Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon stu 18, 2019 20:51

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Pet pro 14, 2018 17:58 
Administrator

Ti si baš uporan u svom misionarenju, pokušaj shvatiti da tvoje newage ideje i savjeti ovdje nisu tema.

Vrh

PostPostano: Sub pro 22, 2018 00:58 

Ti si baš uporan u svom misionarenju, pokušaj shvatiti da tvoje newage ideje i savjeti ovdje nisu tema.

Ti si stvarno uporan u sabotiranju rasprava na ovom forumu.

Zanima me sta bi trebalo biti to moje misionarenje? Pisanje o katolickoj svetici, ili osvrt na kljucno pitanje religijskog iskustva velike vecine ljudi - na krizu vjere?! Mislim da je Dea pokrenula vrlo vazno pitanje. Ukazala na religijsko iskustvo velike vecine ljudi u svijetu, a to je da na molitve nitko ne odgovara s druge strane. Taj muk s druge strane je realno religijsko iskustvo vecine ljudi na planeti, potpuno nevazno kojoj religiji pripadaju.

Mislim da je to vazna tema za raspravu na jednom forumu koji se pretnedira baviti pitanjima vjerskog iskustva i prakse. Medjutim, sam moderator umjesto da se poduhvati toga da dade poticaj toj raspravi i odgovori sugovornici - sabotira raspravu. Meni si zabranio pisanje na svim drugim temama osim ovdje i na dijelu za nekatolike?! Ja nemam druge mogucnosti nego da svoje priloge forumskim raspravama pisem ovdje, jer... ti si to tako uredio. Cim nesto napisem, dobijem po tjedan dana zabrane pisanja. Umisljas neko misionarenje, jer se ne osjecas siguran u raspravi u kojoj se slobodno i otvoreno razgovara. Izgleda da bi bio najsretniji kada bi na forumu samo ti pisao, a drugi poslusno klimali glavama.

Vrh

PostPostano: Sub pro 22, 2018 17:25 
Administrator

Fazlija, možda si pogriješio forum, ovo nije forum po tvojoj mjeri gdje bi sve vjere bile iste i na kojem bi mogao ponuditi "svoj" odgovor.
Možeš ti vjerovati što god želiš, da ne postoji osoban Bog ili da molitve i misa nemaju smisla, ali ne možeš to pisati forumašima koji pitaju za katoličko mišljenje, jer to ovdje nije tema.
Ako te zanima katolički nauk, može ti se pristojno pokušati objasniti na primjerenoj temi. Uz pretpostavku da si došao na ovaj katolički forum da čuješ katolička mišljenja, a ne budistička ili newage ili neka treća, pa da te eto bar malo zanima što to nudi katolički nauk.

Vrh

PostPostano: Ned pro 30, 2018 23:34 

Fazlija, možda si pogriješio forum, ovo nije forum po tvojoj mjeri gdje bi sve vjere bile iste i na kojem bi mogao ponuditi "svoj" odgovor. Možeš ti vjerovati što god želiš, da ne postoji osoban Bog ili da molitve i misa nemaju smisla, ali ne možeš to pisati forumašima koji pitaju za katoličko mišljenje, jer to ovdje nije tema.
Ako te zanima katolički nauk, može ti se pristojno pokušati objasniti na primjerenoj temi. Uz pretpostavku da si došao na ovaj katolički forum da čuješ katolička mišljenja, a ne budistička ili newage ili neka treća, pa da te eto bar malo zanima što to nudi katolički nauk.

Hm, mislim da si ti pogrijesio forum. Ne konkretno i nuzno ovaj, nego sam oblik foruma kao takovog.

Forum ti inace znaci mjesto javne rasprave. Doslovno "trg", kao atenski trg na kojem je Sokrat pricao sa svim prolaznicima koji su to htjeli. Ne mozes na trgu javno govoriti, i onda birati tko ti smije iz gomile odgovoriti, a tko ne.

Isto tako ne mozes otvoriti javni forum (trg) pa onda ocekivati da na njemu pisu samo ljudi po tvojem izboru. Ostale usutkivati, maltretirati i tjerati ih da odu sa foruma samo zato sto ti ne bi zelio s njima razgovarati. Mogao si napraviti i zatvorni forum. Postoje mnogi takvi zatvoreni forumi na koje je moguce doci samo uz preporuku, odredjenu provjeru i sl. Postoji takodjer opcija da se dio tema otvori svima, a dio samo za izabrane forumase. Pokusaj se malo raspitati o tim tehnickim mogucnostima. Sigurno bi to bilo mnogo bolje, nego da ovako sabotiras pisanje odredjenih forumasa.

Nadalje, ako si htio bas voditi samo monolog u formi da drugi pitaju, a da ti odgovaras, bilo bi mnogo bolje da si na mreznoj stranici Katolicki odgovori uveo rubirku pitanja i odgovori, a ne forum. Tada bi ljudi mogli slati pitanja mailom, a ti probrati na koja od njih zelis odgovoriti pa pitanja i svoje odgovore javno objaviti. Tada bi se postiglo ono sto ti ustvari zelis kroz forum, a to je da se vodi monolog. Da drugi pitaju, a ti da odgovaras.

Onog trenutka kada si otvorio forum (pogotovo jos otvoreni na koji svatko moze doci) pokrenuo si jedan oblik javne komunikacije (kao i na svakom trgu) za koji se sada vidi da ustvari nije bio primjeren onome sto si ti zelio postici. Forumi (trgovi) opcenito nisu dobri za monoloski oblik komunikacije. Oni nisu propovjedaonica pa da ti propovijedas, a da te poslusna pastva pristojno slusa i klima glavama. Trgovi su za misionare, za dobre govornike. Za one koji ce moci znati obraniti svoje stavove i svjedociti svoju vjeru. Za one koji su spremni na raspravu i s onima s kojima se ne slazu. Sokrat nije birao s kime ce razgovarati na trgu. Jednom kada je izasao na trg, morao je biti spreman odgovoriti na svako pitanje iz publike. Zato su forumi vise primjereni za javnu raspravu u kojoj sudjeluje vise sugovornika.

E sada, i tome ima lijeka. Forum moze biti ideoloski i svjetonazorski vrlo obojen (katolicki, socijalisticki, biciklisticki, alpinisticki... potpuno svejedno) i na njemu mogu slobodno laprdati razni sugovornici o bilo cemu. Medjutim, ako se zeli ocuvati njegova svjetonazorska obojenost i identitet, onda moderator mora biti jako vjest i sposoban. On s jedne strane mora nametati nove teme, otvarati nove diskusije u duhu identiteta foruma... i to mislim da na ovom forumu ne fali. Ovdje i ti i drugi katolici prilicno aktivno pisete i namecete vrlo aktivan katolicki diskurs foruma... Medjutim, s druge strane, moderator mora biti sposoban voditi suvisao i ideoloski utemeljen razgovor sa svim sugovornicima, a ne samo s nekima.

Taj dio ubjedljivo nedostaje ovom forumu. To je vec i Kopirat primjetio. Recimo, netko iznese neki stav koji je dovojben. U tom slucaju ne sabotiras sugovornika, ne zagorcavas mu pisanje i ne poduzimas sve da mu se zgadi sudjelovanje na forumu pa da sam ode. Upravo suprotno, to je odlicna prilika za tebe (naravno, ako si nacitan, rjecit i ako znas dobro katolicku teologiju) da izneses i obranis ispravan katolicki stav. Pokazes sto je sluzbeni stav RKC, uvazis drugo misljenje, ali iznese svoje i sl. Konacno, ako i dodje do neke nerazjesive situacije u raspravi, uvijek mozes pristojno ustvrditi to-i-to je sluzbeni katolicki stav. Vi imate pravo na svoje misljenje, ali nase ucenje je takvo-i-takvo. Postoji neslaganje u nasim pogledima, ali nema nista lose u tome, hvala vam sto sudjelujete na nasem forumu, hvala vam sto ste iznijeli vase misljenje itd.

To bi napravio jedan emotivno dorastao moderator.

Tako da uvijek ima nacina na koji se moze moderirati, voditi i manipulirati rasprava... samo tome treba biti dorastao.

Vrh

PostPostano: Pon pro 31, 2018 00:49 

Giovi, obzirom da si mi onemogucio pisanje na svim drugim temamam osim ovdje i za nekatolike... molim te da na temi o bozicnim cestitkama prenese moje najiskrenije cestitke svim forumasima koji slave Bozic po gregorijanskom kalendaru, uz izvinjenje sto cestitam sa zakasnjenjem... ali zbog izbivanja tek sada posjecujem forum :mrgreen:

Vrh

PostPostano: Pon pro 31, 2018 16:50 
Administrator

Hm, mislim da si ti pogrijesio forum. Ne konkretno i nuzno ovaj, nego sam oblik foruma kao takovog.

Forum ti inace znaci mjesto javne rasprave. Doslovno "trg", kao atenski trg na kojem je Sokrat pricao sa svim prolaznicima koji su to htjeli. Ne mozes na trgu javno govoriti, i onda birati tko ti smije iz gomile odgovoriti, a tko ne.

Svašta, kakva je to filozofija i anarhija. Mi smo na internetskom forumu, a za sve internetske forume postoje pravila ponašanja, kako ne bi bili zloupotrebljeni ili zagušeni (trolanjem, misionarenjem, reklamiranjem, skretanjem s teme). Takvo je uobičajeno ponašanje na internetskim forumima:
"Na primjer, u IT forumu bilo kakva rasprava o bilo čemu, osim računalnih programskih jezika, može biti protiv pravila, s izuzetkom općeg dijela za chat."
(https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_forum)

Stoga poštuj pravila ovog foruma, na kojem se raspravlja o katoličkim temama i traže se isključivo katolički odgovori.

Vrh

PostPostano: Pon pro 31, 2018 18:11 

Svašta, kakva je to filozofija i anarhija. Mi smo na internetskom forumu, a za sve internetske forume postoje pravila ponašanja, kako ne bi bili zloupotrebljeni ili zagušeni (trolanjem, misionarenjem, reklamiranjem, skretanjem s teme). Takvo je uobičajeno ponašanje na internetskim forumima:
"Na primjer, u IT forumu bilo kakva rasprava o bilo čemu, osim računalnih programskih jezika, može biti protiv pravila, s izuzetkom općeg dijela za chat."
(https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_forum)

Stoga poštuj pravila ovog foruma, na kojem se raspravlja o katoličkim temama i traže se isključivo katolički odgovori.

Koja ja pravila krsim ako hocu ljudima cestitati Bozic, ako hocu u rubrici o svecima RKC otvoriti temu o sv. Ivani Orleanskoj, ako zelim nesto pitati o socijalnom nauku crkve ili ako se zelim ukljuciti u raspravu o krizi vjere?!

Da, kada si toliko nacitan teolog, mogao bi barem odgovoriti na pitanje o socijalnom nauku crkve, enciklici Rerum Novarum i tim stvarima... a ne da tu trosis vrijeme na cenzuriranje mojeg pisanja na forumu!

Vrh

PostPostano: Uto sij 08, 2019 21:59 

Koja ja pravila krsim ako hocu ljudima cestitati Bozic, ako hocu u rubrici o svecima RKC otvoriti temu o sv. Ivani Orleanskoj, ako zelim nesto pitati o socijalnom nauku crkve ili ako se zelim ukljuciti u raspravu o krizi vjere?!

Da, kada si toliko nacitan teolog, mogao bi barem odgovoriti na pitanje o socijalnom nauku crkve, enciklici Rerum Novarum i tim stvarima... a ne da tu trosis vrijeme na cenzuriranje mojeg pisanja na forumu!

Prijatelju daleko je to od teologije.

Vrh

PostPostano: Čet sij 24, 2019 23:59 

Giovi, zasto brises moje postove? Sto god napisem, ti zbrises?!

Nije ti bilo dovoljno sto si mi onemogucio pisanje na svim temama, osim na temama za nekatolike i ovdje za pitanja moderatoru; nego si jos otvorio temu Fazlijina misljenja (i potpisao mene da sam ja autor) pa sve sto god napisem na one dvije jedine teme na kojima mogu sudjelovat, ti strpas tamo. To naravno mene getoizira i onemogucuje moj suvisao dijalog s bilo kime na forumu.

Sve to ti nije bilo dosta, nego sada ides za mnom i brises sve moje postove.

Da li me stvarno tjeras da budem jednako bezobrazan pa da se svaki dan ulogiram pod drugim nickom i pisem slobodno sto god hocu na forumu? Nikada nisam bio bezobrazan i nepristojan u razgovoru. Stvarno nema potrebe za tvojim cenzorskim terorom. I ja na njega lako mogu odgovoriti jednakom bezobrastinom i drskoscu. Doista ne razumijem tvoju potrebu da sprjecavas moje pisanje koje doista nije uvredljivo i neprimjereno.

Vrh

PostPostano: Sub sij 26, 2019 11:59 
Administrator

Tvoje pisanje koje je neprimjereno (misionarenje, vrijeđanje i trolanje po temama o moderiranju) je obrisano ili premješteno, a zbog nepoštivanja pravila i neobaziranja na opomene da se na ovom forumu traže samo katolički odgovori a ne nekatoličke ideje ukinuto ti je pisanje osim na poforumu vezano uz nekatolike. Objašnjeno ti je kakva su pravila foruma i dalje nemam više vremena za navlačenje.
Ako želiš nešto razjasniti u vezi katoličkog nauka, napiši neki konstruktivan post, a vrijeđanje, prijetnje i trolanje bit će odmah brisani.

Vrh

PostPostano: Sub vel 09, 2019 20:29 

Ti stvarno nisi normalan. Forumi ne sluze za jednosmjerno davanje odgovora, nego za otvorenu raspravu medju sugovornicima. Trebao si na stranici otvoriti rubriku "pitanja i odgovori" pa objavljivati svoje odgovore na pitanja koja bi ti ljudi slali mailom ili nekako.

Fazlija postoje različiti forumi i grupe...ovo je forum koji je namjenjen isključivo katolicima i sve što je vezano za njih..u svakoj religiji imaš one tz. pravovjerne i "svete".
Sa njima nema puno razgovora ....imaš crkvenu nauku i katekizam, pobožnosti...i gotova priča.

Vrh

PostPostano: Sub vel 09, 2019 20:55 

Dobro, to se podrazumijeva. Naravno da na alpinistickom forumu imas razne alpiniste, i zagrizenije i one rekreativce... ali da obican svijet, koji nema nikakve veze s alpinizmom ne moze sudjelovati, postavljati pitanja i pristojno s njima razgovarati o alpinizmu... pa to bi bio znak potpune zalupanosti i iskljucivosti.

Vrh

PostPostano: Sub vel 09, 2019 23:46 

Dobro, to se podrazumijeva. Naravno da na alpinistickom forumu imas razne alpiniste, i zagrizenije i one rekreativce... ali da obican svijet, koji nema nikakve veze s alpinizmom ne moze sudjelovati, postavljati pitanja i pristojno s njima razgovarati o alpinizmu... pa to bi bio znak potpune zalupanosti i iskljucivosti.

Ne znam što se dogodilo sa katoličkim forumima jer ovo sada se ne može nazvati forumom iz dva razloga.

1. Što forum podrazumijeva ono što on po svojoj naravi i jeste te ako to bitno izbaciš automatski više nemaš ono što zove forum.
2. Za forum treba imati i učesnike (forumaše) ljude koji žele razgovarati.
Ovdje na žalost nemaš potrebnog kvoruma da bi uopće mogao neku temu obraditi jer ako za odgovor čekaš po tjedan dana onda to više nema smisla ....te ćeš odustati i odgovor potražiti na nekom drugom mjestu.

Vrh

PostPostano: Pon vel 11, 2019 16:59 

Ne znam što se dogodilo sa katoličkim forumima jer ovo sada se ne može nazvati forumom iz dva razloga.

1. Što forum podrazumijeva ono što on po svojoj naravi i jeste te ako to bitno izbaciš automatski više nemaš ono što zove forum.
2. Za forum treba imati i učesnike (forumaše) ljude koji žele razgovarati.
Ovdje na žalost nemaš potrebnog kvoruma da bi uopće mogao neku temu obraditi jer ako za odgovor čekaš po tjedan dana onda to više nema smisla ....te ćeš odustati i odgovor potražiti na nekom drugom mjestu.

Mozda ce se to popraviti, ako... ne budu obeshrabrivali ucesnike da sudjeluju i brisali im postove :D

Vrh

PostPostano: Pon vel 11, 2019 19:57 

Fazlija, svako dobro tebi, ali oprosti jer je Administrator ovdje potpuno u pravu.
Ovo je katolički forum, a ne općenito religijski ili vjerski da bi netko mogao trpati svoj budizam, hinduizam, ateizam... i svaki drugi -izam u svaku temu. I to konstantno, bez pardona i još nakon upozorenja...

Ima drugih foruma. Idi na forum o automobilima, pa piši o svojem psu ili mački na svakoj drugoj temi, pa da vidimo dokle će ti tolerirati. Ili idi na forum o odgoju djece, pa piši o svom biciklu, pa da vidimo reakciju drugih.

Isto je i ovdje: imaj svoje mišljenje i vjeru, ali svako daljnje pisanje na "katoličkom" forumu ako nisi "katolik" smatrat će se offtopic, nametanje, misionarenje, dosađivanje, trolanje, provociranje....

A želim ti svu sreću i da nađeš negdje svoj mir!

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata