Katolički odgovori

privatne stranice sa raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon lis 23, 2017 23:38

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
PostPostano: Sri kol 30, 2017 00:17 

A cuj,uz vjestice i sl povezivane su i kokosi, posebno pjevci,jarci,zmije,zabe itd.Tesko je naci potpuno crnu macku,vecina ih ima bijelu fleku ny vratu,ali se ne vidi.Razne zivotinje se vezane uz coprnjice,mislim da je tesko naci obitelj koja tamo negdje ima neku tetu koja je mlatnula zabu krastacu ispred vrata a susjeda coprnjica drugi dan imala zavoj na glavi :)

Vrh

PostPostano: Sub ruj 02, 2017 22:48 
Administrator

Mene zanima : zar je istina da je crkva u prošlosti progonila i ubijala crne mačke?Iako sam katolik,volim životinje,a ovo pitanje mi neko spočitnuo,nisam znala odgovoriti.

Nije istina. Crkva nikada nije progonila crne mačke, niti bilo što slično tome, i uvijek je bila protiv praznovjerja. To je totalna glupost.

Vrh

PostPostano: Ned ruj 10, 2017 20:33 

Macke se spominju u crkvenom dokumentu,buli pape Grgura IX, Vox in Rama kojom osudjuje macke,prikazuje ih kao sredstvo djavla,posebno crne macke.Sve je dovelo do istrebljivanja macaka.Neki povijesni izvori spominju da je istrebljivanje macaka dovelo i do povecanog sirenja kuge jer su se stakori neometano mnozili.Drugi izvori tvrde da teror nad mackama ipak nije kriv za sirenje kuge.

Vrh

PostPostano: Pon ruj 11, 2017 14:12 
Administrator

Da bi se napisala i širila ovakva glupost, mora se zaista isključiti razum ili namjerno trolati iz mržnje prema Crkvi.
Lokalno pismo Vox in Rama je pismo koje osuđuje Luciferizam a pritom opisuje ritual u njemačkoj sotonističkoj sekti gdje su novaci morali štovati crnu mačku.
Nigdje se ne "osuđuju mačke" niti ih se "prikazuje kao sredstvo đavla", već se osuđuje ta sekta, i to je upućeno lokalno vjernicima u srednjoj Njemačkoj gdje se takva sekta proširila.
Napisati da to pismo osuđuje mačke je totalno pomračenje razuma.

Vrh

PostPostano: Pon ruj 11, 2017 17:19 

Tako kazu povijesni izvori.Ljudi su se bojali inkvizicije i tamanili macke.Hvala kolega.

Vrh

PostPostano: Pon ruj 11, 2017 23:14 
Administrator

Pa povijesne činjenice crno na bijelo pokazuju da je ovo što si napisao izmišljeno, dakle u ni jednom crkvenom dokumentu se ne "osuđuju mačke" niti ih se "prikazuje kao sredstvo đavla", to je totalna glupost.
I danas ima praznovjernih ljudi, koji pljunu tri puta kada im crna mačka pređe preko puta, ali ne boje se oni inkvizicije nego se eto jadni boje da im crna mačka donosi nesreću. To je praznovjerje protiv kojeg se Crkva uvijek borila i navještala Radosnu Vijest.

Vrh

PostPostano: Uto ruj 12, 2017 14:53 

To ovisi koji povijesni izvor uzmes.To bula jest napisana u smislu koji kazes,ali neki povijesni izvori kazu da su stvari otisle predaleko.Kazu lkudi iz straha nisu htjeli imati veze s mackama da ih se ne dovede u vezu sa sumnjivim stvarima.I kad je napadnut Pearl Harbour Japanci u Americi su bili u problemu i zatvarani,kako je tek bilo s neukim narodom u stednjem vijeku.To ide lancano.

Vrh

PostPostano: Uto ruj 12, 2017 20:10 

To ovisi koji povijesni izvor uzmes.To bula jest napisana u smislu koji kazes,ali neki povijesni izvori kazu da su stvari otisle predaleko.Kazu lkudi iz straha nisu htjeli imati veze s mackama da ih se ne dovede u vezu sa sumnjivim stvarima.I kad je napadnut Pearl Harbour Japanci u Americi su bili u problemu i zatvarani,kako je tek bilo s neukim narodom u stednjem vijeku.To ide lancano.
Neznam od kud vadis te informacije? Svasta sam cuo ali ovo moram priznati nikada. Nesto si pobrkao ocito.

Vrh

PostPostano: Uto ruj 12, 2017 22:34 

Iz podataka o inkviziciji.Tu me ne zanimaju nemuste " obrane" kako crkva s njom nije imala veze. Cak i danas jedno crkveno glasilo objavljuje teze da je koncentracioni logor bio obrazovna ustanova sa zdravstvenom skrbi i zabavnim sadrzajima gdje su ljude cuvali da ih ne snadje zlo rata.Kad netko tako izvrce teze danas o nedavnoj povijesti,razumljivo je ublazavanje posljedica nekih dokumenata iz srednjeg vijeka.Moze se zakljuciti da papina namjera nije bilo ubijanje macaka,ali u narodu zbog straha od inkvizicije je doslo do toga.Da to nije izmisljotina ne bi se povijesg bavila time.Opet ovisi u koji kontekst ce netko nesto staviti i razloge za to.Paraklesija je otvoreni razgovor o Crkvi dana i njezinoj oroslosti radi istine,niceg drugog.Ako to netko radi ne znaci da je mrzitelj,trol.

Vrh

PostPostano: Sri ruj 13, 2017 14:12 
Administrator

Ovdje nisu ni malo zanimljivi tvoji "izvori".
Ti tvoji "izvori" su direktno raskrinkani kao laž, dakle pismo "Vox in Rama" ne osuđuje mačke, niti ima ikakve veze s time. Radi se o namjernom podmetanju, i to tako očitom, kako bi se dalje razvijala teza da su ljudi ubijali mačke zbog Crkve, a ne zbog svog praznovjerja. Stoga se širi ovakva laž o nekakvoj buli koja je osudila mačke, u što si se i ti ovdje uključio.
Na daljnje trolanje i skretanje s teme se ne mislim osvrtati.

Pitanje je bilo "zar je istina da je crkva u prošlosti progonila i ubijala crne mačke", i na temelju dokumenata raskrinkano je da to naravno nije istina. Ne mislim više na to gubiti vrijeme.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC + 01:00 sata