Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sri lip 19, 2024 12:08

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 738 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sub tra 13, 2024 12:04 

Da, zastupnik može napustiti stranku i glasati po svome - ali - da li je to pošteno?

Jest. Pošteno je. Tako bi svaki zastupnik trebao napraviti.

Vrh

PostPostano: Ned tra 14, 2024 08:29 

HDZ, Most, SDP i Možemo = pravo na pobačaj je temeljno pravo i odluka žene.
Je li iznenađenje da Selak Raspudić (Most) smatra pobačaj temeljnim ljudskim pravom?
https://narod.hr/hrvatska/hdz-most-sdp- ... -dp-protiv

Most je više puta istaknuo da je kao stranka protiv pobačaja. Marija Selak Raspudić je iznijela svoje osobno mišljenje (nije članica stranke). Bilo bi korektno da je bar naglasila kako se radi o njenom mišljenju a ne o stavu stranke. Znam da su riječki mostovci bili šokirani njenim izjavama.

Vrh

PostPostano: Ned tra 14, 2024 08:32 

Nemoj tako, jel znaš kako funkcionira stranačka demokracija? O određenom pitanju raspravlja se u stranci i stav stranke obvezuje njene zastupnike u saboru. Da, zastupnik može napustiti stranku i glasati po svome - ali - da li je to pošteno? Osobno mislim da nije. Ako se ne slažeš sa stavom, idi na izbore kao nezavisni pa onda zauzimaj stavove kakve želiš.

Stranke bi trebale imati jasno definirane temeljne vrijednosti, a nažalost to baš i nije tako.
Stranka koja se deklarira kao demokršćanska trebala bi jasno zastupati prolife stav i biti protiv pobačaja, a političari koji ne dijele takvo mišeljenje nemaju onda što tražiti u takvoj stranci.

Vrh

PostPostano: Pon tra 15, 2024 10:52 

Nemoj tako, jel znaš kako funkcionira stranačka demokracija? O određenom pitanju raspravlja se u stranci i stav stranke obvezuje njene zastupnike u saboru. Da, zastupnik može napustiti stranku i glasati po svome - ali - da li je to pošteno? Osobno mislim da nije. Ako se ne slažeš sa stavom, idi na izbore kao nezavisni pa onda zauzimaj stavove kakve želiš.

Pa kad su makli Karamarka i Plenković uveo Istanbulsku dosta ljudi je stavljeno sa strane ili su se povukli. Ovo nije odavno HDZ gdje sam nekad davno među prvima bila član. HSP isto, raspali se skroz.
Jedino bih mogla ići glasovati protiv, Benčić. Milanović i sl. Ali ta mogućnost ne postoji. Za "za" nemam nikog.

Vrh

PostPostano: Pon tra 15, 2024 19:28 

Ovo kaže Lili Draganić

Izbori su blizu
Preporuke za koga glasati, Grad Zagreb je podjeljen na nekoliko izbornih jedinica. Ja sam u VI. Izbornoj jedinici, za nju je moja preporuka Lista DP-a br.6, a kandidat broj 7 - Ivan Grubišić.

Za I. Izbornu jedinicu moj prijedlog je Lista Hrvatsko Bilo - HSP, kandidat broj 2 - Damir Katulić.

Za II. Izbornu jedinicu predlažem da glasate za Listu SIP-a kandidat broj 1- dr. Herman Vukušić ili Lista Hrvatsko Bilo- Hsp kandidatkinja broj 1. dr. Nada Šikić ili Listu Mosta kandidat broj 2 - dr. Trpimir Goluža.

To su osobe koje znam osobno, iskrene i zalažu se za sve što je normalno. Možda nisu poznati ali su nepodmitivi i pošteni te ih svakako vrijedi podržati.

Birajte ljude za koje znate da su dobri ljudi, izađite na izbore.

Vrh

PostPostano: Pon tra 15, 2024 19:37 

To su osobe koje znam osobno, iskrene i zalažu se za sve što je normalno. Možda nisu poznati ali su nepodmitivi i pošteni...

