Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto kol 21, 2018 05:36

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 212 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Čet tra 30, 2015 09:18 

Barnaba je napisao/la:
Naglašavam kako osobno nisam protiv ekumenskih nastojanja ako im se jasno zna smisao. Hrki ti je već jasno ukazao da nekakvih velikih pomaka prema jedinstvu zapravo nema. Međutim moje je pitanje bilo upućeno isključivo promatrajući protestante. Ako se vrati na početak inicijative za ekumenizmom, vidi se kako je to počelo između samih protestantskih denominacija, međutim danas oni nisu postali jedinstveni nego se i dalje dijele. Dakle ekumenizam između samih protestanata nije uspio pa kako onda tvrditi da je taj model ravnopravnosti i relativiziranja vjere ispravan put?

A što je trebao biti rezultat ekumenizma?
Postati jedna crkva ?
Uspio je I te kako jer to mu nije bio cilj nego prihvaćanje drugih I drugačijih kao braću!
Od tada naovamo , to se I događa I to je vidljivo!Zajedništva ima I te kako.I među njima I njih zajedno sa drugim kršćanima!
Da si bio na misi gdje sjede jedan do drugoga,zajedno pjevaju I mole pastor,pravoslavni pop I katolički svećenik te mnogi vjernici iz njihovih crkava,rekao bi "Hvala Bogu za ekumenizam!"

Vrh

PostPostano: Čet tra 30, 2015 09:27 

hrki je napisao/la:

raskoli su nastajali oko različitih tumačenja doktrinalnih pitanja, tumačenja nauka KC isl.
kažeš da krenemo od polazne točke -raskola...u potpunosti se slažem
samo tako se može riješiti to pitanje

raskol je krenuo u njemačkoj oko pitanja kupovanja oprosta grijeha
i onda na toj platformi protestanti su pretjerali i krenuli u druge "ispravke" prakse u katoličkoj Crkvi...povod je recimo bio dobar, ali su posljedice bile loše u daljnjim postupcima reformiranih

KC već odavno ne prakticira tzv. kupovinu oprosta grijeha....znači nauk KC je ispravan , kao i praksa življenja toga nauka
ako se KC već vratila na ispravne pozicije , to onda trebaju učiniti i reformirani
KC više nema prostora za nikakve ustupke ...kada to počme, onda će kliznuti u krivovjerje i odstupiti od ispravnog nauka vjere!
u tome je sva stvar i sve kvake oko pitanja ekumenizma i tko treba činiti ustupke i u kome smjeru

Zašto bi trebalo raditi ustupke?
Tko to od vas traži?Ekumenizam nema to za cilj nego prihvaćanje ostalih kao brace!Nek katolici I dalje ostanu katolici,pravoslavci -pravoslavci a protestanti - protestanti!Unutarnje uređenje KC I ostalih,njihova je stvar.Mi možemo razgovarati o tome što je dobro a što nije,međusobno ali mišljenje drugog ne obavezuje prvog!Ako katolik može biti spašen,može biti dobar kršćanin unutar te svoje crkve,teologije,religijske prakse,nek ostane takav kakav je.A može!
Naravno da ima protestanata koji ne misle tako.Kao i katolika koji misle da su protestanti ."sotonski okot!"
Ovo što se događa u svijetu I unas ,rezultat je ekumenizma,da zajedno ponekad imamo mise,tribine,molitvene susrete itd.
Meni osobno je bila cast I velika radost sjediti u crkvi sa mnogim svećenicima I vjernicima iz sve tri crkve I pjevati,moliti,,,,I to prije,tijekom I poslije rata kad se zna kakvi su odnosi katolika I pravoslavaca bili,s razlogom!Molili smo za mir,zajedno!Između ostalog!

Vrh

PostPostano: Čet tra 30, 2015 09:32 

kopitar je napisao/la:
Možda je rešenje u zbližavanju da se strane u dijalogu odreknu nekih stvari koje nisu toliko bitne za cjelokupan poklad vjere, recimo nešto žrtvuju radi ljubavi tj da steknemo brata jer ko želi sve izgubiće sve.

To zbližavanje je tu,odavno!
No u redovima jednih , drugih I trećih ima žestokih protivnika ekumenizma.To su farizeji,"sveci drveni" koji misle da su samo oni sveti,samo oni pravi a svi drugi krivi!Sa takvima je I Isus imao nejviše problema,ferizejima koji nisu mogli prihvatiti da itko drugi može biti pravi,itko drugi Bogu ugodan osim njih."Samo naša istina je istina!"

Vrh

PostPostano: Čet tra 30, 2015 09:35 

hrki je napisao/la:

SPOMINJE SE I OVDJE JEDINSTVO KAO I U NASLOVU TEME
više puta sam te pitao, nisi odgovorio
šta po tebi treba učiniti KC u svome nauku, katekizmu pa da se "svidi" protestantima?
ako KC i dalje smatra da ima puninu Kristovog nauka i da je od apostolskih vremena istinska Kristova Crkva , zašto bi se ona morala prolagođavati tisućama protestantskih sekti???
zar nije logično da se pile prilagođava kokoški,a ne obrnuto?...slikovito kazano

znači, opet pitam:
šta KC danas krivo po protestantima naučava?...šta treba mijenjati u smislu da bude jedinstvo kršćana?
patriote, daj konkretan odgovor...nemojmo zamagljivati stvari :;

Imaš nekoliko odgovora tu iznad!

Vrh

PostPostano: Čet tra 30, 2015 12:32 

patriot_1 je napisao/la:
To zbližavanje je tu,odavno!
No u redovima jednih , drugih I trećih ima žestokih protivnika ekumenizma.To su farizeji,"sveci drveni" koji misle da su samo oni sveti,samo oni pravi a svi drugi krivi!Sa takvima je I Isus imao nejviše problema,ferizejima koji nisu mogli prihvatiti da itko drugi može biti pravi,itko drugi Bogu ugodan osim njih."Samo naša istina je istina!"

Diktatura relativizma. Isus je Istina. I njegova Crkva je istinita. Ona Crkva kojoj je na čelu Petar.

Vrh

PostPostano: Čet tra 30, 2015 12:48 

patriot_1 je napisao/la:
Tko to od vas traži?Ekumenizam nema to za cilj nego prihvaćanje ostalih kao brace!.....

Smiješ li ti reći svom bratu iz druge denominacije da je homoseksualnost grijeh. Naime ta denominacija to jako poštuje i cijeni. Razlog zbog kojeg blagoslivljaju homoseksualnost vjerovatno su pronašli u sv.Pismu. Naime i oni vole Isusa i svi će se spasiti jer eto ima loših ljudi, ali oni to nisu.
Ili možeš li nekom svom bratu reći da je kontracepcija grijeh. Iako je taj brat našao u sv. Pismu da je kontracepcija poželjna. Oh, oprosti brate ti vjeruješ da je kontracepcija odlična. Nema veze što je grijeh, Isus će sve spasiti.
Ili tvoj brat vozi prema provaliji, da li ćeš mu reći da ga tamo čeka smrt ,ili ćeš ga prihvatiti kao brata i reći mu , ti vjeruješ da je tamo cesta. Bravo, vjeruj brate i dalje i samo hrabro vozi. Da ti riječ ne bi rekao da je tamo smrt , jer punoljetan si i što ti ja imam tumačiti. Još bi se mogao i uvrijediti kad čuje istinu. Zato treba sa svima biti dobar i nikoga na ništa ne upozoravati. Onda ćemo svi biti braća i zasjati će sunce.

Vrh

PostPostano: Čet tra 30, 2015 13:33 

patriot_1 je napisao/la:
Tko to od vas traži?Ekumenizam nema to za cilj nego prihvaćanje ostalih kao brace!Nek katolici I dalje ostanu katolici,pravoslavci -pravoslavci a protestanti - protestanti!Unutarnje uređenje KC I ostalih,njihova je stvar.Mi možemo razgovarati o tome što je dobro a što nije,međusobno ali mišljenje drugog ne obavezuje prvog!Ako katolik može biti spašen,može biti dobar kršćanin unutar te svoje crkve,teologije,religijske prakse,nek ostane takav kakav je.A može!
Naravno da ima protestanata koji ne misle tako.Kao i katolika koji misle da su protestanti ."sotonski okot!"
Ovo što se događa u svijetu I unas ,rezultat je ekumenizma,da zajedno ponekad imamo mise,tribine,molitvene susrete itd.
Meni osobno je bila cast I velika radost sjediti u crkvi sa mnogim svećenicima I vjernicima iz sve tri crkve I pjevati,moliti,,,,I to prije,tijekom I poslije rata kad se zna kakvi su odnosi katolika I pravoslavaca bili,s razlogom!Molili smo za mir,zajedno!Između ostalog!

Ti gledaš tako, možda je to prima vista tako...ovo što spominješ, izgleda lijepo na prvi pogled...sjedimo, družimo se , smijemo ,volimo se...
ali nije to tako jednostavno...nije ispravan Kristov nauk biti samo naoko korektan i družiti se na tribinama
Kristovih ispravnih crkava ne može biti na tisuće! :!: ( npr. pročitaj otkrivenje i pisma 7 crkava)

sada bi ti i tvoja denominacija tvojim mjerilima isto tako trebala zatvarati oči pred novim sekatama koje proisteknu iz tvoje zajednice( sekte)
i oni vama predbace da su nešto promjenili u vašem nauku i vi im ne smijete reći da su oni pogriješili što mijenjaju vaš stariji nauk...i onda u ime političke korektnosti i tzv. mira u kući ti im ne smiješ ništa reći
pa gdje to vodi...vidiš dokle je doveo liberalizam u pravu da svatko može tumačiti Kristovo evanđelje kako hoće i kako mu paše...imamo žene svećenice ( mada u biti nisu prave posvećene osobe), imamo homoseksualce svećenike kod vas, imamo da se mogu ženitihomoseks/lezbijke, sutra će valjda moći usvajati djecu ako već ne itd , itd

gdje vodi taj ekumenizam i ljubav prema svakom bratu kršćaninu?
jel po tebi vodi ka ispravnom tumačenju Kristovih riječi i evanđelja , ili ka totalnoj relativizaciji i les fer les paser- sve je dopušteno u ime korektnosti i mira?

Vrh

PostPostano: Čet tra 30, 2015 20:46 

toni1 je napisao/la:

Diktatura relativizma. Isus je Istina. I njegova Crkva je istinita. Ona Crkva kojoj je na čelu Petar.

Meni je Petar ,,zakon!

Vrh

PostPostano: Čet tra 30, 2015 20:53 

toni1 je napisao/la:

Smiješ li ti reći svom bratu iz druge denominacije da je homoseksualnost grijeh. Naime ta denominacija to jako poštuje i cijeni. Razlog zbog kojeg blagoslivljaju homoseksualnost vjerovatno su pronašli u sv.Pismu. Naime i oni vole Isusa i svi će se spasiti jer eto ima loših ljudi, ali oni to nisu.
Ili možeš li nekom svom bratu reći da je kontracepcija grijeh. Iako je taj brat našao u sv. Pismu da je kontracepcija poželjna. Oh, oprosti brate ti vjeruješ da je kontracepcija odlična. Nema veze što je grijeh, Isus će sve spasiti.
Ili tvoj brat vozi prema provaliji, da li ćeš mu reći da ga tamo čeka smrt ,ili ćeš ga prihvatiti kao brata i reći mu , ti vjeruješ da je tamo cesta. Bravo, vjeruj brate i dalje i samo hrabro vozi. Da ti riječ ne bi rekao da je tamo smrt , jer punoljetan si i što ti ja imam tumačiti. Još bi se mogao i uvrijediti kad čuje istinu. Zato treba sa svima biti dobar i nikoga na ništa ne upozoravati. Onda ćemo svi biti braća i zasjati će sunce.

Hrpa gluparija ,niš vise!
Homosexualnost je grijeh za 99% protestanata a ti pripisuješ svima nama da to prihvaćamo kao nešto normalno!Pa jesi li ti normalan?
Homosexualaca imaš među katolicima,zar bih ja trebao sad reći,katolici toleriraju homosexualnost?Pa čak,moj professor na Katoličkoj bogosloviji je bio homosexualac,(nisam tad to znao) ,zar bih trebao reći da vi to prihvaćate kao normalno?

Vrh

PostPostano: Čet tra 30, 2015 20:58 

hrki je napisao/la:

Ti gledaš tako, možda je to prima vista tako...ovo što spominješ, izgleda lijepo na prvi pogled...sjedimo, družimo se , smijemo ,volimo se...
ali nije to tako jednostavno...nije ispravan Kristov nauk biti samo naoko korektan i družiti se na tribinama
Kristovih ispravnih crkava ne može biti na tisuće! :!: ( npr. pročitaj otkrivenje i pisma 7 crkava)

sada bi ti i tvoja denominacija tvojim mjerilima isto tako trebala zatvarati oči pred novim sekatama koje proisteknu iz tvoje zajednice( sekte)
i oni vama predbace da su nešto promjenili u vašem nauku i vi im ne smijete reći da su oni pogriješili što mijenjaju vaš stariji nauk...i onda u ime političke korektnosti i tzv. mira u kući ti im ne smiješ ništa reći
pa gdje to vodi...vidiš dokle je doveo liberalizam u pravu da svatko može tumačiti Kristovo evanđelje kako hoće i kako mu paše...imamo žene svećenice ( mada u biti nisu prave posvećene osobe), imamo homoseksualce svećenike kod vas, imamo da se mogu ženitihomoseks/lezbijke, sutra će valjda moći usvajati djecu ako već ne itd , itd

gdje vodi taj ekumenizam i ljubav prema svakom bratu kršćaninu?
jel po tebi vodi ka ispravnom tumačenju Kristovih riječi i evanđelja , ili ka totalnoj relativizaciji i les fer les paser- sve je dopušteno u ime korektnosti i mira?

Kad si već tako bezobrazan,bit ću i ja,,imamo homosexualce svećenike(kod vas,znam neke) imamo i pedofile,ma ne samo vjernike nego i svećenike i biskupe, pedofile)!I kaj sad?

Vrh

PostPostano: Čet tra 30, 2015 21:53 

patriot_1 je napisao/la:
Hrpa gluparija ,niš vise!
Homosexualnost je grijeh za 99% protestanata a ti pripisuješ svima nama da to prihvaćamo kao nešto normalno!Pa jesi li ti normalan?
Homosexualaca imaš među katolicima,zar bih ja trebao sad reći,katolici toleriraju homosexualnost?Pa čak,moj professor na Katoličkoj bogosloviji je bio homosexualac,(nisam tad to znao) ,zar bih trebao reći da vi to prihvaćate kao normalno?

Tko priča o osobama i njihovim osobnim grijesima ? Tvoja denominacija je do prije pedeset godina govorila da je nešto grijeh. Danas to više ne govori. Možeš li razmisliti o tome ? Ako to tebi ima smisla....Smijem li ti ja to reći ili zbog ekumenskog dijaloga moram šutjeti.
P.S. Kad nemaš što reći, napadaš. Imaš li ti više od 12 godina ?

Vrh

PostPostano: Pet svi 01, 2015 10:03 

toni1 je napisao/la:

Tko priča o osobama i njihovim osobnim grijesima ? Tvoja denominacija je do prije pedeset godina govorila da je nešto grijeh. Danas to više ne govori. Možeš li razmisliti o tome ? Ako to tebi ima smisla....Smijem li ti ja to reći ili zbog ekumenskog dijaloga moram šutjeti.
P.S. Kad nemaš što reći, napadaš. Imaš li ti više od 12 godina ?

Naravno da se tako razgovara,jer jasno je da je bezobrazluk tvrditi da protestanti toleriraju homosexualizam.
To je kao kad bih ja rekao da katolici smatraju da je u redu kad se netko bićuje u znak pokore ili razapinje na križ!Jer to neki rade!

Vrh

PostPostano: Pet svi 01, 2015 10:23 

patriot_1 je napisao/la:
A što je trebao biti rezultat ekumenizma?
Postati jedna crkva ?

Što ti je tu čudno sam si spominjao postojanje Protestantske crkve (doduše ona kao takva ne postoji ali ti je u jednom trenutku pasao taj pojam). Uz to Gospodinova je želja da se svi vjernici okupe u Katoličkoj Crkvi: Ne molim samo za ove nego i za one koji će na njihovu riječ vjerovati u mene da svi budu jedno kao što ti, Oče, u meni i ja u tebi, neka i oni u nama budu da svijet uzvjeruje da si me ti poslao. I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima: da budu jedno kao što smo mi jedno - ja u njima i ti u meni, da tako budu savršeno jedno da svijet upozna da si me ti poslao i ljubio njih kao što si mene ljubio. Ivan 17,20-23
patriot_1 je napisao/la:
Da si bio na misi gdje sjede jedan do drugoga,zajedno pjevaju I mole pastor,pravoslavni pop I katolički svećenik te mnogi vjernici iz njihovih crkava,rekao bi "Hvala Bogu za ekumenizam!"

Korisnije bi ti bilo ako bi se držao logike i činjenica jer su ti pretpostavke duboka koma. Ja sam zahvalan na ekumenskim nastojanjima toliko koliko ona doprinose miru među narodima. No posve je jasno kako se jedinstvo u Kristu može ostvariti jedino putem povratka u katoličku Crkvu, a nikako relativiziranjem vjere.

Vrh

PostPostano: Pet svi 01, 2015 10:47 

patriot_1 je napisao/la:
Kad si već tako bezobrazan,bit ću i ja,,imamo homosexualce svećenike(kod vas,znam neke) imamo i pedofile,ma ne samo vjernike nego i svećenike i biskupe, pedofile)!I kaj sad?

Već je bilo riječi o tome. Istina je da ima takvih pojava u Katoličkoj Crkvi, ali postoji bitna razlika koju sigurno znaš, i ja je opet ponavljam: Katolička Crkva nikad i nigdje ne naučava da su pedofilija i homoseksualni odnosi dobri i da nisu grijeh. Svi koji to čine krše nauk Katoličke Crkve. To se za neke značajne protestantske denominacije ne može reći, jer one službeno blagoslivljaju homoseksualne "brakove". Pazi! Ne čine to zabludjeli pojedinci, nego službena tijela tih denominacija. Tako da vjernici tih denominacija koji upražnjavaju homoseksualne odnose ne krše nauk svojih zajednica.

Vrh

PostPostano: Pet svi 01, 2015 12:35 

Lucijan Antun je napisao/la:

Već je bilo riječi o tome. Istina je da ima takvih pojava u Katoličkoj Crkvi, ali postoji bitna razlika koju sigurno znaš, i ja je opet ponavljam: Katolička Crkva nikad i nigdje ne naučava da su pedofilija i homoseksualni odnosi dobri i da nisu grijeh. Svi koji to čine krše nauk Katoličke Crkve. To se za neke značajne protestantske denominacije ne može reći, jer one službeno blagoslivljaju homoseksualne "brakove". Pazi! Ne čine to zabludjeli pojedinci, nego službena tijela tih denominacija. Tako da vjernici tih denominacija koji upražnjavaju homoseksualne odnose ne krše nauk svojih zajednica.

I opet smo na istom,99% Protestanata su protiv homosexualizma a kako su te crkve neovisne o nekoj središnjici,neke ,,tih jadnih 1% kažu da je to u redu!Dakle,to nije službeni nauk Protestantizma kao takvog!
Zanimljivo,čuo sam da je jedan dobar teolog John Stot ,duhovnik Engleske kraljice,napisao dosta dobrih knjiga,unas iziška "Što je Kršćanstvo" ili samo"Kršćanstvo" neznam pod kojim je od ta dva imena je izdata,bio homoseksualac ali nikad nije to prakticirao!
On je imao te porive ali nikad nije sexao sa muškarcem!So,,dakle,ako netko ima taj poriva a neda se uto,nije zgriješio!Ja sam npr imao poriva da leglem sa ženom nekog prijatelja ,ili susjeda,jer je ljepša od moje,ali nikad to nisam napravio!U braku sam ostao vjeran svojoj ženi!Da nisam Kršćanin,pitenje je dali bih!

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 212 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata