Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon ruj 16, 2019 13:35

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
PostPostano: Sub kol 03, 2019 09:27 

U srijedu - 28.11. od 14 sati je p. Ramos u crkvi sv. Duha u Splitu, a u četvrtak - 29. 11. ujutro u Anćela, a popodne od 14 sati u sv. Duha.

Nedavno sam došao u katedralu na ispovijed i stao u red koji mi se učinio najmanji jer sam došao manje od sat prije završetka ispovjedi .
U redu su bile većinom žene, nakon nekog vremena svećenik izađe iz ispovjedaonice i pozove sa kraja reda nekakvu valjda Maju, kaže da se naručila telefonski ili preko poruka nisam siguran.
Pošto je to sve potrajalo pomirio sam se da neću stići jer je svećenik svaki put izlazio i upozoravao da neće stići sve ispovjediti.
Kad je došao red na mene već sam htio otići jer vidim da je svećenik nervozan jer smo pet minuta zašli u prekovremeno, međutim on mi onako nervozno mahne: " ajde,ajde"..i ja uđem.
I sad pošto je meni za ispovijed inače dovoljno manje od minute a vrlo rijetko više i to samo ako me svećenik pita da pojasnim..,počnem se ispovjedati i nakon 10 sekundi me prekine( taman kad sam htio reći najteži grijeh) a da još nisam sve rekao i da mi vrlo kratko i nervozno neki savjet a pola ga nisam razumio jer je stranac , da odrešenje sve skupa 25 sekundi ...nikad brže.
Izađem i pogledam na vrata piše nekakav Ramos.
Iza mene je još bila nekakva ženska, nisam gledao da li ju je primio jer sam izašao van.

Vrh

PostPostano: Ned kol 04, 2019 18:40 

Kopitar, evo ovim vašim upisom zanimalo me kako vi i zašto ("pravoslavac") se ispovijedate u Katoličkoj Crkvi (tim više što vjerujem da u Zagrebu imate mogućnosti na izbor) pa sam naišla na ovaj zgodan članak.
Prilažem ga: https://www.glas-koncila.hr/smiju-li-se ... olnostima/

I, nije da sudim, svatko po svom izboru, no nameće mi se pitanje - ili griješite u postupanju zbog (ne)znanja ili u gore navedem upisu izvrčete istinu.
Također, postoji mogućnost da je p. Ramos upravo tako postupio, uistinu nikog ni ne branim, ni išta slično - no moram reći da nikada tako nešto nisam do sada čula ni doživjela.

Vrh

PostPostano: Ned kol 04, 2019 19:15 

Kopitar, evo ovim vašim upisom zanimalo me kako vi i zašto ("pravoslavac") se ispovijedate u Katoličkoj Crkvi (tim više što vjerujem da u Zagrebu imate mogućnosti na izbor) pa sam naišla na ovaj zgodan članak.
Prilažem ga: https://www.glas-koncila.hr/smiju-li-se ... olnostima/

I, nije da sudim, svatko po svom izboru, no nameće mi se pitanje - ili griješite u postupanju zbog (ne)znanja ili u gore navedem upisu izvrčete istinu.
Također, postoji mogućnost da je p. Ramos upravo tako postupio, uistinu nikog ni ne branim, ni išta slično - no moram reći da nikada tako nešto nisam do sada čula ni doživjela.

Nisam pravoslavac ne znam otkud ti to a ovo sam osobno doživio.

Vrh

PostPostano: Pon kol 05, 2019 20:32 

Nisam pravoslavac ne znam otkud ti to a ovo sam osobno doživio.

Nitko se ne treba sramiti svoje narodnosti ni svoje vjere.
Nakon one lijepe čestitke na temi viewtopic.php?f=8&t=1776#p40699, mogu samo reći da onaj koji tvrdi da se trebamo ispričati okupatoru što je rušio, palio, ubijao po tuđem teritoriju i da oslobodilačka akcija nije bila opravdana i čista - da takvome nešto ne štima s logikom.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC + 01:00 sata