Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto kol 21, 2018 05:37

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Homoseksualnost
PostPostano: Uto vel 13, 2018 23:42 

Znam stav crkve i našeg nauka. Duboko sam religiozan i ne prođe dan da ne popričam s Bogom a kako idem stariji te priče su sve gorče i molbe da mi pomogne. Pišem na forumu sad jer je katolički i tu sam među svojima. Ovo mi je prvi post ovdje.
Aktivan sam u crkvi i doprinosim svim snagama ali sve slabije podnosim samoću i odvojenost i zadržavanje svojih potreba da volim i budem voljen. Netko to uzima zdravo za gotovo a meni je to ključni faktor. Iako u društvu nabacim masku i osmjeh br.10 kad sam kod kuće depresija uzima maha tako da sve motivacije za kreativno stvaranje i doprinos u društvu svedu se na malo i ništa.
Dani su mi postali sivi i isprazni. Ljudi mojih godina već imaju djecu a ja samujem i gledam kako mi život klizi kroz prste i vrijeme prolazi. Da se ne bojim Boga i boli davno bi si skončao život. Pretvaram se u grintavog i čangrizavo stvorenje koje se izjeda svaki dan. To je toliko uzelo maha da tijelesno počimam imati problema. Ne znam zašto pišem jer nema toga što mi možete reći a da ja to već ne znam ili način da se ovoga oslobodim a da to nisam probao.... Ni masturbacija koju prakticiram s vremena na vrijeme me ne ispunjava. Ali računam ako već moram zgriješiti bar ne moram još nekog povlačiti sa sobom.

Eto, malo sam otvorio dušu

Vrh

PostPostano: Sri vel 14, 2018 15:20 
Administrator

Bog te stvorio na svoju sliku i želi da budeš sretan. Svi trebamo voljeti i biti voljeni, a bezuvjetno smo voljeni od Boga. Ako se udaljujemo od Božje ljubavi, onda se ispoljava ta samoća, frustriranost, depresija. A toga nema onda kada prihvaćamo Boga i njegovu Ljubav, slažeš li se, imaš li takvo iskustvo?
Ne određuju te tvoje sklonosti, kao muškarac stvoren si tako da možeš ostvariti plodnost u braku, ili se odlučiti na život kroz uzvišenu predanost na drugom polju. I svećenici koji su se odlučili na predanost Kristu i svojoj službi ispunjeni su, nisu sami, besplodni, iako nemaju djecu ni brak, otvoreni su za druge i ostvaruju se u Božjoj Ljubavi.
Masturbacija nikoga neće učiniti sretnim, kao ni neuredni seksualni čini, to nas odvaja od sreće.
Nismo pozvani na ispraznost nego na savršenstvo.

Vrh

PostPostano: Čet vel 15, 2018 00:58 

+!
Na ovom linku https://www.catholicscomehome.org/your- ... sexuality/
nalazi se ovaj film - https://everlastinghills.org/movie/
i nadam se, da će biti zanimljiv i koristan.

Naravno, da bi Ljubav mogla u sekundi izliječiti bolesno duhovno tijelo osobe,
koja ima seksualnu sklonost prema osobi istoga spola.
Hoće li doći do ozdravljenja i kada, zna samo Ljubav.

Dan bez osmijeha i čuđenja je bezlično siromašan dan.

Vrh

PostPostano: Pet vel 23, 2018 01:49 

@ bez23: Moj odgvor vjerovatno nece biti u skladu sa tradicionalnim crkvenim ucenjem po ovoj temi, ali smatram da trebam odgovoriti u skladu sa razumom, kao covjek i kao duhovna osoba i katolik. Ne vjerujem da bi vas Bog stvorio sa svim osobinama ocekujuci od vas da budete potisteni, depresivni, izolorani i da zivite u negaciji sebe kao bozije jedinke. Razumijem i homoseksualce i heteroseksualce koji imaju osobni odabir da se, iz duhovnih razloga, odreknu tjelesne i intimne satisfakcije i na emotivno-seksualnoj razini. Mnogi su u tom duhovnom odabiru pronasli srecu i uzvisene ciljeve. Vi sebe opisujete osobu koja je nesretna, na samo zato sto negira samoga sebe, nego i zato sto pravi korelaciju izmedju bozijeg prihvatanja i samokaznjavanja, zbog jedne, u vasem slucaju, urodjene osobine. Tuzno mi je citati ovaj post covjeka koji priznaje da je svakim danom sve nesretniji, koji tone u depresiju i gazenje samog sebe, i koji u toj mizeriji i osobnoj nesreci smatra da je prihvacen od Boga. Katolik sam, ali odbacujem takav pristup, jer smatram da donosi nesrecu. U tome ne vidim bozije providjenje, niti smatram da kroz ljubav prema drugom ljudskom bicu povlacite i sebe i drugoga u grijeh. Put koji ste odabrali po mom misljenju nece donijeti srecu ni vama, ni drugima, a ako ponovo procitate vas post, uvidjecete da vam je zivotna situacija sve gora. Daleko od toga da se bilo koje ljudsko bice treba definirati iskljucivo kroz seksualni identitet, ali je porazno da se na osnovu samo te osobine morate samounistavati. Ne vjerujem da Bog to od vas trazi. Zelim vam svako dobro i srecu i neka vas dragi Bog cuva. U Kristu, Sasha!

Vrh

PostPostano: Pet vel 23, 2018 02:07 

@ bez23: Ne vjerujem da bi vas Bog stvorio sa svim osobinama ocekujuci od vas da budete potisteni, depresivni, izolorani i da zivite u negaciji sebe kao bozije jedinke.

:lol:

Vi sebe opisujete osobu koja je nesretna, na samo zato sto negira samoga sebe, nego i zato sto pravi korelaciju izmedju bozijeg prihvatanja i samokaznjavanja, zbog jedne, u vasem slucaju, urodjene osobine.

To nije urodena osobina.

Tuzno mi je citati ovaj post covjeka koji priznaje da je svakim danom sve nesretniji, koji tone u depresiju i gazenje samog sebe, i koji u toj mizeriji i osobnoj nesreci smatra da je prihvacen od Boga.

Da, prihvacen je od Boga, kao i svaki covjek. Ocito je da on pati od neke psihicke bolesti, mozda depresije ili tko zna cega. Nije mi bilo tuzno citati taj post. Ima mnogo tuznijih stvari, npr;

U tome ne vidim bozije providjenje, niti smatram da kroz ljubav prema drugom ljudskom bicu povlacite i sebe i drugoga u grijeh.

Ljubav? Ne. Katolik zna definiciju ljubavi. Znate li vi?

Put koji ste odabrali po mom misljenju nece donijeti srecu ni vama, ni drugima, a ako ponovo procitate vas post, uvidjecete da vam je zivotna situacija sve gora.

Inace ostvarenje ljudskih zelja ne doprinosi "koeficijentu" srece. Dapace, kad se ljudima ispune zelje "koeficijent" srece se naglo pocne smanjivat. Tako da bi cak pravilnije bilo rec da je u ispunjenju zelja zapravo nesreca. To bi bar trebalo bit jasno. A druga stvar, zivotna situacija mu je sve gora, ali on ne zna zasto i ne mozes se trgnut iz toga. U tom slucaju, potrebno je potrazit pomoc kod nekoga. Ocito je da mu nedostaje samopouzdanja i osjecaj voljenosti. Naravno, to vuce rane iz dijetinstva, s kojima se jos nije suocio.

Daleko od toga da se bilo koje ljudsko bice treba definirati iskljucivo kroz seksualni identitet, ali je porazno da se na osnovu samo te osobine morate samounistavati. Ne vjerujem da Bog to od vas trazi. Zelim vam svako dobro i srecu i neka vas dragi Bog cuva. U Kristu, Sasha!

:lol:

Vrh

PostPostano: Pet vel 23, 2018 03:08 

Build the wall: Nemojte se vi baviti dekonstrukcijom mojih komentara, jer vama nisu ni upuceni. Produkt vase "briznosti", iz onoga sto nazivate krscanskim pristupom je upravo ono sto ovaj tuzni covjek opisuje o samom sebi. Neka Bog sudi svakoga, a ne vi. Ako vam nije dovoljna nesreca u kojoj zivi ovaj covjek, nego mu sadisticki namecete jos vise presije i tenzije, onda to mnogo vise govori o vama, a manje o temi koji je on pokrenuo. Vase ja da prihvatite druge ljudi, bas kao sto je tocinio i Isus. Da li je nesto urodjena osobina ili nije, znaju oni koji su nose homoseksualnu orijentaciju. Samo lud covjek bi odabrao da bude predmet mrznje, prezira i odbacivanja, kao i mrznje prema samom sebi. To je kompleksna stvar, a ne prekidac koji se moze upaliti ili ugasiti po zelji. Tako simoplificiran pristup ovoj tematici imaju samo neuki, a ako isti pristup pkusaju obojiti religioznim fundamentalizmom, kao sto to cinite vi, onda se dobije neka vrsta krscanskog talibana. Tuzno je da jednoj nesretnoj osobi porucujete odricanje od "ljudskih zelja", tjerajuci je time u jos vecu bol i samodestrukciju, dok iste "ljudske zelje" ne osporavate onima koji su u heteroseksualnoj vecini. U tome je hipokrizija vaseg pristupa. Dodatno patologizirati ovog nesretnog covjeka, kao sto vi to cinite, je morbidno. Jos tuznije je da se vi, kao navodni vjernik, vise bavite nametanjem definicija i podrskom samounistavanju ovog covjeka, umjesto prihvatanjem i ljubavlju, kao sto je to cinio Isus. I jos se usudjujete definirati katolicku ljubav kroz ovaj gotovo nasilnicki pristup. Bavite se vise sobom, a ne odgovorima koji vama nisu ni upuceni. Zbog takvih kao sto ste vi, ovaj covjek i njemu slicni ljudi, su na granici psihickog samounistenja.

Vrh

PostPostano: Pet vel 23, 2018 16:17 

+!
SUZE

Mislim, da bi bilo dobro za nastavak rasprave i davanje poruka nekome o ovoj tematici
trebalo prvo pogledati odličan film - https://everlastinghills.org/movie/,
pa tek onda napisati neki svoj komentar ili poruku osobi, koja iskreno traži izlaz iz svoje muke,
jer se samo tada nesretna osoba više neće mučiti, ali će zato sretno patiti zbog Ljubavi.
Mučenje??? (lijevi razbojnik) i patnja!!! (raskajani razbojnik) nije isto.
U filmu tri osobe (dvije muškog i jedna ženskog tijela) izvrsno pročuju više od samih riječi.

Htio bih naglasiti kako je samo u braku između supružnika (sv. Ženidba) dozvoljeno 'upoznavanje'.
Ne bih nesretnoj osobi ('kleptoman', 'piroman', 'pedofil', 'zoofil', 'kockar', 'alkoholičar', 'drogeraš',...) pametovao,
nego samo poručio u dotičnom trenutku ono, što mi dolazi iz srca, koje treba biti poput Isusovog.
Od srca srcu.
Tko je bio 'pao do svinja', taj zna mnogo više od onoga, koji još skakuće kao djetešce.

Vrh

PostPostano: Pet vel 23, 2018 18:08 

Build the wall: Nemojte se vi baviti dekonstrukcijom mojih komentara, jer vama nisu ni upuceni.

Pa onda ste mu mogli poslat pp. Javno ste komentirali, sto ocekujete? Da na katolickom forumu prodajete ove gluposti?

Ako vam nije dovoljna nesreca u kojoj zivi ovaj covjek, nego mu sadisticki namecete jos vise presije i tenzije, onda to mnogo vise govori o vama, a manje o temi koji je on pokrenuo.

"Presija i tenzija" su preporuka da potrazi strucnu pomoc? Otkad?

Vase ja da prihvatite druge ljudi, bas kao sto je tocinio i Isus.

Ja ga prihvacam bas kao i Isus. Prihvacam njega, a ne njegove deformacije, bas kao i Isus.

Da li je nesto urodjena osobina ili nije, znaju oni koji su nose homoseksualnu orijentaciju. Samo lud covjek bi odabrao da bude predmet mrznje, prezira i odbacivanja, kao i mrznje prema samom sebi. To je kompleksna stvar, a ne prekidac koji se moze upaliti ili ugasiti po zelji. Tako simoplificiran pristup ovoj tematici imaju samo neuki, a ako isti pristup pkusaju obojiti religioznim fundamentalizmom, kao sto to cinite vi, onda se dobije neka vrsta krscanskog talibana.

Kakve veze takav pristup ima s krscanstvom? Je li Jung bio Krscanin? Freud? Adler? Izjavit da je homoseksualnost urodena moze samo neko nepismen, indoktriniran zutom stampom.

Tuzno je da jednoj nesretnoj osobi porucujete odricanje od "ljudskih zelja", tjerajuci je time u jos vecu bol i samodestrukciju, dok iste "ljudske zelje" ne osporavate onima koji su u heteroseksualnoj vecini.

Gdje sam ja preporucio odricanje od ljudskih zelja? LOL. Ja sam rekao da ljubav prema samom sebi i sreca ne lezi u ispunjenju zelja. Ne vjerujem da je ovo tesko za shvatit?

Jos tuznije je da se vi, kao navodni vjernik, vise bavite nametanjem definicija i podrskom samounistavanju ovog covjeka, umjesto prihvatanjem i ljubavlju, kao sto je to cinio Isus. I jos se usudjujete definirati katolicku ljubav kroz ovaj gotovo nasilnicki pristup. Bavite se vise sobom, a ne odgovorima koji vama nisu ni upuceni. Zbog takvih kao sto ste vi, ovaj covjek i njemu slicni ljudi, su na granici psihickog samounistenja.

Da, ja kao vjernik namecem definicije. Da nema definicija, takvi kao vi bi prodavali ljubav iz holywoodskih filmova za pravu ljubav. I sto se onda dogodi? Vi osobi kojoj je potrebna strucna pomoc, savjetujete da prihvati homoseksualnost - tj. da postane dio skupine u kojoj je vjerovatnost da ce razvit psihicki poremecaj 10x veca nego kod heteroseksualnih osoba. Prava ljubav nema sta.

Vrh

PostPostano: Pet vel 23, 2018 19:07 

Ne bih isao u detalje sto mi je profesionalno zanimanje, cime bi ste saznali da se na ovu temu ne osvrcem na osnovu hollywoodskih filmova, koje ne gledam, a jos manje iz zute stampe, koju ne citam. Takodjer bih vas podsjetio da je ono sto tako retrogradno definirate kao psiholoski poremecaj izbaceno iz liste psihickih poremecaja DSM klasifikacije jos prije 40-50 godina, a i na nasim prostorima vec barem 20 godina. To sto se vi povodite za sistemom vrijednosti koji je vise svojstven inkvizicijskom periodu srednjeg vijeka, nego 21-om stoljecu, vas je odabir, ali tavu zadrtost ne prosipajte drugima nastojeci da ih prosvijetlite, a jos manje ljudima koji zbog takvih kao vi pate, a vi im u znak "krscanske ljubave" porucujete da imaju ne prihvate ono sto je dio njih, pa taman i po cijenu sopstevnog unistenja. I jos imate toliko drskosti da im uputite poruku kako kao dio homoseksualne skupine imaju "10x vecu sansu" da razviju psihicke poremecaje. Naravno da imaju, ali zbog takvih ko sto ste vi, koji ih ubijaju u pojam, tjeraju u negiranje sebe i u mrznju prema samima sebi sto i vodi u psihicke poremecaje i kod najzdravije osobe, a ne zato sto kao homoseksualci imaju psihofizicku predordredjenost poremecajima. Umjesto sto ste dio destruktivne okoline koja unesrecuje zivot drugih ovim primitivnim i netolerantnim porukama, a sve pod plastom "krscanske cistote", pogledajte se u ogledalo.

Vrh

PostPostano: Pet vel 23, 2018 19:57 

+!
Izjavit da je homoseksualnost urodena moze samo neko nepismen, indoktriniran zutom stampom.

Ljubljeni, ako ti nije teško, napiši tvoje mišljenje kako neka osoba muškoga ili ženskoga tijela postaje sklona isključivo prema osobi istoga spola!
Dakle, ne mislim na one, kojima je to samo neka kratkotrajna mladenačka faza, zato sam i naglasio pojam - isključivo.
O znanstvenim istraživanjima na ovu temu je pisano i u 'Glasu Koncila'.

Volio bih pročitati i tvoje mišljenje za gore spomenuti film, tj. tvoje dojmove o divnim svjedočanstvima triju osoba iz filma.

A u katekizmu - http://www.hbk.hr/katekizam/iii/18-pre1.html#RTFToC3 - piše:

CISTOCA I HOMOSEKSUALNOST

2357 Homoseksualnost oznacava odnose izmedju muskaraca ili zena koji osjecaju spolnu privlacnost, iskljucivu ili pretezitu, prema osobama istoga spola. Ocituje se u vrlo razlicitim oblicima kroz vjekove i u razlicitim kulturama. Njezin psihicki nastanak ostaje velikim dijelom neprotumaciv. Oslanjajuci se na Sveto pismo, koje ih prikazuje kao tesko izopacenje, Predaja je uvijek tvrdila da su "cini homoseksualni u sebi neuredni". Protive se naravnom zakonu. Oni spolni cin zatvaraju daru zivota. Ne proizlaze iz prave cuvstvene i spolne komplementarnosti. Ni u kojem slucaju ne mogu biti odobreni.

2358 Nemali broj muskaraca i zena pokazuju duboke homoseksualne teznje. Ne biraju oni svoje homoseksualno stanje; ono za vecinu njih predstavlja kusnju. Zato ih treba prihvacati s postivanjem, suosjecanjem i obazrivoscu. Izbjegavat ce se prema njima svaki znak nepravedne diskriminacije. Te su osobe pozvane da u svom zivotu ostvare Bozju volju, i ako su krscani, da sa zrtvom Gospodinova Kriza sjedine poteskoce koje mogu susresti uslijed svojega stanja.

2359 Homoseksualne osobe pozvane su na cistocu.Krepostima ovladavanja sobom, odgojiteljicama nutarnje slobode, kadsto uz potporu nesebicna prijateljstva, molitvom i sakramentalnom miloscu, one se mogu i moraju, postupno i odlucno, pribliziti krscanskom savrsenstvu.

No, nije mi toliko važno u koju skupinu možemo neku 'homoseksualnu' osobu svrstati,
nego kako konkretno treba živjeti s tom problematikom.
Tri osobe iz filma, koje su prošle višegodišnje homoseksualno iskustvo, mogu nekome biti veoma korisne.
I mnoge druge osobe, koje su to prebrodile.

Vrh

PostPostano: Pet vel 23, 2018 22:49 

I jos imate toliko drskosti da im uputite poruku kako kao dio homoseksualne skupine imaju "10x vecu sansu" da razviju psihicke poremecaje. .

Da, bas je drsko govorit istinu. lol.

Ljubljeni, ako ti nije teško, napiši tvoje mišljenje kako neka osoba muškoga ili ženskoga tijela postaje sklona isključivo prema osobi istoga spola!

Nisam ja ni rekao da oni to biraju. Citaj pazljivije. Ispravnije bi bilo rec da mi to ne biramo. Ne znam sto me pitas misljenje u vezi toga kad je sve vec objasnjeno. Moje misljenje je nebitno. Sexualna orijentacija ne moze bit urodena jer joj prethodi razvijen odnos s osobama istog tj. suprotnog spola. Muskarac moze postat homoseksualac zbog raznih vanjskih utjecaja npr. zbog dugotrajne izlozenosti osobama istog spola (vojska, crkva, zatvor etc.), zatim zbog odnosa s ocinskom figurom itd.. Ovo nisu moja misljenja, ovo su cinjenice...

A film nisam pogledao. S obzirom da si ljubazan/ljubazna pogledat cu film, tj. poslusat preopruku.

Vrh

PostPostano: Pet vel 23, 2018 23:01 

@buildthewall:
Jeste li tako slabi i nesigurni da navodite samo dio moje recenice, a ne cijelu misao, da bi dali na jacini vasem "odgovoru" :)))? Sto se tice ovog lupetanja oko postajanja homoseksualcem zbog "vojske i zatvora", to vise nije vrijedno ni osvrta. Sta o milionima homoseksualaca koji nisu vidjeli ni vojske ni zatvora? Dragi gospodine, bez zelje da vas vrijedjam i vas i vase "cinjenice", kada sam vas nazvao neukim i tu sam vas izgleda PREcijenio. Ne treba vama ni sugovornik, ni cinjenice da vas dotuku, sami sebi to uspjesno radite i to u korijenu.

Vrh

PostPostano: Pet vel 23, 2018 23:19 

@ buildthewall:
Patologizirati jednu skupinu koja ja stoljecima na udaru mrznje, nasilja, nametanja, odbacivanja, sikaniranja, pa i od najmilijih, je dno dna. Milioni homoseksualaca nemeaju veze sa "predispozicijama" koje ste im vi nametnuli, vjerovatno pokupili sa nekih homofobnih stranica, sto i sam Papa Franjo sa indignacijom odbacuje. Jednoj takvoj osobi kao sto je gospodin koji je napisao pocetni komentar, opisujuci svoju bol i usamljenost, uputiti dodatni odgovor da je bolestan i da mu treba profesionalna pomoc, degradirati ga i vjerski, konstruisanim patologizacijama, predrasudama i etikatiranjem, je vrsta emotivnog nasilja koje je cesto i gore od fizickog nasilja kojem je pomenuta populacija povijesno izlozena. I, nakon svega toga, ponosno isticati sebe kao "cinjenicnog promicatelja krscanske ljubavi" i etike, samo pokazuje zasto takva retorika sve vise propada u svim razgovornim dinamikama, pa i u samoj Crkvi.

Vrh

PostPostano: Pet vel 23, 2018 23:36 

+!
Ali računam ako već moram zgriješiti bar ne moram još nekog povlačiti sa sobom.

ISKRENOST

Cio tekst, koji je veoma dubok, je jasno napisan.
Iako mi je jasno, što se gornjom rečenicom poručuje, ipak bih naglasio kako teoretski ne moramo griješiti.
Dakle, "ako već griješim" bi bio točniji izraz. (baš sam mustra)
Lijepo je misliti na dobro drugih.

Čak i da netko pun suosjećanja savjetuje kako je ok pronaći 'homoseksualnog partnera',
to neće pomoći niti utješiti dotičnu osobu, jer je iskrena i teži iskrenom odnosu s Ljubavi (OtacSinDuhSveti).
Doći će vrijeme radovanja, jer neće uvijek biti ovog stanja, koje frustrira čovjeka i dovodi do bezvoljnosti.

Vrh

PostPostano: Sub vel 24, 2018 00:28 
Administrator

Moj odgvor vjerovatno nece biti u skladu sa tradicionalnim crkvenim ucenjem po ovoj temi, ali smatram da trebam odgovoriti u skladu sa razumom, kao covjek i kao duhovna osoba i katolik.

Da, tvoj odgovor nije u skladu sa Crkvenim naukom, i ne pomaže.
Ništa ne pomaže reći: ne moraš se osjećati loše, psihologija je tako odlučila, a konkretno osoba i dalje ima problem i nije sretna.
To što je psihologija homoseksualnost maknula sa liste mentalnih poremećaja ne pomaže ljudima koji osjećaju takve sklonosti. Odnosno, dan prije te odluke su smatrani da imaju problem, a dan poslije bi trebalo biti sve OK. Njihov problem se ne može samo tako potisnuti, niti znanost ne negira da je homoseksualnost poremećaj nagona za održanjem vrste.

U vezi katoličkog stava preporučam pročitati tekst na početnoj stranici: http://www.katolicki.info/homo.htm
"Osobe s istospolnim usmjerenjem u sukobu su sa samima sobom: na jednoj je strani sasvim jasan, i neupitan, biološki (genetski) i genitalni spolni identitet, dok je nasuprot tome proturječni psihološki identitet." Nismo mi nesretni zbog opravdavanja ili neopravdavanja društva, pa niti samih kušnji, nego prvenstveno zbog grijeha. Grijeh nas udaljava od sreće, u duhovnom smislu homoseksualni čini su "teško izopačenje" koje "ni u kojem slučaju ne mogu biti odobreni" (KKC 2357) i ovdje raspravljamo o tome.

Bez 23, ponovit ću ti što sam već prije ovdje pisao:
"Imati sklonosti prema istome spolu predstavlja kušnju, nijedna sklonost sama po sebi ne može biti grijeh dok se ne ohrabruje i ne potiče. No kako Crkva navodi, radi se o objektivno neurednoj sklonosti koja se protivi naravnom zakonu. Bog nam je dao neka pravila jer zna što razara čovjeka a što nas dovodi u život.
Danas je površnim shvaćanjem seksualne "slobode" postalo politički korektno zanijekati dublje probleme u srcima ljudi koji su skloni kušnjama prema istome spolu. U današnjoj kulturi mediji promiču da je sve to u redu i osobe koji možda imaju samo blagu sklonost potaknu na homoseksualni način života.
Pravu sreću donosi jedino bezuvjetna, komplementarna i plodna ljubav kakvu je Bog zamislio. Ima vjernika koji se i dalje bore s napasti istospolnih privlačnosti a pomoć nalaze u sakramentima, drugi više ne osjećaju tu privlačnost. No ta sklonost nas ne određuje kao osobe.
Preporučam ti da dogovoriš razgovor sa svećenikom, ako si u Zagrebu, don Damir Stojić je kompetentan za takva pitanja. To su duboko osjetljive stvari o kojima je teže pisati ovdje na forumu."

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata