Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon lis 21, 2019 08:06

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 102 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sri tra 12, 2017 20:39 

:D Hvala ti na odgovoru, tako sam i mislila. Čuj, svi mi ostavimo neke stvari kad se obratimo. Ili ne prihvaćamo više zdravo za gotovo što se dotad podrazumijevalo ili bilo "u modi".

Vrh

PostPostano: Pon svi 01, 2017 10:57 

Kao prvo - Era je smeće i to čuje svatko tko je u životu čuo par albuma dobre glazbe.

Evo dio teksta od ove druge Erine pjesme (preveden, doduše, na Google Translate):

Evo Fly lišen moje slave i Ho-ha Kraljevstvo malignih božanstva!
Pohvala! Izgubljena nedostupan prijestolje zla božanstva
Pa-ha maligni božanstva pali!

Znači ne trebaš bit nikakav nobelovac da skužiš da iako pjevaju na "izmišljenom" jeziku stvari nisu čiste.

Ako hoćeš nešto kvalitetno, a tako "drugačije" uvijek imaš na raspolaganju npr. Dead Can Dance.
Svi ostali - Era, Enigma, Gregorian i slični klonovi su zapravo Dead Can Dance za siromašne. :D
Istina, DCD isto ne rade kršćansku glazbu, isto je prožeta raznim svjetonazorima, ali je osebujna, propitivačka, istraživačka, često filozofskih tekstova. Btw, Lisa Gerrard iz DCD isto zna ponekad zabrijati u svoj neki "izmišljeni" jezik. E, sad - umjetnička forma ili ipak ima nešto više u tom jeziku?? Navodno je znala tako pjevati još dok je bila djevojčica. Hmm....

Kao drugo - mislim da se naš ekonomist uopće ne pita iskreno ta pitanja koja je postavio nego je došao provocirati - baciti mamac i gledati kako se pecamo, došao se zabavljati. :mrgreen:
Jer kako drugačije shvatiti nekoga tko se pita što li to stoji iza "anđeli nas zovu da im skinemo krila". Naah, daj me nemoj zezat.
Sad sam tek vidio, isprike...

Ne zezam te, ozbiljan sam. I dalje mi nije jasno, jer se može shvatit na više načina...

Vrh

PostPostano: Pet srp 07, 2017 14:45 

Koji je ovo crni hip-hop...
https://www.youtube.com/watch?v=sUoImIMIcQI
Svijet je zaista poludio :oo

Vrh

PostPostano: Ned srp 09, 2017 22:28 

Vrijedi poslušati - https://www.churchmilitant.com/news/art ... the-church

Vrh

PostPostano: Pon srp 10, 2017 22:23 

Poslušala sam Michaela Vorisa, sažeo je svu komunističku povijest, antonio gramsci, kako se zapadna civilizacija počela raspadati... i mislim si nakon pola sata - kakve to veze ima s glazbom, a kad na kraju one njegove opaske o "kulturama"... to je točno to... to me se najviše dojmilo, i hvala na ovom linku... ako ima nastavak slobodno stavi

Vrh

PostPostano: Uto srp 11, 2017 16:01 
Administrator

a kad na kraju one njegove opaske o "kulturama"... to je točno to... to me se najviše dojmilo,

Možeš li u dvije tri rečenice reći koja je to poanta koja te se dojmila, za one poput mene koji nemaju vremena sve preslušati?

Vrh

PostPostano: Uto srp 11, 2017 17:12 

Ne moze :) to ti se zove ljetna dosada i trkeljanje :)

Vrh

PostPostano: Uto srp 11, 2017 20:55 

S početka priče važno je kako je talijanski filozof-komunist Antonio Gramsci mudro rekao komunistima u Rusiji "da neće se moći boriti protiv kapitalista niti promijeniti društveno stanje u svoju korist metodama koje su tada koristili - revolucijama i nasiljem - iz razloga što većina ljudi ne će ući u njihovu klasnu borbu niti smatra kapitaliste neprijateljima - pošto su odgojeni na kršćanskim temeljima, u kršćanskoj kulturi."

Ovaj razlog kojeg je '20-tih godina Gramsci dao komunistima (i nisu ga poslušali - komunizam kakav poznajemo je propao '90-tih) postao je moto svih kasnijih napada na Crkvu, osobito na njena moralna pitanja, što se provodi (i mijenja se lice zemlje) zadnjih pedesetak godina (od legalizacije kontracepcije u svim oblicima, sudskih presuda u korist prava na abortus, prihvaćanja istospolnih zajednica, itd.), drugim riječima, napadi su usmjereni na promjenu kulture u kojoj živimo ...

Na kraju Voris kritizira modernu "politički korektnu" ideju kako su sve kulture iste - jednako vrijedne, kad iz iskustva znamo da to nije istina, međutim to je ono što se kroz politiku, medije, umjetnost, glazbu promeće kao jedina prihvatljiva građanska opcija, a za pravi cilj ima podrivanje kršćanskog mentaliteta (svi imaju "prava" - svačija "kultura" ima svoje mjesto pod suncem; civilni zakoni i prava su iznad Božjih zakona i prava; "snaga je u različitosti" (Obama) - a ne u jedinstvu; različitost se ne smije kritizirati niti osuđivati) .
Evo tri rečenice ukratko... :))

Vrh

PostPostano: Uto srp 11, 2017 21:11 

Da.Kapitalizam je tekovina krscanstva. ?? Lako je bit pametan na internetu.Da radis subotom i nedjeljom za manje od 3000 kn,da si mobbingirana,da dobijes otkaz zbog trudnoce,ne bi imala " krscansko" glediste kapitalizma.Tebi je dosadno,ocito,nemas blage veze kakav je izrabljivacki sustav kapitalizam.Socijalni kapitalizam tj human " skandinavski" postoji u manje od 10 % zemalja.

Vrh

PostPostano: Uto srp 11, 2017 21:27 

Da.Kapitalizam je tekovina krscanstva. ?? Lako je bit pametan na internetu.Da radis subotom i nedjeljom za manje od 3000 kn,da si mobbingirana,da dobijes otkaz zbog trudnoce,ne bi imala " krscansko" glediste kapitalizma.Tebi je dosadno,ocito,nemas blage veze kakav je izrabljivacki sustav kapitalizam.Socijalni kapitalizam tj human " skandinavski" postoji u manje od 10 % zemalja.

Upao si u ovu raspravu kao Pilat u Vjerovanje...
Niti rad nedjeljom, niti mobbing, ni otkaz zbog trudnoće, a kamoli uskraćivanje zaslužene plaće nemaju veze s "kršćanskim gledištem kapitalizma", ja tebe neću podcjenjivati, pa ti kažem - to znaš i sam. :roll:

Vrh

PostPostano: Uto srp 11, 2017 22:03 

Nemaju veze,ali je cinjenica da takav kapitalizam uspjesno opstaje u katolickoj Hrvatskoj.Svaka alternativa u zacetku dobije etiketu " zabluda Rusije" i komunizma.Takve etikete najcesce dolaze s oltara i politickih kolumni u katolickom tisku.

Vrh

PostPostano: Sri srp 12, 2017 11:52 
Administrator

Evo tri rečenice ukratko... :))

Hvala adrijana!
Ako govorimo o prikrivenom okultizmu u glazbi, onda se tu ne radi o izjednačavanju vrijednosti svih kultura, već o agresivnom nametanju jedne (ne)kulture koja uništava. U toj anti-kulturi nije samo okultizam, već i negativno iskorištavanje seksualnosti, o čemu je trenutno rasprava u medijima - što više privlači i ima veću uspješnost, golišavost ili kvaliteta pjesama.

Vrh

PostPostano: Sri srp 12, 2017 17:15 

U toj spomenutoj raspravi jedna je tema tek začeta, a druga, dublja, je još u pozadini...
Načeta je tek tema o moralnoj upitnosti (samo)reklamiranja golotinjom, a iza nje stoji medijski konsenzus podržavanja isključivo samo takvih pjevačica, a ne ostatka glazbene scene i estrade (ja bih rekla doslovno na štetu kvalitetne glazbe, kakve ima dosta u nas)... ona medijski uopće nije vidljiva...

Koliko ih je u toj četi trčanja za profitom prodalo dušu :twisted: , pošto se svako ljeto zdušno reklamiraju Zrće i Ultra, mjesta gdje ima najviše droge?

Pametan doista bira glazbu, a ne sluša ono smeće koje mu se (samo) nameće...

Vrh

PostPostano: Sri srp 12, 2017 17:28 

Nemaju veze,ali je cinjenica da takav kapitalizam uspjesno opstaje u katolickoj Hrvatskoj.Svaka alternativa u zacetku dobije etiketu " zabluda Rusije" i komunizma.Takve etikete najcesce dolaze s oltara i politickih kolumni u katolickom tisku.

Pohvalno da čitaš katolički tisak, ali čini mi se da ne razumiješ baš sve... :(
1. Kako je uveden kapitalizam u katoličku Hrvatsku?
Tako da su bivši direktori iz bivšeg sistema najčešće kupili većinski udio svoje tvornice - i ako je nisu u međuvremenu upropastili - onda su postali pravi kapitalisti, sa svim popratnim pojavama (dvorci, helikopteri, jahte...)
2. Kako je uveden kapitalizam u katoličku Hrvatsku?
Tako da su bivši komunisti preko noći postali pravi demokrati. Obnovljene su masonske lože, zalažemo se za prava svih, osobito manjina koje režu na Crkvu, ne podižemo svoj glas za (moralni) odgoj svoje djece (sve je dobro i sve je dozvoljeno!), kupujemo robu iz Azije, a ne hrvatsko, branimo druga Tita i ostale zločince...
Takav kapitalizam uspješno opstaje, a vjerski gledano znamo i zašto: "stvaranje raja na zemlji" je zapravo milenaristička hereza... ne treba zbog toga gubiti mir u duši, nego samo razlučiti stvari...

Vrh

PostPostano: Sri srp 12, 2017 17:41 

Sve ovo sto si napisala je netocno. :) i prepisano. Usudio bih se reci otuzno i jadno.I neistinito.Sorry. :)Nije ovo politicki portal,ali tesko da modjes naci dva bivsa direktora " komunjara" koji su sudjelovali u pretvorbi upropastivsi tvornicu. Rijec je o pohlepi i prilici za kradju.Privatne jahte i helikoptere nije imao niti ima sada bilo koji " bivsi" direktor.Mozda.mozda jedan ili dva, vrlo tesko.

Zadnja izmjena: Snjegovic; Sri srp 12, 2017 18:11; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 102 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata