Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon ožu 04, 2024 13:24

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Sri vel 17, 2010 12:30 

Hoćete li gledati izravni prijenos ustoličenja Ive Josipovića sutra na HRT1 u 11:30, molim da obrazložite vaše odgovore?

http://www.vecernji.hr/tema/inauguracija

http://www.jutarnji.hr/inauguracija--pr ... to/567380/

Vrh

PostPostano: Sri vel 17, 2010 12:53 

isto kao što mogu gledati kaubojske filmove..
Ako netko smatra da može u besparici bacati tolike novce...
Mogao je i pročitati zakletvu nad Ustavom i u hrvatskom saboru... No jer je narodu potrebno kruha i igara (đavolska napast! prve korizmene nedjelje) baš zanimljivo...

Vrh

PostPostano: Sri vel 17, 2010 19:56 

sneni je napisao/la:
isto kao što mogu gledati kaubojske filmove..
Ako netko smatra da može u besparici bacati tolike novce...
Mogao je i pročitati zakletvu nad Ustavom i u hrvatskom saboru... No jer je narodu potrebno kruha i igara (đavolska napast! prve korizmene nedjelje) baš zanimljivo...

Pa narod je izabrao Josipovića i narod to želi i proslaviti, a slično kao u Americi, ljudi izgleda u J. vide neku novu nadu.

Što se tiče nas ostalih, koji nismo glasali za Josipovića, ne moramo gledati, ja ću ipak gledati jer su mi ceremonije zabavne.

Vrh

PostPostano: Čet vel 18, 2010 09:10 

ko voli neka izvoli
ja cu gledat jer me interesira, a narod izabrao tog covjeka i on je predsjednik RH zeljeli mi to ili ne

Vrh

PostPostano: Čet vel 18, 2010 18:23 

modus vivendi je napisao/la:
ne moramo gledati, ja ću ipak gledati jer su mi ceremonije zabavne.

Dosta neozbiljno pristupaš temi koju si sam započeo, modus.
Gledanje tv-prijenosa inauguracije uopće ne spada u kategoriju vjerničkih dužnosti, pa čemu onda takvo pitanje iz naslova?
Takva sugestivna pitanja postavljaju novinari dok žele prenijeti neku svoju predrasudu.

Vrh

PostPostano: Čet vel 18, 2010 18:29 

adrijana je napisao/la:
ne moramo gledati, ja ću ipak gledati jer su mi ceremonije zabavne.

Dosta neozbiljno pristupaš temi koju si sam započeo, modus.
Gledanje tv-prijenosa inauguracije uopće ne spada u kategoriju vjerničkih dužnosti, pa čemu onda takvo pitanje iz naslova?
Takva sugestivna pitanja postavljaju novinari dok žele prenijeti neku svoju predrasudu.

Pa ovako, namjerno nisam htio biti precizniji, kako nebih unaprijed usmjerio temu, no kada već pitaš potrebno je reći, tema je nastala kao potreba da se analizira
kakav bi trebao biti odnos vjernika prema predsjedniku koji definitivno nije vjernik u zemlji u kojoj su ljudi većinom vjernici.

Dakle, ti si u pravu kada tvrdiš da nije riječ o vjerničkoj dužnosti, no ''političnost'' izgleda jest vjenička dužnost, barem je Kaptol tako tvrdio uoči izbora, da bi naposlijetku kroz svoje glasilo negodovao izborom predsjednika Josipovića.

Dakle, poznavanje politike i pračenje iste, ako ne u vjeničke, definitivno spada u građanske dužnosti a ako pak spada i u vjeničke kako sugerira Kaptol, onda ta dužnost ne prestaje izborom nepoželjnog kandidata.

U tom smislu, zanimljiv je medijski interes vjenika ove zemlje.

Vrh

PostPostano: Čet vel 18, 2010 20:24 

Hoćete li gledati izravni prijenos ustoličenja Ive Josipovića sutra na HRT1 u 11:30, molim da obrazložite vaše odgovore?

A čemu takav služben ton?
Za neke statistike?
Za tajne službe?
Što onda što predsjednik nije katolik? Nije niti premijerka, nisu niti većina ministara, veleposlanika i inih...
Zaista ne razumijem! Čemu ova tema na katoličkom forumu?
Ako želiš istraživati katolike oformi neki statistički topic pa postavljaj ankete umjesto da stalno izlijećeš sa pitanjima koja nemaju veze s katoličanstvom.

Vrh

PostPostano: Čet vel 18, 2010 20:32 

ruta je napisao/la:

Za neke statistike?
Za tajne službe?
Što onda što predsjednik nije katolik? Nije niti premijerka, nisu niti većina ministara, veleposlanika i inih...
Ako želiš istraživati katolike oformi neki statistički topic pa postavljaj ankete umjesto da stalno izlijećeš sa pitanjima koja nemaju veze s katoličanstvom.

Zbog čega tolika ljutnja, ova inauguracija nebi bila uopće zanimljiva po ničemu da kojim slučajem predsjednik nije ateist i da kojim slučajem Glas Koncila nije negodovao njegovim izborom.

To je jedini razlog radi kojeg ova inauguracija postaje zanimljiva u smislu ''katoličkih tema'', zanima me što mislite o čonijenici da je Josipović ateist prisegnuo: ''Tako mi Bog pomogao'' ?

Vrh

PostPostano: Čet vel 18, 2010 21:25 

ruta je napisao/la:

Za neke statistike?
Za tajne službe?

Zbog čega tolika ljutnja, ova inauguracija nebi bila uopće zanimljiva po ničemu da kojim slučajem predsjednik nije ateist i da kojim slučajem Glas Koncila nije negodovao njegovim izborom.

To je jedini razlog radi kojeg ova inauguracija postaje zanimljiva u smislu ''katoličkih tema'', zanima me što mislite o čonijenici da je Josipović ateist prisegnuo: ''Tako mi Bog pomogao'' ?

O kojoj ljutnji ti pričaš? Hajdemo s dužnom pažnjom i razumom proanalizirati po čemu ova tema spada na katolički forum? I premijerka je ateistica - zašto nisi postavio temu "Ateizam i krizni porez"??? A to što je ateist rekao - tako mi Bog pomogao, imam ti ja dva primjera vjernika koji svakodnevno psuju Boga. To mi je daleko gori slučaj od Josipovićeva. Zato, hajdemo lijepo završiti s ovim jer tu tema ne spada.

Vrh

PostPostano: Čet vel 18, 2010 21:45 

ruta je napisao/la:
Zato, hajdemo lijepo završiti s ovim jer tu tema ne spada.

Tako je. Točka. 8)

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata