Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet kol 23, 2019 08:44

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 668 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sljedeće

Sviđa li vam se stil rada i komuniciranja pape Franje?
1. Da, jako mi se sviđa, mislim da možemo očekivati mnogo dobroga 62%  62%  [ 41 ]
2. Još ne znam, pričekat ću s mišljenjem dok ne vidim kako će se papa nositi s teškim problemima i izazovima 14%  14%  [ 9 ]
3. Ne, nije mi baš nešto, papa bi se trebao drukčije ponašati 24%  24%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 66
Autor Poruka
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: Sri srp 29, 2015 14:59 

Mi vjerujemo da Duh SVeti vodi Crkvu Katoličku, a stim i Petrova nasljednika>; papu. I to je jedino što nam Je Krist ostavio. Ne vjerujući u Svetu Crkvu Katoličku, ti ne vjeruješ u Krista. To neka ti je jasno.

opet nisi odgovorio na kratko i jasno pitanje :(( :?:

Vrh

PostPostano: Sri srp 29, 2015 15:03 

Babi se svašta htilo, jer joj je snivanje jako milo. Neposlušni sinovi će pronaći deseti tisuća razloga za svoj naposluh. I tko želi biti neposlušan, taj će to i biti. Budi sigurna da svi neposlušni svećenici u SS-u imaju deset tisuća razloga zašto su neposlušni biskupu i Crkvi. Hans Küng, Alfonso de Galarreta, Marcel Lefebvre, Bernard Fellay, Richard Williamson, čitava SSPX družina, "raspjevana" časna Jeannine Deckers, moderna časna Teresa Forcades, don Ivan Grubišić, fra Tomislav Vlašić, Martin Luther te ostali “Vlašići” i “Lutheri”, a ima ih, svi oni imaju deset tisuća razloga za neposluh. I gle čuda! Svi su oni u pravu. Sve ti je to rječoborstvo. U povijesti Crkve uvijek je bilo neposluha, stoga ne čudi da današnje vrijeme nije izuzetak. Nije na nama/meni da se borimo protiv toga. I ja poput Kajina pitam: 'Zar sam ja čuvar brata svoga?' (usp. Post 4,9). Šta tko misli o poslušnosti prema biskupu i Katoličkoj Crkvi- zar je to bitno? Nama je važno ono šta Crkva misli o poslušnosti biskupu, poslušnosti prema Crkvi. A Crkva još uvijek nije promijenila stav o poslušnosti biskupu, poslušnosti prema Crkvi;

Božja je asistencija također dana nasljednicima apostola, kad naučavaju u jedinstvu s Petrovim nasljednikom, te, na osobit način, Rimskom biskupu, pastiru cijele Crkve, kad oni - u vršenju redovitog učiteljstva, i kad ne idu za nezabludivom definicijom niti se izjašnjavaju "na konačan način" – predlažu nauk koji vodi boljemu shvaćanju Objave u pitanjima vjere i morala. Uz to redovito učenje vjernici treba da "pristaju s religioznim posluhom" koji, ako se i razlikuje od posluha vjere, ipak ga produžuje.
(Katekizam Katoličke Crkve , 892)

Problem je da današnji vjernici previše misle svojom glavom. Ne da ne misle svojom glavom i podvrgavaju se papi, vjernici previše misle svojom glavom, čak kad je u pitanju nauk o vjeri i moralu. Vjernici su toliko počeli misliti svojom glavom da su postali papskiji od pape. Vjernici toliko misle svojom glavom da je i sam papa pozvan da se opravdava pred njima, a upravo je to nezamislivo, zato jer je on papa i on može raditi šta hoće. I sigurno ga neće neki anonimac pozivati da opravdava svoje odluke pred njim, a bilo je takvih anonimaca, ne jedan nego više njih, koji su zamislili da će se papa njima opravdavati. :roll: Komentari tipa: papa mi se ne sviđa, papa je previše blizak sa svijetom, papa ima previše para, papa nosi krivi križ itd. Ne. Papa se tebi ne mora sviđati, papa može biti blizak sa svijetom koliko on hoće, papa može imati para koliko on hoće (pa čak i više od toga), papa može nositi križ kakav god poželi. Kako to ljudi ne kuže? On je papa, a ne netko drugi, nego on.

Kad počneš misliti svojom glavom možeš biti siguran da si na poprilično dobrom putu za propast. Kolika je šansa da je netko od vjernika pametniji od pape, a da je duhovnije od pape? Ma ne želin o tome uopće raspravljati. Evo ti primjer Joseph Ratzinger. Čovik se povukao, i šta se onda dogodilo? Ljudi su počeli preispitivati njegovu odluku. Svašta. Po on je papa. Ako se on želi povući on će to i učiniti, bez da se nekome opravdava. Ako on želi u Las Vegas da tamo prokocka 200.000 eura, on to može mirne duše učiniti, zato jer je on papa i neće njemu netko braniti i govoriti šta će i kako će raditi. Doduše, Ratzinger je bio toliko kulturan i naveo je da ga snage izdaju zbog visokih godina. Misliš da je to ljudima bilo dovoljno? Nije. Odmah su krenule teorije: masoni, crne magije, antikrist, CIA, Europska unija, Sanader, ovo ono. Ma de beži. U tome je problem. Nije vjernik postavljen da preispituje papine odluke, ma kakve one bile, vjernik je da izvršava ono šta papa govori.

Biskupi, nadbiskupi, teološke komisije, Kongregacija za nauk vjere, papine enciklike, crkveni dokumenti, Crkveni oci i naučitelji nisu iznad laika. O tome ti pričam. Tko želi biti neposlušan taj će biti neposlušan. Imam pravo na svoje mišljenje, uvijek ta poznata parola. Imaš, ali šta tvoje mišljene znači u odnosu na mišljenje Crkve? Imam i ja mišljenje da je onkologija nepotrebna, treba je izbaciti iz medicine, to je moje mišljenje, ali te pitam: kakvog to utjecaja ima na medicinu? Lol. O tome pričemo. Pozivaju se, a ni ne znaju na šta se pozivaju, jer Katekizam je malo tko otvorio.

187. P. Tko ima u Crkvi pravo i vlast naučavati?
O. Vlast naučavati imaju u Crkvi Papa i biskupi i ostali službenici pod njihovim nadzorom. Katekizam Sv. Pia X.

188. P. Jesmo li dužni slušati učiteljsku Crkvu?
O. Da, bez dvojbe smo dužni slušati učiteljsku Crkvu pod prijetnjom vječnog prokletstva, jer je Isus Krist kazao o crkvenim pastirima, a to su apostoli: "Tko sluša vas, mene sluša, a tko prezire vas, mene prezire." Katekizam Sv. Pia X.

189. P. Ima li Crkva druge vlasti osim vlasti naučavanja?
O. Osim vlasti naučavanja, Crkva ima vlast upravljati svim svetim stvarima, donositi zakone i tražiti da se vjernici pokoravaju tim zakonima. Katekizam Sv. Pia X.

190. P. Proizlazi li vlast članova crkvene hijerarhije iz naroda?
O. Vlast crkvene hijerarhije ne proizlazi iz naroda i bilo bi krivovjerje kad bi se to kazalo, ona dolazi jedino od Boga. Katekizam Sv. Pia X.

Kan. 273 - Klerici su posebno obvezni iskazivati poštovanje i poslušnost vrhovnom svećeniku i svaki svojem ordinariju.

Kan. 601 - Evanđeoski savjet poslušnosti, prihvaćen u duhu vjere i ljubavi u nasljedovanju Krista do smrti poslušna, obvezuje na podvrgavanje volje zakonitim poglavarima, koji su namjesnici Božji, kad zapovijedaju prema vlastitim konstitucijama.

Sad kad si to tako napisao, i kad pogledam na stvari sa te strane, sad i ja počinjem vjerovati. Doista me čudi kako papa Pio X., sveti Augustin , i papa Ivan Pavao II, te Ignacije Lojolski, Faustina nisu vidili ovo šta ti vidiš. :mrgreen:

tu se slažem s tobom, danas svatko misli svojom glavom i filozofira o vjeri i nauku KC
Ali to najviše rade filozofi koje ti jako voliš
potrebna je djetinja vjera, a ne vjera velikih obrazovanih i učenih filozofa!
a , danas mnogi padaju na filozofe i njihovu učenost!

Vrh

PostPostano: Sri srp 29, 2015 20:44 

tu se slažem s tobom, danas svatko misli svojom glavom i filozofira o vjeri i nauku KC
Ali to najviše rade filozofi koje ti jako voliš
potrebna je djetinja vjera, a ne vjera velikih obrazovanih i učenih filozofa!
a , danas mnogi padaju na filozofe i njihovu učenost!

lako ti se sad furat na djetinju vjeru kad su ti filozofi i gugl dali sve na pladnju

Vrh

PostPostano: Sri srp 29, 2015 21:33 

lako ti se sad furat na djetinju vjeru kad su ti filozofi i gugl dali sve na pladnju

Njemu kad ne odgovara; onda teolozima fali "djetinja vjera" :mrgreen:

Doktore moj, možda bi ti treba bit duhovnik jednom Ratzingeru, da ga podučiš "djetinjoj vjeri", šta god ti to značilo :mrgreen:

Vrh

PostPostano: Čet srp 30, 2015 12:09 

Njemu kad ne odgovara; onda teolozima fali "djetinja vjera" :mrgreen:

Doktore moj, možda bi ti treba bit duhovnik jednom Ratzingeru, da ga podučiš "djetinjoj vjeri", šta god ti to značilo :mrgreen:

ne spominjme teologe nego filozofe!
filozofi su isfilozofirali božju riječ, radosnu vijest
ona je u neku ruku jednostavna, a filozofi je kompliciraju

najjaču vjeru imaju naše bake, prabake...većina njih je bila nepismena, a kamoli da su čitale filozofe koji govore o vjeri
i njihova vjera je bila jača ,puno jača od modernih ljudi koji do vjere žele doći preko umovanja filozofa!!

našim nonama i djedovima nisu trebali učeni filozofi, majstori filozofiranja i sofizama
njima je bila dovoljna djetinja vjera da vjeruju svome fratru, svome "popu", svome biskupu kada im prenosi katoličku vjeru
a modernome čovjeku trebaju valjda filozofi koji će ga dovesti do vjere??

Vrh

PostPostano: Čet srp 30, 2015 12:14 

[url=hrki je napisao/la:

ne spominjme teologe nego filozofe!
filozofi su isfilozofirali božju riječ, radosnu vijest
ona je u neku ruku jednostavna, a filozofi je kompliciraju

kOJEG SAM FILOZOFA, A NE TEOLOGA JA CITIRAO?

[url=hrki je napisao/la:
najjaču vjeru imaju naše bake, prabake...većina njih je bila nepismena, a kamoli da su čitale filozofe koji govore o vjeri
i njihova vjera je bila jača ,puno jača od modernih ljudi koji do vjere žele doći preko umovanja filozofa!!

dA TI VJERUJEMO NA RIJEČ, ILI?

[url=hrki je napisao/la:
našim nonama i djedovima nisu trebali učeni filozofi, majstori filozofiranja i sofizama
njima je bila dovoljna djetinja vjera da vjeruju svome fratru, svome "popu", svome biskupu kada im prenosi katoličku vjeru
a modernome čovjeku trebaju valjda filozofi koji će ga dovesti do vjere??

:mrgreen:

Vrh

PostPostano: Sri kol 05, 2015 21:33 

kOJEG SAM FILOZOFA, A NE TEOLOGA JA CITIRAO?

dA TI VJERUJEMO NA RIJEČ, ILI?

:mrgreen:

Sta ja mogu kada ti svaku jednostavnu i jasnu tezu ironiziras i banaliziras
Ti jednostavno nisi sposoban misliti samo svojom glavim
Kako to mislim?
Mislim u smislu da ako neki filozof nije pisao nista o vjeri nasih baka, ili npr.ljudi iz ranijih stoljeca, ti inda o tome neznas nusta reci
Jer nemas memorirano u svojim mapama sta je o tome rekao neki filozof-teolog
Kako onda pricati o necemu s tobom sto zahtjeva cisto privatan sud koji se ne temelji na citatima velikih filozofa?!

Vrh

PostPostano: Sri kol 05, 2015 21:42 

Papa franjo je po meni zanimljiv papa u svakom slucaju!
Mislim da je dobar papa.u svakom slucaju izabran je valjano i pod vodstvom Duha svetoga...jel nas tako uci kkc?
Papa ponekad izleti s nekom cudnom il nepreciznom izjavim .
,pa ga iz vatiksnskih ureda moraju malo ispravljati ili pojasnjsvati sta je tocno mislio
Ali to je zasada bilo po meni nez vecih posljedica za vjeru katolika u svijetu i u smislu pravovjerja
U svskom slucaju za mene je papa dobar.svida mi se jer je imao iskustvo euharistijskog cuda u svojoj nadbiskupiji u arhentini
Jes da zasada ima vise uzjava kontra medjugorja,ali kao svjedoku cuda vjerujem da u cuda i ukazanja u kc duboko vjeruje,pogotovo u ukazanja i cuda koja se cesce javljaju u svijetu od 1830.godine(francuska- Gospa od cudotvorne mefaljice) pa preko akite,ruande i na kraju medjugorja!

Vrh

PostPostano: Čet kol 06, 2015 21:48 

Jeste da u zadnje vrijeme papa uzjavise nesto banalno glede gospe i mrdj.,ali znajuci da on zna malo ustrcavati ilu pustati probne balone ilu cak namjerno privocurati razne reakcije da mozda stvar punije sagleda i iz svih kuteva ja mu ti ne zamjeram.
Vjerujem da kao papa koji ima duha i osjecaja za nadnaravna cuda ce jrdnig dana dati sjriz pozituvne izjave glede med.Gospe! :; :))

Vrh

PostPostano: Sri stu 11, 2015 16:07 
Administrator

Kako danas ima vjernika koji papu smatraju Antikristom koji će uništiti Crkvu, zanimljiv je odgovor Glasa Koncila o širenju neistina o papi kroz "Knjigu istine":
"S obzirom na to da se u knjizi širi nauk po kojem je sadašnji poglavar Katoličke Crkve papa Franjo zapravo Antikrist, odnosno onaj koji ima uništiti Crkvu koju je Krist utemeljio, zanima me smiju li, mogu li ljudi koji čitaju tu knjigu i slijede njezine ideje primiti pričest na misi?"
GK odgovara:
"Svi takvi samozvani proroci tvrdili su da imaju neku posebnu poruku, ali ipak na kraju sami sebe raskrinkaju, no prava je šteta što i neki vjernici – ponajprije zbog osobne nesigurnosti i nesnalaženja, ali moguće i zbog svoje oholosti i umišljenosti – počinju prihvaćati njihovo lažno, neprihvatljivo, zbunjujuće učenje. Umjesto da se oslone na katolički nauk, umjesto da se savjetuju sa svojim župnikom ili drugim dušobrižnikom, »istinu« traže s tim »prorocima«, pa često i iz neznanja mogu i sami upasti u krivovjerje. Čudno je i neprimjereno da je i nekim vjernicima danas prihvatljivo ružno govoriti o papi Franji. (...)
Svi oni koji su nasjeli na te tvrdnje »Knjige istine« i počeli ih uvažavati, a možda i širiti, morali bi se ispovjediti, priznati svoj grijeh, za njega se pokajati i izvršiti pokoru, jer u protivnom ne smiju na pričest."

Vrh

Naslov: papa Francesco
PostPostano: Čet svi 09, 2019 10:26 

Najnovija me izjava ovog pape baš naljutila...da je još živ Ivan Pavao II,naš bi kardinal već bio svetac,iako nam je svet i bez toga...no,Ivan je Pavao svetac,a ovog jedino SPC može proglasiti svetim.
Možda bih trebala ispovijediti ova razmišljanja,jer trebala bih ga poštovati iz posluha Crkvi...
Ali,ne paše mi nikako.

Vrh

PostPostano: Čet svi 09, 2019 21:43 

Mislim da je naš narod na velikoj kušnji... Dodvoravati se drugima u ime ekumenizma nije baš bila odlika prijašnjih papa, a ovaj to radi otpočetka... Sjetite se kako je anglikancima pisao "Molite se za mene"...

Iako mi se ne sviđaju neke metode kao potpisivanje peticija, bune i prosvjedi, mislim da je pisanje o tome na forumu neka vrsta rasterećenja, sve dok se može shvatiti konstruktivno, iz ljubavi prema Crkvi i instituciji Svete Stolice.

Jesu li to samo privremene "diplomatske aktivnosti" vidjet će se već kod sljedećeg pape... molimo se da to bude netko iz hrvatskih redova... :DD

Vrh

PostPostano: Čet svi 16, 2019 22:42 

papa francesko...zbunjuje ljude, izaziva pomutnju, nepovjerenje....!!
Samo jedno znam: To nisu plodovi Duha Svetoga...? :evil:

Vrh

PostPostano: Pet svi 17, 2019 16:46 

papa francesko...zbunjuje ljude, izaziva pomutnju, nepovjerenje....!!
Samo jedno znam: To nisu plodovi Duha Svetoga...? :evil:

E...a biskupi pozivaju da mu vjerujemo.Iako,mislim da i ne mogu drugačije...ili pak mogu?Meni nije "legao",kako je samo bilo neugodno gledati,kad je nekima dao ljubiti ruku,nekima ne...valjda se ne snalazi,možda je to južnoamerički mentalitet...Bože,oprosti mi,ali di je on od našeg Ivana Pavla...

Vrh

PostPostano: Pon svi 20, 2019 21:50 

E...a biskupi pozivaju da mu vjerujemo.Iako,mislim da i ne mogu drugačije...ili pak mogu?Meni nije "legao",kako je samo bilo neugodno gledati,kad je nekima dao ljubiti ruku,nekima ne...valjda se ne snalazi,možda je to južnoamerički mentalitet...Bože,oprosti mi,ali di je on od našeg Ivana Pavla...

Najprije, neka biskupi, sami povjeruju,pa će i narod, kad vidi njihovu odanost i povjerenje.....
Dalje, papa francesko, svima ljubi ruke, noge i cipele...Preponizan je....možda je to mentalitet,
južnoameričkih gaučosa...?

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 668 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata