Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sri tra 17, 2024 06:10

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: O katolicima
PostPostano: Sub vel 17, 2024 19:43 

Pošto je administrator preimenovao jednu zanimljivu temu, skučivši je u uske okvire, a drugu zatvorio, probati ću nešto napisati u novoj temi.
Na drugim, "svjetovnim" forumima, puno puta našla sam se na udaru "svjetovnjaka", braneći kršćanstvo, prvenstveno katoličku vjeru. Pa sam puno puta dobila isto pitanje, sukus kojeg bi bilo, da sam se, kojim slučajem rodila u Indiji, Japanu, Arabiji ili gdje već, da li bih bila te vjere i da li bih istim žarom branila ta uvjerenja. Dapače, sugerirali su mi da bih u tom slučaju bila zagriženi pobornik tih vjera, religija, što već. Da su sve isti ljudi, psihološki podobni vjerovati u nešto. Što odgovoriti na to? Obično bih odgovorila da sam povlaštena i da Bog ima posebne nakane kad sam privilegirana roditi se, biti tu, gdje imam prilike upoznati Ga, kroz objavu, istinu.
A zašto ovi drugi nisu, a Bog je jedan, pitali bi.
Neću ulaziti sad dalje u širinu. Nije ni meni sve jasno.
Ali zamišljam se na nekom forumu budista, muslimana, hindusta. Da li bi bili ovako nesložni, razjedinjeni, puni kontradiktornosti, dociranja, ponižavanja, kao niti desetak nas na ovom, katoličkom forumu?
Opet se dotičem drugih vjera, što je ovdje zabranjeno.
Hm... Pa uživajmo onda i dalje... Pokažimo svima što je naša vjera, u koju, ako su ovo plodovi, počinjem sumnjati.

Vrh

PostPostano: Ned vel 18, 2024 09:04 

Admin je dobro napravio što je zatvorio te teme, a nadam se da će i ovu koja nema smisla i služi za trolanje o zločestim katolicima i dobrim drugim religijama.
EDIT: ***maknut dio koji je adhominem i van teme***

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata