Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon stu 18, 2019 09:42

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Bog nije kriv!
PostPostano: Uto pro 26, 2017 08:25 

Uvijek i u najvećim trpljenjima Bog nije kriv!Samo se mi nalazimo na putovima koje ne razumijemo.On dopušta tame ponoći,nasilja,revolucije,opasnosti rata,progone,katastrofe,ali nije kriv!Nije kriv ni za jedno zlo,već svako zlo izvodi na dobro,svako zlo koje dopušta na kraju izađe na dobro i Bog se proslavi.Zar za ta teška vremena unatoč zlu ne daje posebnu pomoć i spasenje,unutrašnju utjehu i nadu,snagu,radost kad se u nevolji dogodi čudo i očuvanje.Zar se u siromasima u duhu Bog nije proslavio ovaj Božić?Možda su bili sami i tužni,ali u njihovom srcu bilo je najveće bogatstvo,Božansko Dijete Isus.
Oni koji su imali zaista malo,skromno Božićno ozračje sigurno su bili sretni,jer se nisu gubili u materijalnom blještavilu prostora,blagdanskog stola,odmatanju poklona.U njihovom srcu opet je bilo Božansko Dijete Isus.
Oni koji su bili žedni i gladni pravednosti nasitio je dragi Bog baš svojim rođenjem,pravednošću,jer je mali Bog zaslužio pravednost,a ta je da iako se rodio u skrovitosti Bog nije dopustio da se nepravedno ne proslavi Njegovo rođenje već
"Svi krajevi svijeta vidješe spasenje Boga našega.",Božanskog Djeteta Isusa.
Zato uvijek i u najvećim trpljenjima Bog nije kriv!

Za ovaj Božić želim vam LJUBAV,RADOST I MIR!
Svako dobro i svaki blagoslov!

Vrh

PostPostano: Sub sij 26, 2019 21:07 

Uvijek i u najvećim trpljenjima Bog nije kriv!Samo se mi nalazimo na putovima koje ne razumijemo.On dopušta tame ponoći,nasilja,revolucije,opasnosti rata,progone,katastrofe,ali nije kriv!Nije kriv ni za jedno zlo,već svako zlo izvodi na dobro,svako zlo koje dopušta na kraju izađe na dobro i Bog se proslavi.Zar za ta teška vremena unatoč zlu ne daje posebnu pomoć i spasenje,unutrašnju utjehu i nadu,snagu,radost kad se u nevolji dogodi čudo i očuvanje.

Marina, ovoga puta se slažem s vama. Puno puta zadnjih godina, u Boga bih uprla prst rekavši mu - zašto, što sam sad napravila da me kažnjavaš, zašto nisi to i to spriječio, ali... ovih sam dana shvatila da nije do Njega, nego do ljudi.

Jedino na one zle, beskrupulozne koji su pokretači te tame ponoći, nasilja i ostaloga treba imati sazaljenje i ništa drugo. Jedino sažaljenje nad osobom koja nije spoznala istinu i ugledati se na Isusa. Ja prva znam biti bijesna, ljutita, čupala bi svoje i tuđe kose, vrištala bih od nemoći i žala, ali sjetim se da Isus nije uživao u Judinoj patnji kada je Juda shvatio da je prodao krivog covjeka.
Isus je osudio grijeh, ali ne i tu osobu, jer svatko za sebe odlucuje o svojoj sudbini. Svatko za sebe bira svoje postupke.
Da, Juda je umjesto pokajanja i vracanja Isusu sebe osudio te napravio jos veci grijeh, ali sam sebi je ucinio zlo, sam se odlučio na to, sam svojom slobodnom voljom.

Meni se često događa da kad čitam evanđelje mi sve izgleda jasno, jednostavno, ali stvarnost je strašno daleko od toga. Svaki odnos je živ organizam. On će biti ono sto od njega napravimo. U njemu se povezuju minimalno dvije osobe, dva svijeta i teško je pustiti buku izvana.

jedino što mi pomogne, koliko toliko je, kad kleknem pred svetohranište. Sto želim? Koje vrline? Koje mane mogu trpjeti? Kakvu obitelj želim? Kakav život? Tko će živiti taj život?
Koji su mi osjećaji? Vodi li me sve to bliže Bogu ili udaljava?
Ako da, Bogu hvala! Ako ne, odsjeci! ("Ako te ruka sablažnjava odsijeci je. Bolje ti je sakatu ući u Kraljevstvo Božje nego s obje ruke u pakao...")
Nekidan sam dobila jedan odličan savjet:
"Ako s Bogom hodiš u iskrenosti i otvorenosti srca, onda On može sve okrenuti na dobro.
Osluskuj Njegovu volju i odvaži se vršiti je, po cijenu bilo čega, to je jedini "recept za sreću i uspjeh"."

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata