Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon kol 20, 2018 17:59

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Pet ožu 02, 2012 14:18 

Miroslav,
Sara ti je ukratko objasnila zbog čega se ne može Muhamed nazivati "ubojicom i pedofilom", jer su po takvom razmišljanju i sve povijesne biblijske knjige pune krvi, zločina, preljuba i čega sve ne, od Abrahama, Davida i dalje. Ako se oduzme povijesna perspektiva i svatko donosi zaključke prema današnjim kriterijima, onda bi vjeru (zbog nekih prošlih događaja) bilo po tome najrazumnije odbaciti. A znamo da nije tako. Tezu da sve religije vode nasilju postavili su današnji relativisti, jer nažalost uvijek ima osoba koje bi svoju vjeru htjele "braniti" mačem ili borbenim stavovima, čak i kada ju nitko ne napada.

Sodoma i Gomora su nastradale u Božjem gnjevu zbog grijeha kojeg je i tada čitav svijet smatrao grijehom, a i danas je grijeh, a križarski pohod na Zadar je bila zapravo izdaja križarskog poziva i to se ne može stavljati u istu ravan s ratovima zbog širenja vjere i poligamijom, tako da protuargumenti uopće ne stoje i besmisleno je vrijeme trošiti na obična prepucavanja s teškim riječima.

Vrh

PostPostano: Pet ožu 02, 2012 14:44 

adrijana je napisao/la:
Braslav je napisao/la:
Krscani imaju duznost obracati ljude na krscanstvo kada im je receno idite i ucinite sve mojim ucenicima krsteci ih u ime Oca, Sina i Duha Svetog. Gdje bi bilo krscanstvo da apostoli nisu isli u svijet i propovjedali dobru vjest. Da su apostoli bili tako korektni prema zidovima i poganima da bi se boljali reci istinu mozda bi danas bilo pedesetak krscana. Prije svega je istina. Muhamed je bio pedofil, razbojnik i metroseksualac. Islamski raj je bordel. Islam je protiv slobode misljenja i izrazavanja. Ako nekoga to boli onda istina boli. Forumi su barem dobro mjesto za izricanje istine gdje se ne bojimo za svoj zivot ako je kazemo.

U tom slučaju predlažem da otvorite svoj vlastiti forum, blog ili FB stranicu gdje ćete širiti mržnju na druge vjernike, misleći da time širite kršćanstvo.

Ja se ograđujem od takvog misionarenja.

Da istina je da kada muslimanu kazes te stvari da mu se cini da ga se mrzi, ali ja ne mrzim ni jednog muslimana, ali sada se postavlja pitanje kako govoriti istinu jednom muslimanu bez da on pomisli da ga se mrzi? Naime napad na islam on dozivljava kao napad na sebe. Ja isto napad na Crkvu dozivaljavam kao napad na sebe, ali nikad ne bi zato zahtjevao da nitko nikada ne smije napasti Crkvu. Sve bi bilo Ok da je islamska tolerancija drugacijeg misljenja veca. No da je njihova tolernacija veca islam bi ubrzo prestao postojati jer bi kriticki prilazili svom svetom pismu nesto sto krscani cine vec vise od petsto godina.

Ono sto mi smeta kod islama je to da muslimani uzimaju sebi za pravo cijediti komarca povodom Trojstva, Bozanstva Isusovog i napadati sve sto je meni Sveto, a onda ja ne smijem nista reci protiv islama jer je to "govor mrznje".

Vrh

PostPostano: Pet ožu 02, 2012 17:11 

Ova tema zapravo govori o jednoj knjizi, najvjerojatnije krivotvorini iz srednjeg vijeka koju je napisao neki bivši kršćanin, obraćenik na islam kako bi čim više kršćana pridobio za svoju novu vjeru. Takve metode širenja vjere su naravno za svaku osudu, i tu se ne trebamo braniti ičim drugim osim istinom.
Usput, za osudu su i bilo kakva druga podmetanja glede omalovažavanja i pristranog prikazivanja vjere drugih, mada nakane mogu biti plemenite, metoda je pogrešna.

Braslav je napisao/la:
Ono sto mi smeta kod islama je to da muslimani uzimaju sebi za pravo cijediti komarca povodom Trojstva, Bozanstva Isusovog i napadati sve sto je meni Sveto, a onda ja ne smijem nista reci protiv islama jer je to "govor mrznje".

Nisam primijetila na ovom forumu ijednog muslimana koji cijedi komarca i napada, a ukoliko to gdje čine, bilo bi u redu podići glas na takvim mjestima (forumima ili gdje već), gdje se baš to i događa. Ovdje ne vidim svrhe, tu je tema potpuno drugačija i puno jednostavnija za raščistiti.

Vrh

PostPostano: Pet ožu 02, 2012 17:38 

Imas pravo. Ovdje je mirno. Jos nije pocela najezda zelenih.

Vrh

PostPostano: Pon ožu 05, 2012 13:20 

IKA danas donosi vijest:

"Mišljenje stručnjaka: Turski papirus je krivotvorina

Salzburg-Ankara, (IKA) – Kod papirusa koji je prije nekoliko dana predstavljen u Turskoj, za koji se tvrdi da je navodnog ulomka starokršćanskoga aramejskog Evanđelja, vjerojatno se radi o krivotvorini, uvjeren je salzburški stručnjak za sirski jezik i kulturu profesor Aho Shemunkasho.
...
Nakon čitanja medijskih izvješća prilično je sigurno da je rukopis "novijeg datuma i da je krivotvorina", izjavio je za "Kathpress" prof. Shemunkasho. Kaligrafija kojom je pisan nije stara 1500 godina. Rukopis je pisan istočnosirskim načinom pisanja, koji je u uporabi tek od 18. stoljeća naovamo.
Pisac rukopisa također vrlo slabo poznaje sirski jezik. Nije riječ samo o greškama u samoglasnicima, nego pravopisno griješi i kod suglasnika.
Rukopis je na donjem dijelu prve stranice datiran riječima: "Godina 1500. našeg Gospodina". To ne može biti vjerodostojan dokument. Sve do 19. pa čak i 20. stoljeća na sirskom se u pravilu koristilo datiranje po seleukidskoj eri, a tek kasnije po kršćanskoj eri.
Pozornost zavrjeđuje i oblik samog rukopisa. "Vjerojatno je spis dugo vremena bio u vrućoj glinenoj peći, kako bi dobio znakove velike starosti", rekao je Shemunkasho, ističući da se ipak pravi rezultati analize papirusa mogu dobiti samo ispitivanjem originalnog dokumenta."
http://www.ika.hr/index.php?prikaz=vijest&ID=139572

Vrh

PostPostano: Ned ožu 11, 2012 23:21 

Ne vjerujem u ovo.

Iako, muslimani su izuzetni ljudi. Nažalost na udaru su diskriminacije i netolerancije u Europi. Nedavno sam pročitala da nekima smeta kad se muslimani mole na javnim površinama ili ispred zgrada. Kako molitva nekome može smetati?

Vrh

PostPostano: Pon ožu 12, 2012 09:44 

Vanja je napisao/la:
Ne vjerujem u ovo.

Iako, muslimani su izuzetni ljudi. Nažalost na udaru su diskriminacije i netolerancije u Europi. Nedavno sam pročitala da nekima smeta kad se muslimani mole na javnim površinama ili ispred zgrada. Kako molitva nekome može smetati?

Pogledaj ti lijepo zakone i ponašanje u Saudijskoj Arabiji i ostatku muslimanskih zemalja prema kršćanima, pa onda probaj pričati o "netoleranciji u Europi". :roll:

Vrh

PostPostano: Pon ožu 12, 2012 23:36 

Miroslav je napisao/la:

Pogledaj ti lijepo zakone i ponašanje u Saudijskoj Arabiji i ostatku muslimanskih zemalja prema kršćanima, pa onda probaj pričati o "netoleranciji u Europi". :roll:

Ponašanje prema kršćanima u muslimanskim zemljama ne bi trebalo biti opravdanje za vlasititu netoleranciju.

Europa još puno mora raditi na toleranciji dokle god joj smetaju ljudi koji se mole ili žene koje nose burku ili maramu.

Vrh

PostPostano: Uto ožu 13, 2012 08:12 

Vanja je napisao/la:
Ne vjerujem u ovo.
Iako, muslimani su izuzetni ljudi. Nažalost na udaru su diskriminacije i netolerancije u Europi. Nedavno sam pročitala da nekima smeta kad se muslimani mole na javnim površinama ili ispred zgrada. Kako molitva nekome može smetati
?

Na ovoj temi nije pitanje kakvi su oni ljudi,nego da su pronasli knjigu "Bibliju" staru 1500god..?
Moje misljenje je odmah bilo da je krivotvorena..A, nikako mi nije jasno sta su sutili toliko dugo i sta hocu sada s njom..?

Vrh

PostPostano: Uto ožu 13, 2012 11:58 

Citat:

Europa još puno mora raditi na toleranciji dokle god joj smetaju ljudi koji se mole ili žene koje nose burku ili maramu.

Ma da baš tako.
Koliko ima njihovih đamija po europi, a koliko ima naših Crkvi po arapskim zemljama????????? :?:

Vrh

PostPostano: Uto ožu 13, 2012 15:16 

Alan Ford je napisao/la:
Ma da baš tako.
Koliko ima njihovih đamija po europi, a koliko ima naših Crkvi po arapskim zemljama????????? :?:

Po arapskim zemljama imao onoliko Crkava koliko ih je potrebno ili se radi na tome da ih bude. Ne treba na svaku arapsku ili muslimansku zemlju gledati kao na Saudijsku Arabiju, a niti se povoditi za takivm zemljama.

Muslimani kao ljudi su dobri, a drugo je politika. Ne znam, zašto bi mi trebali njima vraćati istom mjerom? Koji bi bio smisao toga?

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2012 08:16 

Da citiram staru narodnu, k tome istinitu: "U Turčinu nikad vire..."

Toliko od mene.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2012 12:56 

U zadnja tri posta otišli ste s teme, a neki su prešli u fundamentalizam koji opet nije rješenje.

Ovdje razgovaramo o Bibliji pronađenoj u Turskoj i nije u redu tim slučajem manipulirati jer je kompleksan odnos kršćana i muslimana u svijetu, a znamo da je samo jedan put k miru.
Križarski ratovi su odavno završili.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2012 13:32 

Pa nitko nije spomenuo obnovu križarskih ratova i sl., no istovremeno ne možemo zatvarati oči pred pravom prirodom islama, bilo da je riječ o agresivnosti, bilo o nekulturi.

Vrh

PostPostano: Pon srp 06, 2015 18:02 

I kad ne bi bila krivotvorina naš novi zavjet je stariji od toga, a da ne govorim o kumranskim spisima.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata