Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto kol 21, 2018 05:37

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Ned srp 19, 2015 12:21 

griješiš, griješi. Budista može u raj, hinduista može u raj. I to po katoličkom učenja, svaki čovjek koji živi "moralno" po Kristovom nauku.

postoji li čovjek koji može cijeli život živjeti bez da učini i jedan jedini grijeh?Ako Budist jednom smrtno sagriješi i zaboravi na taj grijeh a ostatak života živi po Kristovom nauku da li teoretski on može u raj sa tim grijehom?

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 12:24 

najdraže mi je ka padobranci upadnu s nekom teorijom koja ograničava Boga. Kao; on ne može u raj. Tko kaže da ne može u raj? Nekršteni mogu u raj, Hitler može u raj, može u raju bit bilo tko, mi to ne znamo. Ugl, svatko može u raj, čak i onaj tko živi kao budista, hinduista, itd....Bog nije vezan sakramentima, kao mi...

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 12:46 

najdraže mi je ka padobranci upadnu s nekom teorijom koja ograničava Boga. Kao; on ne može u raj. Tko kaže da ne može u raj? Nekršteni mogu u raj, Hitler može u raj, može u raju bit bilo tko, mi to ne znamo. Ugl, svatko može u raj, čak i onaj tko živi kao budista, hinduista, itd....Bog nije vezan sakramentima, kao mi...

što se mene tiče svi mogu u raj. što se katoličke dogmatike tiče svi ne mogu u raj. mislim, nije to ograničavanje boga, to je ograničavanje postupaka koje smatraš moralnim i stoga koji zaslužuju nagradu u vidu božje milosti. neki od njih zahtjevaju tvoje pripadanje određenoj skupini ljudi i prihvaćanje nekih ideja.

to je dosta zabrinjavajuće, ali zadnjih nekliko desetaka stoljeća katolička crkva to tvrdi. ne znam što bog misli o tome, relativno je tih otkad je zadnji puta bio ovdje.

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 13:46 

postoji li čovjek koji može cijeli život živjeti bez da učini i jedan jedini grijeh?Ako Budist jednom smrtno sagriješi i zaboravi na taj grijeh a ostatak života živi po Kristovom nauku da li teoretski on može u raj sa tim grijehom?

Čini mi se da ovdje nije baš jasno kako se smrtni grijeh mora napravit svjesno i namjerno te mora bit velika stvar.

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 13:49 

što se mene tiče svi mogu u raj. što se katoličke dogmatike tiče svi ne mogu u raj. mislim, nije to ograničavanje boga, to je ograničavanje postupaka koje smatraš moralnim i stoga koji zaslužuju nagradu u vidu božje milosti. neki od njih zahtjevaju tvoje pripadanje određenoj skupini ljudi i prihvaćanje nekih ideja.

to je dosta zabrinjavajuće, ali zadnjih nekliko desetaka stoljeća katolička crkva to tvrdi. ne znam što bog misli o tome, relativno je tih otkad je zadnji puta bio ovdje.

Jesi ti opcenito glupast od pušenja trave? Došao si na forum, i svima soliš pamet. Prouči katekizam, i vidi da svi mogu u raj, bez obzira jesu li kršteni i jesu li kršćani/katolici. I to je katolička teologija.

p.s. molim admina neka ga banira, jer lik očito trolla na svim temama

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 13:49 

Vrlo je teško ozbiljno spominjat temeljne zasade vjere kad nema nimalo volje i znanja da se te stvari prihvate ozbiljno. Poigravat se s time tko ide a tko ne ide u raj je neodgovorno i izobličuje nauk Crkve, odnosno pod nauk se gura svašta.

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 13:53 

Vrlo je teško ozbiljno spominjat temeljne zasade vjere kad nema nimalo volje i znanja da se te stvari prihvate ozbiljno. Poigravat se s time tko ide a tko ne ide u raj je neodgovorno i izobličuje nauk Crkve, odnosno pod nauk se gura svašta.

apsolutno se slažem. No, budist može ic u raj, isto kao i hinduist, po teologiji crkve...

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 13:56 

čekaj, što je potrebno za spasenje, s naše, ljudske strane?

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 16:51 

čekaj, što je potrebno za spasenje, s naše, ljudske strane?

Tražiti istinu potpuno iskreno i slijediti je u mjeri u kojoj je spoznajemo. To je opći odgovor koji se odnosi na svakog čovjeka - i onoga u prašumama Amazone koji nikada nije čuo za Evanđelje. Jasno je nikakve izmotancije ne dolaze u obzir.

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 20:32 

flew je odista postao deist, ali je izričito odbacio ideje postojanja zagrobnog života, isusovog uskrsnuća ili da je bog izvor dobra/morala. uglavnom, vrlo vjerojatno ide u pakao.

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 20:42 

taj tip konstantno prosipa mudrost na forumu, i sve što kaže, kao prstom u govno, falije...

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 20:46 

Kalasanacije je upravu, a ako u katekizmu pise suprotno pa sto, on nije Biblija. A po bibliji razno razni bileami ne idu u raj.

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 20:54 

Ovako, NITKO TKO NE VJERUJE U ISUSA NIJE PRAVEDNIK, JER TOME BOG NE DAJE MILOST VJERE. "Ne molim te samo za ove, nego i za one koji će na njihovu riječ vjerovati u mene." Evanđelje po ivanu.

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 21:04 

bingo! nisu prihvatili isusa kao svog spasitelja, a jedino se preko njega dolazi do oca jer je ona istina, put i život, nisu prihvatili očiti primat rimskog pape kao namjesnika isusa krista na zemlji, niti su članovi kristove crkve, a van crkve nema spasenja.
muslimani, pravoslavci, budisti... svi idu u pakao. ateisti svakako.

Van koje crkve?

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 21:12 

Ovako, kako bi fran26 na forumu jednom rekao; tko bolje poznaje bibliju ti ili Hans von Balthasar, što ti misliš?
Po Katoličkoj vjeri, teologiji, svi se mogu spasit, pa čak i budisti, hinduisti, itd.
Ja ne znam kome ti pripadaš, ali samo je jedna prava Crkva..

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata