Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon stu 18, 2019 20:14

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: bitno.net
PostPostano: Ned srp 20, 2014 07:24 

evo danas su dobili i drugi minus od mene zbog jednog članka koji je preuzet sa samopismo.net za kojeg znamo da baš i nije naklonjen Katoličkoj Crkvi.Mislim da bi trebali biti oprezniji od koga kopiraju članke s obzirom na to da će neki i otići pogledati što ima na tom portalu kao npr.moja prijateljica kojoj se sviđaju tekstovi koji su tamo,naravno morao sam je upozoriti da to nije katolički portal i da ne vjeruje svemu što tamo piše a tiče se vjere

Vrh

PostPostano: Uto srp 22, 2014 17:57 
Administrator

Teo, slažem se da to može zbuniti vjernike i da bi na to trebalo paziti. Bilo bi stoga zanimljivo čuti objašnjenje nekoga iz uredništva.
Inače, u cjelini je bitno.net po meni sjajan portal i jedan od rijetkih koje pratim. Pa ne znam zašto si im dao prvi minus?

Vrh

PostPostano: Uto srp 22, 2014 22:09 

Giovi je napisao/la:
Teo, slažem se da to može zbuniti vjernike i da bi na to trebalo paziti. Bilo bi stoga zanimljivo čuti objašnjenje nekoga iz uredništva.
Inače, u cjelini je bitno.net po meni sjajan portal i jedan od rijetkih koje pratim. Pa ne znam zašto si im dao prvi minus?

slažem se da je odličan ali prvi minus su dobili jer su maknuli forum ne znam zbog čega :((

Vrh

PostPostano: Sri srp 23, 2014 07:43 

Mislim da je najveći problem u tome što se članci prepisuju iz knjiga koje izdaje Verbum...

Vrh

PostPostano: Sri srp 23, 2014 12:53 
Administrator

Malo sam se raspitao, pa kažu da je bitno.net više puta kritiziralo stranicu samopismo.net zbog antikatoličkog djelovanja, a svakako bi bilo dobro dodatno naglasiti da je to protestantska stranica.
Inače, to što se članci prepisuju iz katoličkih knjiga od Verbuma je i korisno jer se tim tekstovima onda mogu obogatiti svi na internetu.

Vrh

PostPostano: Sri srp 23, 2014 16:06 

Kresimir Fly je napisao/la:
Mislim da je najveći problem u tome što se članci prepisuju iz knjiga koje izdaje Verbum...

ma po meni to i nije problem smatram da su odlični samo bi trebali pripaziti sa kojih stranica kopiraju tekstove,ok ovo sam slučajno uočio jer sam i sam lajkao stranicu samopismo na fejsu i onda sam primjetio da mi nešto ne štima sa njihovim objavama tj. da nisu baš u skladu sa Crkvenim učenjem.

Vrh

PostPostano: Sri srp 23, 2014 16:10 

Giovi je napisao/la:
Malo sam se raspitao, pa kažu da je bitno.net više puta kritiziralo stranicu samopismo.net zbog antikatoličkog djelovanja, a svakako bi bilo dobro dodatno naglasiti da je to protestantska stranica.
Inače, to što se članci prepisuju iz katoličkih knjiga od Verbuma je i korisno jer se tim tekstovima onda mogu obogatiti svi na internetu.

Članci su vrijedni, ne sporim i sam sam svakodnevno gore.
Nisam radio statistiku, no autorskoga je malo, to je problem.
Možda ne vidite, no da su skroz pravi, napisali bi da su internet izdanje Verbum.
I sve 5!

Vrh

PostPostano: Sri srp 23, 2014 16:11 

teo je napisao/la:

ma po meni to i nije problem smatram da su odlični samo bi trebali pripaziti sa kojih stranica kopiraju tekstove,ok ovo sam slučajno uočio jer sam i sam lajkao stranicu samopismo na fejsu i onda sam primjetio da mi nešto ne štima sa njihovim objavama tj. da nisu baš u skladu sa Crkvenim učenjem.

Pričam o tome što nema autora-novinara-radnika.
Ima samo copy/paste i linkanja...

