Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon ožu 04, 2024 11:51

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Jeste li za dekriminalizaciju lakih droga?
Anketa je završila: Ned vel 05, 2012 19:18.
1. Ni pod razno 69%  69%  [ 9 ]
2. Da, već je vrijeme za to 15%  15%  [ 2 ]
3. Ne znam 15%  15%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 13
Autor Poruka
PostPostano: Sri pro 07, 2011 19:18 

Ukoliko se obistini Milanovićeva najava dekriminalizacije tzv. lakih droga, što nam se piše?
Hoće li i maloljetnici (mislim na školsku djecu) odn. njihovi roditelji odgovarati samo prekršajno ako budu zatečeni s marihuanom u džepu? A ako dođu "napušeni"na nastavu, značili to da će ekipe Hitne pomoći (koja je u Zagrebu upravo otpustila 70 ljudi) trčati po pozivu od škole do škole i testirati klince, jer to školski djelatnici ne smiju?

Vrh

PostPostano: Čet pro 08, 2011 17:55 

Bernarde, smatram da nije u redu da se čovjeka kojeg se uhvatilo s marihuanom u džepu kazni zatvorskom koja traje kao i kazna nekoga tko je ubio čovjeka iz nehata, a upravo se to događalo. Dekriminalizacijom lakih droga ne oslobađaju se oni koji dilaju već se prekršajno kažnjavaju konzumenti i u tom kontekstu ne vidim veliki problem. A što se tiče ove opaske oko situacija koje bi se mogle dogoditi, Milanović još nije premijer, niti je Ostojić ministar zdravstva tako da se oko otpuštanja ljudi iz hitne ovo pitanje treba postaviti onima koji su tu uredbu donjeli. Isto tako, ni zakon po kojem djelatnici škole ne smiju testirati učenike na opijate također nije donio Milanović, niti je Milanović kriv što se marihuana (a na žalost i teže droge) već počinje konzumirati u srednjoj školi.

Vrh

PostPostano: Čet pro 08, 2011 20:36 

Nije problem u Milanoviću, nego mi se čini da moguća dekriminalizacija nekako odražava sve veću društvenu popustljivost prema narkoticima. Gdje će ta popustljivost stati? Ne vidim kako će ta mjera pomoći u suzbijanju narkomanije osim što će olakšati život policiji i sudovima, a vjerojatno pomoći državnome proračunu. Nekima će sigurno biti lakše pri savjesti ako nauče da konzumiranje marihuane i nije neko zlo, samo ako se dobro osjećaš.

Vrh

PostPostano: Pet pro 09, 2011 01:07 

naravno da nisam za dekriminalizaciju lakih droga, jedino za ublaživanje kazna koje su i prevelike s obzirom na druge kriminalne radnje. Uostalom, trebalo bi postrožiti sve kriminalne radnje odnosno kazne jer u protivnom blaga kazna bi mogla nekoga motivirati za upuštanje u kriminalne radnje ili umanjiti savjest. Nebi valjalo da se konzumacijom lakih droga uvede kazna globom jednakom onoj za prekršaj u prometu.

Vrh

PostPostano: Pet pro 09, 2011 16:32 

Citadel je napisao/la:
naravno da nisam za dekriminalizaciju lakih droga, jedino za ublaživanje kazna koje su i prevelike s obzirom na druge kriminalne radnje. Uostalom, trebalo bi postrožiti sve kriminalne radnje odnosno kazne jer u protivnom blaga kazna bi mogla nekoga motivirati za upuštanje u kriminalne radnje ili umanjiti savjest. Nebi valjalo da se konzumacijom lakih droga uvede kazna globom jednakom onoj za prekršaj u prometu.

Upravo radi toga sam ja odabrao opciju "ne znam", jer osobno smatram da je potrebno naći nekakvo međurješenje- s jedne strane, nema smisla da onaj koji puši marihuanu bude kažnjen kao i netko tko je u pijanom stanju autom nekog usmrtio, isto tako meni nije ni prihvatljivo da se za pušenje marihuane naplati kazna kao za nevezivanje u autu. Ono na čemu bi se trebalo poraditi jest, na žalost, borba s vetrenjačama- kako mlade educirati da je svaka droga zlo.

Vrh

PostPostano: Čet pro 15, 2011 20:17 

SDPovac je napisao/la:
Ono na čemu bi se trebalo poraditi jest, na žalost, borba s vetrenjačama- kako mlade educirati da je svaka droga zlo.

To je bit stvari. Gdje su običaji dovoljni, zakoni su nepotrebni. Gdje običaji nisu dovoljni, zakoni su neprovedivi (Durkheim).

Vrh

PostPostano: Sub sij 14, 2012 08:38 

Za sve one koji smatraju da će dolaskom SDP-a na vlast u Hrvatskoj zavladati narkodileri:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vrho ... 93521.aspx

Obratite pažnju na izjavu ministra Ostojića po pitanju legalizacije marihuane, čak i po pitanju medicinske uporabe.

Vrh

PostPostano: Sub sij 14, 2012 13:20 

SDPovac je napisao/la:
Za sve one koji smatraju da će dolaskom SDP-a na vlast u Hrvatskoj zavladati narkodileri:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vrho ... 93521.aspx

Obratite pažnju na izjavu ministra Ostojića po pitanju legalizacije marihuane, čak i po pitanju medicinske uporabe.

Tko će uopće imati priliku doči do droge kad će taj isti ministar dati zakon, koji će mnoge smaknuti, bar dok ne zaplaču.
Očito se boji djetetovog plača, da ga taj zvuk u savjesti ne progoni. P a će ih pogubiti dok su još tiha, kao na spavanju.
Nema zvuka, nema zločina, a tjelo će se več ukloniti.
I sad bi mi njemu trebali pljeskati zbog ukidanja droge. Pa jer ti stvarno vjeruješ u dobre namjere tog čovjeka??
Da nije žalosno bilo bi smješno!!
Ja vjerujem da je i Adolf Hitler imao vrlina, i nikad ga ne bi trebalo nazvati zločincem, naprimjer, lijepo je slikao!!
Ovim putem čestitam "gospodinu"Ostojiću, i divim se njegovoj humanosti i brizi za sve koji su proplakali!
Majka Terezija bi danas u njemu imala uzor!

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata