Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon lis 21, 2019 09:12

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: Pet kol 03, 2018 16:05 

Mene ne zanimaju vec prozvakane teme i zatvorena misljenja.
katolicizam (latinski catholicismus, od grčkog καθολικός, sveopći, univerzalni)
Iako zna biti zabavno trollati na forumima i to dosadi.
Meni trebaju iskreni odgovori, ili barem priblizno tome.
Evo bas juce sam razgovarao sa jednom zenom hrvaticom i da ne pricam cijelu pricu iz niza neubicajenih okolnosti sam dobio iskren odgovor.
Generalno pitanje je bilo tko je ona, na sto se nadovezalo sto je napravila u zivotu na sto se nadovezalo da li je netko napravio bolje od nje i da li ona moze da prizna da je netko bio bolji od nje u necemu .
I nakon nekoliko primjera ipak je priznala da je moguce ali da ona to ne moze da prizna, tj da ne postoji nista teze nego da prizna da je netko bolji
od nje.
Znaci cijela njena zivotna filozofija se svodi na to da nitko nije bolji od nje.
I ne samo njena filozofina nego cijele njene obitelji.
Sto naravno utjece na vecinu odluka u zivotu .Ako zive lose svi koji zive bolje su prevaranti ili nezasluzeno sretni a ako zive dobro ide maksimalno opustanje.
Jel ako nitko nije bolji tesko se sam popravljati ili biti oprezan kad je dobro i bolji si od svih.
Mogucnosti za popravak su dosta limitirane iako ne isljucene, jel ta zena ipak moli.
Znaci treba joj cudo.
Slicno je i sa hrvatskim narodom,
Da nije bilo Tudjmana ne bi bilo ni hrvatske, i to je jasnije iz dana u dan.
Ako je jedan covjek toliko bitan onda
hrvatski indetitet skoro da ne postoji,
osim onog katolickog zbog kojeg je doslo do tog cuda.
Slican primjer je i Dalic.
Ocu reci hrvat treba da moli barem 2x vise urodjene slabosti.
Jel to je sve sto ima kao narod.

Zadnja izmjena: maxx; Pet kol 03, 2018 16:33; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh

PostPostano: Pet kol 03, 2018 16:22 

Jedan od milion primjera ...
Dođem u ambulantu juče u 14 sati ispred čekaju 4 osobe...Reko super za pola sata a najviše za sat sam gotov prođe više od pola sata niko ne izlazi ....i tako svaki pacijent , napokon u 16.00 dođem na red i taman da uđem debela sestra zagrmi pauza..čekam još pola sata ...uskoči neko samo po recept i nema ga 40 min. I nekako prije 17 dođem na red i obavimo pregled za 5 min.

Postavlja se pitanje zašto niko nije od nas pitao:

1. zašto se tako puno čeka?

2. Pacijenti dok čekaju bjesne na doktoricu i na onog ispred sebe zašto je tako dugo ali kad uđu naprave isto i kad izađu zadovoljno se smiješe nama koji čekamo.

Ostalo je za mene zagonetka ..što su svi tako dugo tamo radili a ja za 5 min gotov..doktorica je bila spremna za duži razgovor i da sam počeo sa pitanjima isto bi se odužilo..
...tako da ostaje neriješena tajna , zašto se ljudi u Hrvatskoj ovako ponašaju?

Ili nerazumijem što sam Bosanac?

Kao sto si rekao ima milion primjera.
Koji ako su tocni daju se sazeti u jedan.
Evo uzimajuci u obzir hrvatski potencijal kao zemlje ona napreduje najlosije u cijeloj europi.
Nas su svi presli.
Ima tu dosta mitova zasto je to tako ali
nije hrvatska imala ni najgori komunizam , ni najgoru vlast, ni najgoru korupciju, pa ni po cemu nismo najgori.
Cak ima po cemu smo najbolji, najlepsa zemlja u europi i jako bogata imigracija po broju stanovnika.
A opet smo najgori u europi po generalnom napretku . Nas cak i srbija stize koja ima najgoru korupciju u europi a turizam 0.
Mozda samo grci mogu da nam konkuriraju po gluposti, jer oni zive od stare slave.
Ocu reci to je isljucivo zasluga pojedinaca tj hrvaskog naroda sto mi nismo napredovali kao zemlja.
Kod nas je svjetsko cudo kada jedan Rimac otvori tvrtku i isplati place .
Prosjecan hrvat to ne moze ni da zamisli.

Vrh

PostPostano: Pet kol 03, 2018 16:51 

Kao sto si rekao ima milion primjera.
Koji ako su tocni daju se sazeti u jedan.
Evo uzimajuci u obzir hrvatski potencijal kao zemlje ona napreduje najlosije u cijeloj europi.
Nas su svi presli.
Ima tu dosta mitova zasto je to tako ali
nije hrvatska imala ni najgori komunizam , ni najgoru vlast, ni najgoru korupciju, pa ni po cemu nismo najgori.
Cak ima po cemu smo najbolji, najlepsa zemlja u europi i jako bogata imigracija po broju stanovnika.
A opet smo najgori u europi po generalnom napretku . Nas cak i srbija stize koja ima najgoru korupciju u europi a turizam 0.
Mozda samo grci mogu da nam konkuriraju po gluposti, jer oni zive od stare slave.
Ocu reci to je isljucivo zasluga pojedinaca tj hrvaskog naroda sto mi nismo napredovali kao zemlja.
Kod nas je svjetsko cudo kada jedan Rimac otvori tvrtku i isplati place .
Prosjecan hrvat to ne moze ni da zamisli.

Bog je svima dijelio ravnopravno.
Ne možeš imati i najljepše more i najveću pamet...

:DD :DD

Vrh

PostPostano: Pon kol 06, 2018 22:35 

Mogao bi dodati i ove nase proslave prvenstva itd, nigdje u svijetu se ne slavi uspjeh kao kod nas.
Razlog je oped jednostavan. U okruzju opce nesolidarnosti https://hr.wikiquote.org/wiki/Nesolidarnost
ljudima fali nekakvo zajednistvo a proslave su jedino mjesto i vrijeme gdje ga mogu naci i biti pravi hrvati. Pa zato i tako slavimo.
Slican primjer je ko o cemu srbi o istini
ili ugrozenosti.
Laganje i ugrozenost je glavna negativna osobina srpskog indetiteta.
Sto je prakticno ista stvar jel kompulzivno laganje je stvar kompleksa manje vrijednosti a tko
misli da manje vrijedi je uvijek ugrozen.

E sada da ne bude sve negativno mogu reci da je hrvatski jal samo prvi impuls.
Sto ce covjek raditi sa njim je iskljucivo stvar pojedinca i zato je nemoguce suditi narod kao cjelinu.
Ali cinjenica je da prosjecan hrvat ima taj impuls i osjeti ga.

Vrh

PostPostano: Pon kol 06, 2018 22:41 

Bog je svima dijelio ravnopravno.
Ne možeš imati i najljepše more i najveću pamet...

:DD :DD

Ko prizna pola mu se prasta :D

Vrh

PostPostano: Pet kol 02, 2019 05:53 

Wtf je ova tema? Lol

Vrh

PostPostano: Pet kol 02, 2019 18:47 

Wtf je ova tema? Lol

Ja sam poceo tu temu cisto iz zabave pa sam je nastavio na odgovorima u malo blazem obliku.

Ne bi volio da ispadne da ja sve znam ali mislim da na ovu temu imam solidnu teoriju.
Hrvatska je u povijesti uvijek bila pod nekim drugim.
Najbolja radna mjesta su bila birokratske funkcije u drzavnom aparatu gdje je bilo prostora
za manipulaciju ove ili one vrste sto je i bilo moralno prihvatljivo sa obzirom na vlast ,
stim da su te funkcije donosile i velike povlastice pa sa tim i ugled.
Tako se kroz veoma dugo razdoblje i formiralo postovanje prema tim funkcijama
kao prema necem sto ima najvecu vrijednost.
Tako da koliko god covjek bio uspjesan i marljiv tesko se mogao mjeriti sa drzavnim birokratom pa se to i manje cijenilo.
Jel ovaj je manje radio a vise imao sto je i definicija uspjeha.

Zatim dolazi komunizam koji sve to duplo potencira .Neki jos lakse i sa jos manje rada zaradjuju i imaju ugled te se jos se manje cijeni trud koji jos manje koristi donosi.
Ima i iznimaka kao sto je naprimer sport al generalno je tako.
To je povijest tipicnog hrvata i to mu je u krvi.Htjeli mi to priznat ili ne.

Tako smo dobili tipicnog hrvata koji jedino sto respektira je mjesto uhljeba tj odredjene funkcije sisanja drzavnog aparata.
Sve je nadasve jako lako dokazivo.
U hrvatskoj ima pola miliuna do miliun uhljeba, ostali su oni koji to zele postati.
Samo treba pogledati vlastitu obitelj i nema sanse da se ne nadje barem poneki.
Naravno daleko je to od nekadasnjih fiskala ali koliko obicnih ljudi u hrvatskoj radi jednako jako i posteno kao u njemackoj.
Malo.
Razlog je jednostavan zato sto se to ne cijeni niti nagradjuje. A razlog je krv.Hrvatska krv.
Ne vlast nego krv. Mi jednostavno ne postujemo rad ni uspjeh , niti smo postivali kroz stotine godina.
Od tuda i taj silni jal kad netko uspije jel se taj uspijeh ne cijeni ali i dalje jako smeta jel donosi korist.Pa se sve iscudjavaju kako sad to....sigurno nepostena korist=(
Interesantno je i da ti koji uspiju isto ne cijene tudji trud a sa time ni svoj pa se oped osjecaju zakinuti pored svih beneficija.
Sto ne znaci da su hrvati neradnici samo imaju drukciju stoljetnu krv koja cijeni samo uhljebe, tj druge prioritete.
Netko ce reci ali ni hrvati ne vole uhljebe.
Ne vole u teoriji ali u praksi si ne mogu pomoci.Dobra veza je iznad svega tj daleko se vise cijeni preporuka nego necija kvaliteta, a sta je to negoli mjesto uhljeba.
I tako ide u krug.

Ako netkog zanima mogu i dalje......

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC + 01:00 sata