Vrh

PostPostano: Pet srp 25, 2014 15:05 

Po tome je i bitno.net od početka različit od ostalih portala, što nije baziran na vijestima i senzacijama, a niti dosadnjikav, nego otvara teme striktno vezane uz kršćanski način života. Tijesno surađuju s Verbumom (isti im je urednik) pa je to obostrana korist, portal reklamira knjige, a same knjige se tako populariziraju i postaju dostupne širem krugu ljudi.

Ako želite vijesti, kulturu, glazbu, evo vam laudato.hr, glas koncila, IKA...

Ako želite autorske članke evo vjeraidjela.com, sveto-pismo.net, prudencija.hr, amdg.eu ...

Možda jednog dana bitno.net izraste u novinsku agenciju (danas to nije), ili angažira puno više pojedinaca koji danas pišu po svojim ili drugim portalima. Ali znate, svatko želi svoju neovisnost i biti gazda u svojoj kući, a bitno.net ionako nije službeno katoličko glasilo, već glasilo jedne udruge iz Splita, s tom razlikom što se dnevno ažurira (osim nedjelje) i iznimno je čitano.

Moja zamjerka ide tome što se neke rubrike na naslovnici već tjednima ne mijenjaju (npr. Znanost i tehnologija), a zauzimaju mjesto na naslovnici. Mnogi ljudi (kao ja) imaju običaj "prelistati" svaki put stranicu do kraja i pogledati gotovo svaki naslov, pa je onda čudno što neke vijesti ostaju tjednima, a neke se za dan-dva maknu na druge stranice.

Vrh

PostPostano: Sub srp 26, 2014 12:50 

adrijana je napisao/la:
Moja zamjerka ide tome što se neke rubrike na naslovnici već tjednima ne mijenjaju (npr. Znanost i tehnologija), a zauzimaju mjesto na naslovnici. Mnogi ljudi (kao ja) imaju običaj "prelistati" svaki put stranicu do kraja i pogledati gotovo svaki naslov, pa je onda čudno što neke vijesti ostaju tjednima, a neke se za dan-dva maknu na druge stranice.

No, no, hvala Bogu da nisu samo laude, nego si i kritična.
Ne sporim, i meni su najbolji, a opet se slažem s tvojim kritikama.
Ako misle ozbiljno, a dosta ozbiljno rade, trebaju barem administrirati stranicu na dnevnoj bazi.
Mislim da im konkurencija nije baš neka...
Ostali su jako spori i svima im nedostaje kontinuitet.

Vrh

PostPostano: Sub srp 26, 2014 19:57 

Prava "konkurencija" je itekako aktivna: ima jedan crveno liberalni hans-kungovski "mi smo crkva" portal s elementima marksizma i gay propagande koji je prije bitno.neta bio dosta "jak", a nisam ga spominjala prije jer nije moja preporuka, pa da mu ne radim reklamu.

Vrh

PostPostano: Pet kol 01, 2014 08:47 

adrijana je napisao/la:

Prava "konkurencija" je itekako aktivna: ima jedan crveno liberalni hans-kungovski "mi smo crkva" portal s elementima marksizma i gay propagande koji je prije bitno.neta bio dosta "jak", a nisam ga spominjala prije jer nije moja preporuka, pa da mu ne radim reklamu.

Čini mi se da to i nije katolički portal.
Nisu konkurencija, zasigurno!

Vrh

PostPostano: Ned ruj 14, 2014 21:27 

NEKATOLIČKI STAVOVI na portalu bitno.net
http://tradicionalnalatinskamisa.blogsp ... nonet.html

Vrh

PostPostano: Ned stu 16, 2014 10:51 

romanac je napisao/la:
NEKATOLIČKI STAVOVI na portalu bitno.net
http://tradicionalnalatinskamisa.blogsp ... nonet.html

Ajme, mislila sam da si našao neki stvarno težak prekršaj ili neku sablazan, a kad ono...?

Jesi li odmah dislajkao bitno.net i ekskomunicirao ga iz svoje virtualne zajednice?

:roll:

Vrh

PostPostano: Ned srp 07, 2019 16:44 

Nećemo na Bitno.net naći ovo pismo msgr. Ratka Perića kojim upozorava na rabotu Mate Uzinića:

https://www.cnak.ba/vijesti/crkva-u-hrv ... lno-pismo/

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata