Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Ned srp 21, 2019 23:59

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: bitno.net
PostPostano: Sri tra 18, 2012 08:03 

Dobro je Bitno. I ja se ulogirah na forum, vidimo se.

Vrh

PostPostano: Sub ruj 21, 2013 21:57 

EDIT: prebačeno sa teme Bojažljivi, stidljivi i trijumfalistički kršćani

Meni se čini da se nešto umnožio broj onih koji žele biti trijumfalistički kršćani pa samo jauču i svugdje pronalaze svetogrđe, izdaju ovih i onih kanona i nepoštovanje Boga koje prije svega vide u nepoštovanju pravila izboru posuđa, materijala i ne znam čega.
Na kraju mi je pukao film i skupila sam se s jednog, rekoše, katoličkog foruma.

Vrh

PostPostano: Ned ruj 22, 2013 09:09 

sara je napisao/la:
Meni se čini da se nešto umnožio broj onih koji žele biti trijumfalistički kršćani pa samo jauču i svugdje pronalaze svetogrđe, izdaju ovih i onih kanona i nepoštovanje Boga koje prije svega vide u nepoštovanju pravila izboru posuđa, materijala i ne znam čega.

Da, primijetila sam i ja da ih ima više nego unatrag par godina.
A ako si i ti otišla odande, onda pitanje je li to uopće katolički forum...?

Vrh

PostPostano: Ned ruj 22, 2013 10:04 

adrijana je napisao/la:
sara je napisao/la:

Da, primijetila sam i ja da ih ima više nego unatrag par godina.
A ako si i ti otišla odande, onda pitanje je li to uopće katolički forum...?

Uistinu je postalo mučno, neki jašu na svakoj joti paragrafa gutajući pri tome ljude. I manipuliraju Učiteljstvom već prema tome kako se nešto slaže s njihovim okvirima. Neka rade što hoće - privatni je forum koliko znam, ali bez mene.

Vrh

PostPostano: Ned ruj 22, 2013 23:07 

I tako su ovi teološki potkovaniji otišli , a tradicionalisti će i dalje brojati zareze, kritizirati papu i kler s navodnom brigom za Crkvu, bez ljubavi za istu (bar se ne vidi iz pisanja mnogih) ,a vi ćete sjediti sigurni na ovom forumu...

Vrh

PostPostano: Pon ruj 23, 2013 06:58 

toni1 je napisao/la:
I tako su ovi teološki potkovaniji otišli , a tradicionalisti će i dalje brojati zareze, kritizirati papu i kler s navodnom brigom za Crkvu, bez ljubavi za istu (bar se ne vidi iz pisanja mnogih) ,a vi ćete sjediti sigurni na ovom forumu...

U brojanju "jota" (paragrafa, zareza, pisanja ovog ili onog biskupa ili pape iz 16. ili 19. st.) ja ne mogu parirati. Niti imam vremena, niti volje proučavati takve stvari. Vidio si da sam bila izložena ružnim napadima - čemu? Tamo nema razgovora, niti razumne komunikacije. Postoji čas kad čovjek treba "otresti prašinu s nogu"

Vrh

PostPostano: Sub lis 12, 2013 11:32 

Često sam na bitno.net, ali komentari kakve čitatelji tamo pišu najčešće su prestrašni. Imaju li oni ikakve moderatore? Ne smiješ se usuditi pohvaliti papu Franju, odmah te napadne barem troje ultraša...Bože sačuvaj! Lupetanja, hereze, što se babi (i djedu) htilo, o tom joj se snilo...živi užas.

Vrh

PostPostano: Ned lis 13, 2013 16:03 

Lucijan Antun je napisao/la:
Često sam na bitno.net, ali komentari kakve čitatelji tamo pišu najčešće su prestrašni. Imaju li oni ikakve moderatore? Ne smiješ se usuditi pohvaliti papu Franju, odmah te napadne barem troje ultraša...Bože sačuvaj! Lupetanja, hereze, što se babi (i djedu) htilo, o tom joj se snilo...živi užas.

I ja sam ljetos primijetila gotovo ispod svakog članka o Papi hrpa negativnih komentara, i to ne od dežurnih napadača Crkve, nego od onih koji se nazivaju vjernicima.

:?:

Vrh

PostPostano: Ned lis 13, 2013 18:52 

Da. Javljaju se tamo i adventisti s tipičnim protestantskim kritikama na račun katolika, pa forumi postaju antipapinska okupljališta.
Više mi se u zadnje vrijeme sviđa portal laudato.

Vrh

PostPostano: Uto stu 05, 2013 10:45 

Lucijan Antun je napisao/la:
Da. Javljaju se tamo i adventisti s tipičnim protestantskim kritikama na račun katolika, pa forumi postaju antipapinska okupljališta.
Više mi se u zadnje vrijeme sviđa portal laudato.

Pa nije pitanje adventista nego kvazi branitelja tradicije koji bi Papi i biskupima propisivali što jest, a što nije katoličko

Vrh

PostPostano: Pon stu 25, 2013 10:10 

toni1 je napisao/la:

Nakon posljednjih događanja valjda ti je jasno kako si pogrešno tvrdio ovo gore. Ne radi se o nikakvom izbjegavanju rasprave jer spomenuta grupica zapravo slijedi istaknute vjernike, a pogotovo vjeroučitelje i svećenike po raznim forumima i napada ih. Već se radi o odlasku s foruma gdje se ta grupica uspjela infiltrirati u administraciju i nepoštenim zakulisnim igrama pokušava ostvariti svoje ciljeve. Korektna administracija će osigurati poštenu raspravu, a ne trčati za „aktivnošću“.

Vrh

PostPostano: Pon stu 25, 2013 23:44 

Barnaba je napisao/la:
toni1 je napisao/la:

Nakon posljednjih događanja valjda ti je jasno kako si pogrešno tvrdio ovo gore. Ne radi se o nikakvom izbjegavanju rasprave jer spomenuta grupica zapravo slijedi istaknute vjernike, a pogotovo vjeroučitelje i svećenike po raznim forumima i napada ih. Već se radi o odlasku s foruma gdje se ta grupica uspjela infiltrirati u administraciju i nepoštenim zakulisnim igrama pokušava ostvariti svoje ciljeve. Korektna administracija će osigurati poštenu raspravu, a ne trčati za „aktivnošću“.

U pravu si. Mučna je atmosfera tamo.

Vrh

PostPostano: Uto stu 26, 2013 10:27 

toni1 je napisao/la:

U pravu si. Mučna je atmosfera tamo.

Više nije: http://bitno.net/forum/index.php.

Vrh

PostPostano: Sub stu 30, 2013 17:05 

Zašto je zatvoren?

Vrh

PostPostano: Sri pro 04, 2013 21:39 

romanac je napisao/la:
Zašto je zatvoren?

Roma locuta, causa finita.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata