Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Ned ruj 23, 2018 23:04

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 164 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Hajka?
PostPostano: Pon ruj 05, 2011 17:41 

Osvanula škola na t-portalu, jer su, zamislite, vjeroučenici sa svojim učiteljima otišli na misu i zazvali Božju pomoć za dobru i uspješnu školsku godinu. Kad se osmaši napijaju, puše, uneređuju parkove i slično, to ih ne sablažnjava, ali promptno prozivaju jednu ravnateljicu zbog takve stvari.

Vrh

Naslov: Re: Hajka?
PostPostano: Pon ruj 05, 2011 18:38 

sara je napisao/la:
Osvanula škola na t-portalu, jer su, zamislite, vjeroučenici sa svojim učiteljima otišli na misu i zazvali Božju pomoć za dobru i uspješnu školsku godinu. Kad se osmaši napijaju, puše, uneređuju parkove i slično, to ih ne sablažnjava, ali promptno prozivaju jednu ravnateljicu zbog takve stvari.

Da :? ... našao sam to, je li to ovo: http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/146768/U-sekularnoj-drzavi-Hrvatskoj-skola-pocela-misom.html

Da bar u medijima nema takvih stvari. :(

I u čemu je problem??? Evo, lijep odgovor iz ministarstva:
Citat:
Iz Ministarstva su nam samo kratko i birokratski odgovorili da 'odluku o tome hoće li malodobni učenici u organizaciji škole ići na bilo koje događanje izvan škole - uključujući i bilo kakva ceremonijalno-protokolarna okupljanja ove vrste - mogu donijeti samo njihovi roditelji', dok je 'dužnost škole, odnosno organizatora takvog događanja, od roditelja prethodno ishoditi suglasnost za to, te učenicima osigurati odgovarajuću pratnju odraslih osoba'.

Sutra mi idemo sa školom na misu za početak školske godine, i tko NE ŽELI, ne mora i ostaje u školi. Sigurno se ni tamo nije moralo na misu, ukoliko se nije htio, te je bio napravljen plan i za one koji ne žele Gospodinu, da ostanu negdje s roditeljima, u školi...

Citat:
Ravnateljica OŠ 'Antun Nemčić Gostovinski', Gordana Gazdić-Buhanec, u telefonskom nam je razgovoru pak objasnila da su njihovi učenici s 90-postotnom većinom odabrali katolički vjeronauk te da je odlazak na misu organizirala Crkva.
(...)Još jedno pitanje na koje nismo dobili nikakav odgovor bilo je: 'Kako je moguće da Crkva organizira neki dio školske svečanosti?'

To još više ide u prilog školi i Crkvi, ako je tako, većina njih je došla. I ne govori se o tome gdje su bili oni koji nisu htjeli na Misu, a sigurno ih nitko nije tjerao i gurao u vrata crkve.
Te zbog čega Crkva, u očitom dogovoru sa školom ne bi organizirala Misu za početak školske godine, nitko ni djecu, ni roditelje, sigurno nije gurao u Crkvu, i oni govore o sekularnoj državi, a iznad glavnog naslova napisali su "Ravnateljica zaziva Duha Svetoga", ne bi li i oni onda trebali pisati u duhu religijske ravnopravnosti, a ne se "sprdati".

A pa na kraju, ne treba se oko toga ljutit, uznemiravati, u medijima se često pojavljuju razni skandali, afere, svakakvi članci i naslovnice, a čini li se to iz ljubavi prema istini, sa čistom nakanom za istinu... nego iz jeftinog senzacijonalizma, želje za novcem, pokvarenosti... takvi nas dakle ne trebaju ljutiti, nego kao grješnici, biti u našim molitvama, te ih ne proklinjati i vređati, nego žaliti, i ljubiti.

Vrh

PostPostano: Pon ruj 05, 2011 23:33 

Toliki su napadi na Crkvu da je to prestrašno. Evo baš tu ispred naše Crkve se uređuje šetnjica i odma je netko pošarao "Crkva d.d. Vaš grijeh je naš kapital".
Što učiniti, kako prelaziti preko tih stvari? Kao da se vodi neki prikriveni rat. Što bi jedan katolik trebao učiniti kad mu pošaraju zid od Crkve? To me podsijeća na ono u ratu kad su nam Srbi šarali ccc

Vrh

PostPostano: Uto ruj 06, 2011 07:09 

Ne znam zašto ikoga od vas čudi što piše T-Portal, jer je poznato kako je to liberalno-agnostičko-jugonostalgičarsko gnijezdo, prepuno "novinara", koji jedva čekaju popljuvat sve vezano uz Crkvu i naciju.

To je isti tip medija kao i Net.hr, Index.hr, Yutarnji, RTL i Nova TV, kojima je jedini cilj, za račun svojih gospodara i njihovih domaćih sluga, rastočiti hrvatsko nacionalno i kršćansko biće.

Uostalom, većinu domaćih medija drže jugonostalgičarske, komunističke snage, bilo da je riječ o bivšim članovima Partije, bilo o jihovim potomcima, odgajanim uz Neretvu i Kozaru, te monstruoznu tezu o genocidnosti hrvatskog naroda, a koji nikad nisu prežalili nastanak neovisne hrvatske države.

Zbog toga i danas slobodno šeću oni koji su ubili cvijet hrvatske mladosti na Bleiburgu, križnim putevima, Daksi i mnogobrojnim Jazovkama, dok se s druge strane, naša "milicija", revno obračunava sa svakim tko, iako uistinu nepromišljeno, stavi na glavu ustašku kapu.

No, mi se i nemamo ništa čuditi, jer narod, koji za sebe tvrdi da je vjernički, na vlast odabire one koji su i protiv vjere i hrvatske države, a što zorno svjedoči primjer haškog krivokletnika Stipe Mesića, ali i trenutnog "tko nas bre zavadi", Ive Josipovića.

Vrh

PostPostano: Uto ruj 06, 2011 07:51 

Miroslav je napisao/la:
Ne znam zašto ikoga od vas čudi što piše T-Portal, jer je poznato kako je to liberalno-agnostičko-jugonostalgičarsko gnijezdo, prepuno "novinara", koji jedva čekaju popljuvat sve vezano uz Crkvu i naciju.

To je isti tip medija kao i Net.hr, Index.hr, Yutarnji, RTL i Nova TV, kojima je jedini cilj, za račun svojih gospodara i njihovih domaćih sluga, rastočiti hrvatsko nacionalno i kršćansko biće.

Uostalom, većinu domaćih medija drže jugonostalgičarske, komunističke snage, bilo da je riječ o bivšim članovima Partije, bilo o jihovim potomcima, odgajanim uz Neretvu i Kozaru, te monstruoznu tezu o genocidnosti hrvatskog naroda, a koji nikad nisu prežalili nastanak neovisne hrvatske države.

Zbog toga i danas slobodno šeću oni koji su ubili cvijet hrvatske mladosti na Bleiburgu, križnim putevima, Daksi i mnogobrojnim Jazovkama, dok se s druge strane, naša "milicija", revno obračunava sa svakim tko, iako uistinu nepromišljeno, stavi na glavu ustašku kapu.

No, mi se i nemamo ništa čuditi, jer narod, koji za sebe tvrdi da je vjernički, na vlast odabire one koji su i protiv vjere i hrvatske države, a što zorno svjedoči primjer haškog krivokletnika Stipe Mesića, ali i trenutnog "tko nas bre zavadi", Ive Josipovića.

Slažem se!

Vrh

PostPostano: Uto ruj 06, 2011 09:41 

Većina naših medija je totalna koma. A Večenji i Jutarnji list ni formalno nisu naši jer imaju strane vlasnike. Međutim, što nas sprječava da imamo medij koji će zastupati mišljenja šultjive većine?

Vrh

PostPostano: Uto ruj 06, 2011 09:53 

Bernard je napisao/la:
Međutim, što nas sprječava da imamo medij koji će zastupati mišljenja šultjive većine?

Za takav medij trebaju značajna financijska sredstva u svrhu promocije, a da ne spominjem kako bi i dotični morao uči u sferu žutila jer se jedino to danas uspjeva prodati, jer je narod naopak i voli čitati tako nešto, a što zorno potvrđuje i ukus naših ljudi kojima su najgledanije emisije na televiziji turske i meksičke sapunice, te Big Brother, Farma i razna druga smeća.

Vrh

PostPostano: Uto ruj 06, 2011 12:33 

anki je napisao/la:
Toliki su napadi na Crkvu da je to prestrašno. Evo baš tu ispred naše Crkve se uređuje šetnjica i odma je netko pošarao "Crkva d.d. Vaš grijeh je naš kapital".
Što učiniti, kako prelaziti preko tih stvari? Kao da se vodi neki prikriveni rat. Što bi jedan katolik trebao učiniti kad mu pošaraju zid od Crkve? To me podsijeća na ono u ratu kad su nam Srbi šarali ccc

Je, Crkvu bi ljudi trebali ljubiti, biti joj zahvalni, a ne je vređati/napadati...njeno poslanje u svijetu je važno i veliko, tko je protiv Crkve uistinu griješi.
Što bi mi obični vjernici trebali činiti?! Male su vjerojatnosti da ovakva i slična napadanja i vrijeđabja Crkve prethode ratu. Kada netko pošara zid od Crkve ili učini nešto takvo, što da on učini? Gospodin ne zahtijeva da mi idemo u "rat" i tučemo se sa grješnicima, samo se ukoliko se prepozna počinitelja ili pronađe nešto što može pomoći, treba obratiti policiji.
Preko toga treba preći, i biti jak, i hrabar, te ne oko toga puno govoriti "oni su zli...da, to je zlo..." , ne, pravi katolik ne će uživati u tome da vrijeđa grješnike i o njima loše govori, takve su stvari normalne (nažalost), te će ih, kao i ovaj slučaj u kojemu se radi o odlasku na Misi za početak školske godine, prihvatiti sa darom ljubavi (i prema neprijateljima), i darom opraštanja (vrijedi i za Domovinski rat).
Danas je dio učenika naše škole bio na Misi, a bilo je i profesora, te je ravnateljica održavši govor kada joj je svećenik dao riječ, isto spomenula Duha Svetoga, te i inače ima Križ na zidu u uredu, te ni ona, ni naša škola i učenici nisu završili u novinama ili na portalu ovako nepravedno predstavljeni.... ali, zašto je ovo onda kao vijest na portalu :? ????
Naša briga, uzrujanost, tuga, ne će maknuti taj članak sa t-portala, niti promijeniti grješnike.

Vrh

PostPostano: Ned ruj 11, 2011 17:13 

Hm.. a tek mi svećenici u praksi . ja bih mogao roman pisati o vjernicima - koji su "vjernici" eno neki dan piše za neku našu proslavljenu - da će postati muslimanka jer se udaje za pravoslavca! E pa psi laju a karavane prolaze... Ne bojte se malo stado...

Vrh

PostPostano: Ned ruj 11, 2011 21:10 

http://www.malitisak.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=963:napadi-na-crkvu-dobro-su-plaeni&catid=140:komentari&Itemid=60
Evo jednog linka vezanog za napade na Crkvu, pa možda je istina, možda ne, ali je zanimljivo ovo što kaže da su napadi na Crkvu dobro plaćeni, ali je i loše :(

Vrh

PostPostano: Pon ruj 12, 2011 21:29 

da li itko zna tko je inicijator pokreta koji se bori za zabranu crkvenih zvona?Da li je u pitanju neka sekta ili nešto drugo?evo i link na stranicu koji sam našao pri pregledavanju jednih dnevnih novina http://www.crkvena-zvona.com/

Vrh

PostPostano: Uto ruj 13, 2011 05:36 

Ne znam što reći - ja uživam u zvonjavi - kakao je prekrasno čuti uz buđenje za neki blagdan zvonjavu zvona...
Poznato mi je kroz povijest mnogo, a znam da su i neki svećenici bili kažnjavani (u komunizmu) zbog duže zvonjave od 3. minuta na dan. Slučaj u Trnovščici mi je poznat i koliko sam ja shvatio tog čovjeka njemu nije problem zvonjenje - služebno - nego otkucavanje ura sa tornja...
Samo mu nije poznato da su "dubrovački zelenci" (otkucavanje ura) turistička atrakcije - a da sve gradske ure isto tako otkucavaju po cijelom svijetu..

Vrh

PostPostano: Uto ruj 13, 2011 08:30 

S obzirom da ide peticijom u javnost i traži istomišljenike na ulici, to mi je čudno za nekog tko se prikazuje kao katolik koji je "obavio sakramente".

Vrh

PostPostano: Uto ruj 13, 2011 12:02 

sneni je napisao/la:
Ne znam što reći - ja uživam u zvonjavi - kakao je prekrasno čuti uz buđenje za neki blagdan zvonjavu zvona...
Poznato mi je kroz povijest mnogo, a znam da su i neki svećenici bili kažnjavani (u komunizmu) zbog duže zvonjave od 3. minuta na dan. Slučaj u Trnovščici mi je poznat i koliko sam ja shvatio tog čovjeka njemu nije problem zvonjenje - služebno - nego otkucavanje ura sa tornja...
Samo mu nije poznato da su "dubrovački zelenci" (otkucavanje ura) turistička atrakcije - a da sve gradske ure isto tako otkucavaju po cijelom svijetu..

Iako nisam vjernik, ova peticija za zabranu zvona je apsurd. Ja isto tako volim zvonjavu crkvenih zvona, a obliznja crkva u mom mjestu otkucava cak svakih 15 min. i meni to uopce ne smeta. Ovaj tip koji je pokrenuo peticiju nije normalan. Ako treba potpisati protupeticiju, racunajte i na mene.

Vrh

PostPostano: Uto ruj 13, 2011 12:19 

Taj tip koji je pokrenuo peticiju sam ja.
Moje potpune podatke možete naći na web stranici http://www.crkvena-zvona.com/kontakt.aspx

Ovaj acc je dobiven od kolege s drugog foruma jer moj acc nije aktiviran nakon nekoliko dana. Kada se aktivira, budem pisao pod tim accountom.

Neke stvari koje trebam ovdje odmah pojasniti jer vidim da se stvar krivo postavila.

Ovako stvari stoje:
- ne borim se niti protvi crkve, niti vjere niti vjernika
- borim se protiv zloupotrebe crkvenih zvona koja se u mojem slučaju oglašavaju 65 puta na dan
- borim se za vraćanje digniteta crkvenim zvonima i crkvi jer postaju ured za točno vrijeme
- borim se za promicanje svijesti ljudi da je buka štetna za zdravlje ljudi bez obzira dolazi li sa crkvenih zvonika ili iz nekog drugog izvora
- borim se za promicanje činjenice da se navikavanjem na buku ne umanjuju štetni učinci buke
- borim se na pravo ljudi na miran život i pravo na odmor
- borim se za podizanje svijesti ljudi na miran suživot

Što tražim:
Tražim ukidanje zvonjave u 6:00 ujutro ili utišavanje na prikladnu razinu za rano jutro.
Tražim ukidanje svih otkucaja sata.
Tražim utišavanje zvonjave u 12:00 i 18:00 na prikladnu razinu.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 164 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata