Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sri stu 20, 2019 10:19

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 1593 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 107  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Čet kol 13, 2009 20:45 

Ne znam zašto se mi Hrvati utječemo Majci Božjoj Bistričkoj, međugorskoj, trsatskoj itd...malo mi to "vuče" na štovanje kipova i malo me smeta, pa ću reći ovdje, iako nema veze s temom. Jedna je jedina Majka Božja zaštitnica svih katolika.
Oko Međugorja se bolje ne zamarati. Reče davno u "Veritasu" Ljilja Vokić: "volim tamo doći i ni sa čime se oko toga ne zamaram. Ako je od Boga opstat će, ako je od ljudi propast će." Inače mi je gospođa Vokić nekako bila draga i svaka joj riječ "ima mjesta".
A što se tiče financijske strane:
1. nigdje nisam jeftinije jela i spavala nego u Međugorju (nas petoro ručali, najeli se i pili za 200 kn, kod nas bi za tako nešto trebalo 350)
2. da baš i jest glavni cilj svega trgovina - a što se brinete - Gospodin je već istjerao trgovce iz hrama, istjerao bi ih opet. Iako s obzirom na tamošnje cijene ne vjerujem da je riječ o enormnom bogaćenju. Svi smo svjedoci mnogo gorih i nepoštenijih bogaćenja u našem društvu.

Volim doći u Međugorje i imam snažnih vjerskih doživljaja od tamo, pa i predivnih plodova. Ali ne volim svjedočiti o tome jer se neki katolici na to obrušavaju i pokušavaju obezvrijediti.

Vrh

PostPostano: Čet kol 13, 2009 20:55 

Ja uživam doći na Brač i imam silnih plodova od tamo pa mi ne pada na pamet to nametat okolo i uvjeravati bilo koga kako je to posebno svet otok. A "navijači" Međugorja rade baš to.

Vrh

PostPostano: Pet kol 14, 2009 17:52 

Ne treba nikoga uvjeravati da je neko mjesto posebno sveto.
Trebali bismo svjedočiti jedni drugima djelovanje Boga u svojim životima, zašto ne i na Braču? Koliko besmislica nam dnevno prijeđe preko usta, zašto mi kršćani tako malo pričamo o Bogu?
Istina je da u svjedočanstvima treba zadržati prisebnost - opsesija nije dobra - niti na strani navijača, niti protivnika Međugorja. Mi smo samo ljudi, pa što mi znamo? Jedino je Bog uvijek u pravu.

Vrh

PostPostano: Ned kol 16, 2009 18:57 

Socrates je napisao/la:
Barnaba je napisao/la:
Evo zanimljiv članak iz kojeg se vidi da i protestanti dolaze u Međugorje čak i pastor Ulf Ekman
http://www.katolik.hr/index.php?option= ... &Itemid=53

Da, činjenica koju bi u svakom slučaju bilo zgodno napomenuti hrvatskom ogranku dotične denominacije :lol: :lol: :lol:

Misliš na "Riječ života"?
Pa i njima svakako ali i nama katolicima jer dobro je znati. :lol:
Jer ima dosta "čudnih" izjava u članku tipa:
"Za već renomiranog pastora u širokom svijetu protestantizma, ono svakako predstavlja i svojevrsan presedan i vrlo snažno novo iskustvo u svijetu kršćanske vjere."

Naprosto je činjenica da protestantima ne može ne pasati ovakvo modernističko ponašnje koje se očituje u ponašanju sasvim drugačijem ponašanju Međugorskih "vidilaca" od ponašanja kakvo su imali vidioci prije. Zašto ne bi pastor podržao fratra koji je svojevrsni "disident"? Pastor je došao vidio i rekao nešto što paše svima tamo ali je li se počeo ponašati kako je rekao da se treba ponašati? Nema vijesti o tome pa je jasno da je izjava bila samo u službi markatinga i za kratku upotrebu, jer otkako je objavljen taj članak (2005) nije bilo nikakvih drugih vjesti da se pastor odista "obratio".
Moderan svijet dobro razumije Međugorje i događanja oko njega, te je u svojoj potrazi za instant rješenjima itekako od tog mjesta napravljen brend koji opstaje i opstat će unatoč bilo kojoj odluci Crkve.
Mislim da ovakvi članci, koji ne donose objektivne informacije a imaju za cilj samo promociju događanja u Međugorju, ne pridonose realnom sagledavanju stvari već u neku ruku teže podizanju euforije oko tog mjesta.

Vrh

PostPostano: Uto kol 18, 2009 09:58 

Međugorje je mjesto molitve i mira.Imam nekoliko prijatelja koji su se u Međugorju obratili.Imamo mnogo zanimljivih svjedočanstava iz Međugorja a plodovi su veliki:obraćenja,ozdravljenja,duhovna i svećenička zvanja koja su nikla tamo.Službeni i mjesni biskup Ratko Perić nepriznaje Međugorski fenomen.Možda sljedeći biskup koji dođe iza njega bude priznao Međugorje ali u svakom slučaju Međugorje bilo priznato ili ne ono je mjesto molitve i mira.

Vrh

PostPostano: Uto kol 18, 2009 11:03 

Ajmo reć, ovo mogu prihvatit. No, je li baš biskup Perić u krivu? kad se obrati pažnja i pošteno čita što je on napisao vidi se da ima mnogih vrlo čudnih stvari. I biskup prije njega je bio uvjeren da tu nema ničeg nadnaravnog - Žanić

Vrh

PostPostano: Uto kol 18, 2009 14:31 

Mislim da niti biskup Perić, niti biskup Žanić nisu u krivu. Neće oni biti u krivu niti kad Bog putem nekog trećeg biskupa (a možda čak i ovog sadašnjeg) učini Međugorje priznatim svetištem. Oni jednostavno žive prije vremena koje je Gospodin odredio za to. Gospodin određuje trenutak za sve. Problem nastaje kad ljudi nastoje nešto ubrzati, isforsirati mimo Božje volje.

Vrh

PostPostano: Uto kol 18, 2009 14:33 

ruta je napisao/la:
Mislim da niti biskup Perić, niti biskup Žanić nisu u krivu. Neće oni biti u krivu niti kad Bog putem nekog trećeg biskupa (a možda čak i ovog sadašnjeg) učini Međugorje priznatim svetištem. Oni jednostavno žive prije vremena koje je Gospodin odredio za to. Gospodin određuje trenutak za sve. Problem nastaje kad ljudi nastoje nešto ubrzati, isforsirati mimo Božje volje.

Sumnjam da će se to ikada dogoditi. Suviše je kontroverzi u svemu tome, suviše čudnih stvari da bi to bilo od Boga.

Vrh

PostPostano: Uto kol 18, 2009 14:36 

A ja uvijek kažem - nema šanse da je od vraga. Vrag ne bi izdržao toliku molitvu koliko je tamo ima.

Vrh

PostPostano: Uto kol 18, 2009 23:17 

ruta je napisao/la:
A ja uvijek kažem - nema šanse da je od vraga. Vrag ne bi izdržao toliku molitvu koliko je tamo ima.

Ipak tradicija Katoličke Crkve nas uči da vrag jedino ne može izdržati poslušnost, zbog toga i je otpao, zar ne?

Vrh

PostPostano: Čet kol 20, 2009 13:33 

Vrjeme će sve pokazati što će se dogoditi s Međugorjem,mislim da je još rano donositi bilo kakav sud jer možda Međugorje u skoroj budućnosti bude i priznato.

Vrh

PostPostano: Čet kol 20, 2009 14:37 

Josip2 je napisao/la:
Vrjeme će sve pokazati što će se dogoditi s Međugorjem,mislim da je još rano donositi bilo kakav sud jer možda Međugorje u skoroj budućnosti bude i priznato.

:mrgreen: očito da tebi nje prerano, ti si već donio sud da vjeruješ u ukazanja, čudno je kod pobornika međugorja da onima koji ne vjeruju u ukazanja savjetuju da pričekaju što će reći crkva " da zabrani", dok njima samima stav crkve uopće nije bitan , nije bitno da " prizna"

Vrh

PostPostano: Sri ruj 02, 2009 17:55 

Slažem se: Samo je jedna Majka Božja,Gospa,Marija,Djevica...
Samo je jedan Bog i Isus!

NE MOŽE SE BOGA UMOM SPOZNATI, VEĆ SAMO SRCEM.
RACIO JE PREPREKA.
Teološka sjeckanja BOGA mogu pomesti čovjekovu vjeru,čak
i svećenika.
BOGA NEĆEMO NI U VJEČNOSTI RAZUMJETI.ON JE BOG,poštujmo
ga ,ljubimo,osjetimo ga,jer ga svojim umom ne možemo razumjeti.

Drugim riječima želim reći: Idite ljudi gdje vas srce vuče,jer ono ne laže,
idite ljudi svome kipu Gospe koji imate u domu svome,u vrtu svome,volite
ga,molite se,idite u Lourde,Bistricu u Međugorje,SRCEM ljudi,samo srcem,sve dalje
je PREKOMPLICIRANO.

NEKA VAS VODI VJERA VAŠA TAKOĐER,U BOGA U MAJKU BOŽJU,Vjera koja je
i nesigurnost života,jer kako je jedan Sveti čovjek rekao: Božja Majka je svojom
vjerom da će začeti po Duhu Svetom anđelu Gabrijelu rekla,iako muža ne poznaje:
NEKA MI BUDE PO RIJEČI TVOJOJ!
Time je potpisala smrtnu presudu,jer u tom trenutku nije postojao Josip,i u vrijeme
njenoga života majke koje su bile i u 9mjsc. trudnoće ,a muža nisu imale su kamenovali
do smrti.I majku i dijete.
ALI MARIJA JE VJEROVALA,IAKO JE NA NEKI NAČIN PO NJENOM PRIMJERU VJERA I NESIGURNOST
ŽIVOTA,ALI ČVRSTOM VJEROM SVE MOŽEMO.

Nemojmo o mjestu gdje je Majka Božja,AMA GDJE JE TABERNAKUL I SVETOHRANIŠTE,I GDJE SE
ŽIVI KRIST U HOSTIJI POJAVLJUJE NEKOLIKO PUTA DNEVNO(ne znam koliko ima misa),Govoriti
da je to vražje...Mislim da to neće nikad ni reći onaj tko je tamo bio.
Opet kažem da svako ima svoje mišljenje,kao i u politici ,ja to tako gledam posve benigno.
PRIZNATO,NE,DA,JE ,NIJE,BISKUP PERIĆ,FIN,NEFIN,ma svi smo mi ljudi,svaki dan griješimo,
ali VJERU NE MOŽE NIKO PRIZNATI.
Ako ja vjerujem u svoj kip Gospe u vrtu,oko kojeg mi se svjetluca sunce,E TO mi ne može
niko uzeti,niko.A PRIZNATI NE TREBA.
Crkvene hijerahije koja mora postojati,i štoviše za to sam,trebaju se pridržavati
svećenici,biskupi,monsignori,nadbiskupi,ALI JA,I TI PRIJATELJU NE.
Mene srce vodi.SRCE!

Vrh

PostPostano: Sri ruj 02, 2009 18:05 

Oprosti, ali ovo ti nikako ne drži vodu - direktno je suprotno Isusovim riječima!
I te silne priče o srcu. Što ti misliš kad pišeš srce?

Vrh

PostPostano: Sri ruj 02, 2009 21:15 

Evo pročitala sam sve od početka do kraja i doista me rastužilo, ja vjerujem u Međugorska ukazanja i ne stidim se to otvoreno reći, ali ne volim kada se sve gleda tako s jednom kritikom, ipak kada bi se u jednostavnosti pogledalo možda bi sve bilo nekako drugačije....
Po samom naslovu mislila sam čitati o molitvi o iskustvu obračenja a naišla na veliku raspravu i osudu i to mi se ne sviđa....

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1593 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 107  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata