Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sri ruj 18, 2019 17:09

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Pon ruj 16, 2019 10:19 

Drago mi je ono Isusovo"Mir vam ostavljam,mir vam svoj dajem..."Ponekad mislim na te riječi kad sam tjeskobna..
No,kako uz to ide:"Ne mislite da sam došao mir donijeti na zemlju.Nisam došao donijeti mir,nego mač.Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine...tko ljubi oca ili majku više nego mene,nije mene dostojan..."
Kako bi to bilo moguće,ljubiti nekoga koga nisi vidio,osjetio,upoznao(neki su ga možda upoznali?),više no majku i oca?Zar to nije preteška,gotovo nemoguća zadaća?I gdje je nestao onaj mir?Kako jedna ista osoba može davati tako dijametralno suprotne izjave?
Ako mi netko može razjasniti,Kristinka,Adrijana??

Vrh

PostPostano: Uto ruj 17, 2019 21:22 

Drago mi je ono Isusovo"Mir vam ostavljam,mir vam svoj dajem..."Ponekad mislim na te riječi kad sam tjeskobna..
No,kako uz to ide:"Ne mislite da sam došao mir donijeti na zemlju.Nisam došao donijeti mir,nego mač.Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine...tko ljubi oca ili majku više nego mene,nije mene dostojan..."
Kako bi to bilo moguće,ljubiti nekoga koga nisi vidio,osjetio,upoznao(neki su ga možda upoznali?),više no majku i oca?Zar to nije preteška,gotovo nemoguća zadaća?I gdje je nestao onaj mir?Kako jedna ista osoba može davati tako dijametralno suprotne izjave?
Ako mi netko može razjasniti,Kristinka,Adrijana??

Ne, nisu to suprotne izjave. "Mač" znači da će se Isusu protiviti ljudi i da će progoniti njegove sljedbenike, neke čak i u vlastitoj obitelji.
Isus je tim riječima nagovijestio anti-katoličko i anti-kršćansko protivljenje mnogih da se učenici ne zbune i ne preplaše kad se to počne događati, i da ne misle da je Isus netko nevažan pa da mogu konformistički slijediti mase i razne mode/svjetonazore.
Isus je zapravo netko za koga se potrebno opredijeliti dušom i srcem, i za koga je vrijedno čak i umrijeti.
Isus daje mir, i On jedini daje pravi mir. Kad je rekao učenicima "Dođite k meni svi vi umorni i opterećeni, i ja ću vas okrijepiti i odmoriti" to je za farizeje bila hula jer su oni znali, prema Pismima i Psalmima, da je "samo u Bogu počinak", odmor i mir. A sad Isus kaže: "Dođite k meni - ja ću vas odmoriti." Isus je to mogao sasvim slobodno i točno reći, iz jednog jedinog razloga što je On sam taj Bog.
Tako kao što je Isus govorio, nisu govorili ostali židovski učitelji.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata