Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet kol 13, 2020 17:48

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Sub svi 23, 2020 22:00 

Dobra večer svima kako ste danas?

Evo imam jedno kratko pitanje o evangelizaciji dosta sam o tome čitao na raznim portalima i shvatio sam da često čujem onu izliku di vijernik kaze da je vjernik ali nisam religiozan mislim da to nema smisla?

Jer vjernik to ne moze reči to bi bilo isto kao kad zatajis svoju vjeru jer mi smo svi pozvani navjestati evanđelje u bilo koje vrijeme ili mijestu shvatio sam da ima puno laznog nauka oko nas o tome di se priča kako je vjera privatna stvar pa me zanima od kuda to dolazi tko tako naučava?

Htio bi sada pitati o glavnoj temi evangelizacije

Jeste li ikada evangelizirali koga mozda svoju obitelj ili prijatelje mozda stranca na kojeg bi ste naišli kako bi ste vi se izrazili osobi da pričate o vjeri? (Di se to inače radi i kako)

Znam da je često strah ili kukavičluk velik problem da nekome počenemo pričati i nasem spasitelju zato bi volio znati sto napravit u tom koraku da se ne bojimo kakva bi bila to molitva za tu ideju?

To pitam zbog socijalne aneksioznost nedostatak riječi asocijalan

Naravno znam da je dobar trenutak čak pričati dok pričamo sa poznatima o nečemu pa rečemo nesto duhovno ništa puno samo neki dio evandelja ako osoba zeli

Nadam se da če te me razumijeti

Vrh

PostPostano: Ned svi 31, 2020 12:57 

Ja bih rekla - moli i ljubi... i tumači iz srca kad/ako te se pita... i opet moli i iznad svega ljubi! To razoružava svakoga! Ako živimo to što vjerujemo, svjedočimo jače od riječi! Znam samo da me nikad na promjenu nisu poticali oni koji puno opominju, a ako i jesu, onda to nije bilo zbog njihove opomene, nego zbog njihovog života - koji životom svjedoče svoju vjeru, pa ostaneš posramljen i odjednom dobiješ snažnu zelju za promjenom.

Nikad ne treba odustati od ljudi, kakvi god da jesu. Možda sam luda, ali ja bih onima do kojim mi je stalo i 50 puta dala priliku. Nikad ne znaš kad će te Bog iskoristiti da dodje do njihovih srca. Treba biti i ostati svijetlo svijeta, sol zemlje.
Osobno iskustvo je ono sto dira ljude. Ako imaš iskustvo da je Bog ljubav, to će prijatelj vidjet na tebi. Skužit će je li to prazna priča ili nešto sto si sam doživio.

Vrh

PostPostano: Ned svi 31, 2020 22:23 

Ja bih rekla - moli i ljubi... i tumači iz srca kad/ako te se pita... i opet moli i iznad svega ljubi! To razoružava svakoga! Ako živimo to što vjerujemo, svjedočimo jače od riječi! Znam samo da me nikad na promjenu nisu poticali oni koji puno opominju, a ako i jesu, onda to nije bilo zbog njihove opomene, nego zbog njihovog života - koji životom svjedoče svoju vjeru, pa ostaneš posramljen i odjednom dobiješ snažnu zelju za promjenom.

Nikad ne treba odustati od ljudi, kakvi god da jesu. Možda sam luda, ali ja bih onima do kojim mi je stalo i 50 puta dala priliku. Nikad ne znaš kad će te Bog iskoristiti da dodje do njihovih srca. Treba biti i ostati svijetlo svijeta, sol zemlje.
Osobno iskustvo je ono sto dira ljude. Ako imaš iskustvo da je Bog ljubav, to će prijatelj vidjet na tebi. Skužit će je li to prazna priča ili nešto sto si sam doživio.

Hvala ti na odgovoru draga Dea i to je dobra ideja istina nikad ne odustaj znaš ovaj što učiniti u situacijiama di čovijeku smeta to što radiš čak i kad svjedočiš i sve radiš iz ljubavi itd jesi li dozivijela takvo iskustvo ikada? kako u tim situacijama kako pričati sa takvim ljudima u ljubavi i sporazumijeti se ako osoba bas ne sluša na primjer dere se i slično

Na primjer sa osoba koje su narciosadne ili adhd nije bas lako jer je to bolest bi mogla biti oholost (Tako barem medicina kaze i artilkli i na bitno se mozes educirati) naravno ima i obična oholost ali narciosdnost je duplo gora pošto je to duhoavna bolest oholosti za takve je najbolje moliti i poniziti se čak i ljubiti ih ma bilo koliko nas uvrijede mozemo se sjetiti sto su frazireji radili gospodinu zar to nije neka vrsta narcisoidnosti?

I sretan vam Dan Državnosti

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata