Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet lip 21, 2018 13:00

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Jakov Pravednik
PostPostano: Uto lis 10, 2017 19:13 

Jakov koji je Isusov brat bio je predstojnik Jeruzalemske crkve još 30 godina nakon Isusovog odlaska u Nebo. Povjesno je poznato da je prozvan "pravednik" od strane naroda i da je bio veliki asketa i vegetarijanac i samo je nosio lanenu odjeću. Zanimljivo-kako to da je bio vegetarijanac ako je Isus rekao da se sve može jesti? Poznato je i to da je kao nazirejski predstojnik imao pravo da ulazi u jeruzalemski hram i tamo se svakog dana molio za narod.

Vrh

PostPostano: Sri lis 11, 2017 16:44 
Administrator

Ovo nema veze s katoličkim naukom. Recimo u vezi Isusove "braće" pročitaj upis:
viewtopic.php?f=17&t=2065&p=37553&hilit=isusova+bra%C4%87a#p37553
Pošto je ovo katolički forum, bilo bi lijepo da se predstaviš kojoj denominaciji / sekti / crkvi pripadaš.

Vrh

PostPostano: Sri lis 11, 2017 20:01 

Pošto je ovo katolički forum, bilo bi lijepo da se predstaviš kojoj denominaciji / sekti / crkvi pripadaš.

A što sam to netočno-lažno napisao ako nema veze sa katoličkim naukom? Da li katoličanstvo priznaje rane povjesničare pa i povjesničare crkve?

Vrh

PostPostano: Sri lis 11, 2017 20:14 

Kakav " brat" ? I kakve veze ima jel netko vegetarijanac? Pise i u NZ da je bolje " ne jesti mesa" , Ivan Krstitelj je vrlo vjerojatno bio vegetarijanac tj nije jeo meso.Neki redovnici nisu jeli meso a i neki sveci sto je vidljivo iz nekih zivotopisa.Jedna od drinskih mucenica nije jela meso do ulaska u samostan.Za prve franjevce postoje indicije da nisu jeli meso. Stvar osobnog izbora.Kod katolika vrlo cesto kad cuju da netko ne jede meso je odmah neka sumnja u neku sektu :) A ako su Isusova bioloska braca u pitanju vrlo vjerojatno je neka protestantska struja u pitanju

Vrh

PostPostano: Sri lis 11, 2017 20:25 

Kakav " brat" ? I kakve veze ima jel netko vegetarijanac? Pise i u NZ da je bolje " ne jesti mesa" , Ivan Krstitelj je vrlo vjerojatno bio vegetarijanac tj nije jeo meso.Neki redovnici nisu jeli meso a i neki sveci sto je vidljivo iz nekih zivotopisa.Jedna od drinskih mucenica nije jela meso do ulaska u samostan.Za prve franjevce postoje indicije da nisu jeli meso. Stvar osobnog izbora.Kod katolika vrlo cesto kad cuju da netko ne jede meso je odmah neka sumnja u neku sektu :) A ako su Isusova bioloska braca u pitanju vrlo vjerojatno je neka protestantska struja u pitanju

Osim što je bio "fanatik" u nejedenju mesa, Jakov se nije nikada odijevao u odjeću od porijekla životinja pa tako niti vunenu odjeću...već je smao lanenu odjeću nosio. To povjesničari rane crkve govore. Jesu li katolici kad čuli da je Jakov bio nazirej i da je kao takav svakodnevno ulazio u hram jeruzalemski?

Vrh

PostPostano: Sri lis 11, 2017 20:46 

I Isus nije jeo meso, molim lijepo !

Vrh

PostPostano: Sri lis 11, 2017 20:47 

Gdje da se predstavim...ima li rubrika za to ? Tamo bih napisao da sam katolik, ali nisam rimokatolik... sektu još nisam pronašao ... i sad imam problem...ne mogu otvarati nove teme-pitanja u rubrici "odgovori"....

Vrh

PostPostano: Sri lis 11, 2017 21:14 
Administrator

Pročitaj pravila foruma, ovdje nije dozvoljeno "misionarenje".
Možeš se ovdje predstaviti, ako želiš raspravljati kao čovjek, iskreno, ali ne podnosim skrivanje i lažno predstavljanje poput te fraze "katolik ali ne rimokatolik".
Ovo je katolički forum i možemo o bitnim stvarima raspraviti na prikladnoj temi, ali misionarenje ne prolazi.

Vrh

PostPostano: Sri lis 11, 2017 21:18 

Pročitaj pravila foruma, ovdje nije dozvoljeno "misionarenje".
Možeš se ovdje predstaviti, ako želiš raspravljati kao čovjek, iskreno, ali ne podnosim skrivanje i lažno predstavljanje poput te fraze "katolik ali ne rimokatolik".
Ovo je katolički forum i možemo o bitnim stvarima raspraviti na prikladnoj temi, ali misionarenje ne prolazi.

A što sam ja to "misionario" osim što sam postavio tri pitanja u rubrici "odgovori"...gdje odgovora nema... i ovdje vas upoznao sa životom Jakova Pravednika !? Ja znam što znači riječ katolik pa mi nije teško reći da sam katolik.

Vrh

PostPostano: Sri lis 11, 2017 21:27 

I ja sam vidio Kineza pa mi nije tesko rec da sam Kinez.Ovaj Giovi je los policajac a ja dobar :) znas tu igru
Eto, sad lijepo napisi iz koje si organizacije, sto si vam ciljevi, kolko vas ima na lojem si ti polozaju jer nisi na niskom a ni ajmo rec na najvisem.Ajd.Ja sam dobar al ovaj drugi vidis i sam :)

Vrh

PostPostano: Sri lis 11, 2017 22:08 
Administrator

Kako sam rekao, ne podnosim lažno predstavljanje i izokretanje značenja riječi.
Biti katolik znači biti kršten i pripadati konkretnoj Katoličkoj Crkvi. Ako te nisu upoznali, to nije samo rimokatolička crkva, jer Katolička Crkva se sastoji od više crkvi koji imaju isti nauk i papu a razlikuju se samo po obredima. Rimokatolička je najbrojnija, ali ne i jedina, na ovim prostorima ima recimo priličan broj grkokatolika.

Ono što sam već više puta doživio u sličnim situacijama i što me smeta je neiskrenost.
Naime pripadnici raznih denominacija i sljedbi skrivaju svoju sljedbu kao zmija noge, kako bi lakše misionarili, pa govore za sebe da su "katolici" ali ne "rimokatolici" (potpuno besmisleno), jer riječ "katolički" se eto može prevesti kao "sveopći". Na takve gluposti ne mislim gubiti vrijeme, već slijedi isključenje.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata