Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sub lis 20, 2018 14:40

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Uto srp 25, 2017 09:11 

Živim u Sarajevu i rodjena sam u muslimanskoj porodici koja nikada nije držala do vjere. Mene već 2-3 godine sve vise zanima katolicanstvo osjećam da je mnogo čišća i lijepsa vjera. Željela bih se krstiti. Ali moja okolina to ne prihvata. Svi prijatelji su mi ili ateisti ili muslimani. Tako kad im kažem moje želje i. razmišljanja jednostavno me ne podržavaju i ne shvaćaju ozbiljno. Zanima me da li je neko prolazio kroz slično iskustvo i da li je istrajao u svojim namjerama. I da li je možda bolje da pričekam par godina da pokušam naći katolika za muza pa da sa njim kroz sve to prolazim?

Veliki pozdrav :))

Vrh

PostPostano: Uto srp 25, 2017 15:17 

Pozdrav i tebi,

razumijem i shvaćam tvoje iskušenje i problem... Znam da bi ti bilo puno lakše kada bi netko iz tvoje obitelji ili od rođaka pokazao više razumijevanja za vjeru i pošao s tobom putem na koji tebe samu, kao što vidim, Bog poziva... Veselim se s tobom zbog tvojeg unutarnjeg obraćenja i naklonosti... Ne znam što je bolje, da li da čekaš nekoga ili ne, ali ono što svakako možeš učiniti je potražiti društvo onih koji su u vjeri ili vole razgovarati o tim stvarima; i moliti se i nadalje svaki dan da Bog sam osvjetli put i pokaže ti što ti je činiti... Ništa ishitreno, samo vjerovati - nadati se - ljubiti... Eto, od mene
veliki pozdrav :)

Vrh

PostPostano: Uto srp 25, 2017 17:40 

Draga Adrijana,

Hvala ti za ovaj lijepi odgovor mnogo mi znaci kad procitam da je neko uz mene. Svakako cu pokusati naci takvo drustvo. I da moilit cu se i nadati da ce me Bog izvesti na pravi put. I uputiti na covjeka sa kojim bi nasoj djeci pruzili odrastanje u radosti i vjeri. Mene vjera vuce sebi pa sam naucila Oče Naš i citam Katekizam Katolicke Crkve. Veselim se danu kad cu moci i ja da kazem da sam katolkinja jer tako osjecam u dusi.

Vrh

PostPostano: Sri srp 26, 2017 07:06 

Draga Adrijana,

Hvala ti za ovaj lijepi odgovor mnogo mi znaci kad procitam da je neko uz mene. Svakako cu pokusati naci takvo drustvo. I da moilit cu se i nadati da ce me Bog izvesti na pravi put. I uputiti na covjeka sa kojim bi nasoj djeci pruzili odrastanje u radosti i vjeri. Mene vjera vuce sebi pa sam naucila Oče Naš i citam Katekizam Katolicke Crkve. Veselim se danu kad cu moci i ja da kazem da sam katolkinja jer tako osjecam u dusi.

Drago mi je da ti se dogodilo cudo obracenja. Bilo bi dobro prije bilo kakve odluke da nades nekog duhovnika koji ce te voditi na tvom putu.

Vrh

PostPostano: Sri srp 26, 2017 20:32 

Dragi brks001

Hvala mnogo na savjetu svakako cu ga poslusati. Mnogo mi je drago sto sam
Stupila u kontakt sa vjernicima barem preko ovog foruma

Srdacan pozdrav

Vrh

PostPostano: Čet kol 10, 2017 14:03 

Željela bih samo reci da sam pričala sa župnikom. I da sam odlučila krenuti na pripravu za krštenje. I presretna sam. Učim mnogo novih stvari i slušam audio evanđelja na YouTube. Pročitala sam i neke vjerske knjige Od mog prvog javljanja svaku nedelju sam išla na misu. A često i drugim danima. Konačno sam našla svoj mir. I sto vise izučavam to me vjera vise vuče sebi. I nisam vise zbunjena, sada znam šta tačno želim. Hvala na odgovorima i savjetima. :DD

Vrh

PostPostano: Čet kol 10, 2017 16:06 

Lijepo.Mogu ti savjetovati da sada to odrzavas,ali da se ne nakrcas s previse knjiga i informacija.Kako te Duh vodi tim intenzitetom idi.Sretno. :)

Vrh

PostPostano: Sub kol 12, 2017 09:46 

Lijepo.Mogu ti savjetovati da sada to odrzavas,ali da se ne nakrcas s previse knjiga i informacija.Kako te Duh vodi tim intenzitetom idi.Sretno. :)

Hvala puno na savijetu :DD

Vrh

PostPostano: Sri kol 16, 2017 17:22 

Također sam iz Sarajeva, nemam mnogo prijatelja katolika sa kojima bih mogao pričati o tome, a i ovi prijatelji koji su katolici su iz Hrvatske. Rođen u muslimanskoj porodici, pa mojima ne bi bilo svejedno kad bi' im rekao da želim promijeniti religiju. Mnogo sam u posljednje vrijeme čitao, poredio islam i kršćanstvo, neke stvari u islamu su mi nerazumljive bile uvijek (mogao bih dosta toga nabrojati), dok sam u kršćanstvu vidio spas, sve mi je jasno i tu sam upoznao Boga onakvim kakvim sam ga uvijek zamišljao. Još ranije sam razmišljao o ovome, a ovog puta sam donio definitvnu odluku. Samo me još brine kako bi moji prihvatili tu odluku, ali znam samo da je moja želja da pređem na kršćanstvo jača od tog straha, tj. od te brige.

Vrh

PostPostano: Čet kol 17, 2017 12:34 

Nije bolje ni kad si pravoslavan. Govorim iz licnog iskustva kao pravoslavni koji ne zeli biti odeljen od svete Kristove katolicke crkve. Veliki broj pravoslavnih mrze katolike a da ne znaju nista ni o njima niti o svojoj veri. Ja sam upoznao dosta katolika Hrvata Slovaka i Madjara i njihove osobine i ljudski karakter su me usmerili ka katolicanstvu. Zaboravio sam i Slovence da pomenem
Hvala im svima.

Vrh

PostPostano: Ned kol 20, 2017 20:17 

Čini mi se, da ste svi vi koji ste na putu traženja puno bliže Bogu nego neki "katolici" koji se uopće ne bave svojom vjerom... I ja sam ohrabrena kad vidim da toliko ljudi nalazi smisao u ovoj vjeri... Uistinu, i sama tako osjećam.. :)

Vrh

PostPostano: Pet vel 09, 2018 12:51 

Moj je savjet ne prelaziti iz jedne crkve u drugu , rasti tamo gdje si zasađen. Crkva je jedna jer je i jedno Tijelo Bogočovjeka po kome se jedino može spasiti ili obožiti , posinoviti , itd.

Vrh

PostPostano: Ned vel 11, 2018 13:09 

+!
Hoš 11,4
Užima za ljude privlačio sam ih, konopcima ljubavi; bijah im k'o onaj koji u čeljustima njihovim žvale opušta; nad njega se saginjah i davah mu jesti.

Zanima me da li je neko prolazio kroz slično iskustvo i da li je istrajao u svojim namjerama. I da li je možda bolje da pričekam par godina da pokušam naći katolika za muza pa da sa njim kroz sve to prolazim?

Nemam takvo iskustvo, ali ima mnogo primjera, pa su čak neki i knjige napisali.
Osobno poznajem jednu osobu (otac mog kumčeta), koja će uoči Uskrsa 'ući u Ovčinjak Kristov',
a imala je 'muslimanski pedigre'.

Razlikovanje duhova

Jedan duh u našem srcu nas potiče na nešto, dok drugi duh nas savjetuje i nagovara,
da ostavimo to za "bolje dane".

Dan bez osmijeha i čuđenja je bezlično siromašan dan.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata