Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto ruj 17, 2019 13:12

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 676 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeće

Sviđa li vam se stil rada i komuniciranja pape Franje?
1. Da, jako mi se sviđa, mislim da možemo očekivati mnogo dobroga 62%  62%  [ 41 ]
2. Još ne znam, pričekat ću s mišljenjem dok ne vidim kako će se papa nositi s teškim problemima i izazovima 14%  14%  [ 9 ]
3. Ne, nije mi baš nešto, papa bi se trebao drukčije ponašati 24%  24%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 66
Autor Poruka
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: Uto kol 20, 2019 10:36 

Čitala od Benedikta "Uvod u kršćanstvo",nije mi bilo baš napeto...Možda je ta bolja,probati ću je nabaviti...
A meni je sv.Ivan Pavao zakon.Bila sam na dočeku na Žnjanu,osjećala sam se blagoslovljeno...Koliko je napravio za nas i priznanje,za svrgavanje komunizma općenito...
A ima Benedikt posebno mjesto u mome srcu,jer voli mačke,kao i ja.
Papa Franjo mi je bio simpa na prvu,sve mi je manje...vidim kome se sviđa,što mi je indikativno...

Vrh

PostPostano: Uto kol 20, 2019 11:27 

Čitala od Benedikta "Uvod u kršćanstvo",nije mi bilo baš napeto...Možda je ta bolja,probati ću je nabaviti...
A meni je sv.Ivan Pavao zakon.Bila sam na dočeku na Žnjanu,osjećala sam se blagoslovljeno...Koliko je napravio za nas i priznanje,za svrgavanje komunizma općenito...
A ima Benedikt posebno mjesto u mome srcu,jer voli mačke,kao i ja.
Papa Franjo mi je bio simpa na prvu,sve mi je manje...vidim kome se sviđa,što mi je indikativno...

Neka se sviđa i njima...

Možda ga žele svojim podržavanjem kompromitirati, da ga mi zamrzimo (onda bi ispunili svoj cilj),

a možda im dobro dođe pa se i oni obrate.. :wink:

Vrh

PostPostano: Uto kol 20, 2019 15:08 

Ja sam bila '98. u Mariji Bistrici na dočeku Ivana Pavla II i još se sjećam kako se nebo odjednom otvorilo kod molitve proglašenja Stepinca blaženim.. Dobili smo znak kojem se nitko nije nadao i nitko tražio. (Ne bih rekla da je to slučajnost. :)) )

A papa Franjo.. mislim da nekako izbjegava Hrvatsku..

P.S. Nisam znala da Benedikt više voli mačke, ja volim peseke..

Vrh

PostPostano: Sri kol 21, 2019 07:03 

On se priprema za posjet Šumadiji...

Vrh

PostPostano: Sri kol 21, 2019 11:30 

Ja sam bila '98. u Mariji Bistrici na dočeku Ivana Pavla II i još se sjećam kako se nebo odjednom otvorilo kod molitve proglašenja Stepinca blaženim.. Dobili smo znak kojem se nitko nije nadao i nitko tražio. (Ne bih rekla da je to slučajnost. :)) )

P.S. Nisam znala da Benedikt više voli mačke, ja volim peseke..

Ima svoju mačku.Ja volim sve životinje,ali za psa nemam vremena,pa imam mačke.Papa Franjo,isti koji su hvalili pok.don Ivana Grubišića,sad hvale njega...ne mislim na vjernike,niti da će se obratiti...no,poneke njegove misli,citate,čak sam sprintala,pa ih čitam povremeno,ukoliko su njegovi(možda PR)...

Vrh

PostPostano: Sri kol 21, 2019 20:55 

On se priprema za posjet Šumadiji...

Papa ima sebi-svojstven plan putovanja.. Vučić ga je pozvao, SPC se izjasnila da nema ništa protiv, ali je vlada zablokirala..

Da se podsjetimo koje je zemlje ove godine posjetio:
1. Panama
2. Ujedinjeni Arapski Emirati
3. Maroko
4. Bugarska i Sj. Makedonija
5. Rumunjska

Još ima u planu do kraja 2019.:
6. Mozambik, Madagaskar i Mauricijus
7. Tajland
8. Japan

Papa ide tamo gdje ga Duh Sveti potakne.. :DD

Vrh

PostPostano: Sri kol 21, 2019 20:57 

no,poneke njegove misli,citate,čak sam sprintala,pa ih čitam povremeno,ukoliko su njegovi(možda PR)...

Rekli su mi da na fejsu ima njegovih lažnih poruka koje se šire munjevitom brzinom.. Npr. ona da nije potrebno svake nedjelje ići na misu..

Vrh

PostPostano: Čet kol 22, 2019 10:38 

One koje sprintam,mislim da mi pomažu u duhovnom razvoju...lažne nisam vidjela do sada,gledam s kojeg izvora skidam...

Vrh

PostPostano: Pet kol 23, 2019 21:01 

Dobre su njegove poruke s audijencije srijedom (kateheza na malo drugačiji način)...

2014. godine bile su teme Darovi Duha Svetoga i o Crkvi
2015. o obitelji
2016. o Božjem milosrđu i djelima milosrđa
2017. o kršćanskoj nadi i o Svetoj Misi
2018. o Deset zapovijedi
2019. o Oče našu i Djelima apostolskim

Vrh

PostPostano: Čet ruj 05, 2019 14:09 

Evo novog bisera pape Franje:"Čast mi je što me Amerikanci napadaju"...odmah je glasnogovornik pokušao ublažiti i promijeniti smisao...Opet se isto pitam,je li to samo čudan latino-izričaj,ili ipak često izgovara rečenice,po meni,neprikladne za Papu?

Vrh

PostPostano: Čet ruj 05, 2019 20:42 

Evo novog bisera pape Franje:"Čast mi je što me Amerikanci napadaju"...odmah je glasnogovornik pokušao ublažiti i promijeniti smisao...Opet se isto pitam,je li to samo čudan latino-izričaj,ili ipak često izgovara rečenice,po meni,neprikladne za Papu?

Kad čitam njegove knjige (trenutno "Deset zapovijedi" - knjiga nastala od kateheza) zaista je dobar i fantastičan.

Ali svjetovni mediji ga gledaju kroz drugačiju prizmu, njih zanimaju politički uleti, skandali i njegova južnoamerička ležernost i izravnost.

Unatoč tome što ima nekoliko pravih papinskih problema (kao situacija s odgađanjem kanonizacije Stepinca), njegova teologija i tumačenja Evanđelja su na visini.

Vrh

PostPostano: Uto ruj 10, 2019 13:58 

Evo dalje...čitam Šolu u slobodnoj...Papa bira nove kardinale...po ključu jedan socijalistički nastrojen,jedan gay friendly,jedan zagovornik migrantske politike...Kaže,gay lobi i dalje jača u crkvi...

Vrh

PostPostano: Uto ruj 10, 2019 20:54 

Evo dalje...čitam Šolu u slobodnoj...Papa bira nove kardinale...po ključu jedan socijalistički nastrojen,jedan gay friendly,jedan zagovornik migrantske politike...Kaže,gay lobi i dalje jača u crkvi...

Nijedno vrijeme nije bilo bez kušnji, u svakom žitu ima i puno kukolja, a Crkva je ponovno kao brod u olujnom nevremenu. U poslanici Solunjanima piše da će u posljednja vremena biti poljuljana vjera mnogih, i da će mnogi otpasti od vjere:
"...I zato im Bog šalje djelovanje zavodničko da povjeruju laži te budu osuđeni svi koji nisu povjerovali istini, nego su se odlučili za nepravednost."

"Uostalom, molite, braćo, za nas da riječ Gospodnja trči i proslavlja se kao i u vas i da se oslobodimo nezgodnih i opakih ljudi. Jer nemaju svi vjere! Ali vjeran je Gospodin koji će nas učvrstiti i sačuvati od Zloga. A uzdamo se, u Gospodinu, u vas: da vršite i da ćete vršiti ono što vam zapovijedamo. A Gospodin neka upravi srca vaša k ljubavi Božjoj i postojanosti Kristovoj."

Vrh

PostPostano: Sri ruj 11, 2019 10:33 

Samo što nekih zadnjih 2000 godine ljudi pričaju da su posljednja vremena...nadam se da je ipak sad to u pitanju,bar da bude po proročanstvu...jer,ako nisu,nekako mi se sve manje sviđa put kojim ovaj Papa vodi crkvu...

Vrh

PostPostano: Pet ruj 13, 2019 14:24 

Samo što nekih zadnjih 2000 godine ljudi pričaju da su posljednja vremena...nadam se da je ipak sad to u pitanju,bar da bude po proročanstvu...jer,ako nisu,nekako mi se sve manje sviđa put kojim ovaj Papa vodi crkvu...

Sveto Pismo je tako napisano da je već više od 2000 godina potpuno aktualno. :DD

Dakle, ovaj papa ne mora biti zadnji papa.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 676 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata