Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon stu 12, 2018 19:50

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 163 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Poruka
PostPostano: Pon ožu 26, 2018 09:23 

Možeš li objasniti takav stav ovog foruma.
Ja tu vidim veliki nedostatak , čega se to bojimo i kako da prenosimo Radosno vijest...itd.

Vrh

PostPostano: Pon ožu 26, 2018 09:57 
Administrator

Postoje specijalizirani forumi za neku temu i općeniti, gdje se može o svemu i svačemu raspravljati.
Ovo je striktno katolički forum, tako je zamišljen da bi se umjesto o svemu moglo raspravljati točno o katoličkim temama, bez obzira je li osoba, forumaš kojega to zanima katolik, ateist ili pripadnik druge religije.

Vrh

PostPostano: Pon ožu 26, 2018 10:45 

Postoje specijalizirani forumi za neku temu i općeniti, gdje se može o svemu i svačemu raspravljati.
Ovo je striktno katolički forum, tako je zamišljen da bi se umjesto o svemu moglo raspravljati točno o katoličkim temama, bez obzira je li osoba, forumaš kojega to zanima katolik, ateist ili pripadnik druge religije.

Ok zašto onda nisam dobio odgovor o pričesti , samo mi je Utopija nešto napisao .

Vrh

PostPostano: Pon ožu 26, 2018 14:47 
Administrator

To što još nisi dobio ili nisi potpuno zadovoljan odgovorom nije stvar moderiranja, nisam ja jedini koji odgovara niti mogu i stignem sam na sve odgovoriti.

Vrh

Naslov: prebaceno
PostPostano: Sub ožu 31, 2018 10:57 

EDIT: Prebačeno sa teme "Kršćanstvo i religije Istoka"

Fazlija, upozoravam te da ne vrijeđaš uspoređujući ovako vjeru i sakramente sa nekim neplodonosnim istočnim praksama koje u samome sebi traže i projiciraju boga i tako ga ne nalaze. Sve takve prakse ovdje nisu zanimljive.

Gle, uvijek cu vrlo rado s tobom popricati kao s ravnopravnim sugovornikom ako to zelis, ali na tvoja cenzorska upozorenjima se stvarno ne zelim obazirati... to je ispod svake razine pristojnog moderiranja, zdravog razuma i ljudskog dostojanstva. I tvojeg, i mojeg. Tema je krscanstvo i religije istoka, i ako se na ovoj temi ne moze slobodno govoriti o usporedbi krscanskih i istocnjackih pristupa duhovnosti, onda ne znam cemu sluzi ova tema na forumu?! Pokusaj ne krsiti slobodnu volju i dostojanstvo drugih sudionika, i ostavi njima da sami zakljuce sto ih zanima, a sto ne. Ne trebas im ti propisivati sto ce i kako misliti.

Dakle, ove cenzorske prijetnje cu zanemariti kao neprimjerene za svaki pristojan i uljudjen razgovor i nastaviti raspravljati s tvojim stavovima... ako budes za to zainteresiran.

Vrh

PostPostano: Pon lip 18, 2018 11:52 

Moderator stvarno odlicno moderira ovaj forum, nema sta! Dopusta samo ultra-konzervativne i nacionalisticke stavove kao katolicke. Sve ostalo brise. Takvog se moderiranja ne bi posramila svojedobno niti jedna bolja skola rezervnih oficira u JNA.

Od kuda znate da bas svi katolici misle isto, i da ne postoje i oni liberalni katolici koji misle drugacije od vas? Da ne spominjem otvoren i neostrascen dijalog s nekatolicima... to je ocito previse ocekivati na ovom forumu.

Za dijalog je potrebno uvazavati stavove sugovornika i ponuditi protuargumente. Lakse je cenzurirati i brisati priloge sugovornika i voditi monolog samo sa istomisljenicima. To je sigurnije, ne moras puno misliti. A ne moras niti kriticki propitivati svoje vlastite stavove.

Vrh

PostPostano: Pon lip 18, 2018 14:34 
Administrator

Ponavljam, ovdje se ne bavimo politikanstvom nego vjerskim temama, nisu zanimljive teme o ustašama i partizanima nego raspravljamo o katoličkoj vjeri.

Vrh

PostPostano: Sri kol 01, 2018 09:44 

Ponavljam, ovdje se ne bavimo politikanstvom nego vjerskim temama, nisu zanimljive teme o ustašama i partizanima nego raspravljamo o katoličkoj vjeri.

Možda nekome jesu...sloboda brate do Tokija.

Vrh

PostPostano: Čet lis 04, 2018 18:42 

Možda nekome jesu...sloboda brate do Tokija.

:mrgreen: Da. Samo nadobudni entuzijast moze bit u zabludi sebi i drugima da je u ovoj drzavi vjera u vjerskim medijima odvojena od ustasa i partizana.Moze se moderator truditi da ne bude toga u raspravi ovdje...

Vrh

PostPostano: Sub stu 03, 2018 12:55 

Nas moderator Giovi ima vrlo iskrivljenu sliku o vrsti komunikacije na forumu. On je ocito umislio da ce ovdje davati sluzbene odgovore Katolicke crkve.

To samo po sebi ne bi bilo nista upitno niti lose, samo kada ovo ne bi bio javni forum. Pitanja i odgovori se mogu davati na sluzbenim stranicama neke organizacije, a ne na otvorenom i javnom forumu.

Evo recimo kako to ministarstva rade u vezi pitanja o EU fondovima - PITANJA I ODGOVORI

Imas pitanje, oni ti javno odgovore da i svi drugi mogu vidjeti, a odgovor je sluzben i konacan. Nema vise rasprave.

Onog trenutka kada je pokrenuo javni forum, moderator mora dati mogucnost svim sugovornicima da (u okviru pravila pristojnog izrazavanja) na njemu javno govore i iznose svoja misljenja.

Nije upitno niti to da on sam (kao jedan od sugovornika) iznosi sluzbeni stav Katolicke crkve i na tom tragu polemizira s drugim sugovornicima, dapace... ali je stvarno nedopustivo (i u konacnicnici vrlo nepristojno) da usutkava sugovornike, obeshrabruje ih da sudjeluju u raspravama uz obrazlozenje da se njihovo misljenje ustvari i ne trazi, nego da je on taj koji odredjuje o cemu se pise, tko smije ispoljavati svoje misljenje i sl.

To sve pokazuje da sam moderator ne pozna dovoljno osnove kulture dijaloga na jednom javnom forumu...

E sada, sto bi jedan suvisao moderator napravio s ovim prilogom. U najgorem slucaju bi ga prebacio i objavio kao polemiku na temi o samom forumu. Ali poznavajuci naseg Giovija, meni ne gine jedno 3 mjeseca baniranje s ovog foruma pa se najvjerovatnije opet cujemo i vidimo negdje na proljece slijedece godine :)

Vrh

PostPostano: Sub stu 03, 2018 16:51 
Administrator

Pristojno ti je objašnjeno da je ovo katolički forum, zamišljen kako bi se umjesto o bućkurišu vjerskih ideja moglo raspravljati točno o katoličkom nauku, bez obzira je li forumaš kojega katolički nauk zanima osobno katolik, ateist ili nešto treće.
Stoga sam te upozorio:
"Fazlija, na ovom forumu se ne traži što ti kao nekatolik misliš, nego konkretan nauk Crkve, o tome ovdje pričamo."
Pokušaj shvatiti da se tu forumaši javljaju kad žele čuti katoličko mišljenje, a ne budističke, newageovske ili originalno tvoje ideje i kao gost poštuj pravila foruma.

Vrh

PostPostano: Sri stu 07, 2018 13:35 

Pristojno ti je objašnjeno da je ovo katolički forum, zamišljen kako bi se umjesto o bućkurišu vjerskih ideja moglo raspravljati točno o katoličkom nauku, bez obzira je li forumaš kojega katolički nauk zanima osobno katolik, ateist ili nešto treće.
Stoga sam te upozorio:
"Fazlija, na ovom forumu se ne traži što ti kao nekatolik misliš, nego konkretan nauk Crkve, o tome ovdje pričamo."
Pokušaj shvatiti da se tu forumaši javljaju kad žele čuti katoličko mišljenje, a ne budističke, newageovske ili originalno tvoje ideje i kao gost poštuj pravila foruma.

" Ti fulaš ceo fudbal" , po kojoj osnovi možeš zabraniti iznošenje osobnih mišljenja o bilo kojoj temi .

Što su točno katoličke teme i imali išta na ovom svijetu što s nebi trebalo ticati katolika i vjernika.

Nisam primijetio da Fazlija misionari ,makar ima želju da nešto kaže o svojim uvjerenjima a isto tako želi čuti naš katolički pogled o tome.
Ovako ispada da smo neki čudaci ne sposobni za dijalog.

Kršćanstvo nije zatvoreno i prestrašeni pred drugačijima nego baš suprotno.

Poslušajmo zato sv. Pavla koji poziva i budimo uvijek spremni dati obrazloženje za svoju vjeru..

Vrh

PostPostano: Sri stu 07, 2018 17:38 
Administrator

Ako na katoličkom forumu postaviš pitanje je li duša smrtna ili besmrtna, onda logično očekuješ katoličko mišljenje o tom pitanju.
Tako je koncipiran ovaj forum, a za odgovore drugih religija postoje drugi općeniti forumi.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 163 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Vrijeme na UTC + 01:00 sata