Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto kol 21, 2018 05:37

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Uto tra 14, 2015 16:46 

Ignisardent je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
Lucijan Antun

"A što Pavao-je li on bio pravi apostol ili ne? (v. Rim 1:1, 1 Kor 15:9, 2 Kor 1:1 i drugdje)
"Pozdravite Andronika i Juniju, rođake i suuznike moje; oni su ugledni među apostolima i prije mene bili su u Kristu." (Rim 16:7)
"Iskušao si one koji se prave apostolima, a nisu, i otkrio si da su lažljivci." (Otkr 2:2)"

Pavao jest Apostol.Neki teolozi smatraju da je on dvanajsti,da je Božji izbor a ne Matej koji je kockom izabran.Pavao čak kaže"Zar nisam ja Apostol.?Zar nisam video Gospodina!"
Izgleda da je to bio jedan od uvjeta!
A opet , možda su 12-orica Apostoli za Židove a on poseban Božji izbor za pogane!
Apostoli bi trebali biti utemeljitelji vjere,i možda neki kao dva spomenuta koji su utemeljili neke crkve,lokalno.Danas vise nema Apostola!

Pavao govori o apostolima i o "nadapostolima", pri čemu pod prvima misli da Dvanaestoricu (12. je Matej koji je zamijenio Judu I.), a pod drugima na sve one koji su ušli u prošireni kolegij Apostola, dakle sve one uz Dvanaestoricu, među kojima su bili i Pavao, Barnaba, Sila/Silvan idr. Svi su oni bili apostoli. Kasnije su se počeli nazivati prezbiterima ili episkopima, da bi se razlikovali od Dvanaestorice. Zatim je zbog velikog broja došlo do hijerarhijske podjele na biskupe/episkope koji su nadređeni, i jedini imali pravo zaređivati nove apostole, i prezbitere podređene biskupima - i to je ostalo do danas. Svi su oni do dana današnjeg apostoli u širem značenju pojma.

Dakle, današnji apostoli su svi katolički svećenici i biskupi, kao i pravoslavni. Da danas više nema apostola, to je točno jedino za protestante. 8)

Samo molim, nije Matej zamijenio Judu nego Matija!

Vrh

PostPostano: Uto tra 14, 2015 16:57 

Ju strašne pogreške :mrgreen:

Vrh

PostPostano: Uto tra 14, 2015 21:10 

romanac je napisao/la:

Pa bilo bi smiješno da su dva apostola istog imena :lol:

Vrh

PostPostano: Čet tra 16, 2015 11:19 

sara je napisao/la:
romanac je napisao/la:

Zašto?

Vrh

PostPostano: Čet tra 16, 2015 13:21 

patriot_1 je napisao/la:
sara je napisao/la:

Zašto?

Zato što bi imali neki dodatak imenu kao što su to imali dvojica imena Juda.

Vrh

PostPostano: Ned tra 19, 2015 09:29 

sara je napisao/la:
Zato što bi imali neki dodatak imenu kao što su to imali dvojica imena Juda.

I dalje su imali isto ime!

Vrh

PostPostano: Ned tra 19, 2015 13:49 

patriot_1 je napisao/la:
I dalje su imali isto ime!

Dopunjeno da bi se razlikovali: jedan je bio Juda Iškariotski, a drugi Juda Tadej. U ono vrijeme nisu imali obiteljska prezimena, nego su se razlikovali prema imenima očeva, ili mjestima rođenja (Marija iz Magdale, Šimun sin Jonin-Isus mu je promijenio ime u Petar, itd.)

Vrh

PostPostano: Sri tra 22, 2015 11:27 

Lucijan Antun je napisao/la:

Dopunjeno da bi se razlikovali: jedan je bio Juda Iškariotski, a drugi Juda Tadej. U ono vrijeme nisu imali obiteljska prezimena, nego su se razlikovali prema imenima očeva, ili mjestima rođenja (Marija iz Magdale, Šimun sin Jonin-Isus mu je promijenio ime u Petar, itd.)

Al,,JUDA je ime!
Kaj ne?
Dakle imaju isto ime!

Vrh

PostPostano: Sri tra 22, 2015 17:08 

patriot_1 je napisao/la:
Al,,JUDA je ime!
Kaj ne?
Dakle imaju isto ime!

Da, imaju isto ime, a radi razlikovanja su dobili još jedno. Bilo je puno Juda u tadašnjem Izraelu jer je to bilo popularno ime, a Judino pleme bilo je vrlo brojno.

Vrh

PostPostano: Sub svi 23, 2015 09:23 

Sutra večer u 20 h u aptističkoj crkvi(novoj) na Zametu nastupa najbolji Katolički sastav"Emanuel"
Tko živi u Ri , dobrodošao:
https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/hphot ... e=560A0801

Vrh

PostPostano: Sub svi 23, 2015 09:52 

Sutra večer u 20 h u aptističkoj crkvi(novoj) na Zametu nastupa najbolji Katolički sastav"Emanuel"
Tko živi u Ri , dobrodošao:
https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/hphot ... e=560A0801

https://www.youtube.com/watch?v=rEiwo01vDHo

Vrh

PostPostano: Uto svi 26, 2015 09:25 

U Nedjelju večer bio sam svjedok tog događaja.U Baptističkoj crkvi u Rijeci nastupao je najbolji Katolički sastav"Emanuel"Bilo je predivno!Bar 50% pjesama koje oni izvode su nastale u Protestantskim krugovima,bilo u Baptista bilo kod Pentekostalaca!Dosta je bilo mladih ljudi,Katolika ,većina njih je prošlo kroz "Tabor" još dok ga je vodio pokojni Fra Zvjezdan Linić.Dižu ruke,slave Boga skupa sa nama!Iza mene sjede četiri časne sestre,predivno pjevaju!Tu večer,siguran sam da je naš zajednički "Kralj SLAVE" Isus Krist bio sretan.Ispunila se njegova molitva:"Oče,molim te da svi jedno budu!"
Ova pjesma je bila udarna,svi ju znaju I pjevaju sa bendom iz sveg glasa:
https://www.youtube.com/watch?v=uZdC9y2iZJI

Vrh

PostPostano: Uto svi 26, 2015 15:42 

Očito je fešta bila dobra.

Vrh

PostPostano: Uto svi 26, 2015 21:20 

Očito je fešta bila dobra.

Blagoslovljeno je bilo!

Vrh

Naslov: Re: Luterani
PostPostano: Sri svi 27, 2015 09:15 

EDIT: prebačeno sa teme "Luterani" uz upozorenje da ne trolaš teme

Nisam spominjao dobre i lose ljude i vjernike,niti sam rekao da Pravoslavna crkva nije crkva,niti da Protestantska crkva nije crkva.Rekao sam da Protestantska crkva nije Kristova crkva buduci ju nije osnovao Krist nego covjek.A tijelo Kristovo razaraju oni koji su se od njega odvojili.Vuci u ovcjem runu,dobro si rekao.I molim da mi se ne stavlja u usta ono sto nisam rekao,tj napisao.Hvala.

Hoćeš reći da te časne sestre koje su na koncertu "Emanuela" sjedile iza mene I divno pjevale I pedesetak mladih katolika koji su bili u Baptističkoj crkvi u Nedjelju večer , nisu kršćani?
"U Nedjelju večer bio sam svjedok tog događaja.U Baptističkoj crkvi u Rijeci nastupao je najbolji Katolički sastav"Emanuel"Bilo je predivno!Bar 50% pjesama koje oni izvode su nastale u Protestantskim krugovima,bilo u Baptista bilo kod Pentekostalaca!Dosta je bilo mladih ljudi,Katolika ,većina njih je prošlo kroz "Tabor" još dok ga je vodio pokojni Fra Zvjezdan Linić.Dižu ruke,slave Boga skupa sa nama!Iza mene sjede četiri časne sestre,predivno pjevaju!Tu večer,siguran sam da je naš zajednički "Kralj SLAVE" Isus Krist bio sretan.Ispunila se njegova molitva:"Oče,molim te da svi jedno budu!"
Ova pjesma je bila udarna,svi ju znaju I pjevaju sa bendom iz sveg glasa:
https://www.youtube.com/watch?v=uZdC9y2iZJI"

Da najbolji Katolički duhovni bend ,nisu kršćani?
Jer eto,usudili se slaviti Boga u Baptističkoj crkvi!
O jado!

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata