Katolički odgovori

privatne stranice sa raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon svi 21, 2018 05:48

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Luterani
PostPostano: Sub svi 30, 2015 11:06 

Malo sam proguglao,,u pravu si,,,ovo je strašno!
Nikakvo čudo da katolici imaju averziju prema protestantima.No ti Švedski Luterani su 2% protestantizma,kako znamo,njih ima 20 000. :))Različitih crkava!20 000,,nemreš belivit!Neke su dobre,neke jako dobre,neke loše a neke pak jako loše!
Ma nismo ni mi puno bolji,,bio sam na nekima Misama,,,,samo jednom,i nikad više!Kad svećenik na Misi laprda o politici,kad je strog I krut,kad ne živi moralno,,u tu crkvu ne zalazim više!

O, a po kojim to ti kriterijima određenu propovijed nazivaš laprdanjem? I kako ti to uspiješ zaključit koliko netko moralno živi? A što to znači strog i krut - možda da propovijeda u skladu s naukom Crkve? I konačno, ako si katolik, onda svojom dobrotom osvjetlaj lice Crkve i doprinesi kvaliteti određene župe - misliš li da bi to bilo evanđeoski?

Vrh

PostPostano: Sub svi 30, 2015 11:34 

O, a po kojim to ti kriterijima određenu propovijed nazivaš laprdanjem? I kako ti to uspiješ zaključit koliko netko moralno živi? A što to znači strog i krut - možda da propovijeda u skladu s naukom Crkve? I konačno, ako si katolik, onda svojom dobrotom osvjetlaj lice Crkve i doprinesi kvaliteti određene župe - misliš li da bi to bilo evanđeoski?

Evo,,dođem jednom na Misu a svećenik više govori o HDZu I dnevnoj politici nego li o Kristu!
Zatim,znam svećenika koji ima ljubavnicu,,,jeli to moralno?
Dalje,kao djetetu od 9 g. svećenik mi opalio šamar,jer sam neznajući da je blizu izvalio nešto prosto!Krut ili ne,,ocjeni sama!
Isti taj nije htjeo vjenčati mladi par jer rijetko dolaze na Misu!
Treće,zar misliš da se negativno u crkvi nesmije kritizirati?Jedan svećenik mi reče da je najviše profitirao u duhovnom rastu zahvaljujući
dobronamjernim kritikama!Nije li Pavle iskritizirao Petra ?A Petar ga u svojoj poslanici hvali!

Vrh

PostPostano: Sub svi 30, 2015 13:17 

Evo,,dođem jednom na Misu a svećenik više govori o HDZu I dnevnoj politici nego li o Kristu!
Zatim,znam svećenika koji ima ljubavnicu,,,jeli to moralno?
Dalje,kao djetetu od 9 g. svećenik mi opalio šamar,jer sam neznajući da je blizu izvalio nešto prosto!Krut ili ne,,ocjeni sama!
Isti taj nije htjeo vjenčati mladi par jer rijetko dolaze na Misu!
Treće,zar misliš da se negativno u crkvi nesmije kritizirati?Jedan svećenik mi reče da je najviše profitirao u duhovnom rastu zahvaljujući
dobronamjernim kritikama!Nije li Pavle iskritizirao Petra ?A Petar ga u svojoj poslanici hvali!

Valjalo bi vidjeti što i zašto govori o politici - ako su u pitanju moralne vrednote i te kako treba. Ako svećenik ima ljubavnicu, za grijeh će račun položiti, jesi li mu ti sudac? I je li on prestao, zbog grijeha, biti službenikom Crkve? Ne stavljaj je u kožu Pavla - on je naime priznavao Petrov autoritet i kad mu je spočitnuo ponašanje. Hmn, odbio je ljude vjenčati, vjerojatno, jer mu nisu dali dostatnog razloga da bude siguran kako žele, doista, sklopiti Crkveni brak i tako treba. Ne treba se rugati sa sakramentima - očuvao ih je od smrtnog grijeha. Ovo o šamaru je predjetinjasto da bih komentirala.

Vrh

PostPostano: Sub svi 30, 2015 14:06 

Valjalo bi vidjeti što i zašto govori o politici - ako su u pitanju moralne vrednote i te kako treba. Ako svećenik ima ljubavnicu, za grijeh će račun položiti, jesi li mu ti sudac? I je li on prestao, zbog grijeha, biti službenikom Crkve? Ne stavljaj je u kožu Pavla - on je naime priznavao Petrov autoritet i kad mu je spočitnuo ponašanje. Hmn, odbio je ljude vjenčati, vjerojatno, jer mu nisu dali dostatnog razloga da bude siguran kako žele, doista, sklopiti Crkveni brak i tako treba. Ne treba se rugati sa sakramentima - očuvao ih je od smrtnog grijeha. Ovo o šamaru je predjetinjasto da bih komentirala.

Nisi mi uvjerljiva!

Vrh

PostPostano: Sub svi 30, 2015 16:35 

Nisi mi uvjerljiva!

Želiš reći: nemam ti što odgovoriti?!

Vrh

PostPostano: Sub svi 30, 2015 20:10 

Argumenti ti ne drže vodu!

Vrh

PostPostano: Sub svi 30, 2015 20:50 

Argumenti ti ne drže vodu!

Hm, a da ti navedeš razloge?

Vrh

PostPostano: Ned svi 31, 2015 18:36 

Zašto vi Luterane vežete samo za Švetsku ili Skandinaviju? Ima njih i u Nizozemskoj. Tamo su se udružile tri glavne protestantske denominacije strogi kalvinisti, umjereni kalvinisti i luterani, njih ukupno 2 400 000. Danas ih je manje od 1 800 000?! Protestantska crkva u Nizozemskoj počela je proces sekularizacije već u prvoj polovici XX. st., dok je u Katoličkoj Crkvi on započeo od 60.-ih godina. Perspektiva za Nizozemsku, prema današnjim brojkama, je da će islam za pet godina postati druga religija u državi, dok će protestanti spasti na 4 ili 5 posto pučanstva. Fascinira me šta konfesionalni luterani primaju 'pričest' klečeći i smiju se današnjim katolicima zbog pretjeranog liturgijskog liberalizma. :mrgreen:

Vrh

PostPostano: Čet lip 04, 2015 20:08 

Zašto vi Luterane vežete samo za Švetsku ili Skandinaviju? Ima njih i u Nizozemskoj. Tamo su se udružile tri glavne protestantske denominacije strogi kalvinisti, umjereni kalvinisti i luterani, njih ukupno 2 400 000. Danas ih je manje od 1 800 000?! Protestantska crkva u Nizozemskoj počela je proces sekularizacije već u prvoj polovici XX. st., dok je u Katoličkoj Crkvi on započeo od 60.-ih godina. Perspektiva za Nizozemsku, prema današnjim brojkama, je da će islam za pet godina postati druga religija u državi, dok će protestanti spasti na 4 ili 5 posto pučanstva. Fascinira me šta konfesionalni luterani primaju 'pričest' klečeći i smiju se današnjim katolicima zbog pretjeranog liturgijskog liberalizma. :mrgreen:

Tebe vjerovatno veseli,,što će protestanti pasti na 4-5 %
Islam ti je bliži!

Vrh

PostPostano: Čet lip 04, 2015 22:07 

Islam ti je bliži!

Mene veseli jer se pokazuje da niste u pravu i zbog toga vam vjere opada. Je li tebi islam biliži od nevere?

Vrh

PostPostano: Pon lip 08, 2015 00:04 

Islam ti je bliži!

Ali to velikim dijelom više ni nisu protestanti. Ne oni protestanti iz prošlosti koji su još bili kršćani. Danas je zapravo islam bliži kršćanstvu nego ono što vjeruje većina "protestanata" u Nizozemskoj. I uopće u državnim crkvama sjeverne Evrope. To su danas samo ritualni servisi tamošnjih monarhija.

"U ovoj ciloj situaciji primjetio sam da se najteže nosu vjernici koji su privrženi nauku i tradiciji a u isto vrime sami sebi ne žele priznati da nešto ni u redu i kako spada, da Crkva puca po tašelima nego se prave da je sve u redu..."

Vrh

PostPostano: Pon lip 08, 2015 06:38 

Netočno je kako to nisu više protestanti jer ih je u današnje stanje dovelo "protestiranje" protiv Rima. Istu sudbinu će doživjeti svi koji krenu putem izdvajanja iz punog jedinstva s Crkvom. Podsjećam kako su Konfesionalni luterani bili i ostali jako konzervativni po pitanju obreda, ali ih to nije spasilo od propasti.

Vrh

PostPostano: Pon lip 08, 2015 10:38 

Mene veseli jer se pokazuje da niste u pravu i zbog toga vam vjere opada.

Kakve veze ima opadanje vjere s tim jesu li u pravu ili ne? Molim te, lijepo, logički, sroči rečenicu :DD
Pri tom nemoj ponovit istu logičku grešku :mrgreen: Argumentum ad numerum :DD

Vrh

PostPostano: Uto lip 09, 2015 11:46 

Mene veseli jer se pokazuje da niste u pravu i zbog toga vam vjere opada. Je li tebi islam biliži od nevere?

Da, vjera opada,a kao,unas Hrvata Katolika cvate!Jer te veseli i to što je predanih Katolika sve manje u Hrvatskoj.O Evropi da ne govorim.!Mene ne.Mene to boli!
Kad bi samo vjera u Protestanata gubila na snazi,onda bi to mene uvjerilo da su Katolici i Pravoslavci jedini pravi Kršćani a Protestanti otpad.Isti čas bih odbacio sve Protestantske "hereze".
"Niste u pravu!" veliš.
"Nismo",,kažem ja,a dodajem tomu:"Niste ni vi"!
A opet kažem,"JESMO ,,I MI I VI!"
Jer Katolik može biti dobar Kršćanin,,može to biti i Protestant.
Recimo to ovako,u brke,ti si katolik ali ,,"grob si okrečeni!"
Ja sam protestant I dobar sam(relativno dobar) kršćanin.Ti služiš sotoni,ja Kristu.Samo u tome je razlika.
"Tko razara tijelo Kristovo,njega će razoriti Bog!"Tako bar Pismo uči!Ja mnoge Katolike smatram braćom u vjeri,od njih učim I njima se divim!Hvala Bogu za iste.Mnogih Protestanata se sramim.
Islam,,hm,,ateist I Musliman su po meni polje za evangelizaciju.Nek I jednima I drugima Bog pomogne da spoznaju da je Krist BOG!

Vrh

PostPostano: Uto lip 09, 2015 11:48 

Ali to velikim dijelom više ni nisu protestanti. Ne oni protestanti iz prošlosti koji su još bili kršćani. Danas je zapravo islam bliži kršćanstvu nego ono što vjeruje većina "protestanata" u Nizozemskoj. I uopće u državnim crkvama sjeverne Evrope. To su danas samo ritualni servisi tamošnjih monarhija.

Takvi kao ti bi Krista da danas dođe,,,razapeli!
On bi vas nazvao:"Leglo gijinje(olitiga ZMIJSKO)."

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata