Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet lip 05, 2020 12:47

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: Pet svi 15, 2020 12:35 

Ako je papa tako rekao, onda je to tako. Apsolutno se pokoravam njegovu misljenju.

Fran26? :D

Vrh

PostPostano: Uto svi 19, 2020 21:26 
Administrator

Evo zanimljivo je čitati kako nogometaš Toma Bašić (koji je već javno svjedočio svoju vjeru) opisuje svoju bolju igru i promjenu nakon što je prestao igrati igrice:

"- Ključne su bile dvije odluke, ostalo su bile posljedice tih odluka. Dakle, prestao sam igrati igrice i bitno promijenio prehranu.
Igrice?
- Da, godinama toga nisam bio svjestan, ali one čovjeku uzimaju puno snage i koncentracije. Kad sam došao u Bordeaux, uglavnom sam bio sam u stanu pa bih vrijeme kratio igrajući na PlayStationu. To je odlična zabava, ali danas sam svjestan koliko je loša za sportaša, koliko mi je oduzimala i energije i vremena. Vrijeme koje sam provodio na igricama počeo sam koristiti za odmor, za šetnju i kvalitetno opuštanje."

Vrh

PostPostano: Uto svi 19, 2020 21:41 

Ruku na srce Giovi, biti profi sportas je, u najmanju ruku nezdravo. Od mentaliteta, do toga sto radis svome tijelu. Dapace, mislim da nikakvi kompetitivni sportovi nisu zdravi, a unatoc dvojbenim izjavama nekih papa, crkva kao institucija nikad nije velicala sport, koji u pravilu dobiva zamaha u hedonistickim kulturama.

Vrh

PostPostano: Sri svi 20, 2020 17:24 

Ne nemislim da je grijeh jer je to tuca piksela,ja sam gamer od malih nogu posjedovao sam skoro svaku konzolu (dobivao ih na poklon) i tako kratio vrijeme i volim to dan danas kada uhvatim vremena,to se zove video zabava,po ovim postovima ovdje,govori se da je to grijeh i neke gluposti da ti umiru stanice u mozgu itd itd,glupost.
Dalje previse mi je ovdje u postovima militantog krscanstva i osvjestite se ljudi sta ce ti papa ili netko govoriti igraj ili ne igraj svaka igra ima pegi oznaku za godine 15+ 18+ 8+ 10+ i u koju spadas kategoriju deri iako vecina igra igre tipa Call of Duty GTA gdje se vrse kriminalne radnje te na ekranu ubija ljude al to nije lose gore ti je da se drogiras ili da pijes sa vrsnjacima ,btw ako ti se igraju igre igraj ako ne ne igraj nemoj provoditi dane uz to al zasto bi meni netko to zabranio??? nekuzim ili rekao da je lose,pa lose je i pusenje 100 puta losije pa milijarde ljudi puse.

Nekad mi se cini da ljudi u igrama imaju vise ljudskoga od samih ljudi vanka i ne svijet nije lijep,planeta jest' uz sve svoje bilje i zivotinje,al sveukupnu sliku kvare ljudi.
I ne kaze se igrice nego igre.

Vrh

PostPostano: Sri svi 20, 2020 21:04 

Bitno je sto papa kaze, jer je, jel, on Katoliku, neka "moralna vertikala", a svoju savjest covik moze lako prigusit.
Implicirajuci da je tvoj razum tebi jedina i iskljuciva moralna vertikala, dovodis se u nezgodnu situaciju da postanes rob samog sebe, hipoteticki, naravno, govoreci, tj. rob svojih nagona i strasti, sto te, cudne li igre rijeci, dovodi do ropstva a ne do istine (usp. Oslobodenja).

Vrh

PostPostano: Čet svi 28, 2020 07:50 

Neispravan je napisao/la:
Ne nemislim da je grijeh jer je to tuca piksela,ja sam gamer od malih nogu posjedovao sam skoro svaku konzolu (dobivao ih na poklon) i tako kratio vrijeme i volim to dan danas kada uhvatim vremena,to se zove video zabava,po ovim postovima ovdje,govori se da je to grijeh i neke gluposti da ti umiru stanice u mozgu itd itd,glupost.
Dalje previse mi je ovdje u postovima militantog krscanstva i osvjestite se ljudi sta ce ti papa ili netko govoriti igraj ili ne igraj svaka igra ima pegi oznaku za godine 15+ 18+ 8+ 10+ i u koju spadas kategoriju deri iako vecina igra igre tipa Call of Duty GTA gdje se vrse kriminalne radnje te na ekranu ubija ljude al to nije lose gore ti je da se drogiras ili da pijes sa vrsnjacima ,btw ako ti se igraju igre igraj ako ne ne igraj nemoj provoditi dane uz to al zasto bi meni netko to zabranio??? nekuzim ili rekao da je lose,pa lose je i pusenje 100 puta losije pa milijarde ljudi puse.

Nekad mi se cini da ljudi u igrama imaju vise ljudskoga od samih ljudi vanka i ne svijet nije lijep,planeta jest' uz sve svoje bilje i zivotinje,al sveukupnu sliku kvare ljudi.
I ne kaze se igrice nego igre.

Pa nitko ne kaže da su videoigre same po sebi grijeh, već da je prekomjerno igranje loše i to zbog:
Ovisnosti – pa je važno imati samokontrolu. Posebice se to odnosi na djecu kojima je kognitivni i socijalni život u procesu razvoja.
Ili pak voditi računa da to ne bude zamjena za druženje – jer velikom broju slučajeva kod ljudi mogu zamijeniti potrebu za socijalnim kontaktima i druženje s vršnjacima. Osobe se tako mogu otuđiti od ostatka svoje okoline što vodi u dublje probleme.
Uzročno-posljedična veza je i sa zdravstvenim problemima – za osobe koje igraju igrice svakodnevno i po više sati to znači i manje fizičkog kretanja.
Ali i učenje – iako igrice mogu poboljšati naše kognitivne sposobnosti, tako ih mogu i uništiti. Učenici koje cijelo svoje slobodno vrijeme provode igrajući videoigre ne razvijaju druge kognitivne sposobnosti i ne mogu se koncentrirati na učenje.
I za kraju - nasilje olitiga borbene igre – treba pažljivo birati videoigre. Često se događa da djeca koja igraju nasilne video igre imaju porast emocionalnih reakcija koje nisu primjerene. Primjerice, često se ljute i bijesni su pa se tako ponašaju i prema svojoj okolini.

I ne, ovo nisu moje izmišljotine, već (između ostalog): https://honestproscons.com/advantages-a ... deo-games/

Vrh

PostPostano: Pon lip 01, 2020 02:07 

Bok Giovi hvala vam na odgovorima dosta mi je pomoglo dok sam čitao sve to sada znam da se ne trebam brinut da li je to ok ili nije o borbenim igrama hvala vam to mi puno znači dosta sam se opterečivao time ali sad mi je lakše od srca svima hvala na komentarima neka vas sve gospodin blagoslovi i čuva Amen

Ovaj htio bi isto nešto sa vama podijeliti

Radi se o igricima naravno o borbenim ili neke rpg dosta puta prije moga obračenja igrao sam pre više i prekomjereno ali nakon nekog vremena kad sam odrastao to se malo smanjilo da 2 do 3 sata ili više na 1 ili 2 sata maksimalno mozda čak i krače i dosta je utjecale neke neke igre na mene kao što su tuča ili normalne advanture igre kad bi se derao kad nije islo game over scena itd i ako sam kasnije naučio to malo kontrolirati ali sve do 2018 kada sam se obratio vidio sam veliki preokret u tome razmisljanju kakav sam bio prije i sada

Evo htio bi reči da iz nekog razloga kad je duh sveti počeo djelovati na mene igrice sada gledam drugačije nego prije obračenja malo je komplicriano za objasanit kao na primjer igrice final fantasy kad bi koristio magiju u igri white magic ili black magic tako se zove osiječao bi neku nelagodu i čak kad bi to igrao i sa kingdom hearts najviše pa bi volio znati koj je taj osiječaj zapravo isto tako shvatio sam da puno igra koje sam nekad igrao su bili i okutlne poput devil my cry ili resident evil igre itd bas nije dobro to igrati ali ako su neke ono dječje vise poput crash bandicoota ili spyro ok ili nogomet i auti isto i sa filmovima i crtanim filovima ili čak i pjesmama

Htio bih vas pitati ako imate vremena da pogledate malo na youtube upišite video games occult itd ili cartoons occult ili čak anime occult ima toga puna moji prijatelji čak treba pazit i na filmove koje gledamo i anime video igre naravno skoro pa pola igra ima masonke znakove ali iz nekog razloga prije moga obračenja sam došao do tog spoznaja da nesto ne stima sa svjetom da se nesto čudno dogadja mozda je to bio kao jedan dio mog obračenja koj je bio na putu prema istini evo nadam se da če to imati smisla

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC + 01:00 sata