Morem si misliti. Ne krivo! Niti si misliti nemerem. :lol:

Vrh

PostPostano: Pon tra 15, 2024 19:47 
Administrator

Stranke koje se zalažu za najviše protukatoličkih stavova su Možemo i SDP i njih svakako ne treba birati ako gledamo poruku biskupa. Niti im ravnodušnošću i neizlaskom na izbore dozvoliti više mandata i time jači utjecaj na društvo, zato biskupi pozivaju da izađemo na izbore.
Od većih stranaka tu su još HDZ, DP i MOST. Ovdje su DP i MOST mogući korektiv HDZ-ovoj opuštenosti u vjerskim i moralnim pitanjima. Npr. Beroš (HDZ) je zadnje izjavio da abortus "spada u jedno od temeljnih prava, te da žene u RH do 10 tjedna trudnoće imaju pravo na tu uslugu".
Dobro je što imamo mogućnost preferencijalnim glasom birati pojedinu osobu, nema idealnog kandidata, u svakoj izbornoj jedinici je drugačije, ali kako biskupi pozivaju ne trebamo se predati ravnodušnosti i prepustiti drugima vlast.
Ja osobno ne mogu biti ravnodušan kad vidim koliko je zla donio i još donosi samo jedan mandat "Možemo" u Zagrebu.

Vrh

PostPostano: Pon tra 15, 2024 20:11 

Da. Žalosno je što je većina tako glasovala. Prije izbora bio je veliki intervju sa Tomaševićem gdje je spomenuo strica biskupa koji ga je vjenčao, pa je možda i tako skupio koji glas od naivnih.

Vrh

PostPostano: Pon tra 15, 2024 20:28 

Dajte si utuvite u glavu da je sve to banda. Između njih nema ama baš nikakve razlike. Svi su oni isti. A te dječje fore biskupa da treba glasati za ovog ili onog, molim te lijepo. Ljudi! Dajte najte. Pa smo ni deca. :roll: Nemojte izlazit na izbore, jer glasanjem omogućujete bandi da ostane/dođe na vlast. Kome oči mažemo?! :roll: Sve je to banda.

Vrh

PostPostano: Pon tra 15, 2024 20:43 

Dajte si utuvite u glavu da je sve to banda. Između njih nema ama baš nikakve razlike. Svi su oni isti. A te dječje fore biskupa da treba glasati za ovog ili onog, molim te lijepo. Ljudi! Dajte najte. Pa smo ni deca. :roll: Nemojte izlazit na izbore, jer glasanjem omogućujete bandi da ostane/dođe na vlast. Kome oči mažemo?! :roll: Sve je to banda.

Ovo jednostavno nije istina. Širiš defetizam, a i grijšiš dušu time što pljuješ po svima. Nisu svi isti, ima među političarima krasnih ljudi, vjernika, roditelja, onih kojima je itekako stalo do boljitka društva.

Usput, govoriš neistinu, biskupi nisu rekli za koga treba glasati, nego na što bi kršćanin trebao obratiti pažnju u konektstu svoje vjere.
To je sasvim korektno.

Vrh

PostPostano: Pon tra 15, 2024 20:54 

Nisu svi isti, ima među političarima krasnih ljudi, vjernika, roditelja, onih kojima je itekako stalo do boljitka društva.

Prijatelju koliko ti imaš godinica?! Devet i pol?! :lol: Ovo šta si napisao nebi povjerovala ni moja curica koje ide u drugi razred osnovne škole. :roll: Znaš kako kaže pjesma: "Sve dok je ovaca neće falit' vune". O tome ti pričam. Naivan si prijatelju. Još si zelen, to je u pitanju. :| De da te pitam, onak, iz čiste znatiželje: možeš li ovde navesti jednog jedinog političara koji je krasan čovjek, vjernik, roditelj, onaj kojem je itekako stalo do boljitka društva?! Evo ne tražim ih deset, čak niti pet - navedi jednog jedinog. Naravno, ako ti nije problem. :lol:

Vrh

PostPostano: Pon tra 15, 2024 21:15 

[quote="
Prijatelju koliko ti imaš godinica?! Devet i pol?! :lol: Ovo šta si napisao nebi povjerovala ni moja curica koje ide u drugi razred osnovne škole. :roll: Znaš kako kaže pjesma: "Sve dok je ovaca neće falit' vune". O tome ti pričam. Naivan si prijatelju. Još si zelen, to je u pitanju. :| De da te pitam, onak, iz čiste znatiželje: možeš li ovde navesti jednog jedinog političara koji je krasan čovjek, vjernik, roditelj, onaj kojem je itekako stalo do boljitka društva?! Evo ne tražim ih deset, čak niti pet - navedi jednog jedinog. Naravno, ako ti nije problem. :lol:

Nisam ti prijatelj i nemoj mi docirati s visoka. Te kafanske doskočice prodaj negdje drugdje, nekom kome je stalo do takvog izričaja.

Zelen sigurno nisam, debelo sam prevalio pedesetu.

A jedna političarka je recimo Petra Mandić sa kojom sam u molitvenoj grupi, krasna žena, majka četvero djece, vjernica, molitelj, pravnica sa puno znanja i volje.
Imam ih još, ali kao što si rekao, dosta je jedna.

Vrh

PostPostano: Pon tra 15, 2024 21:41 

Nisam ti prijatelj i nemoj mi docirati s visoka.

Doista, nisi mi prijatelj. Nažalost ili na sreću - ne zna se. A docirati ti mogu s visoka budući da sam sa nepunih sedam godinica počeo čitati Hans Urs von Balthasara i Dietrich von Hildebranda. Osam godina sam imao kad sam pročitao "Utjeha filozofije" Severin Boetije i "Ontologija" Bela Weissmahr. :|

Te kafanske doskočice prodaj negdje drugdje, nekom kome je stalo do takvog izričaja.

Pa nije valjda da je ova internet-žabokrečina previše fina za takav izričaj?! :roll: :lol:

Zelen sigurno nisam, debelo sam prevalio pedesetu.

U tome i jest problem. Kako sam kažeš, citiram: "debelo sam prevalio pedesetu" i još uvijek si sposoban napisati ovo, citiram;

Nisu svi isti, ima među političarima krasnih ljudi, vjernika, roditelja, onih kojima je itekako stalo do boljitka društva.

:roll: :roll:

A jedna političarka je recimo Petra Mandić sa kojom sam u molitvenoj grupi, krasna žena, majka četvero djece, vjernica, molitelj, pravnica sa puno znanja i volje.

Morem si misliti kako je ta političarka, Petra Mandić, sa kojom si ti u molitvenoj grupi, jako krasna žena, majka četvero djece, vjernica, molitelj, pravnica sa puno znanja i volje. Političar a da ujedno bude krasan?! Svašta. Onda ti ne znaš definiciju politike. :roll:

Vrh

PostPostano: Pon tra 15, 2024 21:53 

Nadam se da samo dobro trolaš.
Novi sam pa hvatam još konce, ne znam tko je tko, ali ovo ne može biti zaozbiljno.

Vrh

PostPostano: Pon tra 15, 2024 22:00 

Židovima je trebalo 40 godina hoda kroz pustinju da bi došli u Obećanu zemlju. Čini se da i naša politička katarza još traje…
Ne treba se čuditi jer kako je i u vrijeme lutanja kroz pustinju bilo zgubidana koji su tvrdili da nema smisla ono što pastiri govore tako ima i danas zgubidana koji su destruktivci i općenito ne daju ništa konstruktivno već samo trolaju i nude besmisao.
Ima smisla izaći na izbore i birati one koji će najbolje i najbliže biti kršćanskim vrijednostima. U nesavršenom svijetu treba težiti savršenom i ne prepuštati svoj život niti besmislenim zgubidanima niti zlim nepristojnim političarima.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 738 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata