Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Ned lis 20, 2019 17:59

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 102 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
PostPostano: Sri kol 02, 2017 13:14 

GLAZBA U SLUŽBI SOTONIZMA

I. Nastanak okultne prakse
Anton La Vey je štovalac Sotone i utemeljitelj prve službene Sotonske crkve u SAD, koja je utemeljena 1966. u San Franciscu, nakon što su satanisti proglasili 3 godine klanjanja Sotoni. Osnivanjem prve sotonske crkve, okultizam i satanistički kult počinje nastupati u javnosti i preko rock-glazbe - snažnog mass-medija.
Početak je označio engleski hard-rock sastav Black Sabbath čija je glazba popraćena crnim misama, prizivanjem Sotone i kultom vještica. Ova je grupa prototip “okultnog rocka” vrste koja sadrži okultne elemente (magija, spiritizam, satanizam itd.) u tekstovima pjesma i izvedbi na pozornici. Black Sabbath je preteča heavy-metal bendova, koji svojom publikom manipulira preko osjećaja straha. Tekstovi su poput ovoga iz pjesme “Cornu copia” (pjeva kreštavi Ozzy Osbourne): “Oduzmi si život, ubij nekog, nitko neće plakati, učini samo svoju dužnost, želimo samo tvoju dušu ...” Takvi tekstovi su oduševili isprazni i depresivni dio američke mladeži pa je bend među takvima postao popularan.
Stručnjak za rock-glazbu Tibor K. komentira: od prvog albuma grupa Deep Purple i Black Sabbath, u hard-rocku je utemeljen pravac, inspiriran Hitchcockom u komu se nasilje i zastrašivanje potencira zbog provociranja osjećaja straha. To postižu maskiranjem i sviranjem disonantnih tonova (tritonusa), koji zvuči kao najava nečeg zlog, sinkopiranim ritmom distorzične električne gitare i zvukom zvona što kod slušatelja može izazvati osjećaj tjeskobe. Svoju bliskost s crnom magijom jasno stavljaju na unutarnjoj strani omota albuma u obliku križa okrenutog prema dolje.”
Oni kažu: “A ti, bijedni luđače koji držiš ovu LP-ploču u rukama, (to kažu svojim vjernim sljedbenicima), znaj sada, da si s njom prodao svoju dušu u ovom paklenom ritmu, u đavolskoj snazi ove glazbe.” Prakticiraju pozdravljanje s ispruženim malim prstom i kažiprstom ruke - simbol Sotone.
Na omotu ploče “Sabbath Bloody Sabbath”, je naslikan poznati broj 666, broj “Antikrista” koji je i najavljen u Bibliji knjiga Otkrivenja 13,18 te su i oni, između ostalog, dokaz istinitosti ove i drugih Biblijskih najava.
Kao što je Sv. Pavao i rekao Sotona se zna prikrivati kako bi prevario ljude – primjer za to je pjesma “After Forever”. Tekst se čini vrlo pobožan: “ Da li si ikada razmišljao o svojoj duši..., možeš li se spasiti... da li je Krist samo neko ime...... da ja sam vidio svjetlo i promijenio sam svoje putove... kažeš da je Bog mrtav i zaboravljen... Otvori svoje oči i jednostavno vidi da je on jedini koji te sada može spasiti od tvojeg grijeha i mržnje. Ili ćeš se i dalje izrugivati tome što sada čuješ? Da! Mislim da je za tebe prekasno.”
Dakle, cilj njihovih pjesama je stvaranje osjećaja unutarnjeg konflikta, sumnje, nemira, napetosti, nervoze, tjeskobe i na kraju depresije, te da preko toga dovedu osobu do toga da vjeruje da čovjeku nema spasa ako jednom krene zlim putem. Sotona je lažac, mrzitelj i bratoubojica - kaže Krist pa zato njihove upute ne treba uzimati za istinite. Kršćanstvo je već dovoljno pokazalo da nikada nije kasno za obraćenje i sa njime se može započeti odmah.
Svoje crne rock-mise obično započinju ovakvim izvođačkim efektima: zelenkasto bijelom maglom preko pozornice, bend počinje s bubnjanjem pjesme ‘Born again’, na platnu iznad pozornice se pojavljuju obrisi engleskog žrtvenika ‘Stonehenge’, a u magli kleči, Ian Gillan i trese svojom glavom kao da je opsjednut urlajući prema publici, koja je i došla da bi preuzela svoju ulogu – ''opasan sam, čuvaj me se'' (ova uloga im treba upravo zato jer realno to nisu).
Ozzy se u pjesmi “Mr. Crowley”obraća najvećem štovatelju đavla Alister-u Crowley-u. Jimmy Page iz grupe Led Zeppelin također se izjasnio kao štovatelj Sotone.

Za najvećeg satanista 20. stoljeća smatra se Alister Crowley koji misli da je on Antikrist. Otada sebe naziva “Velika Zvijer 666” (Vidi u Bibliji Knjiga Otkrivenja 11,7) i vjeruje da mu okultne sile žele upotrijebiti kao komunikacijski kanal. Crowley je tumačio da je cilj njegove misije: “pokrenuti okultne sile koje će prosvjetliti (isto kao u jogi i reikiju) ljude”. Osim crne magije, sotonizma, intenzivnog drogiranja, sadizam Alister se prakticira hinduistički tantra-kult. Umro je, ovisan o drogi, pomućena uma i osamljen, u Engleskoj 1947. Nažalost, vođeni takovim likom, razvile su se grupe ljudi, ljubitelji takvih rituala i tajne okultne lože, u kojima se prakticirala crna magija.

LED ZEPPELIN
Jimmy Page član grupe Led Zeppelin je majstor zena i najveći sljedbenik Crowlejeva učenja. On je u isti svijet uveo i grupu Rolling Stones.
Jedna od najuspješnijih pjesama Led Zeppelina je “Stairway to Heaven”, koja opisuje kult egipatske mitologije. Tekst pjesme sadrži šifrirano sotonsko vjerovanje!
Ako se “Stairway to Heaven” svira unatrag, može se čuti: “slušajte! Bili smo tamo... Pjevat ću, jer živim sa Sotonom... ako trebamo živjeti za Sotonu... ”)

BACKWARD MASKING - snimanje ploča unatrag - omogućuje posredovanje tajnih poruka, metoda Alistera Crowleyu, koji je naučavao da sotonist mora znati govoriti, čitati, pisati, misliti i razumjeti taj obrnuti jezik.”
Grupa Black Oak Arkansas u pjesmi “When Electricity Came to Arkansas” pjevač na jednom mjestu ispušta čudne glasove što svirano unatrag znači: “Sotono ...on je bog”.
Rock-koncert u svojoj biti nije ništa drugo nego ritual kod kojih se zbog jačine zvuka, ponavljanja i ritma mogu postići određena psihička stanja, no puno veća opasnost je od magijskih zaziva i duhovni utjecaj na mlade koji su obično duhovno i emocionalno nepismeni.

ROLLING STONES

Grupa Rolling Stonesa se također upustila u sotonski kult. Naslovom LP-ploče “Their Satanic Majesties Request” (“ zahtjev sotonskog veličanstva”) su jasno otkrili svoj identitet a potvrdio ga je pjevač Mick Jagger priznavši u jednoj izjavi, da je grupu inspirirao Anton LaVey (vidi početak članka). Zatim je nastala pjesma “Sympathy for the Devil“ (Simpatija za đavla), koja je postala himnom američkih štovatelja Sotone.
Naslov albuma Stonesa “Get Yer Ya-Ya’s Out” (1970) potječe od jedne rečenice koja se često pojavljuje u određenim woodoo-kultovima u crnoj magiji Afrikanaca.
Rok grupu Hell’s Angels (Anđeli pakla), je Rolling Stones naručio kao redare, a oni su pijani na brutalan, sadistički način udarali batinama, gazili čizmama i terorizirali publiku od 300.000 posjetitelja. Mick Jagger je rekao: “Uvijek se nešto dogodi kad sviramo ovu pjesmu!” (pjesma “Sympathy for the Devil”).

EAGLESI (Poznati po pjesmi Hotel Kalifornija )
Američka grupa Eaglesi nastala je pod utjecajem okultnih učenja Carlosa Castanede. Sastoji se od veoma pjevne glazbe, tekstova koji se lako pamte i upečatljivih refrena koji se izvode s puno osjećaja. Pjesme su postale omiljeni hitovi. U pjesmi “One of these Nights” mogu se čuti riječi: “Jedne od ovih noći... tražio sam đavlovu kćer. ..”
Tekst pjesme “ Welcome to the Hotel Californija” je aluzija na sotonsku crkvu u San Francisku. Ona se nalazi u ulici California. Menager Eaglesa Larry Salter otvoreno je priznao da se oni druže s sotonistima.
Gitarist grupe Deep Purple Ritchie Blackmore, kasnije je osnovao grupu Rainbow, govori kako je održavao spiritističke seanse. On snima ploče u u jednom dvorcu koji navodno obilazi demon što tvrdi da je sluga 4000 godina starog babilonskog boga Baala. Bio je ozloglašen zbog svog temperamenta, agresivnosti i loših raspoloženja; odijevao se u crno.

KISS
KISS je navodna skraćenica za “Kings In Satanic Service” (Kraljevi u službi Sotone).
Producent te grupe Bob Ezrin četvoricu njenih članova nazvao je “simbolima razbuktalog zla neobuzdane putenosti”. Gene Simmons, koji javno priznaje svoje zanimanje za kanibalizam, poznat je po tome da pohotno plazi svoj dugi jezik - što je stari poganski simbol štovanja demona.

IRON MAIDEN
Britanski heavy metal-bend Iron Maiden probio se pločom “The Number of the Beast” (Broj Zvijeri)
Bruce Dickonson publiku obasipa fantastičnim oduševljenjem kada pjeva o broju Antikrista: “666 the number of the beast. 666 the one for you and me.”
Marc Bolan, vodeći gitarist i pisac pjesama T-Rex rekao je da je u Parizu dvije godine živio s jednim crnim magičarom, od kojeg je naučio prakticiranje one magije kojoj pripisuje uspjeh nekih svojih ploča. Bolan je teenagere u Engleskoj dovodio u “rextazu”; za godinu i pol prodao je 18 milijuna ploča. Dnevne novine izvještavale su o koncertima grupe T-Rex na kojima je polovica ženske publike ležala u dubokoj nesvijesti, a druga se polovica savijala histerično vrišteći. Marc Bolan umro je u misterioznoj automobilskoj nesreći.

Nedvojbeno najveći utjecaj na rock-glazbu imali su BEATLESI. Poznato je da je John Lennon 1962. godine bio vrlo zainteresiran za okultizam, i da je i sam s Tony Sheridanom bio na spiritističkim sastancima. Tada mu je Lennon rekao: “Znam da će Beatlesi imati uspjeha kao ni jedna druga grupa. Točno to znam - jer sam za taj uspjeh svoju dušu prodao đavlu.”
Beatlesi su 4. travnja 1964. sa svojih pet pjesama u Americi bili istodobno na 1,2,3,4 i 5. mjestu. Samo do 1973. godine prodano je 125 milijuna singlica s njihovom glazbom. Za LP-ploču “Mindgames” (1973) John Lennon napisao je pjesmu “Bring on the Lucie”, u kojoj je doslovno izražava svoje štovanje Sotoni: “Ovdje postoji nešto što odmah moraš učiniti: Izreći ćemo to kao molitvu: oslobodi ljude... 666 tvoje je ime.” Johna Lennona je 8. prosinca 1980. u tajanstvenim okolnostima ubio njegov obožavatelj Mark Chapman. Motiv ubojstva je pripisao ''glasovima i vragu'' koji su ga nato prisilili.

Vrh

PostPostano: Pon svi 20, 2019 20:25 

Ovom gornjem popisu bismo mogli dodati:
EUROSONG 2019

MADONNA

BRITNEY SPEARS I CELINE DION - čija su psihička oboljenja možda u vezi s pop industrijom povezanom s okultizmom, s time da na Celine utječe gender-modna industrija kojoj se - iz tko zna kojeg razloga - priklonila

Vrh

PostPostano: Sri ruj 18, 2019 20:22 

Povremeno odlutam slušajući glazbu u druge vode, pa sam tako preko Alison Krauss, došla do sjajnog i nagrađivanog country-glazbenika po imenu Brad Paisley. Njegovi tekstovi su malo više od 2-3 riječi koje se ponavljaju što je danas popularno i imaju čak i duhovni smisao. Najprije mi je to bilo otkriće, a onda iznenađenje i šok kad sam saznala (preko Wikipedije) da je on zapravo aktivni slobodni zidar, kao što je bio i njegov otac...

Paisley is an active Freemason, a member of Hiram Lodge #7 in Franklin, Tennessee. Paisley is a member of the Southern Jurisdiction of the Scottish Rite of Freemasonry,[54] and a Noble of the AAONMS,[55] also known as Shriners. He was accompanied by his father, Doug Paisley (33º),[56] for the ceremony on October 28, 2006,[54] and has done a number of recordings supporting the virtues of Freemasonry and DeMolay International.

To mi je bilo veliko iznenađenje jer njegovi tekstovi sugeriraju određenu duhovnost i i okrenutost prema Bogu, a nije mi ni na kraj pameti bilo o čemu se radi.

:o :(

Vrh

PostPostano: Čet ruj 19, 2019 10:57 

Sve sam navedene grupe slušala u teenage doba...no,Beatlesi su me oduševili...i danas mislim,jedna od najboljih grupa...ovo sve izgleda mi pretjerano,tražiti vraga u svemu...mislim na tvoj post,Hrki...bila je i grupa Đavoli,naš Neno Belan...nisam tada razmišljala
o ikonotaciji...bila je dobra glazba za zaplesati u ono vrijeme...stihovi svakidašnji...a nikad nisam,slušajući ih,pomišljala na đavla :DD

Vrh

PostPostano: Ned ruj 22, 2019 20:21 

...a nikad nisam,slušajući ih,pomišljala na đavla :DD

A mnogi, slušajući ih, ne pomišljaju niti na Boga, i u tome je problem... :DD

Beatlesi su pokrenuli val pop-idolatrije, kao malo koja grupa prije njih, a učinili su i velik utjecaj na širenje new agea. :;

Vrh

PostPostano: Uto ruj 24, 2019 21:02 

Bila je '70-tih i grupa Demoni (pjesme "Zadnja noć", "Još jednom reci da me voliš"...).. Manje je poznato da se njihov gitarist '90-tih godina obratio i snimio album duhovnih pjesama.. U jednoj od njih pjeva o prijašnjem životu (vjerojatno autobiografski):

"Između nas tanka nit se provukla
i kaplja krvi sa križa me je isprala
o moj Bože, tvoja riječ me spasila
ja nisam vezan, nisam vezan više lancima..

nasred mora oluja me je nosila
i svaku kost u tijelu mom je lomila
tad je sila Božja sišla, vale smirila
ja nisam vezan, nisam vezan više lancima..

jer moj je cijeli život bio vezan lancima
ja nisam znao koliko hodam blizu ponora
tada je sila Božja sišla, lance slomila
opet u meni teče nada, mojim venama..

kad nisam znao da li je više dan ili je noć
vikao sam glasno, nisu čuli, da zovem upomoć
tad si došao, Bože ti, milost sa neba
ja nisam vezan, nisam vezan više lancima..."

Vrh

PostPostano: Čet ruj 26, 2019 21:31 

adrijana je napisao/la:
Bila je '70-tih i grupa Demoni (pjesme "Zadnja noć", "Još jednom reci da me voliš"...)

Nije li to jedna pjesma? Bio sam klinac, ali je se sjećam i danas. Upečatljivo, makar iz nje "vrišti" Deep Purple. ;-)
Ostatak materijala s albuma vjerojatno u sličnom stilu, ali ne tako uspješno kao taj veliki single - hard/prog rock "za siromašne".

adrijana je napisao/la:
.. Manje je poznato da se njihov gitarist '90-tih godina obratio i snimio album duhovnih pjesama.. U jednoj od njih pjeva o prijašnjem životu (vjerojatno autobiografski):"

Može li se negdje online čuti nešto od toga?

Vrh

PostPostano: Sub ruj 28, 2019 09:39 

Nije li to jedna pjesma? Bio sam klinac, ali je se sjećam i danas. Upečatljivo, makar iz nje "vrišti" Deep Purple. ;-)
Ostatak materijala s albuma vjerojatno u sličnom stilu, ali ne tako uspješno kao taj veliki single - hard/prog rock "za siromašne".

Može li se negdje online čuti nešto od toga?

Imaš pravo, to je jedna pjesma. Prevario me youtube, a i moja malenkost jer nisam slušala o čemu pišem..
Nema o tome online ništa, jer je album izdao Franjevački samostan, a nastao je u privatnom kućnom studiju..
Neke od pjesama su uvrštene na ZAMP-ov popis, kao Kriste, Bože, budi sa mnom ti i
Sude mi nevjerni... a vidim da su tu još neke pjesme posvećene svecima, ali taj album nemam...
https://www.zamp.hr/baza-autora/autor/pregled/133001905
Dobila sam album pod imenom "Na izvoru života" zapravo sasvim slučajno. Kad je moj otac susreo Thesa negdje u gradu i ovaj mu poklonio CD.. Inače ni u medijima nema puno o njemu jer očito on nije takva osoba koja bi se promovirala, samo je pisalo negdje da kad se band ponovno okupio više se nisu željeli zvati Demoni..

Kriste, Bože, budi sa mnom ti

Danas se meni ostvario san,
vjera u Tebe ispunjava dan,
i nitko za me, znam, ne mari,
u meni još živi trag prošlosti,
kad su me napuštali..

Kriste Bože budi sa mnom ti,
kad me slome mirnog nemiri,
čvrsto me zagrli..

Malen sam čovjek i umrijet ću znam,
nemam ja drugo što da ti dam,
al shvatih odavno da ne tražiš to,
da dobro u meni pobjeđuje zlo,
milošću me spasio..

Kriste Bože budi sa mnom ti,
kad me slome mirnog nemiri,
čvrsto me zagrli..

Vrh

PostPostano: Čet lis 03, 2019 07:56 

Nipošto ne podržajem sotonističke riječi, motive, pokrete ili bilo kakva takva obilježja. No, ja bih postavila jedno drugo pitanje (odmah ograđujući se da nisam čitala temu) - ne pronalazimo li mi vjernici puno mana, puno skrivenih motiva u svemu oko nas. Od materijala, hrane, kozmetike... Nekada imam dojam da se bojimo sami svoje sjene i da u strahu od toga nečega krivoga i ne živimo.

Vrh

PostPostano: Čet lis 03, 2019 19:05 

Nipošto ne podržajem sotonističke riječi, motive, pokrete ili bilo kakva takva obilježja. No, ja bih postavila jedno drugo pitanje (odmah ograđujući se da nisam čitala temu) - ne pronalazimo li mi vjernici puno mana, puno skrivenih motiva u svemu oko nas. Od materijala, hrane, kozmetike... Nekada imam dojam da se bojimo sami svoje sjene i da u strahu od toga nečega krivoga i ne živimo.

a ono što bi trebali?možda pustiti da nam djeca slušaju billie eilish dok piju hell a mi ćemo šutjeti da ispadnemo cool?jel ne kužiš da su mediji većinom sotonski i da se tu nema što više istraživati?evo pogledaj uvjeri se https://vigilantcitizen.com/ ne skrivaju ništa

Vrh

PostPostano: Pet lis 04, 2019 21:56 

Nisu to više skriveni motivi, danas pjesme otvoreno govore o destrukciji, agresiji, požudi, suicidu... Ako ne tekstom, onda kroz spotove i simbole... Kapu skidam svakome tko upozori na to!.. nije uopće bezazleno..
Nisam sigurna 100% u ono "kršćanin si, moliš se, pa možeš slušati što god želiš"... lako se prevariš, jer je đavao lukaviji od nas..

U knjizi o zlu i sotoni, koliko se sjećam, fra Celestin Tomić je napisao kako je u Isusovo vrijeme bilo mnogo nečistih i opsjednutih iz kojih je Isus morao izgoniti zle duhove, pa bi nekome možda bilo čudno što je toliko zla bilo u ono doba u vjernom, Božjem, "izabranom" narodu.. Ali podsjeća da je taj narod u isto vrijeme bio i nevjeran, klanjao se idolima, štovao tuđe bogove i nije mario za Božje zapovijedi... Nečisti duhovi su zaposjeli tolike kroz idolatriju, kroz praznovjerje, kroz "uspavanost u vjeri" i stoga što Boga nisu uzimali za svoje mjerilo..

U naše vrijeme ne cvjeta samo new age, nego i sotonistički kultovi - prizivanje Sotone, a neki kultovi djeluju i šire se kroz glazbu..

Osim toga, sve ono što je svjetovno, a ne služi Bogu, nekako po navici već odvažem - što je autor zapravo htio reći?
Čitam komentare na youtubu, ako su ispod sotonističke psovke, nemam o čemu razmišljati...
Širi li pjesma beznađe i depresivnost, potiče li samoubojstvo? Bježim od toga..
Govori li o razvratnosti, potiče na trans ili drugačija psihološka stanja? Ne zanima me..
Trgovci drogom jako dobro znaju uz koju se glazbu droga najviše potražuje (u nas su to cajke), tj. to je ono što se u klubovima najviše sluša..

Kod mnogih glazbenika mala je granica između težnje za umjetnosti i duhovnosti - pa naginju okultnom, zanimaju se za masonstvo - jer ih je glazba već oblikovala kao bezvjerce...

Sv. Ivan od Križa je zapisao: "Bog je dostojan svake naše, pa i najmanje misli."
A tko ne misli na Boga, u svoju glazbu unosi svjetovnu duhovnost... Ili različite druge duhovnosti koje su mu nadomjestak Boga.

Ne znam kako drugačije to objasniti.

Vrh

PostPostano: Sub lis 05, 2019 20:58 

Da ne bi bilo pa se u nekoga uvuče strah zbog ovoga, zaboravila sam dodati da postoji stvarno dosta odličnih pjevača i izvrsnih pjesama, samo treba slušati svoje srce i glas savjesti, a ne toliko glazbene kritičare i top liste...

Kad kritičar nekoga proglasi vrhom, legendom, uzorom, influencerom... to treba uzeti sa zrncem soli i provjeriti u vjerničkom srcu.

Jer u onim izvođačima koji možda imaju manju popularnost kriju se pravi biseri.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 102 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vrijeme na UTC + 01:00 sata