Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet stu 14, 2019 04:28

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Uto sij 08, 2013 17:11 

Ja molim iz sveg srca vjernike da pogledaju ovaj dokumentarni film ***maknuto***

Meni se srce zaledilo gledajući ga, potpuno sam siguran da bi naš Isus uvijek stao protiv ovakve nepravde, i još se pitam kako je moguće da ova tema nije uzeta u obzir mnogo ranije među nama vjernicima, pa jel moguce da u danasnjem svijetu sa svom nasom modernom tehnologijom kojom raspolazemo i koja nam daje alternative u kupovini još uvijek s našim navikama uništavamo živote tih potpuno nevinih božjih bića.

Da je naš dobri bog htio da ih zatvaramo i ubijamo onda im sigurno ne bih dao mogućnost da osjećaju bol i da pate,zato je stvorio biljke koje ne osjećaju. Iako čitav moj život pokusam da vodim život zajedno sa Isusom odbijajući učestvovati u nasilju nikad mi nije palo na pamet koje sve nasilje stoji iza proizvoda koje redovno kupujem.

Iskreno se nadam da ćete pogledat ovaj film i razmislit o svemu tome, bog nam je dao slobodnu volju, i ja osobno sam se našao pred velikim iskušenjem, da li da nastavim sa starim navikama i nastavim podržavat ovo nasilje nad tim nedužnim bicima ili da učinim najbolje što mogu da se to zaustavi.

Nadam se da me razumijete, ne želim nikom ništa nametnuti, ali me srce toliko boli od te silne patnje kojma su podvrgnuti i još vise od toga što mi je tek sad to postalo pred očima jasno.
Zahvaljujem vam što ste pročitali moj post.

Neka je Milost Gospodina našeg sa svima nama.

Vrh

PostPostano: Uto sij 08, 2013 21:28 
Administrator

markus je napisao/la:
Nadam se da me razumijete, ne želim nikom ništa nametnuti, ali me srce toliko boli od te silne patnje kojma su podvrgnuti

Video je maknut zbog kako stoji upozorenje u filmu "uznemirujućeg sadržaja".
Film u principu prikazuje razna mučenja životinja i nije prikladan za svakoga, zato se u filmove i stavlja takvo upozorenje.
Ne znam što bi nam nametao, razumijem da nitko normalan ne želi mučiti životinje, stoga te molim da bez tih scena objasniš što želiš reći.

Vrh

PostPostano: Uto sij 08, 2013 22:14 

Ali taj video prikazuje stvarnost, zar treba da zatvorimo oči pred tim okrutnostima, pa nitko nije obavezan da ga pogleda,
ja sam ga stavio da ostali vjernici vide što se događa iza zidova farmi, klaonica, cirkusa, itd. 

Pa zar je moguće da ne dopuštate ostalim vjernicima da vide ono što industrije skrivaju, jako me je pogodila ova reakcija, kako 
mislite da zajedno uspostavimo mir i ljubav na zemlji kad se ovakve okrutnosti prakticiraju na sve strane i o tome se šuti.
Ja o tome osobno nisam znao dok slučajno nisam otkrio ovaj dokumentarni video.

Nadam se iskreno da ćete razmisliti o svojoj odluci da se skriva ova tužna istina.

Ne varajte se: Bog se ne da izrugivati! Što tko sije, to će i žeti! (Gal 6:7)

Vrh

PostPostano: Uto sij 08, 2013 23:36 
Administrator

markus je napisao/la:
pa nitko nije obavezan da ga pogleda

Film ima zaista okrutnih scena, pa nasilje i takve sadržaje ne želim ni drugima nuditi.
Zar ne možeš riječima, bez uznemirujućih snimki ili opisa mučenja životinja objasniti što želiš reći? Ne vidim poantu ovoga, jesi li ti vegetarijanac? Svakako bi zanimljivo bilo temi odnosa prema životinjama pristupiti iz vjerske perspektive, pošto smo na katoličkom forumu.

Vrh

PostPostano: Sri sij 09, 2013 11:27 

Ja se iskreno ispričavam zbog mog napadnog stava i nepoštivanja pravila foruma (nisam znao da slike i video zapisi sa scenama okrutnosti ovdje nisu dozvoljeni), jednostavno u mom srcu ima toliko boli nakon znajući što se sve događa ti nevinim bićima.

Isusova poruka je bila poruka ljubavi, nenasilja i samilosti.

Danas sve više se prelazi u moderan život gdje ljudi više ne uzgajaju svoje životinje za prehranu, odjeću i ostalo što je nekad bilo potrebno da se preživi, danas su životinje prepuštene u ruke industrije, koja na njih gleda kao na stvari bez sposobnosti osjećaja.
Svakodnevno ta stvorenja provode svoje živote u malim kavezima, odvajani od majki, bez mogućnosti ispunjenja i osnovnih prirodnih potreba kao što je izlazak na sunce, potraga za hranom, igra, kretanje koje im je toliko smanjeno u tim malim kavezima, i na kraju užas transporta do klaonica, labaratorija, ili šta već.

A sva ta patnja da bi mi uživali stare navike, da bi koristili kozmetiku zbog koje njima oči krvare kad im stavljaju kemikalije, da bi oblačili bunde i cipele koje od njihove kože oderane na tako okrutan način, da bi uživali cirkuske spektakle neznajući na koji način se treniraju te životinje a koji je totalno bezdušan, da bi jeli triput na dan njihove komade tijela i pili mlijeko koje su njihove majke namjenile za svoju mladunčad, potpuno nepotrebno za naše zdravlje kad imamo toliko biljnih alternativa.

Meni je to sve postalo jasno pred očima nakon što sam odgledao ovaj film.
Film je ogledalo našeg odnosa prema životinjama.
Industrije koje iskorištavaju životinje nam lažu sa svojom propagandom na televiziji, potrošnja proizvoda životinjskog porijekla raste i njihovi kavezi su sve manji.
Nakon što mi je sve postalo jasno, još me je toliko sram pred Bogom koji je njih napravio takve da mogu da osjećaju, i mi im sa ovim modernim životom nanosimo toliko boli.
Da li je ovo put prema nenasilju, miru i ljubavi?
Da li bi naš Isus danas bio ravnodušan kao što smo mi prema ovim masivnim, bezdušnim tretiranjem životinja?

Vuk će prebivati s jagnjetom, ris ležati s kozlićem, tele i lavić zajedno će pasti, a djetešce njih će vodit'. 7Krava i medvjedica zajedno će pasti, a mladunčad njihova skupa će ležati, lav će jesti slamu k'o govedo. 8Nad rupom gujinom igrat će se dojenče, sisanče će ruku zavlačiti u leglo zmijinje. 9Zlo se više neće činiti, neće se pustošiti na svoj svetoj gori mojoj: zemlja će se ispuniti spoznajom Jahvinom kao što se vodom pune mora.

Vrh

PostPostano: Čet sij 10, 2013 11:01 

Da mucenje zivotinja je gadna stvar ali sto je sa covjekom?
Danas jedna zivotinja ima vise prava nego covjek i mislim da nepotrebno panicite. Jer neznam jeste li kad pogledali sto se uistinu desava kad jedna majka ide pobaciti dijete? Volim zivotinje. Svi vole. Ali daleko vise volim covjeka i muka mi je od ovog sustava gdje zivotinja ima vise prava nego covjek.

Vrh

PostPostano: Čet sij 10, 2013 20:43 

Iz bas ovog razloga sam stavio film da se pogleda stvarnost zivota tih takodjer Bozjih bica, jer ako ih je Bog stvorio, i takve da mogu da osjecaju, onda bi to valjda morali uzeti u obzir.
Ja takodjer vise volim ljude od zivotinja, ali za razliku od vas ja mislim da ljudi imaju previse prava, a zivotinje nemaju ni ono osnovno pravo koje im je sam Bog dao, a to je da budu slobodne, da ne pate, i da ih se ako to stvarno nije potrebno NE ubija.
Slika mnogo bolje govori od rijeci, i ovo su stvarne slike, to nije u pitanju jedan individualni manijak koji se izivljava nad zivotinjama, u pitanju je citavi sustav. Sustav koji mi ignorisemo i podrzavamo.
Film se zove Zemljani (Eearthlings) i moze se pod tim imenom naci na youtube sa Hrvatskim prijevodom.
Molim vas odgledajte ovaj film, ili se bar malo potrudite da vidite sta se njima uistinu desava u nasem drustvu gdje svi vole zivotinje.
Industrija zabave,mesa, mlijeka, kozmetike, oruzija, i razno raznih proizvoda gdje iskoristavaju maksimalno ta nevina bica vam to nece prikazati na televiziji.

Opet pitam: ako ih je Bog stvorio takve da mogu da osjecaju, da li mi onda treba da ih tretiramo kao biljke?

Jednog dana Sveti Franjo sretne mladića s kavezom u ruci. Reče mladiću:
„Dvije grlice u kavezu... sirotice!“
Mladić se branio: „Nosim ih na sajam. Treba mi novaca...“
„Ne znaš li da ih čeka jadan svršetak? Zaklat će ih... Čuj, daj ih meni, evo ti plašt u zamjenu.“
Mladić se sažali: „Ne..poklanjam ih.“
Radostan Franjo primi grlice u ruku:
„Sestre grlice, drugi se put ne dajte uhvatiti!“
Franjin pratilac primijeti: „Zašto ih ne bismo ponijeli sa sobom?“
Sveti Franjo pristane:
„Da, u Porciunkulu, ali da žive u slobodi, kao što ih je Bog stvorio.“ (Cvjetići Sv. Franje, XXII)
U klaustru Porciunkule se nalazi kip Sv. Franje. U Franjinim rukama su grlice savile gnijezdo te svake godine iznova imaju tu male grlice kao zahvalnost svom dobročinitelju.

Vrh

PostPostano: Čet sij 10, 2013 23:07 

Iako tvoji postovi zvuče plemenito nikad nisam mogao razumjeti toliku brigu za životinje.
Dnevno se u svijetu ubije 115 000 nerođene djece. Dnevno !
Dnevno od gladi umire 17 000 djece. Svaki dan.
Gdje su područja pod ratom. Gdje je eksploatacija djece u rudnicima. O brizi bogatih zemalja za nerazvijene.........
Oprosti ne mogu se uopće uživiti u patnju životinja.

Vrh

PostPostano: Pet sij 11, 2013 13:48 

Toni ja se slazem sa vama da postoji gomila nepravdi nad ljudskim bicima, i osobno stojim protiv bilo kojeg oblika nepravde.

Ali morate se slozit sa mnom da recimo nepravda tipa djeca koja rade u rudnicima je Hrvatskoj nedopustiva, kao i u citavoj Europi, koji vi to rudnik poznajete gdje se iskoristavaju djeca. Naravno u nekim nerazvijenim zemljama to je jos moguce, ali mnostvo udruga,individualaca kao i Katolicka crkva rade na tome da to prestane zauvijek.

Ja sam recimo osobno prestao piti coca-colu kad sam doznao da coca-cola ne saradjuje sa udrugama koja se bave aktivizmom za prestanak decjeg iskoristavanja.

Da li vi Toni to znate? Da li pijete coca-colu?
Da li mi mozete reci koja to konkretno kompanija ima u svojim fabrikama djecu? i ja vam obecajem da cu odmah provjerit informaciju i nastojat izbjegavat njihove proizvode, iskoristavanje djece je toliko nehumano da nije vrijedno rijeci.
Ali da bi to zaustavili, moramo se informirat, tko to konkretno ima djecu na radu?
Na drugu stranu nehumano i nepotrebno iskoristavanje zivotinja imate na svakom koraku, osvrnite se malo, farme na sve strane, lovci se zabavljaju ubijajuci zivotinje koje im nisu nista ucinile nazao, ptice u kavezima, Gillette s kojim se vjerovatno brijete testira nad zivotinjama, kozu im gule dok su svjesne, itd. itd.

Ja ne trazim da se vi "uzivite" u patnju zivotinja, ne trazim to od nikoga.

Pitam se kako bi Sveti Franjo prijatelj Bozjih stvorova reagirao na ovu golemu ignoranciju na ovo nikad vece zatvaranje, mucenje i ubijanje Bozjih stvorova koje je on uvijek branio.

https://sites.google.com/site/molitedra ... i-stvorovi

„Sestre moje ptice, mnogo morate hvaliti svoga Stvoritelja i uvijek ga ljubiti. Zaodjenuo vas je perjem, dao vam krila za let i sve ostalo što vam je potrebno. Bog vas je među stvorovima učinio plemeni-tima i odredio da boravite u čistu zraku. Premda ne sijete niti žanjete, ipak vas On, a da se ništa ne brinete, zaštićuje i upravlja.“ -Sv.Franjo

Vrh

PostPostano: Ned sij 13, 2013 18:20 

Najveći uništavač mira danas je krik nevinog, nerođenog djeteta. Kad jedna majka može u svom krilu ubiti svoje vlastito dijete, koji onda gori zločin još postoji od onoga da mi počnemo sami jedni druge ubijati? Čak i u Svetom pismu stoji: "Čak i kad bi majka mogla zaboraviti svoje dijete, ja ga neću zaboraviti. Ali danas se ubija milijune nerođene djece, a mi na to ne kažemo ništa. (iz govora na dodjeli Nobelove nagrade za mir, 10. prosinca 1979. Oslo, Norveška)

Za mene su nacije koje su legalizirale abortus najsiromašnije zemlje. Oni se plaše malih, oni se plaše nerođenih. I dijete mora umrijeti jer ga oni više ne žele - ne žele više ni jedno djete - i dijete mora umrijeti. Ja vas ovdje molim u ime malih: Spasite nerođeno djete, prepoznajte prisutnost Isusa u njemu! (iz govora na dodjeli Nobelove nagrade za mir, 10. prosinca 1979. Oslo, Norveška)

Na što bi danas sv. Franjo stavio naglasak isto kao i bl. Majka Terezija. Na ubojstvo nerođenih.
Lijepa je tvoja briga Markuse za životinje. Međutim mene osobno neke stvari puno više smetaju nego problemi životinja. Konkretno u životu me trenutno jako zabrinjava 4. modul zdravstvenog odgoja.
O tome da li ljudi ubijaju životinje za hranu, drže li ih na farmama u neživotinjskim uvjetima, rade li se eksperimenti na životinjama itd. uopće ne razmišljam. Danas majke ubijaju svoju djecu, velika većina svjetskog stanovništva živi u nehumanim uvjetima jer su siromašni, provode se eksperimenti sa embrijima, fetusi se koriste u kozmetičkoj industriji, priča se o slobodi i pravima, a meni se kao roditelju želi oduzeti pravo da po svojoj volji i svjetonazoru odgajam dijete.
Nadam se da me možeš shvatiti. Nedavno sam pročitao da su kinezi mljeli fetuse i pakirali ih u ljekove koje su ljudi pili. Razmišljam, kad žena napravi abortus i farmaceutske kompanije koje koriste te fetuse za kremice i pomade, poslije prodaju tim istim majkama njihovu samljevenu djecu. I te majke se mažu i nanose tu svoju mrtvu djecu po sebi. Meni je to strava, a to da li kokoš živi u kavezu i da li je njoj teško mi je beznačajno u odnosu na ovo gore spomenuto.

Vrh

PostPostano: Ned sij 13, 2013 20:24 

Toni ja sam vec spomenuo da znam da je svijet prepun nepravde i prema ljudima, ne samo prema zivotinjama.

Ali ipak ja sam kao temu ovdje stavio zivotinjsku patnju koju mi uzrokujemo kupujuci proizvode koji su proizasli iz njihove patnje a koji ili nam nisu potrebni ili imamo alternative koje nisu od zivotinja.

Na ostatku foruma se diskutira ljudska nepravda, ovu temu dosad koliko vidim nitko nije ni dotakao.

Da li bi ti Sv. Franji kad je oslobadjao ptice takodjer rekao da te ne zanima patnja zivotinja i da je besmisleno to sto radi, jer postoji i ljudska patnja?
U njegovo vrijeme se nije izrabljivalo zivotinje ni 0,5% koliko danas, danas to prakticiraju skoro svi, pa cak i oni koji se najvise pozivaju na vjeru i mir.
Mozes ti Toni da budes protiv nepravde na ljudima i nad zivotinjama, zasto ako smo protiv nepravde nad ljudima, zivotinje treba potpuno i u svakom slucaju iskljucit, pa nisu nam nista nazao ucinili.

Ali koliko vidim nikome nije ni stalo do ove teme, zao mi je to vidjeti, ta nevina bica se masakriraju svakodnevno nama ispred nosa, i skoro nitko za to ne mari, tako da napustam forum.

Vrh

PostPostano: Ned sij 13, 2013 21:24 

http://matrixworldhr.wordpress.com/2012 ... ih-fetusa/

http://www.index.hr/vijesti/clanak/lije ... 13831.aspx

Meni su ova dva članka super bolesna. Pričamo o kanibalizmu. O konzumiranju mrtve djece.
Da, i životinje pate. Profit je ispred svega i industrija mesa uzgaja životinje koje ljudi jedu. Ali ako ljudi ubijaju svoju djecu, suše,mliju, pakiraju, konzumiraju ih ili preko hrane ili preko kremica kako te čudi što se događa sa životinjama. Ako je ljudska vrsta okrutna prema samoj sebi zašto se sablažnjavati što je okrutna prema životinjama. Uopće se boriti za prava životinja dok se pravo čovjeka na život totalno ignorira meni nema smisla.

Vrh

PostPostano: Uto svi 17, 2016 16:16 
Administrator

Govoreći o dubokom poštovanju papa je slično primjetio:
"Isto tako ne treba brkati pijetet sa sažaljenjem prema životinjama koje žive s nama. Dogodi se, naime, da se katkada ima taj osjećaj prema životinjama dok se prema braći iskazuje ravnodušnost. Koliko pak puta gledamo kako su neke osobe privržene mačkama, psima, a ne obraćaju pažnju na gladne, na potrebite bližnje."

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata