Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon lip 25, 2018 12:27

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 157 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Ned kol 06, 2017 04:51 

A cime ti doprinosis na ovom portalu ili kako se to vec zove.Sto je rekao da je netko rekao o Medjugorju,Lidiji Bacic,Stairway to heaven unatrag,pricest na usta ili na ruku,tjeranje na ispovijed " debele feministkinje" Stepinac da li da ili ne? To su gotovo jedine " katolicke" teme. Kad netko cita ovaj portal gdje ti dozvoljavas il ne dozvoljavas,s ovim temama,na ovakav nacin nije nitko privucen vjeri.Trol,gnom,patuljak,tintilinic,blokada,zabrana :)

Vrh

PostPostano: Ned kol 06, 2017 20:46 
Administrator

Ovaj forum je pokrenut za pomoć u odgovorima na katolička pitanja. Ljude to zanima, žele upoznati i poslušati što im Crkva nudi, to su im životna pitanja.
Upozoren si da sve o moderiranju postavljaš na ovoj temi, i opet radiš isto. Umjesto o životnim temama, da želiš ozdraviti i primiti Krista, baviš se ometanjem rasprave.
Dakle, ako želiš, okreni se normalnoj raspravi, trolanjem samo svi skupa gubimo vrijeme.

Vrh

PostPostano: Ned kol 06, 2017 22:18 

+!
Lk 18,8
Kažem vam, ustat će žurno na njihovu obranu. Ali kad Sin Čovječji dođe, hoće li naći vjere na zemlji?

Potaknut gornjim napisima vezano za smisao foruma (teme, pitanja, odgovori,...) i sv. Vjere (Krist Kralj, Crkva u vremenu i prostoru,...)
došla mi je zanimljiva slika.

Nalazimo se na auto-otpadu i ljudi veoma ozbiljno ulažu energiju i vrijeme u aktivnosti oko olupina,
te se takmiče i natežu oko toga, čija je krntija "najbolja".
No, tamo se nalazi i prekrasni i ispravni old-timer, kojeg korisnici uopće ne voze
i tako se napokon odvezli oni i drugi s auto-otpada u prelijepe krajeve.

Drugima nisu zanimljivi, jer su ili uštogljeni poput farizeja ili neozbiljni.
Ali kad bi upalili motor i krenuli na put, tek onda bi počelo biti zanimljivo.
No, uopće ne znaju mogućnosti old-timera, nego se bakću sitnarijama, jer ne vide smisao tog naslijeđenog poklona.

Dan bez osmijeha i čuđenja je bezlično siromašan dan.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2018 17:27 

Fazlija, bilo kakvo misionarenje i reklamiranje se ne dopušta prema pravilma foruma.
Možda nisi shvatio, ali ovdje i na ovom forumu nisu tema istočnjačke tehnike meditacije, nego kršćanski odnos prema njima.

Nijednog čovjeka ne može usrećiti budizam ili praznina, nego ljubav, kakvu nam je Bog objavio.

Da shvacam, ali ja sam se ukljucio u raspravu o clanku koji problematizira mindfulness meditaciju i o tome pisem. Vidim da ljudi i odgovaraju, dakle postoji neka rasprava na temu. Ne shvacam u cemu bi bio problem?!

Jedina je razlika u tome sto ja ne podrzavam stav autorice oko cijeg clanka se i otvorila tema. Ali vjerujem da to ne bi trebao biti problem, sve dok se pristojno i s uvazavanjem razgovara. Jedino ako zelite da se javljaju samo sugovornici koji dijele stavove moderatora ili zelite suzbiti svaku polemiku, pa i onu najpristojniju. Obavijestite me ako je u tome problem, ali tada ce vam forum biti premoderiran i ugasnut ce svaka rasprava. Uvazavam i ako je to cilj moderatora.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2018 17:37 

Oprostite, ali ja bih nesto pitao. Kako se moze sudjelovati na ovo temi? Napisao sam pokoji prilog raspravi, ali me bacilo u kantu za smece :)

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2018 18:27 
Administrator

Ne shvacam u cemu bi bio problem?!

Maknuta ti je reklama na školu budističkog treninga, prema pravilima foruma:
"nije dopušteno pozivati na druge, nekatoličke forume ili susrete.",
isto tako ne prolazi misionarenje pozivima "Dakle, opustite se, sve je u redu - krenite slobodno na yogu".
Mogao bi se predstaviti ako nisi katolik, jer je ovo isključivo katolički forum, i tu forumaši pišu kad žele čuti katoličke odgovore.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2018 20:00 

Maknuta ti je reklama na školu budističkog treninga, prema pravilima foruma:
"nije dopušteno pozivati na druge, nekatoličke forume ili susrete.",
isto tako ne prolazi misionarenje pozivima "Dakle, opustite se, sve je u redu - krenite slobodno na yogu".
Mogao bi se predstaviti ako nisi katolik, jer je ovo isključivo katolički forum, i tu forumaši pišu kad žele čuti katoličke odgovore.

Dobro, ja sam mislio da se na temi o... kako se ono zove... istocnjackim duhovnostima moze nesto o tome pisati. Ali uvazavam stav moderatora da procijeni. Maknuti su i neki postovi koji su bili stvarno vezani samo za raspravu na toj temi.

Ovo o yogi je naravno bila samo sala na racun svega sto je prethodno napisano, a ne reklama za yogu... Vi sami odlucite do koje mjere cete moderirati sve sto sugovornici napisu. Ipak, ako sugovornici zele cuti katolicke odgovore, onda bi na grupi Teme vezne uz nekatolike, mozda trebalo ukljuciti i nekatolicku argumentaciju. Inace se dobiva monolog.

Ne zelim sada trolati ovu konkretnu temu (mogli smo sve ovo raspraviti i privatnim porukama), ali stavovi fra. Blazevica o yogi su najblaze receno vrlo upitni. Poneki sugovornici su ga citirali na onoj temi i sada me zanima, ako ja tamo nesto napisem o tome, da li cu biti opet izbrisan samo zato sto iznosim nekatolicko misljenje?

Osim toga, tko odredjuje sto je katolicko misljenje?! Ja sam diplomirani indolog, jedan od mojih profesora je bio i ugledni akademik Mislav Jezic, za kojega mislim da nije upitno da je katolik. Ali sam siguran da se stavovi autora kao sto su fra. Blazevic i prof. Jezic ne podudaraju. U znanstvenim krugovima stavovi fra. Blazevica o yogi i istocnim filozofijama su apsolutno irelevantni. I ako ja o tome nesto napisem, i pri tome citiram jednog drugog katolickog mislioca kao sto je npr. akademik Jezic, hocu li opet biti izbrisan?

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2018 20:18 

Hoces vjerojatno..Moj ti je savjet jer poznajem rad akademika Ježića da ga ne povlačiš po forumima.Nije to zasluzio.Nesto s necim ide ,nesto ne ide.Pokazi da ti je bio profesor tako sto ces ovdje stati.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2018 20:32 

Hoces vjerojatno..Moj ti je savjet jer poznajem rad akademika Ježića da ga ne povlačiš po forumima.Nije to zasluzio.Nesto s necim ide ,nesto ne ide.

Ali sto to treba da znaci?! Jezica sam naveo posve usputno. Kao uglednog svjetskog strucnjaka za istocne religije i filozofije. Moderator brise postove cim se javi imalo kritickog tona. Sudionici preporucuju da se ne spominju ljudi koji u svjetskim razmjerima slove za vrhunske strucnjake... pa kakav ste vi forum?!

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2018 20:33 

Na način koji ti mislis ne mozes sudjelovati.Vjeruj mi da apsolutno nema smisla.Razumijem te bolje nego sto mislis,zato si daj mira.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2018 20:44 

To znaci da ne mozes stavljati kruske i jabuke zajedno jer su oboje voce.Valjda znas kako stvari funkcioniraju.Ne izlażi se na ovaj način jer si samo škodiš.Mozes dozivjeti samo neugodnosti.Prvenstveno stetis sebi.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2018 20:56 

To znaci da ne mozes stavljati kruske i jabuke zajedno jer su oboje voce.Valjda znas kako stvari funkcioniraju.Ne izlażi se na ovaj način jer si samo škodiš.Mozes dozivjeti samo neugodnosti.Prvenstveno stetis sebi.

Stvarno ne kuzim o cemu ti pricas, ali nek' ti bude... Ako nemas sto pisati o zadanoj temi, slobodno uzivaj u svojoj paranoji. Pazi sto pricas, nemoj spominjati imena, gledaj, cuvaj se, pazi da si ne naskodis... jedino sto ti ja u takvom paranoidnom diskursu ne mogu biti sugovornik :)

Vrh

PostPostano: Čet ožu 15, 2018 07:40 
Administrator

Snjegovic trola, a o temi možeš pisati kako ti je objašnjeno, dakle bez misionarenja, uvažavajući da si na katoličkom forumu i da se tu bavimo katoličkim naukom.

Vrh

PostPostano: Ned ožu 25, 2018 01:22 

Već treći put ponavljaš isti film, nisam ga pogledao niti mislim na to gubiti vrijeme, jer ovdje se bavimo katoličkim temama.
Nisam vidio ni u jednom dijelu da te zanima katolički stav, već samo promoviraš budizam. Ako te dakle kršćanstvo ne zanima, piši na nekom drugom forumu.

Jako me zalosti kada vidim da ti kao moderator ne razumijes i krsis osnovna pravila moderiranja. I poprilicno je neugodno da sudionik foruma to mora objasnjavati moderatoru.

Prvo, ovo je otvoreni forum. Svatko se moze prijaviti i sudjelovati, i sve dok pristojno i s uvazavanjem razgovara s drugim sudionicima, trebalo bi mu to omoguciti. Mislim da je to minimum pristojnosti u javnoj komunikaciji. Moderiranje ne podrazumijeva da se sudionicima propisuje sto ce pisati. Mogli ste napraviti zatvoreni forum na koji se ulazi nakon nekog postupka uclanjenja, pa imati zatvorenu komunikacijsku platformu. Jesam li ja sada kriv sto to niste napravili? Ti bi kao moderator trebao znati da je sloboda izrazavanja osnovno ustavno pravo gradjana, i sve dok ljudi pristojno pisu, ne bi ih smio moderirati (jer to prelazi u cenzuru).

Drugo, ja ne otvaram svoje neke svoje teme (mada i da to hocu, ne vidim razlog zasto ne bih mogao... pogotovo na dijelu foruma koji se doslovno zove - Teme vezane uz nekatolike?!). Samo odgovaram na postojece teme koje su vec bile otvorene. U cemu tu vidis problem? Pa ne mislis valjda da cu tebe pitati smijem li ovdje pisati?! Ako mi drugi sudionici ne budu odgovarali, ako ih moje pisanje ne bude zanimalo, prirodno je da necu niti ja voditi monolog sam sa samim sobom. Dakle, debelo prekoracujes ovlasti moderatora i grubo se uplices u ogranicavanje slobode sudionika foruma. To je zadnje sto bi pristojan covjek ocekivao od suvislog moderatora.

Trece, ova konkretno tema se tice opcenito krscanstva (ne samo katolicanstva) i istocnih religija. Kakve veze s tom temom ima ista od onoga sto si napisao? Kakve veze ima cinjenica da li tebe nesto zanima ili ne?! Pa ne odgovaram na tvoj post?! Od kuda ti pomisao da se mozes uplitati u moj razgovor s trecom osobom i propisivati sto cu i s kime pricati na javnom forumu?! Zasto to sudionici moraju objasnjavati... moderatoru?!

I cetvrto, mozda i najvaznije, od kuda ti znas da mene ne zanima katolicki stav?! Pa da me ne zanima katolicki stav, zar bih dosao na katolicki forum pricati s ljudima?! Meni se vise cini da je problem u tome sto se (iz meni doduse neshvatljivih razloga, straha, pomanjkanja kulture dijaloga ili ne znam zbog cega...) jednostavno obeshrabruje i onemogucava svaki smislen razgovor. Kako cu cuti katolicki stav, kako ce katolici iznijeti svoj stav (i sto je to uopce katolicki stav, zar svi katolici misle isto?) ako moderator uhodi, cenzurira i zabranjuje svaki smislen razgovor?!

Nadam se da ti je jasno da kao moderator dovodis u vrlo neugodnu situaciju cijeli forum svojim stalnim uplitanjem i pretjeranim moderiranjem.

Vrh

PostPostano: Ned ožu 25, 2018 22:52 
Administrator

Fazlija, svatko može sudjelovati ali samo u skladu s pravilima foruma koja su određena. Ovo je isključivo katolički forum, i bavi se samo tom tematikom. Jednako tako dio foruma "Teme vezane uz nekatolike" uopće nije namjenjen da nekatolici tu pišu o svojoj religiji, crkvi ili sekti, već se tamo isto raspravlja o katoličkom stavu prema tim temama, kako sam drugima već objašnjavao:

"Da pojasnim, ovo nije podforum za nekatolike, već za teme koje su vezane uz nekatolike (odnos prema ateizmu, ekumenizmu i sl.)."(link)

"Zapravo ovaj podforum nije namjenjen za nekatolike, da oni tu pišu o svojoj vjeri, već za teme koje su vezane uz nekatolike, poput problema ateizma, mogućnosti ekumenizma i slična pitanja koja imaju katolički vjernici."(link)

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 157 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata