Katolički odgovori

privatne stranice sa raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet vel 22, 2018 18:08

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Homoseksualnost
PostPostano: Uto vel 13, 2018 23:42 

Znam stav crkve i našeg nauka. Duboko sam religiozan i ne prođe dan da ne popričam s Bogom a kako idem stariji te priče su sve gorče i molbe da mi pomogne. Pišem na forumu sad jer je katolički i tu sam među svojima. Ovo mi je prvi post ovdje.
Aktivan sam u crkvi i doprinosim svim snagama ali sve slabije podnosim samoću i odvojenost i zadržavanje svojih potreba da volim i budem voljen. Netko to uzima zdravo za gotovo a meni je to ključni faktor. Iako u društvu nabacim masku i osmjeh br.10 kad sam kod kuće depresija uzima maha tako da sve motivacije za kreativno stvaranje i doprinos u društvu svedu se na malo i ništa.
Dani su mi postali sivi i isprazni. Ljudi mojih godina već imaju djecu a ja samujem i gledam kako mi život klizi kroz prste i vrijeme prolazi. Da se ne bojim Boga i boli davno bi si skončao život. Pretvaram se u grintavog i čangrizavo stvorenje koje se izjeda svaki dan. To je toliko uzelo maha da tijelesno počimam imati problema. Ne znam zašto pišem jer nema toga što mi možete reći a da ja to već ne znam ili način da se ovoga oslobodim a da to nisam probao.... Ni masturbacija koju prakticiram s vremena na vrijeme me ne ispunjava. Ali računam ako već moram zgriješiti bar ne moram još nekog povlačiti sa sobom.

Eto, malo sam otvorio dušu

Vrh

PostPostano: Sri vel 14, 2018 15:20 
Administrator

Bog te stvorio na svoju sliku i želi da budeš sretan. Svi trebamo voljeti i biti voljeni, a bezuvjetno smo voljeni od Boga. Ako se udaljujemo od Božje ljubavi, onda se ispoljava ta samoća, frustriranost, depresija. A toga nema onda kada prihvaćamo Boga i njegovu Ljubav, slažeš li se, imaš li takvo iskustvo?
Ne određuju te tvoje sklonosti, kao muškarac stvoren si tako da možeš ostvariti plodnost u braku, ili se odlučiti na život kroz uzvišenu predanost na drugom polju. I svećenici koji su se odlučili na predanost Kristu i svojoj službi ispunjeni su, nisu sami, besplodni, iako nemaju djecu ni brak, otvoreni su za druge i ostvaruju se u Božjoj Ljubavi.
Masturbacija nikoga neće učiniti sretnim, kao ni neuredni seksualni čini, to nas odvaja od sreće.
Nismo pozvani na ispraznost nego na savršenstvo.

Vrh

PostPostano: Čet vel 15, 2018 00:58 

+!
Na ovom linku https://www.catholicscomehome.org/your- ... sexuality/
nalazi se ovaj film - https://everlastinghills.org/movie/
i nadam se, da će biti zanimljiv i koristan.

Naravno, da bi Ljubav mogla u sekundi izliječiti bolesno duhovno tijelo osobe,
koja ima seksualnu sklonost prema osobi istoga spola.
Hoće li doći do ozdravljenja i kada, zna samo Ljubav.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata