Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto sij 19, 2021 19:03

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 673 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 45  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sri pro 30, 2009 18:02 

Ispravite me ako nisam u pravu, ali ja smatram da je demokracija, između ostalog, javno iznošenje svoga mišljenja. Dakle, kao što udruga branitelja ili čelnici nekih stranaka pozivaju na glasovanje npr. za Bandića, zašto to ne bi mogla Crkva, svećenici, javni djelatnici, voditelji emisija ili komentatori u časopisima i novinama.
Naravno, uvijek treba naglasiti istupa li u svoje ime ili u ime neke zajednice. Miklenić je bio napadan za koješta, pa sada govori tako zakukuljeno da ga je teško pratiti.

Ne znam je li zakonom doista zabranjeno Crkvi da kaže otvoreno imenom i prezimenom glasajte za određenu osobu jer ona jedina promiče prave vrijednosti. Mislim da nije, nego da je to samo naslijeđe iz onoga političkog uređenja.

Drugo, što sam ja isto zamjerila HKR-u ili Glasu koncila, što nisu recimo proveli anketu među kandidatima za predsjednika postavljajući im pitanja koja su nama vjernicima bitna, pa nakon toga iznijeli komentar na njihove odgovore.
Isto tako su mogli provesti anketu među slušateljima odnosno čitateljima, pa napraviti svoju listu kandidata. Drugi su slično radili, pa ih nitko nije prozivao da se miješaju u politiku.

Zašto se svi ne bismo miješali u politiku, zašto mislimo da moramo sjediti i šutiti...

Vrh

PostPostano: Sri pro 30, 2009 23:38 

Kako ja to shvaćam i iz ove poruke, vjernici bi se svi trebali potruditi da ne prođe kandidat koji se javno deklarira kao agnostik i izjavljuje da u njegovom uredu neće biti raspelo.

Činjenica je da od njih dvojice jedan mora postati kandidat. Dakle, to je linjenica. Činjenica je i da mi vjernici imamo obavezu podložnosti Crkvi i čuvanja svoje Crkve. Zato moramo dati sve od sebe da ne prođe deklarirani bezbožnik.Onaj tko javno tom izjavom de facto tvrdi da smo mi vjernici idioti, da vjerujemo bezrazložno i da našeg Boga nema. Onako po komesarski. Nije rekao tim riječima, ali je to sažeto u izboru naziva agnostik za sebe.

Mi takvomu ne smijemo dati da prođe!

Pozdrav, Daba

Vrh

PostPostano: Sri pro 30, 2009 23:46 

(Daba, tako je!!!)
Pozdrav, Ozana!
Tko je pomogao dosadašnjim političarima da se uspnu gore? Narod!
Danas na kraju Ekumene sveštenik SPC lijepo reče: Da Bog sam ne vodi Crkvu mi ljudi bismo ju brzo razrušili. Što želim reći?
Da smo dobro pazili koliko svaki kandidat odgovara po načelima Crkve, time dakle i našim, bismo li uopće izašli na ove izbore? Zna se odgovor, pa mi djeluje naivno sada NAKNADO preispitivati smije li Crkva ili samo pojedinac iz nje reći ono što smo SVI trebali znati i prije početka kampanje - nije bilo ni jednog pravog kandidata za predsjednika, ne onako idealiziranog, a pošto takvog nema - daj što daš?
Mislim da je tu kvaka ne samo pri ovim, predsjednika, već općenito, i za parlamentarne izbore.
Bolje ne glasovati nego nekomu u koga nismo sigurni dati šansu da nas iznevjeri.
I dokle će se glasačko/biračko pravo tumačiti obavezom, kad se demokracija temelji na slobodnoj volji izbora i hoću li uopće glasovati? To je samo svačije pravo, ne obveza. Ako je obaveza, onda je i onaj "zaokruženi" doista svezan svakom riječku izgovorenog obećanja, a znamo da to nije tako.
Crkva - to smo svi mi, pa ako laik smije reći "glasuj za Peru ili Matu", smije i onaj iz Crkvenoga vrha. Ako nekome smeta što je u "mantiji", neka sam stavi sebi bedž svoje titule i vuk sit, a ovca…(crna?).

Vrh

PostPostano: Čet pro 31, 2009 00:27 

Citat:
Kako ja to shvaćam i iz ove poruke, vjernici bi se svi trebali potruditi da ne prođe kandidat koji se javno deklarira kao agnostik i izjavljuje da u njegovom uredu neće biti raspelo.

Izgleda da je važnije pitanje dal' će netko imati u svom uredu raspelo i dal' je vjernik od pitanja dal' ćemo sutra imati posao, krov nad glavom, dobar ekonomski sustav, dobar mirovinski sustav, dobar zdravstveni sustav, mir u zemlji itd. Ljudi molim malo zrnce zaruma, od simbola i vjerske pripadnosti, daleko su važnija životna pitanja.

Citat:
Činjenica je da od njih dvojice jedan mora postati kandidat. Dakle, to je linjenica. Činjenica je i da mi vjernici imamo obavezu podložnosti Crkvi i čuvanja svoje Crkve. Zato moramo dati sve od sebe da ne prođe deklarirani bezbožnik.

Isusovo kraljevstvo nije od ovoga svijeta, posve je jasno kako je Isus dok je živio bio protiv miješanja u pitanja vezana uz državu, baš zato nije pristao na Barabinin prijedlog da organizira i vodi pobunu protiv Rimljana, a sjetimo se da su u ono doba Rimljani bili, ne samo bezbožnici, već mnogo gore od današnjih agnostika.
Isto je od njega očekivao i izdajica Juda, dakle Isus je jasno rekao da njegovo kraljevstvo nije od ovoga svijeta, svakom vjerniku dosta.

Citat:
Onaj tko javno tom izjavom de facto tvrdi da smo mi vjernici idioti, da vjerujemo bezrazložno i da našeg Boga nema. Onako po komesarski. Nije rekao tim riječima, ali je to sažeto u izboru naziva agnostik za sebe.

Nigdje nije pljuvao po vjernicima a sama činjenica da on nije vjernik, ne može biti uvreda vjernicima, pa svako ima pravo biti što god želi, svako ima pravo biti izabran od građana ili ne biti izabran od građana a te stvari stvarno nebvi trebalo miješati s vjerom, kada već vidimo da to nije radio ni Isus.

Citat:
Mi takvomu ne smijemo dati da prođe
Neznam tko je u ovom slučaju ''mi'' no, dal' će proći ili ne, ne odlučujemo ''mi'' tko god to bio, već kvalificirana većina građana.

Usput, nisam ni za Josipovića ni sa Bandića, smatram da su jednako loš izbor i jedan i drugi.

Vrh

PostPostano: Čet pro 31, 2009 00:48 

modus vivendi je napisao/la:
....
Usput, nisam ni za Josipovića ni sa Bandića, smatram da su jednako loš izbor i jedan i drugi.

Iz tvojih Postova se to ne vidi već dapače jasno se oslikava Josipovićeva pozicija. Naravno da imaš na to pravo ali čemu uvijanje?

Međutim treba se okrenuti stvarima poslije ovih izbora, posebno je opasna ideja koju predsjednica vlade želi progurati na brzinu. Ona želi povećati broj potrebnih potpisa za kandidaturu sa 10 000 na 50 000 što bi dodatno otežalo kandidaturu nezavisnih kandidata, koji bi jedini mogli inicirati zaokrete i promjene. Kad se uz to uzme u obzir i prevelik broj potrebnih potpisa za pokretanje referenduma, može se zaključiti kako se nastavlja kastriranje demokracije u Hrvata. Za razliku od npr. Slovenije gdje se građanima omogućava više neposredne demokracije te zbog toga ima manje korupcije i afera a funkcioniranje države nije ugroženo.
No jedino dobro u prošlom krugu izbora za predsjednika je to što nije prošao Hebrang koji svojim stavovima ničim nije pokazao odlučnost za katoličke vrijednosti a gotovo je na silu želio katoličke glasove.

Vrh

PostPostano: Čet pro 31, 2009 07:47 

Stara uzrečica glasi:" Kada bi glasanje moglo nešto promijeniti ukinuli bi ga."
A Isus itekako može promijeniti svakoga.
Znajući to Isus se doista nikad nije petljao u politiku već je rekao:" Caru carevo ,a Bogu Božje"
i propovijedao cijeli život Božji nauk mišlju,rječju i djelom.
Znaći može se.
Mi kao Isusovi učenici smo dužni slijediti put koji nam je pokazao.
Samo treba gledati Isusa ,a ne grešne ljude od kojih ništa ne možemo primiti.

Vrh

PostPostano: Čet pro 31, 2009 15:06 

Izgleda da je važnije pitanje dal' će netko imati u svom uredu raspelo i dal' je vjernik od pitanja dal' ćemo sutra imati posao, krov nad glavom, dobar ekonomski sustav, dobar mirovinski sustav, dobar zdravstveni sustav, mir u zemlji itd. Ljudi molim malo zrnce zaruma, od simbola i vjerske pripadnosti, daleko su važnija životna pitanja.

Nigdje nije pljuvao po vjernicima a sama činjenica da on nije vjernik, ne može biti uvreda vjernicima, pa svako ima pravo biti što god želi, svako ima pravo biti izabran od građana ili ne biti izabran od građana a te stvari stvarno nebvi trebalo miješati s vjerom, kada već vidimo da to nije radio ni Isus.

Gle, nije stvar u tome kako se netko vjerski deklarira, već je nezaobilazna činjenica da se Josipovićev politički program temelji na ateističkom liberalizmu, koji ne samo da je nespojiv s kršćanskim društvenim naukom, nego je i nedjelotvoran sam po sebi i prema tome loš izbor za bilo kojeg građanina, a ne samo vjernike. Jer kada bi poštivao kršćanska načela, liberalizam bi svoja „prava i slobode“ temeljio na Božjim nepromjenjivim principima i vrijednostima (kako je i bilo u samim počecima te filozofije kod Kanta i drugih), dok ateistički liberalizam iste izvodi iz politike raznih jakih i utjecajnih interesnih grupacija i lobija. To je činjenica s kojom se zapravo nijedan političar-liberal ne želi suočiti, a tako je vidljiva, recimo, u politici današnje EU.
Primjer, Europa sama ne zna što bi s vjerničkim pitanjem: jer ako su vjerske slobode zajamčene ustavom i zakonima, zašto se „zakonski“ ukida pravo na vjerska obilježja?!

Isusovo kraljevstvo nije od ovoga svijeta, posve je jasno kako je Isus dok je živio bio protiv miješanja u pitanja vezana uz državu, baš zato nije pristao na Barabinin prijedlog da organizira i vodi pobunu protiv Rimljana, a sjetimo se da su u ono doba Rimljani bili, ne samo bezbožnici, već mnogo gore od današnjih agnostika.
Isto je od njega očekivao i izdajica Juda, dakle Isus je jasno rekao da njegovo kraljevstvo nije od ovoga svijeta, svakom vjerniku dosta.

Ovo mislim da je izrečeno u pogrešnom kontekstu. Društveni i politički angažman nisu u suprotnosti ni Isusu ni našoj vjeri, nego naprotiv! Ali politikanstvo, strančarenje, slijepa stranačka poslušnost i političko „vazalstvo“ jesu u suprotnosti…

Barnaba je napisao/la:
Pred izbore se može samo napraviti ono što je udruga GROZD napravila, poslati pitanja kandidatima i tražiti odgovore te njih prezentirati svojem članstvu. Međutim vidjeli smo da su druge udruge i kršćanski mediji debelo zakazali i u onom što se pred izbore moglo i moralo učiniti.

Ne mogu drugo reći, već da, po mom mišljenju, anketa udruge Grozd nije način kako bi trebalo djelovati jedno službeno glasilo HBK. Evo i zašto. Crkvu su već dugo neki bahato svrstavali u političke krugove HDZ-a, čak i kad je ona s vjerskih i moralnih pozicija kritizirala iste. Stoga mi je neobično drago bilo vidjeti kako se tijekom ove predizborne kampanje nisu vezivali za nijednog kandidata – to je bilo toliko očito, da su nažalost i oni koji su strpljivo čekali koji mig biskupa „za koga glasati“ ostali razočarani. Zaista, za društveni angažman i odabir kandidata jednom zrelom vjerniku sasvim je dovoljna podrška bila Poruka biskupa, mada u njoj nije bilo ništa novo što već nismo znali (mi koji pratimo). I na ovom forumu lijepo ste reagirali i ti i Giovi na onu insinuaciju da Crkva ima dogovor s nekim kandidatom. Glas Koncila je u broju od 6. 12. objavio svoja Vjernička pitanja kandidatima i mislim da su učinili ono najpoštenije što su mogli: objaviti samo odgovore kandidata, bez ikakvog dodatnog komentara – što bi bilo ništa drugo nego neprimjereno nametanje stava i govor tipa: ovaj se slaže s našim stavovima, a ovaj ne… Na takav način zaista jedno službeno glasilo Crkve nije ni trebalo djelovati, jer tko ih čita – razumije i zna, a tko ne čita, ionako ne bi zbog njih promijenio svoje mišljenje. Udruga Grozd je lijepo sažela svoje viđenje predsjedničkih kandidata, ali njima zamjeram što su to učinili u zadnji čas, čak su na svojoj web-stranici anketu postavili tek nakon slanja mailova i, ruku na srce, nisu objavili odgovore kandidata, nego svoju interpretaciju svakoga.
Onu emisiju s Josipovićem na HKR-u ne mogu komentirati, jer nisam slušala…

Pozdrav i svako dobro u Novoj 2010…!

Vrh

PostPostano: Čet pro 31, 2009 15:53 

Za katoličkog vjernika raspelo je nedjeljivo od vrednota koje si nabrojao. I važnije je od svih njih.
Uz to, svakom prosječno informiranom građaninu Hrvatske posve je jasno da sve što si ovdje naveo ne može biti u nadležnosti Predsjednika nego Vlade. Molimo se zato za našu premijerku i ministre jer mnogo toga u odlučivanju ne ovisi o njihovoj volji nego o raznim okolnostima.

I još nešto. Lijepo mi je čitati Stari zavjet zato što su Židovi uvijek prije donošenja važnih odluka tražili blagoslov svojih roditelja. I ljudi su stalno jedni druge blagoslivljali. Jači je i bolji utjecaj blagoslova nego kritiziranja.

Vrh

PostPostano: Čet pro 31, 2009 21:11 

A Isus itekako može promijeniti svakoga(PUTO)
Neprikladna je usporedba Isusova stava i Njegova vremena sa stavovima Crkve(i vjernika) i našeg vremena(i ove tobožnje demokracije).
.
Ima li Bog ruke? Mi smo Njegova produžena ruka, no kad se radi o nama samima, jer nam je I ZA TO dao slobodnu volju, na nama je da odlučujemo o svojoj budućnosti, uzimajući baš sve u obzir(i ono što je Barnaba napisao vezao i uz Kosorku).
Barnaba, s jedne strane jeste previše 50.000 potpisa, s druge pak premalo. 10.000 je lako skupiti, pa zato i imasmo toliki broj kandidiranih, ali realnog kandidata za predsjednika RH niti jednoga.
Ako ćemo pravo, sami potpisi su neke vrsti forma. Ali kad bi grupa građana(radnika firme, gradića i sl.) pokretala inicijativu prikupljanja potpisa za određenu osobu - to bi bio pogodak, zar ne? Mislim na osobu/kanditata posve nepoznatog javnosti ali je zato toj grupi poznata svaka njegova, kako mana tako i vrlina, znaju ga, kako se kaže - kako diše. U dušu!
A tek tada o njihovom kandidatu ovisi bi li se želio prihvatiti kandidature ili ne. Ne bi li na taj način bio smanjen i onaj big-fond za kampanju?
Daleko, jaaako daleko smo mi od shvaćanja demokratičnosti, a demokracije pogotovo, dokle god se prepiremo smije li ili ne netko reći o politici ili osobi unutar nje(Crkveni velikodostojnik ne bi smio, no p. Mesić smije o Crkvi pričati što želi?).
.
PUTO, glasanje(glasovanje) samo po sebi je dobra stvar, ali naši kriteriji i poimanje dobroga-lošega su još uvijek opterećeni nekakvim atavizmima… Ili se bojimo reći/učiniti pravu stvar, ili to učinimo na pogrešan način. A pogledajmo "njih"!
Bez promjene ustava RH nema govora o ikakvom napretku prema boljemu - sve do sad učinjeno na štetu većine građana Lijepe (sada) njihove je temeljeno na njegovoj nedefiniranosti i/ili nedorečenosti.
(Ruta, bilo bi krasno da još postoji taj običaj, no koliko roditelja blagoslivlja barem svoju djecu prije spavanja? Malo...)

Vrh

PostPostano: Pet sij 01, 2010 01:41 

Sve to što si naveo predsjednik sa svojim ustavnim ovlastima ne može napraviti. No, može staviti raspelo da ga pogled na njega svako malo podsjeti na naše mjesto u svijetu. No, on to ne želi. Njemu raspelo smeta. Iritira ga. Čini ga nemirnim. Raspelo nije samo simbol vjerske pripadnosti. Tako reći može samo nekto jako tanak u vjerskom obrazovanju koji ovdje po forumu bombaši po nalogu.raspelo je Sveti Križ na komu je umro Spasitelj svega svijeta. I tebe i mene i svih ljudi koji ga priznaju za Boga. To je raspelo, a ne vjerski simbol!
I nema za katolika važnijeg pitanja od raspela, Isusa, Svetog Pisma, Crkvenog Nauka, Rimskog Prvosvećenika!

Modus Vivendi je napisao/la:
Isusovo kraljevstvo nije od ovoga svijeta,

Da, ali je veoma bitno vezano i isprepleteno sa ovim svijetom. I sa svakim korakom i mojim i tvojim!

Citat:
posve je jasno kako je Isus dok je živio bio protiv miješanja u pitanja vezana uz državu, baš zato nije pristao na Barabinin prijedlog da organizira i vodi pobunu protiv Rimljana, a sjetimo se da su u ono doba Rimljani bili, ne samo bezbožnici, već mnogo gore od današnjih agnostika.

O Bože, koja demagogija. Pa ti, čovjeće, imaš misiju na ovom forumu. Ne radiš dobro ni pošteno. Ti djelaš po nalogu.
Isto je od njega očekivao i izdajica Juda, dakle Isus je jasno rekao da njegovo kraljevstvo nije od ovoga svijeta, svakom vjerniku dosta. Tako napisati može samo netko tko je površno napabirčio neka saznanja i tko nema vjersku dubinu. Pa nije Gospodin poslao svoga sina da se mačem za što izbori???O čemu ti pripovjedaš???

Citat:

Sad još i da pljuje po vjernicima? Što još, da nas vješa... komunisti su to radili onih godina...
Ima pravo biti izabran, ali imamo i mi pravo agitirati da ne bude izabran. Rezultatu ću se povinovati, ali neću nikako biti ni zadovoljan ni sretan.

Citat:
Neznam tko je u ovom slučaju ''mi'' no, dal' će proći ili ne, ne odlučujemo ''mi'' tko god to bio, već kvalificirana većina građana.

Mi smo svi vjernici u ovoj državi. Njegov agnosticizam nije dobar ni za jednu konfesiju. I nadam se da će se većina mobilizirati da on ipak ne bude predsjednik. uz Božju pomoć!

Citat:

Ma jesi ti jasno za onog nemuštog klaviristu, zato su te ovdje i poslali da burgijaš po forumu. No, nadam se da smo dovoljno pametni da nastojimo kao vjernici svim silama braniti svoju svetu Crkvu Katoličku. Ja ću svoj glas dati protiv njega, a i moja obitelj samo ako Bog da zdravlja.

Vrh

PostPostano: Pet sij 01, 2010 12:14 

PUTO je napisao/la:
A Isus itekako može promijeniti svakoga.
Znajući to Isus se doista nikad nije petljao u politiku već je rekao:" Caru carevo ,a Bogu Božje"
i propovijedao cijeli život Božji nauk mišlju, rječju i djelom.
Znači može se.
Mi kao Isusovi učenici smo dužni slijediti put koji nam je pokazao.
Samo treba gledati Isusa, a ne grešne ljude od kojih ništa ne možemo primiti.

Ova boldana rečenica me nasmijala, ali i dala da se zamislimo...svi se slažemo s onim Bogu Božje-caru carevo, ali gdje je granica između vladavine ovoga svijeta i Božjeg kraljevstva...dok živimo na ovome svijetu i mi smo dio njega. U ovom državnom uređenju gdje ne postoje carevi sa svojom autokracijom, mi smo također "carevi" kao dio demokratskog upravljanja, odnosno odlučivanja...Ako odlazimo u tu krajnost da na dvije suprotne strane stavljamo Boga i "cara", onda se nameće zaključak da svi ljudi koji se bave politikom nisu na strani Boga...a to ipak nije istina.

Bez obzira tko će biti predsjednik, znam da će Bog urediti sve po svom. Isto tako se nadam da će recimo Jurčević i Tuđman i dalje djelovati za opće dobro hrvatskog naroda, kao što su to radili i do sada.

Vrh

PostPostano: Pet sij 01, 2010 14:08 

Nisu li dosadašnji izlasci na izbore(parlamentarne, ali i ove predsjedničke) bile rezultat ne samo naše prikrivene želje nego i osobne umišljenosti jer JA (svaki pojedinac) ZNAM NAJBOLJE!?
A sad, kad je to svačije osobno uvjerenje donijelo ovakav rezultat s dvojicom koji na istoj pruzi voze, ali jedan je samo lokomotiva, dok je drugi s cijelim vlakom - tko je tome kriv i što sada?
.
"Činjenica je da od njih dvojice jedan mora postati kandidat. Dakle, to je činjenica. Činjenica je i da mi vjernici imamo obavezu podložnosti Crkvi i čuvanja svoje Crkve"(Daba).
-Moj Daba, slažem se s istaknutom činjenicom vezanom uz Crkvu, no ako je također činjenica da NIJE bilo kandidata po izrečenim "normama" - ZAŠTO ste uopće izašli na izbore i glasovali?
Sad imate dvojicu, pa izaberite boljega(ako možete), jer dobroga nije bilo u cijeloj ovoj kalamuzi od razbacivanja s milijunima! Tko će polagati račun od kanditata ako ga se uhvati u laži jer je premašio prikazani iznos? Isto tako: tko će me kazniti kad ne izađem na izbore i kojom kaznom?
Molim da se ne trubi kako je izlazak na birališta naša građanska dužnost, jer to je zastarjela fora iz doba Tuđmana, Šuška... točnije HDZ-ovska patka dok su bili sigurni da su "omiljeni" u narodu.
U religiji i demokraciji NEMA toga što moraš!
.
"Drugo, što sam ja isto zamjerila HKR-u ili Glasu koncila, što nisu recimo proveli anketu među kandidatima za predsjednika postavljajući im pitanja koja su nama vjernicima bitna, pa nakon toga iznijeli komentar na njihove odgovore"(Ozana).
Draga Ozana, nema potrebe za anketu jer pravi kandidat ZNA za da su preko 90% izjašnjelih Hrvata kršćani, pa su sami trebali usmjeriti kampanju i obećanja u tom "smjeru"(ne baš da ih kamera snimi kako su na Misi, što bi bila glupost i patka - repriza "svetaca političara" koji su na Misi samo ako znaju da će biti TV prijenos. A zašto u prvome redu, o tome može i netko od vas).
Čitajući ostale postove pitam se: uprskali ste izašavši na izbore, morate li činiti reprizu? Ako ima iole kršćanskoga u onih 90-i-nešto deklariranih...zna se što treba i to "razvaliti" po svim portalima na hrvatskom jeziku - dok nije kasno. A možda se sad očekuje da Crkva treba biti skretničar na pruzi za obje "lokomotive"? Nije li ipak prekasno...
(a Tuđman, Jurčević..ima ih još - o njima riječ dvije za iduče predsjedničke izbore - ali na vrijeme, ne sada)!

Vrh

PostPostano: Sub sij 02, 2010 00:47 

zdrave je napisao/la:
... no ako je također činjenica da NIJE bilo kandidata po izrečenim "normama" - ZAŠTO ste uopće izašli na izbore i glasovali?

Ma, Zdrave dragi i svi forumaši. Pa bilo je veoma dobrih kandidata koji su se potpuno uklapali u sliku vjernika i poštena čovjeka, a k tomu stručna. Zato sam išao na izbore, nadajući se. No, sada sam realan jer to nije prošlo pa idemo da se spasi što se može spasiti. Ovi izbori bi za nas vjernike trebali biti neka vrsta plebiscita: što ne želimo!

zdrave je napisao/la:
Molim da se ne trubi kako je izlazak na birališta naša građanska dužnost, jer to je zastarjela fora iz doba Tuđmana, Šuška... točnije HDZ-ovska patka dok su bili sigurni da su "omiljeni" u narodu.
U religiji i demokraciji NEMA toga što moraš!

U religiji, a i u demokraciji ima puno toga što se mora. izbori to nisu, ali je pristojnost i uljudba ta koja nas navodi da tako postupimo. Zaboravljaš da demokracija nije anarhija! Mnogo građa ju baš tako poima i kaže mi: ja to neću, mene nitko ne može prisiliti, ja imam pravo i slično... To su ispraznosti. Demokracija zapadnog tipa je RED! I to red kakav našim ljudima ne odgovara. Tamo se sve mora i to puno više nego kod nas (još dok je ovako). Nema teorije da se u demokraciji laprda o pravima i da se busaš u prsa i kažeš ja to ne moram. Časom krupni kapital i veoma efikasno riješi takve jedinke, istrijebi ih da im ni sjena ne ostane.
Da, da, demokracija znači jako opuno reda i jako puno "moraš" i još više "ne smiješ". To nas čeka kad pokucamo na vrata Bruxellesa.

Vrh

PostPostano: Sub sij 02, 2010 17:02 

Za mene čovjek k tome intelektualac, sveučilišni profesor koji javno izjavljuje na pitanje da li je pročitao Bibliju odgovara da je ima u ormaru , nije vrijedan da dobije niti jedan glas od kršćana, ne samo katolika.. A k tome izjava da će Hrvatska biti opet crvena! Treba dobro razmisliti... od čega crvena od krvi nevinih žrtava ...Dr Josipović ne zaslužuje da bude izabran predsjednikom Hrvatske...

Vrh

PostPostano: Sub sij 02, 2010 20:00 

A da budemo malo iskreni?
Današnji dnevnik na HRT1 pokazuje pokušaj ispravljanja "grijeha" od strane vrha katol. Crkve.
Naime, pošto predsjednička kampanja nije počela jučer nego prije godinu dana, da je Crkva na vrijeme, i ne baš ovako JAVNO kao danas na HRT-u stala na stranu jednog kandidata, ne bi sad bili u dvojbi koji je kandidat manje "crven". Ovo večeras je čista naivnost i "bandičevsko" pozivanje na Bibliju.
.
Čovjeka se cijeni po iskrenosti, a ne po nečijem JA, JA(i samo ja), po "ispovijedanju" - upitan ili ne - kako je vjeran Bogu, Crkvi i Djevici Mariji.
Budućnost (i to skora) će pokazati pravu istinu i posljedicu spomenutog tzv. grijeha.
.
I što sada?
Zanimljiva situacija, no uz ono što sam danas čuo još je zanimljivija: "Ja ću izaći i zaokružiti svoga kandidata, a Bog neka odredi"!
Nazdravlje! Ja ću po svome, a ti Bože to ispravi - ako misliš da treba?
Jesmo li kao narod i vjernici doista zaslužili bolje kandidate?

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 673 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 45  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata