Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sri ruj 18, 2019 16:33

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Uto vel 10, 2015 17:38 
Administrator

Već sam rekao da sam ovdje jedini moderator, a što se tiče drugih forumaša ako nečiji post smatraš neprikladnim onda ga prijavi.

U vezi zadnjeg bana, nakon stalnog ponavljanja da je papa rekao nešto što nije, a bez ikakvih argumenata, slijedilo je prvo upozorenje sa detaljnim citiranjem što je papa rekao, pa još jedno upozorenje da se ne izmišljaju papine riječi, te nakon toga pošto je nastavljeno s lažnim tvrdnjama bez volje za argumentiranom raspravom preostao je ban.
Na ovom forumu ne mislim davati prostora za klevetanje pape niti vrijeđanje drugih, nikome, a ako ne možeš podnijeti neke forumaše s time se ne mogu niti ne želim baviti niti to spada u moderiranje.

Vrh

PostPostano: Uto vel 10, 2015 20:56 

Citat:
a ako ne možeš podnijeti neke forumaše s time se ne mogu niti ne želim baviti niti to spada u moderiranje.

e vidiš u ćemu je razlika moderatoru, da je ovo napisao neki kako vi etiketirate tradicionalist ili neistomišljenik dobio bi ban ili u blažem slučaju opomenu, dok ti sebi i svome dvojcu ovakve izlete i doživljaje možeš priuštiti.
Uživaj moderatoru!!

Citat:
U vezi zadnjeg bana, nakon stalnog ponavljanja da je papa rekao nešto što nije, a bez ikakvih argumenata, slijedilo je prvo upozorenje sa detaljnim citiranjem što je papa rekao, pa još jedno upozorenje da se ne izmišljaju papine riječi, te nakon toga pošto je nastavljeno s lažnim tvrdnjama bez volje za argumentiranom raspravom preostao je ban

onda argumentirano dokaži da je tako kako kažeš a ne da ti baš sve znaš što i kako je papa rekao, i na temelju svojih doživljaja i nadahnuća prijetiš

Vrh

PostPostano: Uto vel 10, 2015 23:32 
Administrator

Dao sam linkove na postove sa skoro cijelim pasusom iz te papine pobudnice gdje se može vidjeti što je odnosno što nije rekao, a ujedno na ovoj temi ponavljanje množine "vi etiketirate" i sl. bez konkretnih primjedbi ne mislim po treći put objašnjavati.

Vrh

PostPostano: Sri vel 11, 2015 18:34 

Pitanja za administratore

Molim admina da mi odgovori na pitanje da li postoje nepisana pravila na forumu?
Zanima me koliko postova dnevno u jednoj temi se smatra prihvatljivim i koliko tema dnevno se može obuhvatiti?
Da li postoji određeno vremensko ograničenje od koliko do koliko sati se postovi mogu objaviti?
Unaprijed hvala

Vrh

PostPostano: Sri vel 11, 2015 20:48 
Administrator

Sva bitna pravila sažeta su u pravilima foruma: viewtopic.php?f=2&t=64
Dakle prihvatljivo je svako pisanje koje je u skladu s time, bez obzira na broj postova i sl.
Osobno smatram da nije zdravo previše biti u virtualnom svijetu i da treba u tome imati mjeru, ali to naravno ne spada u pravila.

Vrh

PostPostano: Pet vel 27, 2015 17:57 

Može li se ograničiti u potpisima veličina slike?

Koliko se sjećam s drugih foruma, to se moglo i često se koristilo kako bi se izbjegle zloporabe potpisa.
Dobio sam, još prije, obavijest da mi je maknuta slika iz potpisa "jer su se počele stavljati prevelike slike" odnosno, kako sam shvatio: išlo se korisnicima ograničenog bandwitha na ruku.
Ok, to i razumijem, ali ne razumijem onda da se na drugim temama štancaju slike i to po 3-4 po postu, bez ograničenja, a da nama ostalima je zabranjeno (i to preko pp a ne preko panela tj. mogućnosti) imati slike manjeg formata u potpisu.

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:
Dux - 11.8.2015.-11.8.2017.
srbki (hrki) - 12.8.2015.-12.8.9999.
CarolusRex - 27.7.2016.-27.7.9999.
crusader - 19.10.2016.-19.10.9999.

Vrh

PostPostano: Pet vel 27, 2015 18:31 
Administrator

Može se ograničiti, no sada sam isključio mogućnost slika u potpisima.
Prevelike slike nisu toliko pitanje bandwitha, koliko skretanje sa korisnog teksta same poruke.
Zato postoji mogućnost avatara gdje se može staviti manja sličica.

Na nekim temama se mogu stavljati fotografije u nizu, to su samo neke teme na podforumu "Molitva, meditacija, zajedništvo" gdje i nema rasprave.

Vrh

PostPostano: Čet ožu 26, 2015 12:57 

Giovi je napisao/la:
Ma OK, nije bilo namjenjeno tebi nego svima da se više pazi kod quotanja, jer je u zadnje vrijeme dosta nepreglednih postova.

Poslije više od 3 citata kod odgovora /postanja mi dijaloški okvir javi da se ne može postati , jer je više od 3 citata...onda ja brišem jedno ime i zagrde od njih 3-4 , ali očito krivi , pa mi na kraju slabo odreže...ne znam točno koji u nizu imana i zagrada da brišem??...prvi s lijeva, srednji, zadnji desno?

Vrh

PostPostano: Čet ožu 26, 2015 14:39 
Administrator

Kada želimo izbaciti jedan ugnježđeni citat brišemo od
Kod:
[quote="IME"]

gdje "IME" označava korisničko ime forumaša, pa sve do završetka prvog slijedećeg
Kod:
[/quote]

Ujedno obavještavam da sam smanjio broj ugniježđenih citata po postu sa 3 na 2.
Ako se ne uspijeva ispravno quotati onda je bolje izbaciti cijeli citat radi lakšeg čitanja.

Vrh

PostPostano: Pet tra 17, 2015 15:46 
Administrator

Pošto se dosta forumaša gubi u višestrukim citatima,
od sada se automatski citira samo jedan (zadnji) citat.
Dakle, sada je citiranje skroz jednostavno i sve se radi automatski.

Vrh

PostPostano: Pet svi 15, 2015 00:13 

Molio bih poštovanog ad. Giovija da nam otključa temu Međugorje
Mislim da su se strasti smirile
Osim toga ako se evv. zakuha neka istog trena kazni prekršitelja ili evv.opet zaključa temu...mislim da do toga neće doći
ja ću se sa svoje strane maksimalno suzdržati, i neću se dati navući na tanak led prepucavanja.
Dugo vremena sam se suzdržavao uopće pisanja na ovoj temi , jer znam kada se čisto racinalistički, i s misijom pukog dokazivanja nešto pokušava pojasniti kontra strani, da to dovede vrlo brzo do sljepila i tjeranja samo svojih stavova i "istjerivanja pravde" a koja na kraju dovede do svađa i prepucavanja
Nažalost , povučen sam za jezik od nekih ložača preko pp-a i opet uveden u beskorisne i duge rasprava

Ja ću odsada pokušati iznositi svoje afirmativne stavove bez prepucavanja i teškog dokazivanja...to je bez ploda i beznadežno
Ako ne postupim tako neka me ADMIN ODMAH SANKCIONIRA I KAZNI VREMENSKIM BANOM KOJI ZASLUŽUJEM!
Stoga , molim brzo otvaranje teme, jer misalim iznositi konstruktivne i korisne stvari , bez nekih svađa i natezanja ( posebice s Crnim baronom isl.)

Hvala na uvažavanju prijedloga i nadam se da ćemo svi biti bolji,ponizniji i s više ljubavi pisati o Međugorju, vidiocima , svećenicima, fenomenu i problemima koji nas muče oko toga isl.
Opet ponavljam, neka bude kažnjen onaj tko pretjera u branjenju svojih tvrdih stavova! Prvi ja...od toga ne bježim :))
Stoga Giovi , molim za aktivaciju...čim netko pretjera nek bude baniran...nema potrebe da trpi cijela tema zbog ispada nas nekolicine...ako pretjera pojedinac, neka bude kažnjen pojedinac, a ne svi ostali i tema

bnb

Vrh

PostPostano: Pet svi 15, 2015 07:38 

Neovisno o ovom zahtjevu u vezi Međugorja moram primijetiti kako je bila loša odluka ukinuti višestruko citiranje bez da se iznašla mogućnost direktne veze (linka) sa postom koji se citira. To dolazi do izražaja kada se citiraju stariji postovi pa treba doslovno prelistavati silne stranice kako bi se vidjelo tko je što tada napisao i na što je neki tekst bio reakcija.
Sada naoko imamo uredniju situaciju (postove bez citata), ali suštinski je ovo sada chat room forma, koja strahovito otežava pisanje onima koji žele ukazati na nečije spinove, nelogičnosti i općenito doći do nekog zaključka u raspravi koji se oslanja na početak rasprave.
Razumijem kako admin objektivno nema vremena, ali mislim kako je brzopleto postupio s obzirom na Hrkijev slučaj jer on i sada ne želi naučiti citirati odnosno trolerski podvrgava sustav sebi umjesto da se prilagodi sustavu. Napominjem kako nije nikakva mudrost naučiti citirati (vremenski max 2 min) i to su učinili mnogi poput Patriota_1 koji je imao samo na početku problema. Uz to problem do zbrke je dolazilo jer se pogreška jednog člana uvećavala kada su drugi citirali njegov krivi citat.
Dakle moje pitanje je može li se dodati direktni link na post koji se citira kako bi praćenje rasprave u prošlost bilo olakšano ili molim da se ponovo vrati višestruko citiranje nekoliko postova, a Hrki neka se potrudi naučiti citirati?

Vrh

PostPostano: Pet svi 15, 2015 11:49 
Administrator

Tema Međugorje je otključana uz upozorenja koja sam već naveo.

U vezi citata, više forumaša se tu gubilo, s toga smatram najboljim kompromisom ovakav sustav jer je forum u cjelini čitljiviji.
Ujedno napominjem, pošto sustav sada automatski izbacuje ugnježđene citate, pritiskom na tipku "Prikaz" može se prije postanja vidjeti citat kakav će se u konačnici postati.

Vrh

PostPostano: Pet svi 15, 2015 13:32 

Giovi je napisao/la:
U vezi citata, više forumaša se tu gubilo, s toga smatram najboljim kompromisom ovakav sustav jer je forum u cjelini čitljiviji.
Ujedno napominjem, pošto sustav sada automatski izbacuje ugnježđene citate, pritiskom na tipku "Prikaz" može se prije postanja vidjeti citat kakav će se u konačnici postati.

Nije se više njih gubilo nego se greška kod jednog prenosila na sljedećeg te je nastajala zbrka. Međutim ovo rješenje je u stilu Drugog Vatikanskog sabora, lijepo izgleda, ali u suštini ne rješava problem jer problematični akter nije naučio ispravno citirati, a gotovo je onemogućena sinteza rasprave. Kako može biti preglednije? To se naoko može činiti, no u slučaju kad netko npr. citira post od prije 2 godine i ne vidi se pozadina rasprave? Očito je Hrkijev doprinos forumu prevelik pa je on čitav podložen njemu.
Forum.hr isto ima jedno citiranje, ali ima i direktan link na citirani post (na donjoj slici ga pokazuje narandžasta strelica) koji omogućava brzi pregled prošle rasprave.
Slika
Takva mogućnost bi trebala biti i ovdje kad je ukinuto višestruko citiranje.

Vrh

PostPostano: Sub svi 16, 2015 14:28 

EDIT: prebačeno s teme "Zašto imamo toliko nepraktičnih katolika poslije krizme?"

na temo međugorje offtopic koja je zaključana, pa ne mogu tamo odgovoriti, dobio sam opomenu pred ban od admin. giovija
vjerujem da se odnosi na ovu temu gdje sam u vezi evangelizacije i pedagogije kako zadržati krizmanike u crkvi i vjeri poslije krizme spominjao tj. davao savjete koji nisu moj izvorni izum
kako se neželim kititi tuđim perjem i praviti se da je to moj "izum" kada spominjem da djecu treba učiti kako moliti , u vezi krunice, molitve srcem , savjetima u vezi posta itd onda je nužno da spomenem da su to savjeti koje daje Gospa
sve što sam spominjao tiče se teme i kako zadržati krizmanike u crkvi...ne smatram da je to puko trolanje , već se upravo odnsoi na temu o kojoj pričamo
mislim da su svi ti savjeti dobri i nisu trolanje
stoga molim giovija da još jednom provjeri da li ti savjeti mogu bit dobri za vjeru novih krizmanika, malih ljudi i d ase suzdrži od bana , jer ti savjeti su sigurno u skladu s naukok KC, KKC i ne vidim u njima ništa loše i trolerski...što bi bilo loše da katehete na vjeronauku više naglašavaju korisnost posta, molitve krunice i td sve što sam spominjao u ranijim upisima?? :shock:
kAKO TO NIJE MOJ IZVORNI SAVJET NEGO OD GOSPE ( nevezano tko vjeruje u nju ili ne)međugorske, mislim da iskreno spominjanje odakle mi ti savjeti nije trolanje!
svi ti spomeni GM su znači vezani za temu, nisu puka priča o međugorju...stoga, molim Giovija da dok se ti savjeti dotiču teme i načina kako zadržati vjernika poslije krizme, me ne banira...nija valjda GM toliki trn u oku glavnim ljudima sa ovoga foruma??...nadam se da nije, jer ako je onda je to tužno i žalosno :oops: ...tako liojepe poruke i savjeti , a da se smatraju kao napad , atak na KKC!??

morao sam ovdje jer je tema M.OFTOPIC zaključana I UPOZORNJE je NA NJOJ , a mislim da se to odnosi na moje zadnje upise ovdje
na temi međugorje od kada je otključana nije bilo svađa i prepucavanja

PS: kad bi išli tjerati mak na konac ja bih prije prebacio postove gdje se vide polugole žene, negoli moje upise koji se tiču savjeta kako zadržati krizmanike ( kroz savjete koje je dala Gospa ili ako netko hoće navodna Gospa iz m.)
nevezano što je miroslav htio ukazati kroz karikiranje, kako mnogi mladi dolaze polugoli na krizmu, mislim da stavljanje one slike nije baš primjereno
naponjem, ako idemo tjerati mak na konac...ako ne, slika neka ostane...mada meni osobno jako bode oči i smeta ( nevezano na poruku koja je bila svrha kad ju je stvaljao)

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata