Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon ruj 16, 2019 13:05

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Čet vel 13, 2014 17:06 

SlijepiPutnik je napisao/la:
adrijana je napisao/la:
Ovaj citat iz knjižice je još jedan dokaz kako je sve to suprotno našoj vjeri.
Čak ne spominje niti molitvu Očenaša, nego da je dovoljno tek jednom zazvati ime Oca.
Ako bi to bilo istina, znači da možemo površno uzeti sve Isusove riječi, da nam ne treba više Crkva, niti sakramenti, ne treba se kloniti grijeha niti živjeti po Božjim zapovijedima... Spasiti dušu je tako "jednostavno" da se ne treba uopće brinuti oko svega toga!

A Isus je rekao: Mnogi će doći u onaj dan i reći će: Mi smo te zazivali "Gospodine, Gospodine!", a ja ću im odgovoriti: Ne poznajem vas, zlotvori...

Ova je tema dosta dugo neaktivna, ali imam potrebu napisati, ne braniti navedenu objavu...vec reagirati na pausalne zakljucke. Iz kojih se izvlaci niz daljnjih zakljucaka.

Sto onda reci za Rim 10 13? "Tko god zazove ime Gospodnje, spasit ce se."

Niti Pavao ne spominje Oce nas...itd
Uglavnom je to dio sireg konteksta poslanice tzv. opravdanja po vjeri.

Pa eto, pročitajte još jednom.. Za mene je suprotnost Evanđelju govoriti o nekoj "sigurnosti za spasenje" onima koji "čak samo jednom zazovu Ime Gospodnje", jer Gospodin jasno kaže da ne će u raj svi oni koji ga zazivaju "Gospodine, Gospodine" već će biti kao lude djevice koje su znale da Zaručnik dolazi, ali im je ipak ponestalo ulja..

Ja inače na objavu gledam u kompletu, ne će nam Bog Otac svoje Lice objaviti u nekoj ikoni putem privatnih objava, kad nam je već svoje Lice objavio u Isusu Kristu. Druge slike nema.

To je kao da, improviziram, najednom dođe Duh Sveti u liku nekog anđela i kaže: "Ja vam inače tako izgledam. Naslikajte me i častite moju sliku, da se spasite.."

To ne postoji.

Ta objava vodi k idolatriji, a na nju i slične nasjedaju mnogi neupućeni zbog probuđene duhovne lakomosti, koja je uobičajeno iskušenje u početnika (>vidi: sv. Ivan od Križa: Tamna noć).

Vrh

PostPostano: Čet vel 13, 2014 20:57 

A joj... Raskajani razbojnik na križu pored Isusa uistinu je samo jednom u životu rekao: "Ti si Sin Božji!" a Isus mu je obećao raj. Osobno ne podržavam pjesničke forme kojima vrve privatne objave. Više volim smjernice za život s propovijedi naših svećenika, klanjanja, katoličkih knjiga...

Vrh

PostPostano: Pet vel 14, 2014 14:45 

ruta je napisao/la:
A joj... Raskajani razbojnik na križu pored Isusa uistinu je samo jednom u životu rekao: "Ti si Sin Božji!" a Isus mu je obećao raj.

Pa da, ali Isus mu nije to obećao zbog jedne njegove riječi, nego što Bog vidi u svačije srce i toga i takvoga čovjeka je našao dostojnim za svoj nebeski stan. Razbojnik je svoju vremenitu kaznu odradio viseći na križu, pa ga je Bog poštedio čistilišta. Tako recimo ja razmišljam..

Vrh

PostPostano: Pet vel 14, 2014 16:49 

adrijana je napisao/la:
ruta je napisao/la:
A joj... Raskajani razbojnik na križu pored Isusa uistinu je samo jednom u životu rekao: "Ti si Sin Božji!" a Isus mu je obećao raj.

Pa da, ali Isus mu nije to obećao zbog jedne njegove riječi, nego što Bog vidi u svačije srce i toga i takvoga čovjeka je našao dostojnim za svoj nebeski stan. Razbojnik je svoju vremenitu kaznu odradio viseći na križu, pa ga je Bog poštedio čistilišta. Tako recimo ja razmišljam..

I ja isto tako razmišljam.

Vrh

PostPostano: Pon tra 07, 2014 17:21 

Zbog čega na Bitno.hr u slijedećem članku ističu Valtortu? - LINK

Vrh

PostPostano: Pon tra 07, 2014 18:24 

Ne znam, vidim da Goran Andrijanić i sam piše da je to kontroverzna mističarka, a ne stoji mi niti da je ta Valtortina izjava dokaz nekog čuda niti nadnaravnosti - taj Rubac se i prije nje smatrao relikvijom (a ne ikonom), što znači da su je vjernici držali nečim autentičnim što je bilo u pravom fizičkom dodiru s Isusom (a ne samo pobožna slika).

Imam dojam da su ljudi sve to nekad znali i više uvažavali, i uvijek balansirali između dviju krajnosti. Jedna je tipična za srednji vijek, kada se na štetu vjere trgovalo svetim predmetima, njihov broj se umnažao, pa ljudi nisu više znali što jest prava relikvija, a što nije. Druga krajnost je tipična za prosvjetiteljstvo, kad se počela odbacivati takva vrsta čašćenja kao nepouzdana i kada se počeo tražiti "znanstveni dokaz" da bi se počelo vjerovati.

Osobno vjerujem u Uskrsnuće i bez ikakvih opipljivih dokaza, ali moram priznati da volim dokumentarce o Torinskom platnu, a kako se Valtorta tu ušuljala i zašto, ni meni nije jasno. Čitala sam jednom, čini mi se, svjedočanstvo Darija Šimića, pa i on spominje kako je Valtorta utjecala na njegovo obraćenje. Svi mi imamo neke čudne putove.

viewtopic.php?p=12376#p12376
Na ovom linku sam prije 4 godine pisala o Valtorti i znali su me neki forumaši pitati na PP otkuda mi to i mogu li to potkrijepiti kakvim linkovima. Postoje na netu osvrti svećenika i teologa koji su se bavili Valtortom (pretežno na stranim jezicima), postoji stav pape emeritusa kad je još bio prefekt Kongregacije za nauk vjere (službena izjava kako Crkva nikad nije potvrdila Valtortine objave, već "zabrana" ima moralnu obvezatnost i dalje), a u Hrvatskoj nije puno pisano o tome (možda je najpoznatije ono što je Milan Špehar, teolog iz Rijeke, napisao za Glas Koncila). Koliko sam upoznata.

Vrh

Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: Sri lis 15, 2014 13:58 

Gospa govori don Gobbiju u poruci od 13.Lipnja 1989.g. o PRODORU MASONERIJE U SAM VRH KATOLIČKE CRKVE!,,upravo živimo u vremenima kad se to događa!...
( Knjiga- Marija Svećenicima svojim predragim sinovima ) priznata od Crkve !

Slika

Vrh

PostPostano: Sri lis 15, 2014 20:08 

Domenika je napisao/la:
Gospa govori don Gobbiju u poruci od 13.Lipnja 1989.g. o PRODORU MASONERIJE U SAM VRH KATOLIČKE CRKVE!,,upravo živimo u vremenima kad se to događa!...

Slika

IMAO sam tu knjigu ali sam je ritnuo. :mrgreen:

Vrh

PostPostano: Čet lis 16, 2014 08:04 

pelegrin je napisao/la:
Domenika je napisao/la:

Slika

IMAO sam tu knjigu ali sam je ritnuo. :mrgreen:

Krivo si učinio, jer to nije bilo koja knjiga, već Knjiga Gospinih Poruka - Svećeničkog Marijanskog Pokreta, usto priznata od Crkve i Pape, kao što i sam znaš.
Da je to knjiga za ritnuti, onda je sigurno nebi preporučivao ( svake prve subote na Jordanovcu) Svećenik i sam pripadnik Marijanskog Pokreta, Otac Izidor Jedvaj Isusovac.
Prema tome "pelegrine" ti si u ovom slučaju, ritnuo u smeće, Riječi Oca Nebeskoga, dali si toga svjestan...?No, tko sam ja , da ti sudim...?

Vrh

PostPostano: Čet lis 16, 2014 08:15 

Domenika, zar je ta knjiga na razini Božje objave?

Inače Najljepše je riječi o kršćanskoj nadi, prije dvije tisuće godina, rekao sveti Pavao, odgovarajući kršćanima iz Soluna koji su ga pitali o životu nakon života. „I tako ćemo zauvijek biti s Gospodinom“ Papa Franjo je bezbroj puta ponovio te riječi, te potaknuo više od 50.000 ljudi nazočnih na Trgu svetoga Petra da zajedno s njim ponove tu rečenicu, kao da ju želi utisnuti u savjesti svih koji ih slušaju.

Tekst preuzet sa stranice http://hr.radiovaticana.va/news/2014/10 ... cro-831182
s internetske stranice Radio Vatikana

Vrh

PostPostano: Čet lis 16, 2014 10:21 

Domenika je napisao/la:
Krivo si učinio, jer to nije bilo koja knjiga, već Knjiga Gospinih Poruka - Svećeničkog Marijanskog Pokreta, usto priznata od Crkve i Pape, kao što i sam znaš.

Baš malo googlam glede privatnih objava i naiđem na ovo:
viewtopic.php?f=12&t=694#p10355

Prevedeno, pelegrin je u jednu ruku i u pravu što je ritnio knjigu jer je njegova stvar hoće li ili neće vjerovati u to (privatnu objavu) i to mu pravo sama Crkva i priznaje. :wink:

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:
Dux - 11.8.2015.-11.8.2017.
srbki (hrki) - 12.8.2015.-12.8.9999.
CarolusRex - 27.7.2016.-27.7.9999.
crusader - 19.10.2016.-19.10.9999.

Vrh

PostPostano: Čet lis 16, 2014 12:08 
Administrator

Domenika je napisao/la:
(...)
ti si u ovom slučaju, ritnuo u smeće, Riječi Oca Nebeskoga, dali si toga svjestan...?No, tko sam ja , da ti sudim...?

Crkva nije odobrila (niti zabranila) autentičnost poruka koje je primio Fr. Gobbi. Zasad je samo neslužbeno zatraženo da Gobbi ne inzistira na tvrdnji da su poruke od Marije, već da su posljedica njegovih meditacija, zato i u uvodu knjige piše:
"Ovime se navodi da poruke sadržane u ovoj knjizi moraju biti shvaćene ne kao riječi govorene direktno od Gospe, već primljene, u formi unutarnjih glasova, od don Stefana Gobbija."
Ponovno pozivam da se vratimo na temu, a to je papa Franjo.

Vrh

PostPostano: Čet lis 16, 2014 12:42 

Crni Barun je napisao/la:

Prevedeno, pelegrin je u jednu ruku i u pravu što je ritnio knjigu jer je njegova stvar hoće li ili neće vjerovati u to (privatnu objavu) i to mu pravo sama Crkva i priznaje. :wink:

A na kraju, zar rođenje Isusovo nije bilo privatna objava..? Kome su Anđeli donjeli Radosnu vijest,svim stanovnicima Betlehema, ili nekolicini pastira u betlehemskim brdima...? Isto tako mogu reći, baš me briga što su to pastiri isfantazirali, to je privatna objava...?

Vrh

PostPostano: Čet lis 16, 2014 13:55 

Domenika je napisao/la:
Crni Barun je napisao/la:

A na kraju, zar rođenje Isusovo nije bilo privatna objava..? Kome su Anđeli donjeli Radosnu vijest,svim stanovnicima Betlehema, ili nekolicini pastira u betlehemskim brdima...? Isto tako mogu reći, baš me briga što su to pastiri isfantazirali, to je privatna objava...?

Ono što je sadržano u Pismu sigurno nije privatna objava. Uz to, sasvim je drugačije kad neku privatnu objavu (npr. Lourdes) priznaje Crkva

Vrh

PostPostano: Čet lis 16, 2014 14:22 

Domenika je napisao/la:
A na kraju, zar rođenje Isusovo nije bilo privatna objava..?

nije.

Sara ti je lijepo odgovorila:
sara je napisao/la:
Ono što je sadržano u Pismu sigurno nije privatna objava.

malo Domenika proguglaj pa će ti biti jasnije. :wink:

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:
Dux - 11.8.2015.-11.8.2017.
srbki (hrki) - 12.8.2015.-12.8.9999.
CarolusRex - 27.7.2016.-27.7.9999.
crusader - 19.10.2016.-19.10.9999.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata