Katolički odgovori

privatne stranice sa raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet vel 22, 2018 18:08

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Uto vel 21, 2017 17:34 

Samo trebam da ili ne odgovore na ova dva pitanja. Ako želite, objasnite na što točno mislite vašim odgovorom. Ali bitno mi je da se da odgovor na oba pitanja.

Da li bi rekao/la za sebe da si griješnik?
Da li bi rekao/la za sebe da si dobra osoba?

Znam da sam mogao napraviti anketu, ali radije bih ovako.

Pavlov govor u Ateni, Djela Apostolska 17:29
Milost tebi.

Vrh

PostPostano: Pet vel 24, 2017 22:35 

Samo trebam da ili ne odgovore na ova dva pitanja. Ako želite, objasnite na što točno mislite vašim odgovorom. Ali bitno mi je da se da odgovor na oba pitanja.

Da li bi rekao/la za sebe da si griješnik?
Da li bi rekao/la za sebe da si dobra osoba?

Znam da sam mogao napraviti anketu, ali radije bih ovako.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5945C80A

Vrh

PostPostano: Sub vel 25, 2017 13:24 

Alane, ti zbilja ne zaslužuješ ikakav odgovor s moje strane nakon ovakvog načina odgovaranja. Ja sam samo htio da razmišljaš. Svejedno, da ne bi mislio da želim što loše protiv tebe dat ću ti komentar na tvoj odgovor. Pitanja koja sam postavio jako su jednostavna za razumjeti, i jedini razlog iz kojeg čovjek ne bi htio odgovoriti na ta dva pitanja je taj što se boji posljedica koje će proizaći iz tih odgovora, kao što se na ovoj slici (koja sadržava vjerojatno izmišljeni dijalog) koju si mi dao kao odgovor, Šešlj bojao posljedica koje bi proizašle iz njegovih odgovora - tj. dokazala bi se njegova krivnja. Budući da su samo dva moguća rješenja - krivnja ili nevinost, time što je Šešelj dao takav odgovor već je dokazao da je kriv, jer se nevin čovjek ne treba braniti, zar ne? Nevin je nevin, i takvom čovjeku ne bi bio nikakav problem odgovoriti jednostavnim da ili ne odgovorima na pitanja koja su mu postavljena. Pa tako je i s tobom Alane. Kao što sam i napisao, meni je zanimljivo da si mi kao odgovor dao sliku na kojoj se nalaze sudac i optuženik koji je kriv za ono što ga optužuju, te si samim tim odgovorom potvrdio svoju krivnju jer po tvojem odgovoru shvaćam da podržavaš krivca i njegov način. Budući da mi nisi dao jednostavne da ili ne odgovore na pitanja, zbilja mi više ne trebaš pružiti nikakav odgovor. Hvala ti na tvojem sudjelovanju. :)

Pavlov govor u Ateni, Djela Apostolska 17:29
Milost tebi.

Vrh

PostPostano: Ned vel 26, 2017 21:27 
Administrator

Ne čudim se da je tvoj post kao nekatolika shvaćen kao misionarenje a ne iskreno pitanje.
Ispada da "trebaš da ili ne odgovore" kako bi promicao neke svoje ideje, umjesto iskrene komunikacije. Ponavljam, ovdje je zanimljiv samo katolički nauk.

Odgovorit ću ti kao katolik:
Ja bi za sebe rekao, odnosno znam da sam grešnik. Svi smo grešnici i tko kaže da nije nikada pogriješio je lažac. Zato je Bog odredio nužnost sakramenta ispovijedi.
A da li sam dobra osoba, nitko nije apsolutno dobar, "Nitko nije dobar doli Bog jedini!" (Mk 10,18). No bez obzira na moju nesavršenost Bog me poziva na svetost. Dakle, ne mogu reći da sam "dobar", nego želim biti na putu prema svetosti.

Vrh

PostPostano: Pon vel 27, 2017 23:35 

Ma slušaj sektašu, nisi ti ovdje da uvodiš pravila, niti da procjenjuješ tko je kakav, da govoriš kako da tko odgovara, pa ako ne želi da ti onda nalijepiš etiketu, ko luther teze na vrata, to je izgleda vaš tip duhovnosti!
To što si došao ovdje i navlačiš ljude na svoj mlin, da igraju neku tvoju igru, pa se onda praviš pametan, to prodavaj babama na tržnici, a ne ovdje!
Takvi kao ti su meni razbibriga, nikako ljudi za ozbiljan dijalog, jer toga kod vas nema, dok god s visoka tako naduti nastupate i prosipate pamet bez ikakvog zaleđa, temelja i autoriteta!
Uzeli ste Bibliju od katolika, razdvojili se od Katoličke Crkve, pa ste se onda među sobom razdvojili na 40 000 sekti ili "crkvica" gdje svaki takav kao ti nadobudno prosipa pamet!
I sad kad više nemate što izmisliti, kada ste "zaredili" žene za "svečenice i biskupe", kad ste počeli vjenčavati homoseksualce" kad vam se država uvukla u religiju i kada nemate nadzor jedni nad drugima, sad u to svo blato pokušavate uvući i katolike, mučeći Bibliju da vam govori ono što želite kako bi sam sebi dokazali nešto, što ni sami ne znate što.
Ali ne prijatelju, ne ide to tako, previše ste prozirni i previše ste između sebe oholosti pokazali da bi vam bilo tko drugi vijerovao!
Sagni glavu, ponizi se i počni vjerovati katoličkoj predaji i naučiteljstvu, a ne hirovima u vlastitoj glavi koji izmišljaju toplu vodu, i vrati se u Katoličku Crkvu, na Ispovijed i Pričest, i kada osjetiš taj mir, e tada možemo razgovarati!
A do tada te svoje fore pokušavaj proturit negdje drugdje, nekima koji nemaju autoritet i temelj za jasan nauk Biblije, privatne mudrolije nitko ne voli, jer vidiš šta vam se zbog toga dogodilo, i još se nisi naučio pameti!
I na kraju, ja ću ti pružiti odgovor kada je žalim, a ne kada ti kažeš da trebam ili ne, jel jasno siromašni brate!?

Vrh

PostPostano: Čet ožu 02, 2017 09:37 

Da,griješnica sam.Jedina žena bez grijeha je Blažena Djevica Marija.
Ne,nisam dobra osoba.Samo je Bog Apsolutno Dobro,ja se trudim biti dobra osoba,što sličnija Njemu,slušati Ga i činiti dobra djela,znači mogu reći da sam dobra osoba samo kad činim dobro slušajući poticaje Duha Svetoga.Ne mogu reći ni da sam dobra osoba ni da sam loša osoba,u meni kao griješnici kao u svima nama do kraja života se bore dobro i zlo,znači nitko nije samo dobar ni samo loš...

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata