivan.
Dakle u toj situaciji je vrlo bitno kako odgovoriti na poticaje koji dolaze iz svijeta, od vlastita nagona i trajnih vrijednosti koje propovijeda Crkva. Dva su moguća odgovora (pa ih ponavljam):
1) Treba se mijenjati čovjek i čovjekovo ponašanje kako bi se bio u stanju othrvati napasti grijeha i kako bi bio u stanju činiti ono što je dobro.
2) Treba se mijenjati stav Crkve o tome što jeste grijeh, a što nije, što je dopušteno a što nije, kako bi se čovjeku na taj način olakšala savjest i življenje.

Kako prihvaćanje druge opcije znači i faktično napuštanje Katoličke crkve stvarno ne shvaćam one koji i dalje hoće biti članovi Crkve a ne obratiti se od grijeha kojim su zavedeni i onečišćeni. Sizifovski hoće relativizirati vjeru i sebi i drugima i sve to zbog malo hedonizma. Čini mi se da je došlo vrijeme Ezava, koji za malo juhe lako prodaju baštinu. Ja im na tome ne mogu pljeskati.

Vrh

PostPostano: Čet svi 20, 2010 10:17 

Barnaba je napisao/la:

adrijana je napisao/la:

Marianme je napisao/la:
Da, to je taj svećenik i to je pravi svećenik;)
Napunio je Crkvu mladima , kao nitko prije..mladi mole navečer..inače svećenik je karizmatik.Duha Svetoga zaziva, ljudi padaju u nesvijest..bila sam i vidjela..kad je stavio ruke na mene, kao da me prošao neki neopisivi mir i toplina..
Ne bude njega biskup opominjao..njega samo premjeste, pa on opet dovede ženu i opet po starome;) ..boji se on da ne ostane bez svećenika, jer ovdje ih se toliko izmjenilo..
Večeras mi je jedan svećenik rekao: ma biskup ti to zna sve, samo se pravi da ne zna, žmiri, pa nas premjesti i opet zna da smo sa ženama..ali eto, premjeste nas u neku zabit, kao:radite tu šta hoćete..
toliko o opomeni biskupa;)

Upozorio bih da ne bi trebali ni na osnovu ovog odista neprovjerenog svjedočenja, generalno išta zaključivati o karizmatskom pokretu ili svećenicima koji njeguju takvu duhovnost.

Oprosti na digresiji, ali ni u svom ni u njenom postu zaista ne vidim nikakve generalne zaključke o karizmatskom pokretu. Obje smo komentirale jedan slučaj, koji čak i ako nije istinit, može poslužiti kao fiktivni prikaz jedne ekstremne situacije: ljudi su oduševljeni svećenikom (čija je zadaća pružati im primjer u vjeri i pastoralno djelovati), okupljaju se na misama, tu su i emotivni vjerski zanosi, prenosi se sila Duha Svetoga preko ruku svećenika, a u isto vrijeme taj isti svećenik izigrava crkvene propise, naočigled svog autoriteta koji nedovoljno čvrsto reagira i dopušta nekakve igre iza svojih leđa.
S ovime opisanim moje predrasude prema karizmatskom pokretu nemaju baš neke veze...

Citat:
Ponovo molim da se rasprava usmjeri konstruktivno na bit problema koji se jedino može raspraviti načelno a ne na osobnoj razini. Stoga ću ubuduće biti prisiljen micati sve što nije konstruktivno.

Ispričavam se zbog neprimjerene destrukcije u raspravi oko biti problema, al sjećam se da si jednom napisao kako ovo nije navijački forum gdje trebamo povlađivati i klanjati se svatko svakome.
Ovo što si u zadnjem postu napisao o katoličkom stavu prema spolnosti načelan je stav s kojim se uglavnom slažem. Ali recimo ona svjedočanstva prije (npr. Svjedočanstvo žene) tek su neki od primjera kako sprovesti načelne stavove u praksi, te ne vidim u čemu bi oni bili isljučivo mjerodavni, a ostalo sve za koš za smeće. Zašto dijeliti svjedočanstva na "dobra" i "loša", na "prava" i "kriva". I loša situacija može poslužiti nekome za (loš) primjer. Zašto ne bi svatko imao šanse iznijeti svoje svjedočanstvo - ma kako "krivo" bilo - naravno do one osobne razine do koje sam želi...?

Ne vidim da se uzalud i besciljno razgovara (što bi bio grijeh), ako se odgovara i na najbanalnija pitanja kao što je npr. ima puno zgodnih svećenika, zašto se oni ne smiju ženiti?

Barnaba, nemoj me krivo shvatiti, priznajem da imaš dar vodstva i da si jedan od najzaslužnijih što ovaj forum nije postao (kao mnogi drugi) još jedan teren za besciljno prepucavanje i isprazne razgovore, što nas tako čuvaš od grijeha dugog jezika, ali svejedno mislim kako osobna svjedočanstva puno više emocionalno i intelektualno utječu od općih načela...

Vrh

PostPostano: Pet svi 21, 2010 16:32 

Načelno ja uvažavam i tvoje opaske a smisao mog apela je težnja k većoj konstruktivnosti pa i onda kad se radi o trivijalnim pitanjima na koja se ovdje (na forumu) uvijek davao odgovor. No držim besmislenim na temi zadržavati jeftine sofizme tipa: "Prijatelj mi je rekao da je to glupost", "Tko se toga još drži" itd a da uz to ne ide nikakvo obrazloženje.

Vrh

PostPostano: Pet svi 21, 2010 21:40 

Barnaba je napisao/la:
No držim besmislenim na temi zadržavati jeftine sofizme tipa: "Prijatelj mi je rekao da je to glupost", "Tko se toga još drži" itd a da uz to ne ide nikakvo obrazloženje.

Naravno. Bitno je kako razgovaramo i međusobno dijelimo informacije. Izgleda mi djetinjasto suprotstavljati se nauku Crkve izgovorom „rekao mi je jedan svećenik drugačije“. To mi je čak u neku ruku i podmuklo. Možda sam zato reagirala malo cinično prije, ali ne želim više prozivati ni optuživati nikoga.

Odrasli smo ljudi, i svjesni smo da se puno toga kontroverznog širi o našoj vjeri pričanjem i prepričavanjem. Ne bih nikome preporučila da svoju vjeru odvodi u neke jednostrane, uske ulice, kao da bi jedan jedini svećenik mogao biti veći autoritet od čitave Crkve.

Ako je Mariamnina priča istinita, iz vlastitog iskustva bio bi mi shvatljiv postupak tog svećenika. Poznavala sam i ja jednog koji se nije najbolje pronašao u zvanju i prije nego ga je napustio pokušavao je što bolji dojam ostaviti među ljudima, tako da ga i danas mnogi pamte kao vrlo druželjubivog, pristupačnog, prilagodljivog, „savršenog“… S druge strane, tim istim ljudima koji su ga brzo zavoljeli, drugi svećenici koji su živjeli svoj celibat i brinuli se za Gospodnje izgledali su prezahtjevni, prerevni, sitničavi, mušičavi, samo zato jer u svojim odlukama nisu popuštali i usudili su se biti drugačiji. Tu je ona razlika, koja odjeljuje: Svidjeti se ljudima – ili svidjeti se Bogu.

*
Što se tiče teme, mislim da je bitno posvjestiti neke činjenice i mitove o Crkvi: prevladava li i zašto negativan stav prema spolnosti, kao što je općeprihvaćeno mišljenje, gdje se govori samo o zabranama, ograničenjima i tzv. represiji, ili je spolnost „u Crkvi nanovo otkrivena“ kao izvor neke duhovne energije, kao što tvrdi new age i gnostika?

Oba pitanja su zapravo dvije krajnosti, jer čistoća (i kao djevičanstvo/bezbračnost i kao bračna čistoća) zapravo je pozitivan pristup spolnosti, a jedina duhovna energija koja se u njoj krije jest ona duhovna strana ljubavi, koja joj je i jedini uvjet.

Tako da prenaglašavanje spolnosti i forsiranje važnosti spolne aktivnosti (što mediji i društvo itekako čine, često samo zbog profita) s više strana je pogrešan, a ljude odvode, ne u tjelesno, psihičko i duhovno zdravlje kao što propagiraju, nego u – ovisnost.

Može li se ovo jednostavnije objasniti?

Vrh

PostPostano: Sub svi 22, 2010 18:37 
Citat:
Nije teško zaklučiti kako su ti postovi u reciklaži završili jer su osobno konotirali ili su bili jeftini sofizmi kojima se rasprva vrtila u krug. Iako i u ovom postu nastojiš osobno konotirati post te i on obiluje običnim sofizmom ipak je odgovor na Adrijanin post pa će kao takav ostati na temi.

Vjerojatno, ali i sigurno ne prihvaćaš činjenice i bježiš od njih. A to je da nije baš sve tako savršeno kako zamišljaš. Ili znaš, ali se uvjeravaš da nije to tako, pa moje postove nazivaš sofizmom. Sofizam je vjerska shizofrenija i fanatizam koji ovdje neki propagiraju.

Niti se mislim pravdati, niti objašnjavati, niti ikoga uvjerovati..tko hoće neka vjeruje, tko neće , njegov izbor.

A što se tiče "Svjedočanstva žene" je jedna niska uvreda za mene kao ženu, a i za muškarce..teško ismijavanje i blaćenje ljudske spolnosti..žalosno, da netko piše stvari o kojima nezna ništa i ravna se po sebi, generalizira..pa meni je pozlilo od čitanja takvih parola, floskula i širenja propagande koja se tamo provodi..

Citat:
Kako prihvaćanje druge opcije znači i faktično napuštanje Katoličke crkve stvarno ne shvaćam one koji i dalje hoće biti članovi Crkve a ne obratiti se od grijeha kojim su zavedeni i onečišćeni. Sizifovski hoće relativizirati vjeru i sebi i drugima i sve to zbog malo hedonizma. Čini mi se da je došlo vrijeme Ezava, koji za malo juhe lako prodaju baštinu. Ja im na tome ne mogu pljeskati.

Zašto se ne čudim, što neki nakon ovakvih parola, napuštaju Crkvu..
Imam svoj stav i mišljenje, ali sigurno zbog ne slaganja sa nekim stvarima, neću izaći iz Crkve, pa makar me bičem tjerali i nož mi držali pod grlom.

Vrh

PostPostano: Sub svi 22, 2010 20:21 

Citat:
žalosno, da netko piše stvari o kojima nezna ništa i ravna se po sebi, generalizira..pa meni je pozlilo od čitanja takvih parola, floskula i širenja propagande koja se tamo provodi..

Već sam jednom rekao da valja paziti što se piše(zbog dobra svojih argumenata) jer se mnoge stvari koje napišemo mogu upotrijebiti protiv nas samih. Ovo kao da je Barnaba uputio tebi, a ne ti njemu. Treba izučiti zanat retorike. Moćno je to oružje.

I da. Unaprijed vam svima sretan rođendan. Rođendan Crkve.

Vrh

PostPostano: Sub svi 22, 2010 20:46 
:D

Što sam pisala iza toga i stojim..o čistoći i celibatu; što sam vidjela i čula i što su mi svećenici potvrdili i sami pričali..nisam donosila neke svoje zaključke; pa moguće da je to tako ili moglo bi biti...
No, vidim da nema ovdje smisla pisati o svojim mišljenjima, jer si odmah izvrgnut imputacijama da izmišljaš :roll:

Ja ne mogu napisati imena i prezimena svećenika, jer nemam pravo na to.. :!: a i riječ koju dam, ne pogazim ni pod cijenu života..i stalno mi je na pameti rečenica;: budi oprezna što pišeš, nitko ne smije saznati tko sam i gdje sam..

Vrh

PostPostano: Sub svi 22, 2010 21:16 

Citat:
Što sam pisala iza toga i stojim..o čistoći i celibatu;

To svi razumijemo. A mi stojimo iza onoga što Crkva uči. Već smo to sve rekli i dalje je svaka rasprava nepotrebna jer sve to naterivanje i naša riječ(jer je u suglasju s Njom i riječ Crkve) protiv tvoje(i bilo koga s kim dijeliš mišljenje).
Sveti Augustin je jednom rekao da u Evanđelje vjeruje samo zato što Ga Crkva proglašava obvezujućim za vjerovati. Inače ne bi vjerovao.
Citat:
nisam donosila neke svoje zaključke; pa moguće da je to tako ili moglo bi biti...

Bas <-> Kontra.
Sama sebi kontru udaraš. Mislim da je kontra točna. Neki su ti svećenici rekli, a ti si zaključila i ovdje napisala. Pročitaj svoje postove. Istina je da si iznijela svoje mišljenje i zaključke na koje imaš neotuđivo pravo, ali to što si iznijela nije bilo u potpunom skladu sa Crkvenim učenjem te smo mi stali u obranu toga učenja što je i naše neotuđivo pravo. Istina je jedna i apsolutna i svima nam je u cilju doći do nje samo eto, ovo više nije najbolji način.
Citat:
No, vidim da nema ovdje smisla pisati o svojim mišljenjima, jer si odmah izvrgnut imputacijama da izmišljaš

Da dođem na matematički forum i kažem kako dva i dva daju 68 najvjerojatnije bih završio na lomači(karikiram). Moje mišljenje bi bilo izvrgnuto ruglu i reklo bi mi se da izmišljam. Pa nije li korektno čovjeku koji izmišlja reći da izmišlja?
Ako izmišljaš izmišljaš. Da ti lažemo o tome što smatramo o tvome mišljenju samo da bismo ti ugodili?

Vrh

PostPostano: Ned svi 23, 2010 20:21 

Da napisem nesto o sebi...i cistoci prije braka...

prije 50-60 godina..u ono vrijeme dok sam bila djevojka...svi su govorili...
Ako imas decka...mladica,i hodas s njim...ne smijes se ni poljubiti...jer to moze da te djeta kosta...?
To nam je bilo glupo,i nitko se nije mogao sloziti s tim....ne znalci...
Danas znam da je to ipak jedana istina..jer cesto od poljubca...covjek ne zna stati,pa ide dalje...gubi glavu i ode predaleko,cak i do kreveta...a u krevetu je tesko ocuvati cistocu...
Svecenik je govorio drugacije..da Djevice i ljudi u cistoci uzivaju posebnu milost kod Gospodina...

Danasnje vrijeme je ludo...majka postaje djete vec od 12 godina...i sta onda reci za cistocu..
Odkud djete zna za citocu,ako ga nitko nije posavjetovao o tome...

Vrh

PostPostano: Sri svi 26, 2010 18:56 

Barnaba je napisao/la:
Kumpić je napisao/la:
Giovi je napisao/la:
U vezi "oralnog seksa" Crkva postavlja granicu, kako sam i napisao, takva stimulacija nikada ne može biti zamjena za spolni odnos sa ciljem izbacivanja sjemena.
S druge strane, muž je dužan pobrinuti se da i žena uživa tijekom spolnog odnosa i pritom je važno razmjenjivanje nježnosti prije samog odnosa. Na koji način - tu Crkva ne ulazi u intimu. Dakle, Crkva istovremeno postavlja granicu, smjernice, i ne ulazi u intimu.

Oprosti, ali ovo pobija jedno drugo.

Meni je sve logično napisano. Možeš li napisati zašto misliš da jedno pobija drugo?

Kratko i jasno:

-postavlja granicu
-ne ulazi u intimu

Postavljanje granica u intimnom činu je ulazak u sam taj čin. Dakle, ulazak u intimu.

Vrh

PostPostano: Sri svi 26, 2010 22:17 
Administrator

Giovi je napisao/la:
Pod intimom u koju Crkva ne ulazi se misli konretno u ovom slučaju, što par čini u vlastitom krevetu, a da nije grijeh.
Dakle sve ovo gore nabrojano Crkva jasno karakterizira kao grijeh, dakle uvredu Bogu, sebi i drugima, a grijeh nije i nikada ne može biti intima (mada se često želi sakriti), sve ostalo jest.
Kumpić je napisao/la:
Kratko i jasno:
-postavlja granicu
-ne ulazi u intimu
Postavljanje granica u intimnom činu je ulazak u sam taj čin. Dakle, ulazak u intimu.

Ne čitaš ili možda namjerno ne želiš shvatiti, u svakom slučaju nema smisla stalno ponavljati. Svatko ima slobodnu volju, ako želiš izbjeći bit onoga što se mislilo pod intima, možeš filozofirati i igrati se riječima.
Grijeh nikada nije intima, privatnost, pa ni u tzv. "intimnim odnosima" (bludnost, preljub, homoseksualnost, abortus, kontracepcija).

Vrh

PostPostano: Uto lip 08, 2010 09:47 

Giovi je napisao/la:
Giovi je napisao/la:
Pod intimom u koju Crkva ne ulazi se misli konretno u ovom slučaju, što par čini u vlastitom krevetu, a da nije grijeh.
Dakle sve ovo gore nabrojano Crkva jasno karakterizira kao grijeh, dakle uvredu Bogu, sebi i drugima, a grijeh nije i nikada ne može biti intima (mada se često želi sakriti), sve ostalo jest.
Kumpić je napisao/la:
Kratko i jasno:
-postavlja granicu
-ne ulazi u intimu

Ne čitaš ili možda namjerno ne želiš shvatiti, u svakom slučaju nema smisla stalno ponavljati. Svatko ima slobodnu volju, ako želiš izbjeći bit onoga što se mislilo pod intima, možeš filozofirati i igrati se riječima.
Grijeh nikada nije intima, privatnost, pa ni u tzv. "intimnim odnosima" (bludnost, preljub, homoseksualnost, abortus, kontracepcija).

Ma shvaćam ja što želiš reći. Samo se s tim ne slažem. Jer nije moguće samo tako postaviti crtu, granicu, ovdje se radi i o čovjekovoj osobnosti, pa prema ovome što se ovdje tvrdi mnogi bračni parovi ne bi nikada uživali ili ne uživaju u spolnom odnosu.

Vrh

PostPostano: Sri srp 07, 2010 14:20 

Upravo sam pročitao vijest da u borbi protiv AIDS se počne propagirati mjesec bez seksa i na taj način bi se u Africi vidno smanjila kvota zaraženih!

Vrh

PostPostano: Čet srp 08, 2010 00:10 

Mariamme i Kumpić jedan savjet. Pročitajte knjigu od Ivana Pavla 2. Ljubav i odgovornost ili poslušajte predavanje o Teologiji tijela od don Damira Stojića. Vama očito neke stvari u nauku katoličke crkve smetaju i tu je problem. Nitko ovdje nikoga ne osuđuje, ali ne može Vam reći za nešto što je crno da je bijelo. Bilo bi lijepo da ako imate nedoumica sa svećenicima, a znamo da bi trebali rasti u vjeri, da se ne vežemo uz pojedinu osobu, već da, ako znamo da je učenje Katoličke crkve suprotno onom što nam određeni svećenik govori ili sugerira, potražimo savjet od drugih svećenika koji ispravno tumače stavove Crkve. Jer, ne možemo se nazivati katolicima, a prihvaćati samo ono što nama paše, jer onda sebe stavljamo u centar, odnosno ulogu Boga, gdje smo mi ti koji odlučuju što je dobro, a što nije. A znamo iz Biblije kako su završili ti koji su mislili da to mogu.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 388 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata