Katolički odgovori

privatne stranice sa raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon ruj 22, 2014 09:10

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sub srp 16, 2011 21:37 

To su obična lupetanja, ma kakve new age krunice!?

To su krunice kao i ostale!

Vrh

PostPostano: Sub srp 16, 2011 21:46 

Riječ je napisao/la:
To su obična lupetanja, ma kakve new age krunice!?

To su krunice kao i ostale!

Na čemu temeljiš ovakvo mišljenje?

Vrh

PostPostano: Sub srp 16, 2011 21:50 

Po čemu vi zaključujete da su to new age krunice?

Vrh

PostPostano: Sub srp 16, 2011 22:08 

Riječ je napisao/la:
Po čemu vi zaključujete da su to new age krunice?

Tko "mi"?
Koliko shvaćam, nitko od nas nije načisto u svezi ovog križa na krunici. Svi bismo htjeli još informacija da zauzmemo stav. Nije lako baciti krunicu na koju se moli.
Pa ako netko ima tako jasan i kategoričan stav, bio bi red da podnese i argumente.

Vrh

PostPostano: Sub srp 16, 2011 22:11 

http://www.fojnica.de/samostan/krizevi/ ... rizeva.htm

Zaista, križa s pentagramima izgleda da službeno u RKC nema.

Vrh

PostPostano: Sub srp 16, 2011 22:15 

Ma kakavi pentagrami, a uostalom pentagram je simbol koji se koristio u ranom kršćanstvu i simbolizira pet rana Kristovih.

Vrh

PostPostano: Sub srp 16, 2011 22:32 

Riječ je napisao/la:
Ma kakavi pentagrami, a uostalom pentagram je simbol koji se koristio u ranom kršćanstvu i simbolizira pet rana Kristovih.

Zaista znam premalo o svemu.
Neki izvori kažu da su masoni preuzeli pentagram i svevideće oko iz kršćanstva. Drugi kategorički tvrde da to nije tako i da su ovo navedeno isključivo masonski simboli.

U svemu me uznemiruje što je navela Adrijana o osobi koja je uz tu krunicu imala smetnje.
Ali opet - ti Adrijano nisi imala smetnje a imala si u kući te krunice?

Vrh

PostPostano: Sub srp 16, 2011 22:36 

Molitva, ispovjed, post, euharistija i nikakvih se new age krunica nemoraš bojati!

Vjeruj mi :wink:

Vrh

PostPostano: Ned srp 17, 2011 20:14 
Site Admin

Riječ je napisao/la:

Pentagram nije kršćanski simbol i danas se on uopće ne koristi u kršćanstvu, već u neopoganstvu, ezoteriji i okultnom.

ruta je napisao/la:
Neka mi Bog oprosti ako sam teško zgriješila bacivši ih...

Nije grijeh baciti ih, već to po mojem mišljenju nije potrebno, ako su blagoslovljene. Zato ako si ih koristila za molitvu, one su ispunile svoju svrhu, no isto tako ako ti njihov oblik stvara nemir, naravno da ćeš izabrati drugu koja ima jasnije kršćanske simbole.

Vrh

PostPostano: Uto srp 19, 2011 21:58 

Pentagram je od uvijek bio kršćanski simbol, ali su ga sotonisti preuzeli, kao što su i križ okrenut naopako preuzeli, a koji je oduvijek bio simbol kršćanstva.

Vrh

PostPostano: Sri srp 20, 2011 11:50 

Riječ je napisao/la:
Pentagram je od uvijek bio kršćanski simbol, ali su ga sotonisti preuzeli, kao što su i križ okrenut naopako preuzeli, a koji je oduvijek bio simbol kršćanstva.

Pentagram nije kršćanski simbol kao ni OKRENUTI križ. Zašto širiš takove dezinformacije?

Vrh

PostPostano: Sri srp 20, 2011 20:51 

Nije nam potrebna ta krunica..kao Hrvatska krunica..
Mozda se na prvi pogled cini da je neskodljiva takva krunica..i ne samo krunica nego i "cudotvorna medaljica" koja je istom mjerom siri i dariva..Nije ni pitanje da mora biti stetna,pitanje je da li su nam stvarno potrebne kao "Hrvatska krunica"
Da li se neki okultni rituali izvode nad njima ne znam..(ali ne rijetko neki od mederne Alternativne medizine upotrebljaju nabozne predmete) kako bi doveli do zablude,ali jedno je sigurno i znam da nije Katolicko,i da nije Hrvatska "izmislia"..i jos manje da nam je potrebno da ju prihvatimo ,bez obzira imala sta lose ili ne...
Sta bi katolicima trebalo da znaci , "zmija omotana oko samog Isusa,stupa" ,i upravo joj je glava kod Njegovih usta..i "pentagram sa suncem u sredini"na sva 4 x kraka kriza..Pentagram ima pet strana...ali cemu onda 4x.krakovi kriza.??
Zanimljivo mi je da se svi raspituju za te krunice,i da nitko ne moze doci do zakljucka od koga su proizvedene..tko je taj tko ih siri....?Gdje god su Marijina svetista ,pojavljuju se..??
A i svecenici su jako razlicitog misljenja oko toga,sto dosta dovodi do zablude,nesigurnosti...?

Moje osobno misljenje,kada vec nismo sigurni,zasto onda ne odstraniti..!

Vrh

PostPostano: Pet srp 22, 2011 18:58 

beny je napisao/la:
Riječ je napisao/la:

Pentagram nije kršćanski simbol kao ni OKRENUTI križ. Zašto širiš takove dezinformacije?

To nisu dezinformacije, nego je to tako.

Vrh

PostPostano: Pet srp 22, 2011 19:55 

Izokrenuti križ i pentagram kršćanski simboli??
Nema ih u Bibliji i to je nemoguće, daj argumentiraj molim te.
Hvala

Vrh

PostPostano: Pet srp 22, 2011 20:19 

Nema u Bibliji puno toga pa vjeruješ!

Već sam napisao da se u ranom krŠćanstvu koristio pentagram koji je simbolizirao pet rana Kristovih, a kasnije su ga preuzele razne sekte i koristile u okultnome.

Križ okrenut naopako je Petrov križ, koji je tražio da ga tako razapnu, Smatrajući da nije dostojan da bude razapet kao Isus.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata