Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet ruj 21, 2018 15:33

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sri svi 20, 2009 15:20 

Bi li mi netko mogao preporučiti nekog svećenika koji bi bio voljan naći vremena i malo razgovarati. Nisam iz Zagreba, ali sada trenutno živim ovdje tako da ne poznajem niti jednoga. Prolazim kroz teško razdoblje i htjela bih malo razgovarati o tome, ne samo o problemima, nego i vjeri općenito jer me jedino to u zadnje vrijeme izvlači. Bit ću zahvalna za svaku preporuku.

Vrh

PostPostano: Čet svi 21, 2009 14:43 

Preporučam o. Jorgea Ramosa iz Opusa Dei, po mom mišljenju jednog od najboljih ispovjednika i duhovnika ovdje na području zg-a, a i šire. Za eventualni kontakt, možemo se čuti preko pp-a.

Pozdrav.

Vrh

PostPostano: Sub svi 23, 2009 09:09 

Svakako fra Duda ako još može zbog dobi, salezijanac don Damir Stojić - mislim da je studentski kapelan.

Vrh

PostPostano: Sri svi 27, 2009 08:42 

Draga Andrijana rado bih ti preporucila jednog divnog svecenika,ali on se nalazi u Splitu.Ja takoder odlazim kod njega bar jednom mjesecno.To je jako dobro sto si odlucila!Dok ne pronades odgovarajueg duhovnika savjetujem ti da se molis DUHU SVETOM i dragi Bog ce sigurno pronaci nacin da dodes do dobrog svecenika koji ce prepoznati tvoje potrebe.Neka ti je blagoslovljen i radostan ovaj prekrasni dan!

Vrh

PostPostano: Ned lip 07, 2009 07:01 

Mnogi mi se opraćaju i mailom. s nekima se susrećem na chatu. Pa ako misliš da ti na ovaj način mogu pomoći javi se.
svecenik13@gmail.com. Svako dobro!

Vrh

PostPostano: Uto kol 18, 2009 12:43 

Preporučio bih ti svećenike Misionare Krvi Kristove Patera Zbigniewa Lesickzku,Patera Josipa Goldewskog i Patera Klementa Horvata,oni primaju ljude na razgovor i na životne ispovijedi.

Adresa:

Misionari Krvi Kristove

Misijska Kuća Sv.Gašpara

Razgled 3

10 000 Zagreb (Mlinovi)

Telefon: 01-45 00 130

Vrh

PostPostano: Uto stu 03, 2009 00:14 

Hvaljen Isus. imam problem!!! nisam se ispovijedio preko 7 godina. Imam jako puno grijeha,i prije mi to nista nije znacilo. zadnjih nekoliko mjeseci redovito odlazim na sv.misu, i muci me to sto mi lezi na dusi. ne mogu se potpuno prepustiti Bogu. molio bih vas za savjet...trenutno boravim u zagrebu i zanimaju me dobri ispovjednici...volio bih da mogu normalno razgovarati sa svecenikom,strah me nekakve neugodnosti...iskreno,bojim se da ce se izderati i vikati na mene. Nisam ja nikog ubio,nemojte to pomisliti,ali jednostavno se tjekom godina nakupilo grijeha i zelim si olaksati dusu kako bih bio jos blize bogu. Molim vas za savjete...

Vrh

PostPostano: Uto stu 03, 2009 13:20 

Dobro nam došao i poštujem odluku koju si donio, također. Iako nisam iz Zagreba, pa ti ne mogu poimence preporučiti kojeg svećenika, pišem ti da malo otjeramo strah i tremu... Oni su kod ispovijedi više-manje uobičajeni, i - kao osjećaji - čak i poželjni, jer ruku na srce: ispovijed jest ozbiljan sakrament na koji se valja pripremiti. Imati stav kao da ćemo samom Bogu otvoriti srce i pričati Mu o sebi, makar se i ne vidjeli toliko dugo, kao što su 7 godina... Svećenik je tu samo posrednik, i još nisam ni vidjela ni čula da se koji ispovjednik "derao ili vikao" na pokornika...
Istina, nije baš ugodno govoriti nekome o svojim grijesima, ali još je neugodnije držati sve u sebi . Ovo:
Citat:
... i prije mi to nista nije znacilo. zadnjih nekoliko mjeseci redovito odlazim na sv.misu, i muci me to sto mi lezi na dusi. ne mogu se potpuno prepustiti Bogu.

to je važno i to će ti dati hrabrosti i strpljivosti da pronađeš pravog ispovjednika, a možda ćeš kroz neko vrijeme osjećati i potrebu za duhovnim vodstvom, zato bi bilo dobro da taj ispovjednik ne bude "na drugom kraju grada" i daleko od tvoje župe...
I ne zaboravi: iako je ponekad teško potpuno se prepustiti Bogu, On je blizu svakome, a "strah pred ispovjedi" može se preoblikovati i u Strah Božji... S vremenom to tako i postaje...
Ustraj u molitvi... Lijep pozdrav....

Vrh

PostPostano: Sri ruj 12, 2018 12:23 

Da li netko moze preporuciti svecenika za zivotnu ispovijed u Splitu? Treba dobar razgovor, za nekoga ko 15 godina nije bio u crkvu i sada se zeli vratiti. Znam da je svaki svecenik dobar za to, ali ako znate nekoga ko trenutno ima vremena i strpljenja...

Vrh

PostPostano: Čet ruj 13, 2018 09:56 

einmal je napisao/la:
Da li netko moze preporuciti svecenika za zivotnu ispovijed u Splitu? Treba dobar razgovor, za nekoga ko 15 godina nije bio u crkvu i sada se zeli vratiti. Znam da je svaki svecenik dobar za to, ali ako znate nekoga ko trenutno ima vremena i strpljenja...

Pozdrav. :)
Evo, ja ti predlažem njih nekoliko.
- fra Mate Puđa - Gospa od Zdravlja (Split)
- fra Petar Galić - prije je bio u Splitu, a sada je u sv. Dominika u Trogiru (a Trogir nije na kraju svijeta)
- p. Ramos - on dolazi jednom mjesečno u Split i dva dana ispovijeda, drži duhovnu obnovu i misu u Ančela i/ili sv. Duha. Ja odlazim k njemu, napravila sam i životnu ispovijed i kad mi je bilo najteže - preko njega me doslovno Isus dotakao. Još se nisam ispovijedala kod njega, a da nakon toga ne bih suza i suza isplakala. Svaki puta me pročitao i jednostavno rekao/znao - "ok, to su grijesi, ali reci ti meni onako ljudski što tebe muči jer vidim da te muči".

Također, možda i sugestija moderatoru - kada se ja pripremala za životnu ispovijed, nisam pronašla ovdje nijednu temu o tome, a mislim da bi bila vrijedna.

Einmal, odlučiti se na životnu ispovijest je super, ali isto tako je dobro da osoba uzme neki ispit savjesti i uz devetnicu / vodstvo Duha Svetoga neko vrijeme promišlja o svom životu i propustima/grijesima koje je počinila.
Ja sam se pripremala (po preporuci prijatelja svećenika) prema ovoj https://mladosunce.com/ispit-savjesti/

Sretno.

Vrh

PostPostano: Čet ruj 13, 2018 12:42 

Dea puno ti hvala! Mozda blesavo pitanje, ako odem u Gospe od Zdravlja da upitam za fra Matu Puđu ili?
Gledala sam za p.Ramos nigdje nisam nasla kada je u Splitu...

Hvala na savjetu, evo i ja krecem pregled savjesti od pocetka...

Vrh

PostPostano: Sub ruj 15, 2018 15:04 

Dea puno ti hvala! Mozda blesavo pitanje, ako odem u Gospe od Zdravlja da upitam za fra Matu Puđu ili?

Ja sam imala njegov broj, međutim promjenom mobitela i broj izgubila.
pokušaj na ovaj kontakt - 021/541-720; ako ne onda odi i pitaj tamo u Gospe od Zdravlja na porti.
Prije bi ispovijeda ponedjeljkom, tako da vjerojatno i sada ima neki "svoj dan".

Citat:
Gledala sam za p.Ramos nigdje nisam nasla kada je u Splitu...

Evo, ja se obvezujem pa kad p. Ramos javi da dolazi - postavim ovdje.
To će biti ili sad u srijedu i četvrtak ili iduću (veća vjerojatnost).

Vrh

PostPostano: Sub ruj 15, 2018 16:14 

Bas ti hvala jos jednom:-)

Vrh

PostPostano: Uto ruj 18, 2018 02:08 

Ok,mozda zaista nekom treba svecenik kakvog nema kod sebe u zupi.A mozda su ti posebno "dobri" ispovjednici dobri i zbog toga sto osoba puna nade i elana ide k njemu.Tu je i putovanje ukljuceno,malo adrenalina
itd.Stoga da s takvim elanom ode svom zupniku,mozda bi "efekt" bio isti.U ovoj ironiji ne iskljucujem ispovjednike koji zaista imaju dar citanja srca

Vrh

PostPostano: Uto ruj 18, 2018 13:23 

Ok,mozda zaista nekom treba svecenik kakvog nema kod sebe u zupi.A mozda su ti posebno "dobri" ispovjednici dobri i zbog toga sto osoba puna nade i elana ide k njemu.Tu je i putovanje ukljuceno,malo adrenalina
itd.Stoga da s takvim elanom ode svom zupniku,mozda bi "efekt" bio isti.U ovoj ironiji ne iskljucujem ispovjednike koji zaista imaju dar citanja srca

Rekla bih da trazenje svecenika za ispovjed vise gleda razgovor, savjet, odluke o zivotnim putovima a tu netko zna bit inspirativniji. Sama ispovijed naravno da ne pravi razliku.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata